Pioneer G9

groffi

New member
Jeszcze co do moich problemów z 5090, to jest coś takiego gdy kamera pokazuje jedną postać/rzecz i zmienia się kamera, w sensie, że nie przesuwa się tylko obraz jest jakby z drugiej to pojawi się taki błysk, przy niektórych przejściach jest to wyraźnie widoczne. Dziś to dobrze widziałem na filmie Taxi 3, który leciał na Filmoboxie HD.

Posiadacze 9g z av forums, piszą, że nie jest to normalne... Czy posiadacze 9g z tego forum tego też nie mają u siebie ?
 

bozydar

New member
groffi napisał:
Posiadacze 9g z av forums, piszą, że nie jest to normalne... Czy posiadacze 9g z tego forum tego też nie mają u siebie ?

Obawiam się, że należysz do wąskiego grona osób, które za dużo widzą:) Ja też widzę nie tylko zielone poświaty, ale także fioletowawe - tyle, że to mi specjalnie nie przeszkadza. Ale mam np. znajomego, który gdy zobaczył Pioneera, to stwierdził, że tu wszystko miga różnymi kolorami i on jednak zostanie przy LCD.

Zobacz np. tu:
http://www.flickr.com/photos/30733881@N00/sets/72157601731416581/detail/

Ktoś zrobił serię zdjęć pokazujących co się dzieje na plazmach.

Na dodatek każdy widzi to inaczej. Inaczej widzi to też kamera czy aparat fotograficzny - zależy kiedy pstrykniesz zdjęcie i na jak długim czasie naświetlania.

Jeśli chcesz mieć pewność, to po prostu znajdź kogoś z plazmą Pioneera w swojej okolicy i umów się na oglądanie.
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
ja albo nie widzę albo nie mam bogu dzięki takich "cudów" na ekranie 9g. a może to winna emisji, swojego czasu zrezygnowałem z hbo hd bo było bardzo marnej jakości.
 

groffi

New member
No sam nie wiem, porozmawiam z serwisem jutro, niech obejrzą zrobione przeze mnie zdjęcia. Niestety nie znam nikogo z kuro w mojej okolicy, ani w dalszej odległośći. Nie widziałem tego od samego początku. Zauważyłem to oglądając kolejny raz film "Gangi Nowego Jorku". Na av forums posiadacze 9g piszą, że to nie jest normalne i, żeby skontaktować się z serwisem.

bozydar a jaki ty masz tv ? Także pioneera 9g ?
 

bozydar

New member
groffi napisał:
bozydar a jaki ty masz tv ? Także pioneera 9g ?
Pioneera 5090.
Każda plazma jaką oglądałem miała poświaty. Ja akurat najlepiej widzę tą standardową zieloną, ale czasami też widzę błyski żółtawe i fioletowe. Wszelkie przebarwienia wynikają w olbrzymim uproszczeniu z różnych czasów świecenia się poszczególnych składowych luminoforu RGB. Zielone poświaty to dłuższa ekspozycja składowej G, żółte błyski - R i G. Kolor fioletowy to po prostu brak G. Pioneer i tak wypada wg mnie najlepiej z plazm jakie widziałem.

Z moich doświadczeń wynika, iż większość ludzi tego po prostu nie widzi.

Niestety nie umiem ci powiedzieć, czy to co widzisz jest normą. Musiałbyś sam to ocenić oglądając inny egzemplarz. Mogę jedynie napisać co widzę ja:) Uwaga:
Czarno-biały film. Kamera wolno przesuwa się z lewa na prawo pokazuje góry na tle nieba. Góry i niebo przesuwają się. Na krawędzi góry na tle nieba widzę różnokolorowy ghosting - nie tylko standardowy zielony (to widzi większość ludzi), ale także czasami błyski żółte czy fioletowe.
Uff. Jeśli więc widzisz standardowe zielone efekty tyle że są one czasami fioletowe, to raczej to norma.
 

awatar2000

New member
Jeszcze raz w sprawie tej fioletowej poświaty.
Wydaje mi się (ale tylko wydaje) bo może być zupełnie inaczej, że jak sam piszesz i ja zaobserwowałem u siebie efekt ten nie występuje ciągle.
U mnie objawia się w bardzo specyficznych warunkach, właśnie sporo koloru czerwonego na ekranie i wtedy tak ale jak by to powiedzieć to musi być taki rodzaj bardzo specyficzny pokazywanej sceny. Częściej pokazuje mi się to na dvd ale wyjątków nie ma na sygnale SD i HD też jest.
Myślę, że w specyficznych warunkach wyświetlanego obrazu zachodzi jakieś zjawisko, które objawia się tego rodzaju poświatą.
Dziwne że zielonej poświaty, która jest normą ja jeszcze u siebie nie widziałem.
Dla przykładu Gears of War mam tą czerwono- fioletową poświatę a zielonej nie :)
Z obrazów HD przez sat. podczas oglądania Beowulfa też miałem ten objaw.
Możliwe że ustawienia z av forums (które ja również mam) powidują pokazywanie się tej poświaty w takim kolorze a po profesjonalnej kalibracji albo chociaż tej częściowej ten objaw zniknie ?
A może to rzeczywiście jakaś usterka? Trzeba by najpierw zobaczyć co będzie po kalibracji albo ewentualnie skontaktować się z serwisem i zobaczyć co oni powiedzą.
A może jest tak jak napisał forumowicz kolor tej poświaty i jak często sięona pojawia zależy od naszego narządu optycznego (oka) i pewne grupy ludzi będą ją widziały inne nie, jedni będą widzieli taki kolor inni zupełnie inny itd. :)
Pozdrawiam.
 

lukaswars

New member
6090lx VS.5080xa

Witam
troszkę nie było mnie na forum ale mam pytanie jak w temacie, od prawie roku jestem szczęsliwym użytkownikiem pionka 5080XA (odrazu dodam , że nie mam żadnych problemów z moim tv ), natomiast zastanawiam się nad ewentualną zmiana tego modelu przede wszystkim z uwagi na jego wielkość na model 6090 LX , abstrahując od wielkości samego tv...

- czy ogladając filmy,sport w HD z Nki ( bo takową użytkuję ) zobaczę różnice w jakości z odległości pow.4metrów???
( ew. patrząc na to pod kątem ogladania filmówz BlueReja to pewnie tak w koncu 5080XA jest modelem HD a 6090 juz fullHD... ),
- jaka jest Wasza opinia na ten temat ? nie pytam się o koszty finansowe bo te znam , tylko zadowolenie wizualne i sens ew. takiej podmianki?

Czy lepiej może np. poczekać na model Vki z panasa 65cali ??
(tv ogladam różnie z odległości 3-6 metrów)

pozdrawiam
 

groffi

New member
Dzięki za zainteresowanie,
bozydar ja właśnie tych zielonych poświat to praktycznie nie widzę, są ale minimalne i trudno je zauważyć. Ale właśnie ten fiolet jest u mnie bardzo widoczny i to nie w czarno-białych scenach, obejrzałem kilkanaście czarno-białych filmów na moim kuro i jest ok. Te fiolety pojawiają się u mnie wtedy gdy kolory są np, brązowe i czerwone. Pogadam z serwisem, zobaczymy co powiedzą.

Wszędzie mi mówią, że coś jest nie tak. Niestety do serwisu nie ma jak się dozdzwonić (gdynia), bo pan co zna się na pioneerze nie ma cały dzień czasu. Serwis z Warszawy (elser), nie potrafi mi pomóc (no tu widać coś ale... itp) ciężko się z nimi rozmawia.

Wypowiedź usera z av forums, posiadacza 9g (6090) :

Groffi, You definately have a problem. It is very similar to the convergence issues of CRT's. I don't know if this is the fault your TV has though because I'm not sure if plasmas or LCDs can suffer from convergence. But there is something wrong. Let us know what it is when the tech comes.
 
Ostatnia edycja:

awatar2000

New member
Spróbuj pogadać z serwisem w Katowicach dotychczas miałem z nimi do czynienia dwa razy ale to dotyczyło problemów "dziecięcych" amplitunera H/K255 i za każdym razem wywiązywali się w 100% i dzisiaj ampli mam zupełnie wyleczony.
Link do ich strony: http://www.audio-video.slask.pl/
Pozdrawiam
 

groffi

New member
Dzięki awatar2000 za radę,
już poprosiłem kikiego o pomoc, on siedzi w tym interesie, to coś zrobi. On też mi mówił o tym by to zgłosić do serwisu. Niestety u nas często tak jest, że nie można zadzwonić i normalnie pogadać tylko, jesteśmy ignorowani.
Zobaczymy co się da zrobić.
 

klaus71

New member
Bez reklam
a tak z ciekawości - te fiolety to nie będzie efekt false contouringu/posteryzacji?
na moim tv (samsung plazma 656) też on występuje zwłaszcza na tunerze n-ki, mniej na innych.
co dziwne dla mnie nie dostrzega go 95% ludzi - może pionier też ma tego typu problem?
 

groffi

New member
A czy możesz opisać w skrócie na czym to polega i kiedy się to objawia ? To wtedy powiem ci czy to coś podobnego, bo niestety nie znam tego zjawiska.
 

klaus71

New member
Bez reklam
na samsungu wygląda to tak że jak rusza się np. twarz to na brzegach twarzy pojawiają się takie obwódki czerwonawe, zielonkawe (w dziale samsunga była długa dyskusja - nazwaliśmy to efekt tęczy bo w obwódce często pojawiały się wspomniane dwa kolory).
ja na początku myślałem że to jest phosfor lag bo obwódka była często dwukolorowa.

sam efekt zależy od wielu czynników więc trudno wskazać jakiś pojedyńczy element decydujący o jego intensywności.
u mnie najmocniej występuje na tunerze Nki i na kanale TVN oraz na VOD (Gotowe na wszystko).

z twoich zdjęć wynika że potencjalnie w Pionku jest jakaś forma posteryzacji (czyli zlewania się w ruchu obszarów o małej różnicy w kontraście/barwie).

na False Contouring w samsungu pomaga wyłączanie poprawiaczy ruchu (czyli np. wyłączenie 100hz w przypadku pioniera o ile się da) oraz podkręcenie kontrastu - może spróbuj tego w swoim tv.

w sumie ciekawi mnie natura tego zjawiska i czemu występuje twoja anomalia w tak dobrym tv jak pionier. bo następny tv jaki miałem mieć to miała być świętej pamięci FUGA.
 

groffi

New member
klaus71, przeczytałem w dziale Samsunga kilka ostatnich stron na temat tego zjawiska. Bluray wstawił link do zdjęcia które to podobno dobrze ilustruje (www.saitti.org/temppi/banding_in_motion2.jpg). To co u mnie występuje to na pewno nie jest to.

Zrobiłem jeszcze kilka zdjęć temu co u siebie widzę. (http://img95.imageshack.us/gal.php?g=zdjecie09.jpg)

Edit : Także dwa zdjęcia zrobione podczas oglądania 39 i pół na TVN HD :

http://img526.imageshack.us/my.php?image=39ipolzdjecie1.jpg
http://img370.imageshack.us/img370/6484/39ipolzdjecie2.jpg
 
Ostatnia edycja:

jaroslawp

New member
Pooglądałem u siebie różne filmy i programy pod kątem tego fiolteu i nic takiego nie zauważyłem. Współczuję zjawiska.
 

groffi

New member
Dzięki jaroslawp za zainteresowanie,
myślę jednak, że coś z moim egzemplarzem jest nie tak. Na av forums użytkownicy 9g też tak mówią. Pan z serwisu z Gdyni po obejrzeniu zdjęć również uważa, że coś jest nie tak. Co dziwniejsze, w rozmowie ze mną mówił o tym że kontaktował się z Pioneerem w Belgii i oni też mówią, że jest coś nie tak. A co jeszcze dziwniejsze podobno nie znają takiej usterki :confused:. Pan z serwisu ma obejrzeć tv w następny tygodniu w sobotę. Opiszę na forum co z tego wyniknie.
 

awatar2000

New member
Nie wiem może już to było ale czy N-ke i PS3 masz podłączone bezpośrednio do Pioneera czy wpiete pod ampli i dopiero z niego wyprowadzasz obraz do Tv ?
Czekam niecierpliwie co da wizyta serwisu, dodam że ja mam właśnie tak zrobione połączenie że wszystkie urządzenia mam podpięte do ampli i dopiero od niego wypuszczony sygnał video po hdmi do telewizora (ampli to H/K255 może znowu on coś miesza kolejna jego ukryta wada) muszę podpiąć tuner i dvd bezpośrednio pod tv i zobaczę czy poświata dalej występuje.
Pozdrawiam
 

groffi

New member
Awatar2000, n i Ps3 mam podłączone do Onkyo tx-sr606 i ampli do tv. Ampli u mnie tylko przepuszcza obraz. Specjalnie też podłączyłem Ps3 kablem z zestawu czyli composite i było to samo.

Po wizycie serwisanta opisze co i jak na forum.
 

Toschack

New member
Judder KRP500A

Od 2 tygodni bawię z Kuro KRP 500A. Generalnie ….rozczarowanie. Do tej pory używałem Denona DVD 3910 z 42 calową plazmą Sony( model z przed 5 lat o dziwnej matrycy 1024 x 1024). Na DVD grało naprawdę fajnie. Chodzi mi głownie o słynny już na tym forum judder. Szczególnie dotkliwe jest to przy odtwarzaniu z BD w trybie 1080p/24 (mam Denona 3800 podłaczonego do AVR-4308A). Mam pytanie, ponieważ większość postów dotyczy modeli 5090 to czy przypadłości tej serii odnoszą się również do KRP 500A .
W końcu grudnia Bluray na tym forum napisł: „…Dochodzimy więc do przykrego wnisku, że 1080p/24 to niewydolny, kulawy system ..”Z bólem ale musze się chyba z tym zgodzić, mimo wydatku sporej kwoty na BD przyjemniej ogląda się mi się filmy na DVD.
 
Do góry