Playstation 3 + kino domowe

tarinQ

New member
Podepnę się pod temat czy taka konfiguracja będzie ok?
Samsung c650
PS3
Kino domowe
dekoder tv

PS3 podpinam HDMI do TV
kino domowe HDMI do TV
Dekoder tv pod HDMI

więc obraz już mamy a jak uzyskać z ps3 dźwięk przez kino??
Tv bodajże ma 1 wyjście optyczne to połączę z kinem aby z tv też mieć głos.
Chciał bym także uzyskać głos z psa i dekodera tv na zew głośnikach
 

tarinQ

New member
Generalnie kino jeszcze nie kupione,
ale z tego co wiem nie będzie to osobne ampli a BLU-RAY/dvd z głośnikami
Chodzi o to ze nie ma miejsca na duzy zestaw z kolumnami podłogowymi...
Będzie coś małego aby polepszyć jakość dźwięku tv


Dlatego pytam co by musiało być aby to złączyć ze sobą

Pozdrawiam
 

Monkin

New member
Bez reklam
To kup jakieś małe sensowne monitory jako głosniki jak masz mało miejsca. Ja bym doradzał jednak jakiegos w miarę taniego ampli z 3-4 wejściami hdmi, optykiem i jednym wyjściem hdmi arc do tv. Lepiej to zagra niż odtwarzacz BD z wyjściami na 5.1 , bo ten może ci nie napędzić nawet małych kolumn a widzę że oczekujesz efektu w KD. Wszystkie kable podpinasz pod ampli i ci gro i bucy.
 

tarinQ

New member
Monkin
A powiedz mi ile bym musiał wydać aby coś sensownego najtaniej kupić??
Z tego co widziałem na necie w sklepach to kino domowe LG/samsung/sharp/panasonic z BR (nawet 3d widziałem) waha się w granicach 800-1000zł- zarówno 2.1 z większymi satelitami jak 5.1 z mniejszymi

Nie zależy mi na jakimś tam mega audiofilskim dźwięku ale ma grać ;)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Najlepiej jest kupić takie kino by wszystko grało i bucało przy połączeniu:

PS3 >>>>> HDMI >>>>> AMPLI >>>>> HDMI >>>>> TV

Czyli musi mieć obsługę audio po HDMI, najlepiej z formatami HD Audio.

Pozdrawiam,
 

Monkin

New member
Bez reklam
Kolego nie wiem, bo nie siedzę na bieżąco w tematyce amplitunerów. Ale na pewno ktoś ci tu doradzi. Jak nie w tym wątku, to zapytaj w dziale o amplitunerach. A jeśli oglądałeś w sklepach gotowe zestawy, to bierz swoją konsolę, podepnij do sprzętu, jak ci pasuje dźwięk to po prostu kupuj i ciesz się efektami przy grajcowaniu.
 

Jan0sick

New member
Ze wszystkich wpisów wnioskuje, że podłączenie: PS3 -> hdmi in w Ampli -> hdmi out w ampli -> TV; spisuje się dobrze. Powiedzcie mi, jak w takim razie podłączyć Bluray do TV, aby było optymalnie z dźwiękiem (TrueHD, itd.). Czy podłączenie będzie takie samo jak konsoli? Trzeba będzie przełączać kable? No i czy ten amplituner przyjmuje audio?

Amplituner: Yamaha RX-V371
Bluray: Sharp BD HP35S
TV: LG 47lw570s

Pozdrawiam
 

Jan0sick

New member
Podłączasz tak samo, ten ampli ma 4 wejścia HDMI.

Pozdrawiam,


No właśnie jak napisałem, to się zorientowałem, że głupie pytanie, bo w ampli wejścia są 4, wyjście jedno, więc do TV szedł będzie sygnał z tych wszystkich 4 in. A jak to jest z komputerem? Mam kartę dźwiękową Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer. Wystarczy, że podłącze HDMI kartę graficzną do ampli i będzie optymalnie, czy jakoś podłączać dźwiękową?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Proponuję takie samo połączenie po HDMI, w jakimś panelu z tego Creative'a będziesz mógł pewnie sprawdzić różne formaty dźwięku jak przechodzą do ampli.

Nie szalej tak bo zostaje Ci już tylko jedno wejście w ampli :)

Pozdrawiam,
 

Jan0sick

New member
Proponuję takie samo połączenie po HDMI, w jakimś panelu z tego Creative'a będziesz mógł pewnie sprawdzić różne formaty dźwięku jak przechodzą do ampli.

Nie szalej tak bo zostaje Ci już tylko jedno wejście w ampli :)

Pozdrawiam,

Hehe, już mi chyba w ogóle nie zostanie, bo: Blu-ray, ps3, komputer i jeszcze dekoder z kablówki ;) Podłączę HDMI, bo ta dźwiękówka i tak nie obsługuje nawet DTS, jak tak patrze po jej opisie.
 
Do góry