Playstation 3 + kino domowe

Gregor14

New member
Ps3 + plazma + kino domowe

Witam !
Więc mam ps3 i plazmę Panasonica, zamierzam dokupić zestaw kina domowego Samsunga ht-c 453.
Z tego co czytałem w temacie potrzebuje jeszcze amplitunera żeby otrzymać max najlepszej jakości dźwięk.
Ale czy mogę podłączyć ps3 do samego kina i uzyskać dźwięk z głośników z kina ? I czy w ogóle jest sens kupować zestaw kina domowego bez amplitunera jeżeli rozchodzi mi się o lepszą jakość dźwięku z ps3 ?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Jeśli chcesz żeby było dobrze to zapomnij o gotowym zestawie Samsunga i kup porządny amplituner + do tego głośniki.

Pozdrawiam,
 

premek111

Active member
Bez reklam
To prawda , podłaczanie gotowego zestawu kina domowego do amplitunera jest bez sensu,kup ampli + głośniki i bedzie super.
 

Freed

New member
Witam a ja mam taki problem iz posiadam TV LG 42LG5000 do tego amplituner z yamahy HTR-6030 i PS3 i mianowicie jak mam podlączyc ps pod amplituner aby miec 5.1 jesli w kinie nie ma wejscia optycznego ani HDMI czy da sie z tym coś zrobić czy sprawa jest pogrzebana?? Poratujcie
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
A to jest co?

htr6030.jpg


Pozdrawiam,
 

Ramonedave

New member
Witam, jak połaczyć najlepiej ampli + TV + ps3. Amplituner Onkyo 608, tv full hd. Moje aktualne połączenie:
PS3-hdmi>TV
Ps3-optyk>ampli
Jest jakieś lepsze alternatywne połaczenie? np: Ps3-hdmi>Ampli-hdmi>TV ?

Co polecacie?

Pozdrawiam
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
No to już fajny zestawik, podłączasz wszystko po HDMI:

PS3 <---> HDMI <---> AMPLI <---> HDMI <---> TV

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

Ramonedave

New member
Dzięki za odpowiedź. Mam pytanie jeszcze, czy przy podłączeniu przez optyk, dużo traci się na jakości? Nie orientuje się, czy gry odtwarzają DTS HD i dolby trueHD, z pudełek wynika, że nie. Jeszcze jedno, jak sprawa ma się z filmami w formacie vob, jest duży spadek na jakości, w stosunku do bluray'a?

Pozdrawiam
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Gry odtwarzają na przykład LPCM 7.1 a tego po optyku nie puścisz.
VOB to pliki z DVD, przepaść na dobrym sprzęcie między DVD a BD.

Pozdrawiam,
 

Ramonedave

New member
eh, pojawił się problem. Podłączyłem całość przez hdmi, wszytko było ok, po niedługim czasie pojawił sie szum z kolumn. Chyba po zmianie jakiegoś ustawienia. Szumi mi w menu ps3 przy ustawieniach głośności 70. Wcześniej nie szumiło nawet przy 100. Podczas odtwarzania muzyki, szum znika. Wiesz moze co jest nie tak? :roll:


Dodam że na wyświetlaczu świeci się PCM, nie jestem pewny czy to wcześniej było.
 
Ostatnia edycja:

DOMEL9

New member
Bez reklam
a pamietasz co zmieniales w opcjach ? napewno wylacz bitmapping i dynamiczna normalizacje nie zaznaczaj potem tych czestotliwosci 88 i 176 khz jak juz wybierasz co ma isc po hdmi ale opcje muzyka -> czestotliowsc wyjsciowa ma byc 44/88/176 no i pobaw sie bitstream albo lpcm w ustawieniach video ->format wyjscia audio
tyle co do konsoli potem trzeab pogrzebac w ampli ale tego modelu nie znam moze ktos inny poradzi :popcorn:
 

Ramonedave

New member
Dzięki, niestety nie pomogło. Wróciłem do starej konfiguracji z optykiem i szumów nie ma. Właśnie nie wiem, co mogłem przestawić, przejrzałem wszystkie opcje po kolei i nic podejrzanego nie zauważyłem. Zauważyłem że z włączonym w opcjach Subem szumy się zmniejszają(jednak nadal są). Zakładam że kabel może być trafiony. jakieś pomysły macie?

Pozdrawiam
 

sotomiak

New member
Witam serdecznie,

mam szybkie pytanie. Kupiłem sobie kino domowe LG HT-905TA z dwoma wejściami HDMI i jednym wyjściem HDMI [mam w nim też Wejście optyczne].

Na czym polega problem...podłączyłem PS3 kablem HDMI do "HDMI IN" w kinie domowym a kabel HDMI z kina ["HDMI OUT"] leci do TV [Sony KDL-46z4500]. Obraz jest, dźwięk jest, ale nie jest pełne 5.1. Nawet jak puszczam film w odtwarzaczu PS3 to nie ma dźwięku 5.1 jakbym puścił ten sam film w odtwarzaczu z kina domowego :(

Czy to chodzi ze nie jest puszczony optycznym kablem cz jakieś ustawienia w samej konsoli? Widziałem te ręczne ustawienia ale dla mnie to czarna magia...pomocy:(

P.S To samo mam jak podłącze po HDMI do kina domowego laptopa, obraz i dźwięk jest ale nie 5.1....czemu?? :(

Proszę o pomoc
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Podłącz optykiem bo nie sądzę, żeby ta kiszka przetwarzała audio po HDMI.
Poza tym nic więcej niż DTS i tak nie osiągniesz więc nie bardzo ma to znaczenie.

Pozdrawiam,
 

sotomiak

New member
Podłącz optykiem bo nie sądzę, żeby ta kiszka przetwarzała audio po HDMI.
Poza tym nic więcej niż DTS i tak nie osiągniesz więc nie bardzo ma to znaczenie.

Pozdrawiam,

To w takim razie powalczę z optycznym do PS3, ale to moje "kino domowe" miało w specyfikacji : Dolby Digital, DTS, Dolby Pro Logic II (więc powinno odtwarzać dźwięk 5.1, prawda?) A ten DTS to nie jest 5.1? Może jest jakiś link z wyjaśnieniem wszystkich tych kodeków i jak one działają w rzeczywistości?

A jeżeli zadziała optyczny z ps3...to lepiej połączyć tak : PS3 => optyczny=> Kino domowe i PS3=>HDMI=>TV ???

czy

PS3=>HDMI=> kino domowe [bo jest wejscie HDMI] i z kina domowego po HDMI [out] do TV i z TV jest wyjscie optyczne do wejscia optycznego w kinie domowym, oczywiście kablem optycznym??

Jak będzie lepiej? i jak to zastosować do laptopa, bo one nie mają optycznego??
 

sotomiak

New member
Zdziwiłem sie ale to przyjmuje audio po hdmi :p

@sotomiak robisz drugi wariant

Tak przyjmuje, a to dziwne, że przyjmuje? :) Ja myślałem, że kabel HDMI od razu załatwi dźwięk 5.1 ;)

Czyli rozumiem, że powinno być tak jak na obrazku? Jesli chodzi o podłączenie, żeby wszystko frajnie działało z dźwiękiem 5.1 ??

A jeszcze mam pytanie, z tyłu odtwarzacza z kina domowego mam wejścia na kable żyłowe i one sa pooznaczane symbolem "Omega" i 3 a przy basowym jest 4. Co to oznacza?? I czy jest różnica w kablach żyłowych i czy długość kabla np. 10m pogarsza dźwięk?

Już po odpowiedzi na te pytania nie będę was męczył, obiecuje :)
 

Attachments

  • IMAG0213.jpg
    IMAG0213.jpg
    641,2 KB · Wyś: 7788
Do góry