Playstation 3 + kino domowe

Masta_J

Active member
Bez reklam
kini0 napisał:
A co powiecie na połączenie PS3 z ampli Pioneer 917 przez HDMI? Dodam tylko że ten amplik nie posiada dekoderów HD. A tak na marginesie, to w blokach jakoś sobie nie wyobrażam dodatkowych tylnych surroundów...:hmm:

W jakich blokach? :hmm:

@klemens007
Możesz też spróbować podłączyć bezpośrednio PS3 do TV przez HDMI i zobaczyć czy jest różnica kiedy w grę wchodzi jeszcze amplituner.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

klemens007

New member
dienekes , dzięki za linka. Na filmiku faktycznie jest różnica inie pozostaje nic innego jak kupić kabel HDMI. A swoją drogą ciekawe czy przy hdmi będzie występowało znikanie obrazu.
 

golota

New member
Witam
Mam PS3 i kino jak w podpisie. Mam problem podczas sluchania płyt CD przez playa. Dźwięk jest, ale nie działa mi subwoofer. Wszystkopodłączone przez HDMI. Gdy oglądam film lub gram w gry wszystko jest ok, tzn. basik działa aż miło hehe.
Zła konfiguracja jakaś czy co??
 

golota

New member
golota napisał:
Witam
Mam PS3 i kino jak w podpisie. Mam problem podczas sluchania płyt CD przez playa. Dźwięk jest, ale nie działa mi subwoofer. Wszystkopodłączone przez HDMI. Gdy oglądam film lub gram w gry wszystko jest ok, tzn. basik działa aż miło hehe.
Zła konfiguracja jakaś czy co??

Czy ktos wie w czym tkwi problem??
 

Mnieteq

New member
A jak masz ustawione Audio Otput Settings ???

Jak masz tryb Bitstream to nie badz zdziwiony, konsola wysyla tylko stereo (jesli tak jest nagrane CD).

Mozesz zmieniac rozne tryby odsluchu, bodajze Neural THX 5.1 i PLII Movie uaktywniaja suba z syganlu stereo.
Nie jestem niestety pewien na 100%. Jak wroce do domu to sprawdze
 

east

New member
Napisalem w temacie kina domowego, ale widze ze i tutaj bedzie pasowal moj topic: a wiec: Kolega wyzej pisal ze to kino mu nie dziala...?? czy to prawda? bo jestem na etapie kupna i nie wiem co teraz robic?

Witam!
Chce kupic kino Panasonic HT860 - czy to dobry wybor? TV ma sluzyc tylko do gier i filmow DVD/Blue Ray. Do muzyki mam inny zestaw. I tu mam pytanie, czy za te pieniazki znajde lepsze kino? Czy ono da mi mozliwosc korzystania z pelni glebi playstation 3 i filmow blue ray? Jesli ktos za te pieniazki ma do polecenia inny zestaw jestem oczywiscie otwarty na propozycje.

I w zwiazku z tym mam pytanie - jak podlaczyc to wszystko? Mianowicie TV LCD plus Playstation 3, plus Panasonic HT860 plus dekoder Cyfry lub N?

Czy moglby ktos mi pomoc i powiedziec co i jak z czym aby gralo dobrze?

Dziekuje serdecznie i pozdrawiam!
 

Iwoo

New member
Witam, posiadam konsole ps3 i i kino domowe Samsung HTZ310R problem polega w tym że, podłączyłem konsole kablem optycznym pod kino i raz dźwięk mam a raz nie i nie wiem co jest tego przyczyna. Przez kilka dni dźwięk był aż nagle bez żadnej ingerencji z mojej strony sam od siebie zniknął i mecze się z tym godzinami-bezskutecznie. Dodam ze w ustawieniach ps3 mam wszystko ok, kino połączone jest jeszcze kablem HDMI z plazma, ps3 również podpięte kablem HDMI pod TV.
Kupiłem nawet drugi kabel optyczny myśląc ze to on jest wadliwy-wszystko to na nic!
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Jak dowodzi Twój przykład można jednak odnaleźć podobny wątek i w nim pisać zamiast zaśmiecać forum nowym. To mi się podoba.

Czy masz jakieś inne urządzenie dające dźwięk po optyku żeby sprawdzić co jest nie tak?
Jeśli kabel wyeliminowałeś to zostaje sprawa ustawień PS3 lub ampli.

Pozdrawiam,
 
a jak widzicie sprawe polaczenia PS3 i Denona 2807 ?
Kompletny "swierzak" jestem pod tym wzgledem...
Czy jezeli dam hdmi przez ampli i dopiero na tv nie bedzie straty na obrazie ?
Moze jednak lepiej obraz po hdmi na tv a dzwiek... no wlasnie - jak ?
 

28olobmaB

Banned
Po to własnie wymyślono cyfrowe HDMI. Po to cywilizowany świat przestawia się z połączeń analogowych na cyfrowe.

NIE BĘDZIE ŻADNYCH STRAT. NAWET NA KABLU HDMI ZA 19 ZŁ.

Obojętnie czy pominiesz sekcje wideo na ampli, czy też wszystko nim zepniesz (audio i wideo - po 1 kablu hdmi na in/out).
 

Monis

New member
Bad Boy
Powinno działać, ale z ograniczeniem do 1080i, przynajmniej tak jest w specyfikacji tego Denona.

Jeśli to nie problem to tak połącz, ale ty masz TV FullHD...
PS3 podłącz bezpośrednio do TV kablem HDMI, a dźwięk puść optykiem do tego Denona.

Dźwiękiem bezstratnym chyba nie zagrasz (ten Denon nie dekoduje nowych formatów), a nie wiem czy LPCM z PS3 da się puścić po optyku.
Ktoś wie?
 

bubu54142

New member
Mam kilka płyt z muzyka w DTS.Z DVD po optyku amplituner odtwarzał bez problemu.Z PSP 3 próbowałem po optyku i HDMI.Słychać tylko szum cyfrowego zapisu.Czy coś można z tym zrobić?
 

28olobmaB

Banned
Denon 2807 obsługuje 1080p:

"DVI/HDMI Video Inputs – Compatible with 1.1 Spec. – Multi-Channel Audio *1080p HDMI*2 HDMI
global_spacer.gif

HDMI Video Outputs *1080p

*1"


Także, najlepiej będzie to wszysko (PS3 + ampli + TV) spiąć tylko 2 kabelkami HDMI 1.3 (PS3 <---kabel HDMI--->ampli<---kabel HDMI--->TV)
 

fantattoo

Member
bubu54142 napisał:
Mam kilka płyt z muzyka w DTS.Z DVD po optyku amplituner odtwarzał bez problemu.Z PSP 3 próbowałem po optyku i HDMI.Słychać tylko szum cyfrowego zapisu.Czy coś można z tym zrobić?

W opcjach Audio Output czy jakoś tak, zaznacz wszystkie formaty do odtwarzania. Jeśli to nie pomoże, to puść płytę, naciśnij na padzie zielony trójkąt i zobaczysz opcje. W tych opcjach wybierz regulację głośności i ustaw ją na "normal" czyli dokładnie po środku. U mnie w ten sposób DTS działa.
 
Do góry