Pioneer G9

bluray

Banned
Przedewszystkim gratuluję 9G KURO bo to THE BEŚCIAK.
Zawsze byłem sceptyczny do plazm. I całe szczęście, że po 4 topowych LCD dopiero w grudniu 2008 zdecydowałem się na KURO 9G.
Bo jak wiadomo dopiero w 9G jest top.

TV trudny do opanowania ale z czasem i cierpliwością znajdziesz nastawy.

Stosuj trzy typy nastawów dla:
25 fps = 50Hz Pure Cinema - OFF; DriveMode 2 = 100HZ (TV SAT i CABLE)
24 fps = BluRay/MKV itp - kluczowy jest PureCinema na ON i opcja STANDARD - optymalne i wskazane przez producenta nastawy dla minimalizacji juddera 24 fps.
30 fps = niektóre BD/MKV Pure Cinema - OFF; Drive Mode = 3 ( 60Hz odświerzanie matrycy)

Zacznij od kontrast = 30
Jasność = -1
UWAGA:
Tylko Dot by Dot nie ma overscanu. Pozostałe tryby przeskalują Ci obraz ( mam nadzieję, że tylko źródła wyłącznie po HDMI i 1920 x 1080).
Pozostałe tryby typu FULL, AUTO powinny być zakazane.
Bo mają potężny ovescan czyli wyświetlają część podawanego obrazu.
Miłej zabawy.

Sprawa gwarancji:
do niedawna wyłącznie DSV trzymał łapę na autoryzowanych serwisach. Ale ten system się już sypie w związku z zapaścią producenta.
Czniaj kalibrację, ustaw tak jak Ci się będzie podobać.
To TV jest dla Ciebie a nie Ty dla kalibracji.

Przez pierwszy tydzień graj z Orbiterem zaś 4:3 z Side Mask na ON.
Póżniej ekran trochę zmniejszy "rażenie" = jasność więc skoryguj i wyłącz Orbitera.
Migotanie także się zminimalizuje po tym wstępnym wygrzaniu.
 
Ostatnia edycja:

Pietrucha

New member
Wielkie dzięki wszystkim za okazaną pomoc!
@misiaczekmarek zrobiłem tak jak napisałeś wcześniej: UPC mam na INPUT1,a N-kę na INPUT4.

Pietrucha
 

leotdi

New member
bluray napisał:
Sprawa gwarancji:
do niedawna wyłącznie DSV trzymał łapę na autoryzowanych serwisach. Ale ten system się już sypie w związku z zapaścią producenta.

witaj bluray,

przepraszam z góry za wycinkowe potraktowanie tematu (cytat).
Jednak Twoja informacja jest dla mnie na tyle ważna, że muszę zapytać. Na ile istotny jest to wg Ciebie problem, aby zrezygnować z wymarzonego Pioneera ? A może ... już (?) ... warto postawić na Panasonica ze względu na w/w niekorzystne zmiany w serwisowaniu ?

Miałem już problem z Samsungiem (w podpisie) i co ? Serwis Samsunga nie był w stanie ściągnąć części. Czekałem 10-mcy ... aż sam kupiłem na allegro używany TV (wcześniej "zdalnie" przeze mnie zdiagnozowany) i zrobiłem podmianę płyty głównej (plug&play). Więc tym bardziej jestem zaniepokojony. Może więc NIE WARTO "pakować" się w przyszłe kłopoty (zaawansowana elektronika) ?
 

groffi

New member
Witam, może to dziwne ale czy widzicie na waszych kuro takie poświaty przy ruchach postaci czy przedmiotów. Poświaty te są koloru fioletowego. Ciekawe, że z początku tego nie widziałem. Pewnego razu oglądałem drugi raz film "Gangi Nowego Jorku" na dvd i to zauważyłem.

Nigdy nie słyszałem o takim czymś, o zielonych smugach tak, ale o fioletowych ? Nie wiem czemu tak jest. Dodam, że nie zawsze to widzę i najczęściej w filmach. Ustawienia mam z av forums.

A może to wynik konwersji filmu z taśmy dla tv ? Na forum jest kilku krytyków którzy przyglądają się wręcz "z lupą" temu tv, może coś powiedzą ?

Może trafił mi się jakiś uszkodzony tv ?

Oczywiście mam Pioneera 9g (5090).
 

aragoth

New member
Nigdy żadnych poświat, smug, duchów i innych cudów na moim TV nie zaobserwowałem - spróbuj ten sam materiał zobaczyć na innym ekranie i porównaj. A może udostępnij fragment filmu, na którym obserwujesz takie objawy, sprawdzimy, zobaczymy...
 

bluray

Banned
Włącz mecz piłkarski. Np. dziś C+HD był Wisła - Legia.
Ostre doświetlenie słoneczne. Kamera ustawiona nad połową boiska.
Kamera śledzi piłkę a Ty patrz na białą linię połowiącą boisko.
Wtedy na tej linii widać dwie rzeczy (w każdym trybie):
- smużenie bo linia się pogrubia wraz z obrotem kamery,
- zielone krawędzie na tej linii, czyli Green Ghosthing.
Ale to są prawidłowe bo tak 9G ma.
Fiolety to jakiś bardzo niepokojący objaw.
Serwis.
 

awatar2000

New member
Witam wszystkich.
Ja również zaobserwowałem ten sam bjaw filotetowych (ciemnoczerownych bardziej) smużeń. Nie zwracałem na to uwagi bo myslałem że to inna odmiana zielonego smużenia. Ale gdy ktoś już coś takiego również zauważył i piszecie że nie jest to normalny objaw no to się zaniepokoiłem.
Mozliwe że objaw ten występuje podczas szczególnych ustawień tv i wystarczy je tylko zmienić (ja mam ustawione według av forum) a może to coś z czym trzeba by skontaktować się z serwisem.
Proszę o spostrzeżenia możliwe że u większej liczby użytkowników występują takie objawy i można by zaradzić na ten problem.
 

groffi

New member
Zrobiłem zdjęcie, żeby wyśnić o co chodzi. Ja widzę to właśnie tak jak to widzi aparat.

Kiki, kalibracji nie robiłem, ale mam ustawienia polecane na av forums ( tryb movie itd) (img219.imageshack.us/img219/3275/fiolet1.jpg)

Bluray, nie widzę i nie widziałem green ghostingu na moim 5090. Jedynie widać to jak włącze wzornik wideo, ale tylko jak siedzę przy ekranie. Gdy odejdę na metr, a nawet mniej, nie widzę tego. Z lewej jest jasnosnozielona smuga, a z prawej jest widnoniebieska smuga. Ale obie te smugi mają szerokość mniej więcej 1 piksela i są nie widoczne z powyżej metra dla mnie. ( a wiem, że są ale ich nie widzę) Z normalnej odległości to poprostu biały pas.

Te fiolety widzę w ciemnych scenach, przy ciemnych przedmiotach. Przy jasnych jest ok.

Sam nie wiem, czasami to widzę, a czasami jakby to nie występowało.

Awatar2000, spróbuj zrobić zdjęcie temu zjawisku. Tak jak ja.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
firmy tną koszty dlatego na obecnym etapie
Kalibracja staje się wartością obowiązkową
Plazma 5090. - jest preferowana do odległości
od 2,5 metra. Więc nakładanie fal może
Tworzyć dla oka odcienie światła własnego
zasilania.
Wybór należy do Ciebie ale z mojej odległości
Nic takiego nie ma miejsca.
Na testach też nic takiego nie występowało
Ja w każdym razie cieszę sie nieustanną
radością z jakości programów oglądanych na
plazmie Pioneera.
 

groffi

New member
Kiki, co do kalibracji i wyglądu obrazu to te ustawienia :

Movie Mode

Contrast 32
Brightness +1
Colour 0
Tint 0
Sharpness -15

PRO ADJUST

PURE CINEMA
Fim Mode OFF
TXT Opt OFF

Intellegent Mode OFF

PICTURE DETAIL

DRE OFF
BLACL LEVEL OFF
ACL OFF
Enhancer Mode 2
Gamma 2


COLOUR DETAIL

Colour Temp Manual (PUSH FOR ENTER FOR 3 SECONDS)

Red High -2
Green High 0
Blue High -2
Red Low -1
Green Low 0
Blue Low -1

CTI OFF

Colour Management

Red 0
Yellow 0
Green 0
Cyan -1
Blue 0
Magenta -2

Colour Space 2

Noise Reduction All Off

Są dla mnie naturalne i mi odpowiadają, jedynie bawię się jeszcze jasnością i kontrastem.

Co do odległości to siedzę około 3,5 metra od ekranu. Z tym metrem to chodziło mi o to, że jak siedzę z "nosem w ekranie" to widzę na wzorniku wideo z lewej strony malutką zieloną linię i z prawej malutką niebieską linię. Ale tak jak już napisałem powyżej 0,5-1 są niewidoczne. Jak usiąde na kanapie to jest po prostu biały pas.

Obraz z plazmy mi odpowiada, jak leci coś z dżunglą itp na Discovery HD to widać cudne kolorki. Tylko ten mankament mnie denerwuje, bo ja widzę to z kanapy a nie 0,5 m przed telewizorem. I szukam przyczyny tego.

Nie wiem o co chodzi, np jak jest dżungla na Discovery to nie ma tego. Ale w jakiś ciemniejszym miejscu filmu, jakiś ciemny element i fioletowa otoczka. Może ma walnięty tv ? Albo już tak to widzę i nie ma rady ?
Muszę jeszcze poprzyglądać się temu i opowiem co i jak na forum.

Kiki czy też masz 9G ?
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
mam pytanko:

czy 5090 wyświetla w jakiś sposób, że podawany na wejściu materiał jest 1080/24p ? przy przełaczaniu kanałów pokazuje się ilość linii np 1080i lub 1080p lub .. i coś o bitach np 36 bits (sądzę, że chodzi o głębię koloru) ale nie ma nic o częstotliwościach.
 

groffi

New member
Zrobiłem kolejne zdjęcie (fiolet2), oraz screen z filmiku (fiolet3) który nagrałem za pomocą aparatu, ponieważ filmik jest dość obszerny. Lecz to co nagrał aparat ja widziałem z normalnej odległości oglądania. Na fillmiku mocno widoczny jest też green ghosting, lecz bez aparatu go nie widać,może trochę ale nie tak żeby przeszkadzał, tylko te fioletowe smugi.:???:

Czy to jest normalne ? Mi się wydaje, że nie.. ale może ten tv już tak ma ? :(
Proszę o jakieś opinie.

img75.imageshack.us/img75/4745/fiolet2.jpg
img154.imageshack.us/img154/557/fiolet3.jpg
 
Ostatnia edycja:

jaroslawp

New member
Pytanka pomocnicze: Z jakiego filmu są te sceny? To szło z DVD czy z BR?
I z jakiej odległości robione foty?
Porównałbym u siebie w domu.

EDIT:
No takich cudów jak no fotce z HBO nie zauważyłem u siebie :eek:. To był sygnał SD?
 

groffi

New member
Film ze zdjęć 1 i 2 to film na dvd "Gangi Nowego Jorku", screen ze zdjęcia 3 wykonałem z filmiku zrobionego podczas oglądania HBO HD, n podłączone HDMI. Film wyświetlałem za pomocą PS3 przez HDMI, specjalnie podłączyłem kablem z zestawu (composite), aby sprawdzić czy może to przez HDMI, to samo. Występuje to w ciemniejszych kolorach, np na czerwonym.

Nie pamiętam z jakiej odległości były robione zdjęcia, ale ja to widzę z kanapy (3,5m od ekranu). Gdyby to było widoczne tylko przy ekranie nawet bym o tym nie wspomniał.

Próbowałem też różnych ustawień, drive mode, pure cinema, tryby av (movie, dynamic). Zawsze to samo. No może jak włącze dynamic to obraz jest mocno rozjaśniony to troszkę to się zmniejsza. Ale wciąż to widać.

Sam nie wiem, walić z tym do serwisu czy jak ? Czy może 5090 tak ma ?

EDIT : Zrobiłem nowe zdjęcia, HBO HD, obraz z n po HDMI.
img91.imageshack.us/img91/5779/fiolet4.jpg
img294.imageshack.us/img294/4199/fiolet5.jpg

@ jaroslawp : Film na zdjęciu 3 to "Licencja na miłość", który oglądałem na HBO HD. Nikt nie widzi czegoś podobnego u siebie... Możliwe, że mam uszkodzony tv.:(:confused:
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
W 8G trzeba przełączyć się na tryb PC i wtedy widać 24Hz.

Pozdrawiam,
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@Masta_J,

na myśli miałem w zasadzie to: podłączam odtwarzacz bd, odwarzam film hd i jak mam sprawdzić czy wychodzi z odtwarzacza sygnał 1080/24p i tv się przełącza w ten tryb. mam nadzieję w związku z pomyleniem działów, że 8g ma podobnie jak 9g (ew. proszę admina o przeniesienie postów do 9g).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry