Playstation 3 + kino domowe

arkadiuss

New member
Ok. czyli HDMI tylko do z ampli do TV do obrazu. A w jaki sposób mogę podłączyć kino domowe do TV, żeby uzyskać najlepszą jakość dźwięku? Przejściówka SCART raczej odpada, mój TV nie ma optycznego wejścia, więc jak? Mogę spróbować zwykłymi kablami Audio. Prosze o pomoc.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Pierwsze zdanie to jakieś pomieszanie z poplątaniem, w ogóle nie wiadomo o co chodzi.

Ampli z TV jakkolwiek podłączysz to tylko uzyskasz max stereo.

Pozdrawiam,
 

arkadiuss

New member
Ok, mam już kino domowe i jest tak:

Z ampli to TV połączyłem HDMI - i tak mam tylko dźwięk z TV.
Z PS3 do ampli Optykiem - działają wszystkie głośniki oprócz dwóch tylnych.
Jeśli wkładam DVD do Ampli albo CD to działają wszystkie.

Czy tak zawsze będzie, nie da się tego inaczej skonfigurować?

Pozdrawiam.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Ampli -- (HDMI) -- > TV

PS3 -- (optyk) -- > Ampli - tylko dźwięk

Rozumiem, że PS3 jest połączona z TV również za pomocą kabla HDMI.

Co uzyskujesz poprzez połączenie amplitunera z TV za pomocą HDMI?

PS3 połączona z amplitunerem za pomocą optyka przy źródle DD5.1 - powinno grać wszystkie 6 głośników.

Czy odpowiednio skonfigurowałeś wyjścia w PS3 Audio oraz Video?

Jak możesz wkładać DVD lub CD do amplitunera?
Amplituner to wzmacniacz z radiem :)

Pozdrawiam,
 

CuoreRosso

New member
Kolejny galimatias

Kolejna zagwózdka dla kumatych.

W rolach głównych: tuner HD Ferguson, Onkyo 605, Plazma Panasonic i oczywiście PS3.

Połączenia:
Tuner HD==HDMI==Plazma
Tuner HD==optyczny==Onkyo

PS3==HDMI==Plazma
PS3==optyczny==Onkyo

I w takim wypadku nie mam możliwości obejrzenia menu ekranowego Onkyo na Plażmie. Jakie rady?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Onkyo wypuszcza menu ekranowe po HDMI?

Mój Harman wypuszcza np. po componencie czy s-video.

Pozdrawiam,
 

arkadiuss

New member
Masta_J napisał:
Ampli -- (HDMI) -- > TV

PS3 -- (optyk) -- > Ampli - tylko dźwięk

Masta_J napisał:
Rozumiem, że PS3 jest połączona z TV również za pomocą kabla HDMI.
Tak, jest podłączona za pomocą HDMI. BTW. kabel TechLinka za 200 zł - żałuję, bo nie widzę żadnej różnicy. Naciągacze w tych sklepach ...

Masta_J napisał:
Co uzyskujesz poprzez połączenie amplitunera z TV za pomocą HDMI?
Właśnie w tym problem, że niestety nic nie uzyskuję i nie wiem dlaczego.
Działają tylko te głośniki od TV ;(

Masta_J napisał:
PS3 połączona z amplitunerem za pomocą optyka przy źródle DD5.1 - powinno grać wszystkie 6 głośników.
Grają wszystkie oprócz 2 tylnych.

Masta_J napisał:
Czy odpowiednio skonfigurowałeś wyjścia w PS3 Audio oraz Video?
Myślę, że tak, ale mogłem gdzieś błąd popełnić. Poza tym "specjaliści" ze sklepów mówili, że kina domowe z każdym innym źródłem nie będą w pełni działać.

Masta_J napisał:
Jak możesz wkładać DVD lub CD do amplitunera?
Amplituner to wzmacniacz z radiem :)
Ja mam amplituner z wbudowanym DVD z Upscalerem 1080p ^^

Masta_J napisał:
Pozdrawiam ja również.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
arkadiuss napisał:
(...)

Tak, jest podłączona za pomocą HDMI. BTW. kabel TechLinka za 200 zł - żałuję, bo nie widzę żadnej różnicy. Naciągacze w tych sklepach ...

Tia, z tymi kablami to jest jeden wielki cyrk.

Właśnie w tym problem, że niestety nic nie uzyskuję i nie wiem dlaczego.
Działają tylko te głośniki od TV ;(

Pytanie co chcesz uzyskać?
HDMI w TV to jest tylko wejście, nic tamtędy nie wypuścisz - więc będą działały tylko i wyłącznie głośniki z TV i innej opcji przy takim połączeniu nie ma.

Grają wszystkie oprócz 2 tylnych.

Powinny grać wszystkie, może coś trzeba jeszcze dostroić w samym amplitunerze - cieżko powiedzieć.

Myślę, że tak, ale mogłem gdzieś błąd popełnić. Poza tym "specjaliści" ze sklepów mówili, że kina domowe z każdym innym źródłem nie będą w pełni działać.

W jakimś wątku było to dosyć dobrze opisane jak skonfigurować dźwięk z PS3, co wybrać w tych ptaszkach przy ustawieniach OPTICAL, poza tym możesz sam poeksperymentować :)

Ja mam amplituner z wbudowanym DVD z Upscalerem 1080p ^^

UHM :roll:

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

arkadiuss

New member
Masta_J napisał:
Tia, z tymi kablami to jest jeden wielki cyrk.



Pytanie co chcesz uzyskać?
HDMI w TV to jest tylko wejście, nic tamtędy nie wypuścisz - więc będą działały tylko i wyłącznie głośniki z TV i innej opcji przy takim połączeniu nie ma.

Więc w jaki sposób mam podłączyć te kino do TV, żeby uzyskać z niego 5.1? Może dodam, że model kina to Panasonic SC-PT860. Proszę o pomoc :)
A co do PS3 ... kombinowałem i kombinowałem ... ale dźwięk jak nie chce iść z tylnych głośników tak nadal tego nie robi ;(
 

mataman

New member
Bez reklam
Jeżeli wszystko jest dobrze ustawione w PS3 to najwidoczniej to kino nie dekoduje DD 5.1 z zewnetrznych źródeł. Ale trochę to było by dziwne skoro posiada wejscie optyczne. Podłączone masz dobrze PS3 do tv po HDMI i PS3 do kina po optyku.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Kino do TV i 5.1?

A skąd Ty kolego weźmiesz w TV 5.1?

Jeśli nawet już byś miał te 5.1 w TV to TV musiałby mieć wyjście optyczne dźwięku.

Możliwe jest uzyskanie takiego dźwięku z dekodera zewnętrznego telewizji satelitarnej --> wtedy podłączasz dźwięk z tego tunera optykiem do ampli.

Zgodnie z tymi zapewnieniami:
http://panasonic.pl/oferta.php?prod=3810

sprzęt posiada wszelkie niezbędne dekodery do 5.1 oraz wejście optyczne.

Przy prawidłowym podłączeniu i konfiguracji musi działać.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

sivy33

New member
Witam. Jestem na kupnie Panasa TH-42PY80 i mam pytanie, jak to jest
z wypalaniem przy obrazie statycznym??? Byłem w sklepie aby dowiedziec
sie co nie co wiecej o tym TV i sprzedawca zbił mnie z stropu muwiac mi
ze jesli bede uzywał owego TV do gier to wypala mi sie piksele w miejscach
ikon(obraz statyczny) itp. a na forach gdy czytam o wypalaniu sie pikseli to pisza ze Panas juz sie z tym uporał. Zgupiałem całkiem. Jesli ktos ma taka
plasme niech napisze jak to wyglada w praktyce. POZDRAWIAM.:hmm:
 

brx

New member
Szkoda, że nie zapytałeś sprzedawcy, co w takim razie z logo stacji telewizyjnych? One przecież też są "obrazem statycznym".
 

sivy33

New member
brx napisał:
Szkoda, że nie zapytałeś sprzedawcy, co w takim razie z logo stacji telewizyjnych? One przecież też są "obrazem statycznym".


Pytałem tez o logo stacji telewizyjnych, jego odpowiedz to "kanały tv zmienia
sie co chwile" tak ze jego odp. była niedorzeczna. Wydaje mi sie ze sprzedawca był troche nie zorientowany w temacie. No coz nastawiłem sie
na plasme wiec chyba ja kupie.:)
 

brx

New member
Jak się już nastawiłeś, to kupuj. Pośpiech nie jest dobrym doradcą, ale im dłużej będziesz czekał, tym więcej wątpliwości, pojawiają się nowe modele i można tak w nieskończoność. Ja PY85 przy współpracy z PS3 nie mam nic do zarzucenia.


P.S.
Sory za offtopa.
 

klemens007

New member
Witam . Mam PS3 podpiętą bezpośrednio do ampli ONKYO 605 poprzez component. Bardzo rzadko ale zdarza się że obraz znika . Wygląda to tak jakby TV nie odbierał przez chwile sygnału i pokazuje się na tv nr.wejścia pod który jest podpięty ampli i rozdzielczość u mnie akurat 720p (SHARP AQUOS GD9E) Zastanawia mnie czy te przerwy w obrazie generuje konsola (nawet dzisiaj przy MGS4 tak mi się zrobiło) , czy to dlatego że konsola jest podpięta pod ampli a ten przycina się przy obróbce obrazu a może to wina przewodu?
I jeszcze jedno pytanko , czy po hdmi jest jakaś różnica w stosunku do componenta? Mam jeszcze w ampli jedno wejście hdmi wolne a podpiąłem compo. bo mi został po ps2 przewód. Xbox360 mam podpiętego przez component i podpinałem przez hdmi i nie widziałem różnicy.
 

Ogr

New member
Bez reklam
Ja widze różnice przy xbox ,przez HDMI obraz ostrzejszy lepsze kolory ! Ale to moze byc wina tv ,widocznie w moim HDMI jest priorytetowe.Ps3 tez przez HDMI innego połaczenia nie testowałem ,ale wyglada swietnie .
 

kini0

New member
Bez reklam
A co powiecie na połączenie PS3 z ampli Pioneer 917 przez HDMI? Dodam tylko że ten amplik nie posiada dekoderów HD. A tak na marginesie, to w blokach jakoś sobie nie wyobrażam dodatkowych tylnych surroundów...:hmm:
 

dienekes' shade

New member
klemens007 napisał:
I jeszcze jedno pytanko , czy po hdmi jest jakaś różnica w stosunku do componenta?
Na gametrailers.com jest porównanie obrazu Uncharted - przez component i HDMI. Różnica jest, delikatnie mówiąc, znaczna. W to równanie nie wchodzi x kloc, więc można dać im wiarę :mrgreen: IMO, jak PS3, to tylko HDMI :eek:k:, a to zestawienie jest świetnym argumentem "za".

Ps. Znalazłem, oto lynk:

http://www.gametrailers.com/player/29838.html?type=
 
Do góry