Pioneer G9

profi

Member
Z instrukcji obsługi (trochę skleiłem/przerobiłem)

Checking software/hardware version
To access the version information, follow the procedure below.
1 Press HOME MENU.
2 Select “Setup”.
3 Select “System Setup”.
4 Select “Technical Info.” on page 2 of the menu.
5 Press HOME MENU to exit the menu.
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@profi,

widzę w twoje stopce że masz ..90H - tu menu się zgadza.
niestety dla 5090 i 6090 nie ma takich pozycji w menu jak:
System Setup,
Technical Info.

Jakieś propozycje znalezienia info o software?
 

Bertro

New member
Witam
Rozmawiałem dzisiaj z Kiki na temat kupna TV i mam zamiar kupić LX 5090 i teraz głupie pytanie, niektórzy piszą, że czekali na głośniki mam nadzieję, że chodziło o głośniki czyli kino domowe bo telewizor chyba jest wyposażony we własne głośniki.(pyatm się bo niebęde miał na kino domowe po wydaniu wszystkiego na TV)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pioneer 5090 nie ma w cenie głośników.
Zarówno głośniki - 500 zł , podstawki od 400 zł lub uchwyt na ścianę od 299 żł są i zawsze w plazmach Pioneera 50" były wyposażeniem dodatkowym.
 

klaus71

New member
Bez reklam
czy ktoś może potwierdzić że na 100% nie mam możliwości wejścia w menu serwisowe w modelu 5090 ?
a może jest jakaś inna możliwość sprawdzenia jaką wersję softu mamy?
 

Bertro

New member
A mogę zamiast głośników podłączyć starą wierze?
Myślę, że nie będzie dużo gorsza od tych głośników choć cudo to to nie jest.
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@wszechmogONcy,

ja nie mam i nie narzekam. tv ładnie wygląda bez doczepionych głośników a dźwięk z zestawu av jest napewno dużo lepszy niż z tych gdołączanych głośników.
Bertro podłączaj wieżę i nie bój nic :D
 

wszechmogONcy

New member
Nie zrozumiałes mnie... Owsze ja też po weekendzie jadę po mojego 5090h i też biorę bez głośniów, ale ja go podłączam pod wzmaka. Wtedy to będzie estetyczny wygląd. Co do wieży to wątpię :)
Dla zwykłego "oglądacza" bez ambicji stereo/kd na przyszłość trzeba albo dozbierać te 500zł (przy wydanych 7kzł to niewiele), albo brać coś tańszego. na sygnale z kabłowki czy nawet jakiegoś Polsatu i tak nie zauważy różnicy.
 

Bertro

New member
Hehe masz racje głupia sprawa z tymi 500zł tylko, że urządzam mieszkanie i w tej chwili to nawet 100zł dla mnie ma znaczenie a kredytów nieznosze i nieuznaje, więc dlatego pytam bo jak mam za 2 miesiące kupić zestaw kina domowego czy jest poprostu sens wydawać teraz 500zł na głośniki? Dlatego pytałem czy są niezbędne skoro jak kupie kino domowe to i tak nic mi z nich. Ale jeśli np. okazało by się, że muszą być z jakiegoś tam powodu to oczywiście bym je kupił.
Dzieki za pomoc.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Dla mnie to nonsens oglądać zwykłą TV przez kino domowe.
Dlatego mam do swojego podłączone głośniki boczne, które moim zdaniem jeszcze go upiększają :cool:

Pozdrawiam,
 

GRYPHON

New member
co jest nie tak ? fiolet w nowej plaźmie 5090

Może ktoś będzie znał przyczynę żeczasami jak załączam plazmę ( mam ją dosłownie kilka dni ) to mam fioletowy ekran : Plazma Pioneer 5090 +odb. sat. Ferguson 8900HD + amplituner Marantz NR1501 + SP3 + dvd
Wszystkie urządzenia były podłączone ze sobą 3 kablami HDMI do amplitunera a 4 kabel z wyjścia OUT w amplitunerze wpiąłem w plazmę .
Ponieważ zaczął mi się pokazywać ten nieszczęsny fiolet , no to wykonałem parę telefonów i podpowiadono róznie : a to poprzepinać kable bo może któryś uszkodzony , a to zmienić kable HDMI na model z oznaczeniem HDMI 1.3a ponieważ w takim sygnale przyjmuje amlituner Marantza , następnie powiedzino mi że kable nie mają żadnego znaczenia i po prostu występuje inne kodowanie sygnału
na tunerze stelitarnym a inne na amplitunerze - tu z kolei powiedzino tak kabel HDMI z tunera podpiąć pod plazmę a sygnał audio podpiąć wyjściem optycznym do amplitunera .
No tak ale syn pyta : ojciec a jak podpiąć SP3 ??? żeby był i obraz na plaźmie a dźwięk z amplitunera słyszalny w kolumnach ( Vienna Acoustic Bach)

Czy ktoś potrafi rozwiazać tą łamigłówkę ? bo prawdę mówiąc logiczny , prosty i praktyczny pomysł podłączenia tych kilku urządzeń 4 kablami HDMI wziął w łeb .
 

GRYPHON

New member
Bertro napisał:
Witam
Rozmawiałem dzisiaj z Kiki na temat kupna TV i mam zamiar kupić LX 5090 i teraz głupie pytanie, niektórzy piszą, że czekali na głośniki mam nadzieję, że chodziło o głośniki czyli kino domowe bo telewizor chyba jest wyposażony we własne głośniki.(pyatm się bo niebęde miał na kino domowe po wydaniu wszystkiego na TV)

głośników nie ma
 

leotdi

New member
po pierwsze trzeba ustalić, czy powodem fioletu jest ampli (taki układ masz teraz).
Wypnij poszczególne źródła typu n-ka, BD, PS3 i DVD z poszczególnych HDMI ampli i podłącz je bezpośrednio do TV. Jeśli i tu jest fiolet, to problem leży po stronie TV. Jeśli nie ma fioletu, to problem jest po stronie ampli. Proste.
 

Picioo

Member
@Gryphon
Spróbuj zmienić w ustawieniach Hdmi video signal z auto na manual, RGB albo component w zależności jak masz w podłączonych sprzętach. Z fioletem powinno być ok.
 
Ostatnia edycja:
witam,

poczytalem troszke i zdecydowalem sie na zakup 5090H! Ale mam pytanie dotyczace kilku spraw:

1. czy kupujac TV bez glosnikow nie bede mial zadnego glosu tylko sam obraz?
2. czy TV ma podstawke czy trzeba ja dokupic?
3. widze ze sa boczne i poizoma kolumna(y) czy wymagane sa jedne i drugie czy tylko boczne badz tylko pozioma?
 
Do góry