Pioneer G9

groffi

New member
Witaj, na swoim 5090 nie oglądałem co prawda jeszcze BD 1080/24 ale ten efekt to składowa wielu elementów.

Po pierwsze zbyt mała ilość klatek na sekundę podczas kręcenia filmów. Gdzieś czytałem, tak naprawdę to jedno ujęcie trwa 1/48 a nie 1/24 sekundy ponieważ druga 1/48 to czas potrzebny na przewinięcie taśmy w kamerze. Zresztą rwanie widać również nieco w kinie.

Także, jak dobrze pamiętam na drugim forum w jednym z wątków wyszło, że tak naprawdę filmy na BD o klatkarzu 24 kl/s są zapisywane na płycie z prędkością chyba 23.937 (mogę się nieco pomylić).

Bluray stworzył film na swoim komputerze z klatkarzem 24 kl/s i zapisał go tak jak został wygenerowany, czyli 24 kl/s i pisał o braku juddera w takim przypadku.

Tak na szybko, co wiem. Niech bluray się wypowie dokładnie bo on wie więcej na ten temat.
 

Mikele

New member
Czy jest możliwe transkodowanie MPEG-4/MPEG-2?

Mam pytanie ad. subj...
Model LX5090 ma tuner DVB-T obsługujący kompresję MPEG-2. Pytanie brzmi: czy jest możliwe transkodowanie syganału MPEG-4 do MPEG-2? Mam na myśli użycie np. modułu CI MPEG4 Neotion NP4.

Temat był już na forum poruszany, ale w odniesieniu do generacji 8 - tam to podobno nie działało. Dzwoniłem do serwisu pionka - nie robili testów na kuro 9. Ma ktoś realne doświadczenie w tej sprawie lub może sprawdzić czy działanie tego modułu na 5090?
 

s.zborek

New member
Mikele napisał:
Mam pytanie ad. subj...
Model LX5090 ma tuner DVB-T obsługujący kompresję MPEG-2. Pytanie brzmi: czy jest możliwe transkodowanie syganału MPEG-4 do MPEG-2? Mam na myśli użycie np. modułu CI MPEG4 Neotion NP4.

Temat był już na forum poruszany, ale w odniesieniu do generacji 8 - tam to podobno nie działało. Dzwoniłem do serwisu pionka - nie robili testów na kuro 9. Ma ktoś realne doświadczenie w tej sprawie lub może sprawdzić czy działanie tego modułu na 5090?


Kolego tylko model LX5090H obiera na terenie Polski sygnał DVB-T, innego rozwiązania jak narazie niuema.
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
drodzy koledzy,

przejżałem instrukcję (po angielsku i po polsku) i nie mogę znaleść nigdzie jak ustawić proporcję wyświetlania dla wejści np. input3 na "punkt po punkie". mam ciągle automatyczny i ....
czy ja mam jakąś pomroczność białą :confused: czy też nie można tego ustawić. lx5090
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wejdź na priw. jutro. Dostaniesz tel do Marka , który sprawdzi telewizor mając go przede sobą.
 

Mikele

New member
s.zborek napisał:
Kolego tylko model LX5090H obiera na terenie Polski sygnał DVB-T, innego rozwiązania jak narazie niuema.

Dzięki za info, chciałbym się tylko upewnić, że to co napisałeś wynika z doświadczenia, a nie z przypuszczenia.

Zdaję sobie sprawę z różnic miedzy modelem z H i bez H. Ten moduł CI Neotion NP4, o którym pisałem ma za zadanie przekodować sygnał MPEG-4 do MPEG-2. Teoretycznie powinno zadziałać w LX5090 - model ten ma dekoder DVB-T MPEG-2. Niestety w przypadku serii 8 teoria się nie sprawdza. Być może podobnie jest w serii 9, ale zanim wydam kasę na tuner combo chciałbym mieć pewność, że opieram się na faktach.

Będę wdzięczny za każde info w tej sprawie.
 

andsie

New member
misiaczekmarek napisał:
drodzy koledzy,

przejżałem instrukcję (po angielsku i po polsku) i nie mogę znaleść nigdzie jak ustawić proporcję wyświetlania dla wejści np. input3 na "punkt po punkie". mam ciągle automatyczny i ....
czy ja mam jakąś pomroczność białą :confused: czy też nie można tego ustawić. lx5090
Pilot/opcja HDD.
Każde naciśniecie zmienia format wyświetlania obrazu.
 

tom

New member
Witam. Może ktoś z Państwa korzysta w swoim Kuro 5090H z modułu cam polsatu cyfrowego. Niestety u mnie po wprowadzeniu PolsatuHD na częstotliwości tp. 78 (12,265 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 2/3, DVB-S2/8PSK) brak sygnału. Nastąpiła zmiana na tym transpoderze z DVB-S na DVB-S2 i poznikaly kanaly HD, czyli Polsat sportHD, PolsatHD, DiscoveryHD i HBOHD. Możecie sprawdzić jak jest u Was?
Pozdrwiam
 

profi

Member
tom napisał:
Już po problemie, musiałem przeskanować wszystkie częstotliwości i podane wyżej kanały pojawiły się...
Jak wszystkie, z całej satelity?
Nie zepsuło Tobie kolejności kanałów już zaprogramowanych wcześniej?
Pytam, bo ostatnio "bawiłem" się tunerem w 5090H (mam Cyfra+) i o ile się nie mylę, to dzięki opcji wyszukowania "All frequencies" straciłem liste kanałów, którą mozolnie ustawiłem.
 

tom

New member
Profi jest niestety tak jak piszesz, ale innego wyjścia nie ma, ja tych kanałów po prostu bym nie miał (DVB-S2). Ale doszedlem już do wprawy i lista ulubionych już jest.

Pozdrawiam
 

klaus71

New member
Bez reklam
Mikele napisał:
Dzięki za info, chciałbym się tylko upewnić, że to co napisałeś wynika z doświadczenia, a nie z przypuszczenia.

Zdaję sobie sprawę z różnic miedzy modelem z H i bez H. Ten moduł CI Neotion NP4, o którym pisałem ma za zadanie przekodować sygnał MPEG-4 do MPEG-2. Teoretycznie powinno zadziałać w LX5090 - model ten ma dekoder DVB-T MPEG-2. Niestety w przypadku serii 8 teoria się nie sprawdza. Być może podobnie jest w serii 9, ale zanim wydam kasę na tuner combo chciałbym mieć pewność, że opieram się na faktach.

Będę wdzięczny za każde info w tej sprawie.

przyłączam się do prośby kolegi - czy komuś działa taki moduł w kuro5090 ?
 

Tokepit

New member
Soft w wersji 04Y - 6090H

W zwiazku z wieloma postami na temat softu w wersji 04Y mam pytanie - jak mozna sprawdzic w jakiej wersji mam soft w w/w TV?
 
Do góry