Pioneer G9

za 7tys. to faktycznie nigdzie nie widzialem! 5090H fajna oferte do wczoraj mialo rtv euro agd za 8999zl (30 rat "0%" czyli po niecale 300zl) ale juz nie ma :/ a szkoda bo propozycja byla interesujaca, mozna pomysla i wroci ta promocja!
 
przepraszam, nie udalo sie edytowac!

dwa szybkie pytania:

1. jak sprawdzic ile godzin ma za soba 5090H?

2. jaki byl adres stronki co do sprawdzenia autentycznosci... nie moge za nic tego linka odnalezc!

z gory dziekuje
 

piorek

New member
Dla wątpiących

Witam.
Właśnie jestem po zakupie telewizora, którego szukałem 3 miesiące. Dziesiątki sklepów MM, Saturn, EW, sklepy specjalistyczne Hi-Fi i fora internetowe min. i te.

Pokój mam ok. 23 m 2 ale prawie pusty, do telewizora 3,5-4,5 metra, południowe okna, telewizor wisi sam na ścianie co jest istotne w przypadku wyboru dużego telewizora.
Kasa do wydania najlepiej w granicach 5 tys zł, ale jak coś mi się spodoba wyjątkowo może być i 8 tys zł. Wybór na początku padł na telewizory LCD Sony W 5500 lub Z 5500, JVC DVI, Sharpy. Samsunga, LG w ogóle nie rozpatrywałem. Obrazy w tych ekranach są dla mnie za sztuczne. Jeździłem sprawdzałem porównywałem. W MM i tym podobne porażka, brak fachowców, telewizory proszę nie patrzeć na obraz z tego względu, że są ustawiane tak jak poleci kierownik działu w zależności od tego ile jest danego modelu na magazynie.
. Już miałem kupić właśnie Soniaka gdy wszedłem na ten portal, zacząłem czytać wypowiedzi i znalazłem gościa którego wszyscy znają KIKI. Trochę e-mailowałem z nim, co by zaproponował, chciałem wziąć prezentację i odpisał - dlaczego nie plazma. Znowu jeździłem, porównywałem, szczególnie dobre są sklepy specjalistyczne Hi-Fi, w większości fachowcy.Kupiłem plazmę Pioneer 5090 i powiem tak, jest to najlepszy telewizor ze wszystkich jakie oglądałem. Ogólnie po przywiezieniu 5090 do o domu jestem zachwycony obrazem. Nie myślałem, że z kablówki Aster City będzie taki czysty obraz. Nie wiem co może być jeszcze lepszego w obrazie cyfrowym, czy HD. Zona na początku mówiła po co wydawać tyle pieniędzy jak można za 5 tys kupić Panasa 46"G15, którego obraz w sklepie nam się podobał, ale jak telewizor zawisł na ścianie szczęka opadła. Rozmawiałem z DSV ostatni telewizor 5090H sprzedali 06.10.2009 r. natomiast 5090 maja jeszcze na magazynie ale się kończą. Jeżeli ktoś nie kupuje od znajomego najlepiej telef. albo e-mailem sprawdzić nr. fabryczne czy telewizor jest z polskiej dystrybucji. Jeszcze o 5090 z H i bez. W H tuner satelitarny działa trochę dziwnie w przypadku zmiany jakiegoś programu tuner przeszukuje i przydziela nowe nr. programom. Jest to trochę uciążliwe . Nie opłaca się do 5090 montować głowicy DVB-S (satelitarnej) straszne koszty i przeróbki w tyle obudowy. MPEG-4 jest to kwestia softu i delikatnej ingerencji fizycznej w elektronikę ale Pioneer nie przewiduje na dzień dzisiejszy takiej możliwości. Pozostanie najlepiej tuner zewnętrzny DVB-S lub/i z MPEG-4 (obecne kwoty od 100zł. do ok. 800 zł. tzw combo z tendencją do spadania cen). Co do głośników podłączyłem satelity Tannoy rewelacja. Myślę, że jak nie oryginalne do telewizora to JBL Es 10 lub 20,30 by było super. W mojej ocenie lepiej kupić zewnętrzne i szeroko rozstawić uzyskując lepszy efekt.
Proszę uważać na wieszaki z niby poziomicą ja się zasugerowałem i w pierwszej chwili telewizor zawisł krzywo jak na filmie alternatywy, woda w akwarium pod kątem, ściema.

Ogólnie bardzo polecam gościa KIKI. Kopalnia wiedzy. Te telewizory, które mi polecał z perspektywy czasu stwierdzam, że rzeczywiście są najlepsze na naszym rynku. Miałem już brać prezentację do domu, ale spotkałem kolegę z dawnych lat, odkurzyliśmy znajomość i się okazało, że handluje min. RTV. Co prawda nie miał Pioneera tylko Panasonica i inne, ale też stwierdził, że Pioneer jest najlepszy i załatwił mi telewizor od kumpla, który miał go w sprzedaży. Nie znam Kikiego osobiście, nie kupiłem od niego telewizora, ale naprawdę chyba warto go posłuchać szczególnie ci niezdecydowani.

Moja siostra kupiła lcd 47Lh500 200Hz i obraz na tym samym kablu kaszana, jak zobaczyła u mnie obraz to poszła wkurzona wyrzucić swój telewizor do śmieci. Dla tych, którym będzie pomocny post o moich laika rozważaniach na temat plazma czy lcd i ew. jaki kupić i jaki rozmiar puściłem post na PLAZMA CZY LCD JAKI KUPIĆ.

Pozdrawiam wątpiących i dołączam do grona osób, które twierdzą, że

Pioneer to Pioneer i już.
 
Ostatnia edycja:

piorek

New member
To teraz taka dodatkowa refleksja, krótka z perspektywy czasu.
Myślę, że do podjęcia decyzji o zakupie Pioneera się "dojrzewa, dorasta".

Macie rację to ze szczęścia.
Po prostu po włączeniu 5090 znika niepewność, że się przepłaciło, że było to niepotrzebne i można było kupić inny, tańszy. Tego dnia nic mnie już nie wkurzało. Ogólnie jestem wesoły ale tego dnia nawet moi pracownicy się pytali co się stało.

Pozdro
 

klaus71

New member
Bez reklam
pilot do kuro 5090 - jak oczyścić kalwiaturę

mam pytanie o pilota do kuro 5090

niektóre przyciski chodza kiepsko, tak jakby się "kleiły"
jak można rozłożyć tego pilota?
z tyłu odkręciłem 3 śrubki ale nic nie odchodzi więc pewnie są jakieś "tajne" zatrzaski.
czy ktoś mógłby pomóc?
 

voyt35

New member
Witam,proszę o pomoc w ustawieniach LX 5090. Wiem, że temat trochę stary ale z racji przedłużającego się remontu dopiero teraz odpaliłem TV. Wrażenia na początku takie sobie. Ziarnistość obrazu i nienaturalne kolory. Podobnie było z moim drugim Pionkiem rok temu LX 508XD. Znalazłem wtedy propozycje ustawień na forum. Proszę o podpowiedź gdzie można znaleźć ustawienia do 5090.
 

era3d

New member
jak wejść w menu serwisowe kuro lx5090 - szukam i znaleść nie moge . I jak sprawdzić z poziomu menu ilość przepracowanych godzin.
 
Ostatnia edycja:

Doni

New member
Witam pytanie czy jest już coś lepszego od 5090H?? CZy nie warto jeszcze sobie głowy zawracać zmianą TV.

Pozdrawiam
 

Doni

New member
Dzięki czyli czekamy na testy oledów ;-) Hmm teraz doceniam wydanie kilku groszy więcej na Pioneera, szkoda tylko że się wycofali ;-(.

Mam pytanie bo mam podłączonego kompa do Pionka i czasami jakby nie nadążał odświeżać obrazu są takie jakby "przycięcia", utrata płynności jednej klatki, pc powinien dawać radę bo mam Radeona 7970 tak wiec nie ma mowy o spadku fps-ów.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Tylko po co komu głośniki jak mamy kina domowe, podstawki jak nam wisi na ścianie, ilość HDMI jak mamy amplitunery, tunery jak mamy zewnętrzne dekodery HD z twardymi dyskami, USB jak mamy centra multimedialne, odtwarzacze sieciowe itd. itd. itd. Design to oczywiście sprawa gustu.
A czerni nie zastąpi NIC! :bober:

Pozdrawiam,
 

profi

Member
Gdzieś wyczytałem, że nie można wejść do menu serwisowego w G9 tak, jak było to możliwe w poprzednich generacjach, czyli przy pomocy zwykłego pilota.
Ponoć teraz aby wejść do menu serwisowego należy posiadać specjalny pilot serwisowy.
 
Do góry