Pioneer G8

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@hopkirk,

chłopie nie chcę używać inwektyw, ale czy ci rozum odjęło z tym 4:3. dlaczego wmawiasz nam (a mnie na pewno), że muszę oglądać sd 4:3 rozciągnięty. zapamiętaj sobie raz na zawsze, że oglądam 4:3 jako 4:3 i koniec kropka (bez rozciągania).
nie obchodzi mnie czy się wypali czy nie wypali, czy paski będą przeskakiwać (a trzeba mocno się natrudzić intelektualnie inaczej, żeby coś takiego wymyśleć), czy też jaki inny powód wymiślisz. ogladanm 4:3 sd jako 4:3 na plaźmie kuro i jestem bardzo zadowolony z efektu.
chociaż wolę programy hd i sd 16:9 i do tych staram się ograniczyć. i uprzedzając twoje pytanie: nie mam z tym problemu, jest takich programów w interesującym mnie repertuarze wystarczająca ilość (no może dobrze by było, gdyby tvp sport nadawał 16:9 ale jeden mecz hokeja na tydzień mogę obejrzeć w 4:3)

życzę ci w nowym roku abyś przestał wypisywać głupoty a pozostałym Dosiego Roku 2009 i cierpliwości dla folkloru forumowego jakim niewątpliwie jest imho hopkirk (wkurza chłopak, sorki może pan a może pani swoimi poglądami ale forum bez takich wkurzających użytkowników byłoby chyba nudne).

przepraszam za może zbyt ostrą wypowiedź (starałem się bez łaciny :) ) ale już nie wytrzymałem tego ględzenia.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
A gdzie tolerancja dla innych poglądów?
Każda technologia ma jakies wady, a jak pisał pooh1968 wszystko jest wyborem mniejszego zła. A forum nie jest po to by się wykłócać i wkurzać, tylko by w sposób dość swobodny, konstruktywnie mogły się ścierać poglądy :eek:k:
Czasem lepiej przeczytać kilka razy dany post ze zrozumieniem i nie czepiać się jakiegoś jednego słówka itp i spróbować się wczuć w to co dany piszący miał na myśli, a czasem poprostu przyjąć jego punkt widzenia i nie narzucać mu swojego. Każdy widzi nieco inaczej i nie warto o to kruszyć kopii.
 

motobartcompany

New member
Jeżeli chodzi o sygnał SD to najlepszym wyborem będzie dobry tradycyjny TV CRT. żadna plazma czy też LCD nie jest w stanie mu dorównać przy takim sygnale.

Miałem kiedyś słynnego CTR philipsa 32 prawie HD:) i ten TV znakomicie sobie radził przy sygnale SD jak i HD. Po prostu był uniwersalny. Chociaż sygnał 4:3 był z pasami lub zniekształcony. Jego największą wadą była mała przekątna 32 cale, no i wygląd. Szary ogromny kloc.


Jestem posiadaczem 5080 XD i potrafię wytknąć mu wszystkie wady.
Doskonale wiem, że 15 letni trinitron zagnie pionka pod względem kontrastu, czerni czy też płynności. Mowa oczywiście o sygnale SD bo HD ten trinitron nie wyświetli no chyba że monitor.:)
ale na boga nie porównujcie tego TV do LCD który kompletnie sobie nie radzi z SD, może małym wyjątkiem jest toshiba Z3030, tylko ta kiepawa czerń i kontrast o kątach bocznych i wrodzonej wadzie matryc nie wspomne.

Przez kilka lat miałem sporo TV na własność, W tym topowe LCD.
Te 2 technologie mają naprawdę spore ułomności, z tym że jak dla mnie plazma ma ich zdecydowanie mniej.
 
Ostatnia edycja:

Hopkirk

New member
misiaczekmarek napisał:
@hopkirk,

chłopie nie chcę używać inwektyw, ale czy ci rozum odjęło z tym 4:3. dlaczego wmawiasz nam (a mnie na pewno), że muszę oglądać sd 4:3 rozciągnięty. zapamiętaj sobie raz na zawsze, że oglądam 4:3 jako 4:3 i koniec kropka (bez rozciągania).
misiaczekmarek - chłopie, przez to, że tak się gorączkujesz nie rozumiesz co czytasz. Ja nie namawiam do rozciągania obrazu 4:3 na cały ekran tylko wręcz przeciwnie - krytykuję. A jeśli jesteś jedną z nielicznych znanych mi osób oglądających na plazmie obraz 4:3 bez rozciągania to super. Jednak zdecydowana większość ogląda taki obraz w postaci zdeformowanej i jeszcze się nim zachwyca.

misiaczekmarek napisał:
życzę ci w nowym roku abyś przestał wypisywać głupoty a pozostałym Dosiego Roku 2009 i cierpliwości dla folkloru forumowego jakim niewątpliwie jest imho hopkirk (wkurza chłopak, sorki może pan a może pani swoimi poglądami ale forum bez takich wkurzających użytkowników byłoby chyba nudne).

przepraszam za może zbyt ostrą wypowiedź (starałem się bez łaciny :) ) ale już nie wytrzymałem tego ględzenia.
No widzisz, jak się okazało Twoje życzenie już się spełniło: myslałeś, że wypisuję głupoty - a to po prostu tylko Ty nie zrozumiałeś tego co napisałem. Cały Twój post wziął się z nieporozumienia.

Sansei6 napisał:
A gdzie tolerancja dla innych poglądów?....
Sansei6 - dziekuję, że wylałeś troszkę chłodnej wody na zbyt rozgrzaną głowę misiaczkamarka.
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
tolerancja u mnie występuje, ale (z mojego pkt. widzenia a właściwie oglądania to ględzenie o 4:3 i rozciąganiu deczko mnie zirytowało). dość więcej w tym temacie się nie będę wypowiadał i jeszcze raz życzę wszystkim Dosiego Roku 2009 i 10 generacji kuro (której nie kupię niestety bo w 2008 kupiłem G9 :) )
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Hopkirk napisał:
(...)
Pioneer jest potęgą, ale tylko dla swoich wyznawców.
TOTALNE BREDNIE!
Ciekawe, że wyznawcami Pioneera są wszystkie czasopisma branżowe, które miały możliwość go testować i określają go jako reference czy jeszcze wyżej.
Ciekawe, że wyznawcami Pioneera są wszystkie liczące się serwisy internetowe, które miały możliwość go testować i porównywać z czym tylko zapragnęli.
Po prostu wygląda na to, że wszyscy prócz Hopkirka są wyznawcami Pioneera...

Pozdrawiam,
 

Hopkirk

New member
Masta_J - za to z Twojego zachwytu nad Kuro na podstawie testów i artykułów w tzw. czasopismach branżowych przebija istny geniusz. To naprawdę bardzo mądre co napisałeś.

Masta_J napisał:
Po prostu wygląda na to, że wszyscy prócz Hopkirka są wyznawcami Pioneera...
A to zdanie jest tak mądre, że za chwilę chyba pękniesz z dumy i będzie jeden wielki huk.
 

bluray

Banned
Akurat w wypadku Pioneera i Kuro zakrawa to nawet na niedowidzenie zbiorowe, gdyż jest jeszcze co najmniej kilku forumowiczów (najczęściej tych, którzy już utopili swoje pieniądze w Kuro) o takim samym "upośledzeniu" wzroku. Dla nich ten telewizor nie ma wad i ok, mają prawo tak sądzić. Szkoda tylko, że nic nie jest w stanie zmienić ich bezkrytycznego nastawienia do swojego telewizora, a na zdania przeciwne reagują dość nerwowo.

Dzięki za tę opinię. Sam bym tego lepiej nie napisał.
Przypomnę. Od miesiaca mam 5090H. Jestem po czterech topowych LCD 46 Sam/52 Sharp/52 Tosh.
Jako właściciel KURO podchodzę krytycznie do tego produktu.
Duża mu brakuje do tgz. doskonałości.
Wszystkie wady są tak naprawdę opisane w newsie o nowej generacji PDP Pioneer p.t.: FUGA. Wystarczy wnikliwie to przeczytać w werssji źródłowej.
A żródło to opinie angielskich przedstawicieli PIONEER UK. Czyli fachowcy.
link:
http://www.homecinemachoice.com/features/pioneer+previews+Fuga+Kuro+tech
Data tekstu: 29.12.2008
Czytamy to tak: to co ma być w "next-gen" FUGA, to to czego brakuje w KURO.
Wniosek taki, że KURy mają za słabe procesory, które nie są w stanie zrealizować kilku rzeczy. I to się ma zmienić.
Żeby było jasne: Kuro 9G to najwyższej klasy TV ale nie pozbawione wad.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Hopkirk napisał:
Masta_J - za to z Twojego zachwytu nad Kuro na podstawie testów i artykułów w tzw. czasopismach branżowych przebija istny geniusz. To naprawdę bardzo mądre co napisałeś.


A to zdanie jest tak mądre, że za chwilę chyba pękniesz z dumy i będzie jeden wielki huk.
Nie powiedziałbym, że geniusz.
Po prostu kolejny raz pokazałem Ci jakie wypisujesz brednie; zdaję sobie sprawę, że Ci z tym ciężko.
"Mądrością" niebywałą to jest to Twoje zdanie:
Pioneer jest potęgą, ale tylko dla swoich wyznawców.
Zastanów się co wypisujesz bo czasami aż żal bierze.

Pozdrawiam,
 

Hopkirk

New member
Rozumiem, że Twój geniusz nie pozwala Ci nad zastanowieniem się nad tym prostym zdaniem. Dziękuję, że już dwukrotnie go zacytowałeś. Jak powtórzysz go sobie jeszcze kilka razy w pamięci to poczuję się naprawdę wyróżniony. A jeszcze bardziej, jak się nad nim zastanowisz.

Mimo wszystko to dla mnie wielki zaszczyt, nawet jeśli taki geniusz jak Ty uważa to zdanie za głupie.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Takie przepychanki nic nie wnoszące a reprezentujące Twój styl są nie dla mnie.
Jak będziesz miał coś kiedyś mądręgo do powiedzenia i na temat to może jeszcze podyskutujemy.

EOT

Pozdrawiam,
 

motobartcompany

New member
żeby mieć coś konkretnego do powiedzenia to trzeba to przynajmniej widzieć lub słyszeć. W przypadku TV raczej to pierwsze.
Jak można się wypowiadać krytykując daną rzecz jeżeli przeczytaliśmy o niej na forum czy w kolorowym piśmie.

Hopkirk nie ma zielonego pojęcia o czym pisze, nie miał tego TV. Więc dyskusja z tak nastawionym trolem jest bez sensu.
Być może to sprzedawczyk Sony, bo widziałem w tematach, że poleca te TV? a krytykuje inne.
 

Hopkirk

New member
motobartcompany - obrażaniem mnie nic nie wskórasz. Wystawiasz tylko sobie świadectwo. Nie zniechęcisz mnie do pisania prawdy o Kuro nawet jak jest ona dla Ciebie tak niewygodna. A podejrzewam że widziałem więcej egzemplarzy Kuro od Ciebie, bo Ty jak widzę jesteś ślepo zapatrzony w swój i poza nim świata nie widzisz. A cały świat już widzi te wady. I może to Ciebie tak drażni, że nie chcesz o nich słyszeć.

motobartcompany napisał:
żeby mieć coś konkretnego do powiedzenia to trzeba to przynajmniej widzieć lub słyszeć. W przypadku TV raczej to pierwsze.
Jak można się wypowiadać krytykując daną rzecz jeżeli przeczytaliśmy o niej na forum czy w kolorowym piśmie.
A z powyższym twierdzeniem to chyba pomyliłeś adresy. To nie ja czerpię wiedzę z kolorowych branżowych pisemek i testów na forach internetowych tylko inny zagorzały wyznawca Kuro:
Masta_J napisał:
Ciekawe, że wyznawcami Pioneera są wszystkie czasopisma branżowe, które miały możliwość go testować i określają go jako reference czy jeszcze wyżej.
Ciekawe, że wyznawcami Pioneera są wszystkie liczące się serwisy internetowe, które miały możliwość go testować i porównywać z czym tylko zapragnęli.
Następnym razem zastanów się do kogo adresujesz swoje zarzuty. Również te o sprzedawczykach. Ja nie bronię tak zaciekle żadnego modelu telewizora żadnej firmy jak Ty wraz z kilkoma innymi osobami bronicie Pioneera i Kuro. Pomimo jego ewidentnych ułomności. To daje do myślenia. Pisząc o tych sprzedawczykach niechcący nasunąłeś mi pewną myśl.

Wnioski niech każdy wysunie sam.
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
panowie skończmy już tę bezsensowną dyskuję, która w tej chwili nie wnosi nic nowego i zaśmieca tylko temat G8 i G9 (z przykrością stwierdzam, że sam się do tego przyczyniłem :p , do zaśmiecania). dalsza pyskówka tylko ucieszy Pana Hopkirka
 

Hopkirk

New member
Oczywiście, że pyskówka mnie nie cieszy i jak mogę staram się jej unikać ale widzę, że w tym tamacie cokolwiek napisze się niepozytywnego o plazmach Kuro od razu spotyka się z atakiem kilku osób.
Mam wrażenie, zresztą nie tylko ja, że tym ludziom z jakichś względów bardzo zależy na idealizowaniu Kuro pod każdym względem i na nie dopuszczaniu do pojawiania się na forum głosów krytycznych. Takie głosy są przez nich od razu wyszydzane i nic dziwnego, że czasem przez to dochodzi do niepotrzebnej wymiany zdań. A zatem proponuję mniej emocji, troszkę więcej luzu i tolerancji dla poglądów innych.

Misiaczekmarek - Twoje posty również nie są wzorem elegancji i spokojnej dyskusji. Ale dziękuję, że starasz się ją zakończyć.
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
za dwa lata juz bedzie cos inne na topie... dlatego poszedlem po lini rozsadku... kupilem panasa PZ85 ... kuro dwa razy drozszy a na pewno nie dwa razy lepszy... :) mozna kupic golfa TDI i fabie TDI jezdza podobnie osiagi podobne... ale mozna kupic mercedesa... i ci nie czytaja i nie zawracaja sobie glowy golfami i fabiami :) ot taka konkluzja ze dyskusja na tym pulapie mija sie z celem pozdr i szczesliwego 2009ego.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Hopkirk napisał:
(...)To nie ja czerpię wiedzę z kolorowych branżowych pisemek i testów na forach internetowych tylko inny zagorzały wyznawca Kuro:(...)
Powaznie nie rozumiesz o co mi chodzilo i ze te slowa odnioslem do Twojej wypowiedzi, o ktorej mi wypominasz, ze juz pisalem dwa razy?
Powaznie nie rozumiesz, ze majac juz ten TV w domu takie testy lekko mi dyndaja? (owszem wiele mi mowily ZANIM kupilem i go ZOBACZYLEM na wlasne oczy w porownaniu z innymi topowymi modelami).
Jesli tego wszystkiego nie rozumiesz to jestem w stanie poswiecic troszke czasu i Ci to wyjasnic. Chociaz ktos tu pisal, ze podobno jestes inteligentny wobec czego moim zdaniem tylko zmierzasz w kierunku kolejnej pyskowki, na ktora ja juz nie mam ochoty.

Pozdrawiam,
 

motobartcompany

New member
listek2000
za dwa lata juz bedzie cos inne na topie... dlatego poszedlem po lini rozsadku... kupilem panasa PZ85 ... kuro dwa razy drozszy a na pewno nie dwa razy lepszy..
Zaraz zaraz panowie!:) wiem, że noworoczny kac trzyma, ale...

Najniższa cena PZ85 w 42 calach to około 3900 zł
Za 46 calowy odbiornik trzeba wyłożyć 5400 zł

Kuro pierwszej generacji to historia, od dość dawna nie produkowany i praktycznie nie dostępny od kilku miesiecy.

Cena kurosa wynosiła 42 cale - 5300 zł, 50 cali 6600 zł.

CZY ROZNICA W CENACH BYŁA 2 KROTNIE WIEKSZA? To są ceny między czerwcem, a wrześniem 2008 roku.

Sam zastanawiałem się nad panasem, jednak różnica w cenie 1300 zł jest pomijalna- zważywszy, że pionek jest 4 cale większy. Nie ma problemów z zielonymi krawędziamy w ruchu. Skok piksela też robi swoje w grach.
 

Hopkirk

New member
Masta_J napisał:
Jesli tego wszystkiego nie rozumiesz to jestem w stanie poswiecic troszke czasu i Ci to wyjasnic.
Nie, nie, tylko nie to. Ja jestem za głupi na Twoje mądre słowa.

Zamiast mielić niepotrzebnie jęzorami i wyżywać na mnie swoje frustracje może spróbujcie odnieść się, najlepiej merytorycznie, do postu jaki napisał bluray i linku który podał:
bluray napisał:
Jako właściciel KURO podchodzę krytycznie do tego produktu.
Duża mu brakuje do tgz. doskonałości.
Wszystkie wady są tak naprawdę opisane w newsie o nowej generacji PDP Pioneer p.t.: FUGA. Wystarczy wnikliwie to przeczytać w werssji źródłowej.
A żródło to opinie angielskich przedstawicieli PIONEER UK. Czyli fachowcy.
link:
http://www.homecinemachoice.com/features/pioneer+previews+Fuga+Kuro+tech
Data tekstu: 29.12.2008
Czytamy to tak: to co ma być w "next-gen" FUGA, to to czego brakuje w KURO.
Wniosek taki, że KURy mają za słabe procesory, które nie są w stanie zrealizować kilku rzeczy. I to się ma zmienić.
Żeby było jasne: Kuro 9G to najwyższej klasy TV ale nie pozbawione wad.
Czyżby nastąpiła jakaś konsternacja?
 
Do góry