Pioneer G8

motobartcompany

New member
Jestem posiadaczem 5080XD od pół roku. Od początku mój sygnał to biały N-box, playstation 3, Xbox 360 oraz DVD philips.
Jestem graczem komputerowo konsolowym od ładnych kilkunastu lat, w zasadzie to już 18 latek. Pisze to dlatego, że dla mnie wyłapanie nawet drobnych problemów z obrazem to nie problem. Mam bardzo wyczuloną czaszke na takie rzeczy.
Chyba jako pierwszy na tym forum dostrzegłem problemy plazmy PV70 z zielonymi krawędziami:)
Jeżeli w moim 5080XD było by coś nie tak z płynnością to bym go od razu sprzedał. Tak już mam...

Jeżeli materiał przykładowo gra, szarpie, nie trzyma stałej ramki to telewizor wyświetli ją w taki sam sposób. Podobnie jest z filmami. Czasami źle z kodowany film będzie szarpał. Zarówno na monitorze jak i TV.

Nie lubie sztuczności, miałem swojego czasu 100HZ Sharpa 42RD2, i faktycznie ten TV upłynniał obraz. Tylko wyglądało to sztucznie i TV miałem może z 3 dni.

Jako dowód zamieszczam link do starego filmiku (żeby nie było, że jestem sprzedawcą pioneera czy też piszę brednie)
http://pl.youtube.com/watch?v=KNCOqIfhWPo
A tu ten sam pokój z pionkiem i dopiskiem na karteczce
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e684aca04c86777a.html
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Napisał KIKI:
U mnie nie miga
Zapewniam, że u mnie tez nie ma tego problemu.

Owa wypowiedź przypomniała mi incydent z młodości;
Rzekł w sobotni wieczór ojciec:
- Matka, niech Ci młody chuchnie, bo jakiś niepewny.
- Jest w porządku, nie palił.

Co do judderu:
trzeba nauczyć się go widzieć !
Smużenie w LCD nieco zaciera ten efekt, dlatego plazmy są bardziej dokuczliwe.
 

bluray

Banned
Obym się nigdy nie nauczył...
No to do nauki:
klasyk:
film:
Jestem Legendą 1080p/24
chapter 2
kamerowanie z helikoptera - lot nad Nowym Yorkiem
i późniejsze sceny pędzącego ulicami auta

albo:
Platenth Earth BD 1080p/24 lub HD DVD.
część: Fresh Water
ujęcie z helikoptera nad krawędzią wodospadu.

W wersji DVD ( 50Hz ) w tej samej scenie juddera brak.
Reprodukcja jest płynna.
To są klasyczne, ewidentne sample, z których korzystam przy testowaniu ekranów a w zasadzie skuteczność systemów kompensacji ruchu.

Czy masz jakieś źródło sygnału HD 1080p/24 i podajesz sygnał po HDMI ?
Jeżeli tak to napisz kilka tytułów na BD, które posiadasz a ja Ci wskażę miejsca ze szczgólnie efektownym judderem.
Zapraszam.
 
Ostatnia edycja:

jaroslawp

New member
Na razie nie mam ani źródła, ani odbiornika HD (będą już w drugiej połowie miesiąca). I wcale nie chcę się uczyć jak znaleźć judder (jak się nauczyłem "widzieć" greenghosting, to już prawie wszędzie to widzę :)). Chyba mnie trafi jak wywalę 2 pensje na tv i będę widział jakieś skoki obrazu :)
Aczkolwiek podane przez Ciebie przykłady wezmę pod uwagę przy wyborze tv. Wybiorę ten, na którym przykry efekt będzie najmniej widoczny.
 

andsie

New member
bluray napisał:
Co do judderu:
trzeba nauczyć się go widzieć !
Smużenie w LCD nieco zaciera ten efekt, dlatego plazmy są bardziej dokuczliwe.
Chyba mamy inne telewizory albo mój jest uszkodzony.
Zapewne czekam mnie wizyta w serwisie.


Ps.
Sorry, zrobił mi się dubel.
Proszę admina o wykasowanie pierwszej pozycji.
 
Ostatnia edycja:

motobartcompany

New member
Ja też mam chyba uszkodzony TV, bo u mnie filmy blu ray są płynne.
Przypominam że mam 5080XD.

Być może seria 9 gorzej sobie z tym radzi, dlatego użytkownik bluray wpiera nam brak płynności.
 

-AS-

New member
bluray napisał:
No to do nauki:
klasyk:
film:
Jestem Legendą 1080p/24
chapter 2
kamerowanie z helikoptera - lot nad Nowym Yorkiem
i późniejsze sceny pędzącego ulicami auta

albo:
Platenth Earth BD 1080p/24 lub HD DVD.
część: Fresh Water
ujęcie z helikoptera nad krawędzią wodospadu.

W wersji DVD ( 50Hz ) w tej samej scenie juddera brak.
Reprodukcja jest płynna.
To są klasyczne, ewidentne sample, z których korzystam przy testowaniu ekranów a w zasadzie skuteczność systemów kompensacji ruchu.

Czy masz jakieś źródło sygnału HD 1080p/24 i podajesz sygnał po HDMI ?
Jeżeli tak to napisz kilka tytułów na BD, które posiadasz a ja Ci wskażę miejsca ze szczgólnie efektownym judderem.
Zapraszam.


Zacznijmy od tego Planet Earth na Blu-ray nie jest materialem 1080p 24fps. Wiekszosc odcinkow nagranych jest w 1080i (spojrz z tylu na okladce), poniewaz jest to program telewizyjny, a nie film. Planet earth na blu-ray'u znany jest z braku plynnosci w niektorych miejscach (obszernie opisywane w siecie na roznych forach i nie tylko). Nie ma to nic wspolnego z Pioneerem, ani jakakolwiek inna firma. Swoj email ze skarga kieruj bezposrednio do BBC.

I'm legend ogladalem na blu-rayu jakis czas temu, nie przypominam sobie zadnego juddera, ale nie twierdze rowniez, ze go tam nie ma.

Tak, jak pisalem juz wczesniej. Nie ma sensu wypisywanie kolejnych momentow z roznych filmow na blu-ray. Winne jest owe 24fps, a nie konkretny TV czy firma.

Pozdrawiam
 

rybka.w

New member
Witam.
Dawno tu nie byłem, ale po przeczytaniu "pyskówek" @hopkirka i innych userów jestem zdumiony że admin na to pozwala.
W końcu tu powinniśmy wymieniać spostrzeżenia i uwagi odnośnie TV a nie obrażać się wzajemnie !!!
ŻENADA ! ŻENADA !! ŻENADA !!!
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wiesz co... to jest tak.... usunie się coś to awantura, że cenzura. Ale troszkę się staramy jakoś to porządkować. Nie mniej oki postaram się bardzoej pilnować kultury wypowiedzi. Ale wiedz, że będę się powoływał na Twój post:) :p :eek:k: PZDR
 

andsie

New member
Pyskówki były są i będą i będą tacy userzy którzy obrzucają się a ich wymiana słów, cytaty i komentarze niejednokrotnie wyrwane z kontekstu i nieprawidłowo zinterpretowane doprowadzają do takiego stanu rzeczy. Główni bohaterowie niejednokrotnie zapominają o kulturze dyskusji i ich emocje biorą górę nad rozsądkiem.

Każda z adwersarzy za wszelka cenę chce udowodnić swoje racje i często do ich udowodnienie stosuje znany im sposób perswazji niejednokrotnie niezgodne z ideą dyskusji.

Wydaje mi się, że trzeba przejść do porządku dziennego i akceptować takie zachowania które są wpisane w pejzaż każdego Forum gdzie ścierają się indywidualności a każda z nich uważa się za „eksperta” i nie przyjmuje racji drugiej strony.

Niestety obraz siebie samego nie jest w pełni adekwatny do rzeczywistość. Pozostaje więc tylko ubolewać i przyjąć stosowny dystans.

Uważam że należy być trochę tolerancyjnym do siebie i nie obrażać drugiej osoby, ale teraz tego chyba już nie uczą. Wtedy będzie mniej scysji i łatwiej będzie nam prowadzić merytoryczną dyskusję.
 
Ostatnia edycja:

axn

New member
W takim razie co tu jest problemem głównym? W obu przypadkach (BR & DVD PAL) film kinowy jest prezentowany klatka po klatce na tej plaźmie (z tą różnicą, że w DVD PAL jest speed-up). Czyżby zatem ta jedna klatka mniej na sekundę sprawiała widoczny już judder?
 

andsie

New member
Chodzi o to, że G9 źle radzi sobie z płynnością 24 k/s. Można częściowo zniwelować tę niedogodność poprzez prawidłowe ustawienia w TV.
Telewizor nie ma problemów z obsługą 25, 50 i 60 Hz.
 

bluray

Banned
[1]
Deklarowanie , że nie ma judderu w materiałach 1080p/24 to proces wpisywania się osób do klubu niedowidzących.
No trudno. Musimy nauczyć się żyć w otoczeniu takich nieudaczników.
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
A co rodzice maja wspólnego z niewidzeniem judderu przez niektórych kolegów.
Pewnie nie mają sprzętu do wyświetlenia 24 fps-ów.
I tyle. Więc niech nie biorą udziału w kształtowaniu całkowicie błędnej opinii.

ps.
Moi rodzice już nie żyją więc nie mogę im dziękować.
 
Ostatnia edycja:

andsie

New member
Chyba włożyłem kij w mrowisko.
Żebym był dobrze rozumiany. Chodzi o telewizory 9G a nie 8G.
 
Ostatnia edycja:
Do góry