Pioneer G8

robcio

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przeczytałem własnie ostatnie 20 stroniczek tego tematu i troche mi zamotaliście. Mam 4280XD i BDP 51 - który jak wiecie ma mozliwość wyboru rodzaju wyświetlanego sygnału 1080p/24, 1080p/60 itd - czasami zauważałem brak owej płynności i to właśnie przy 24fps - myslałem, że tak to musi być; kiedy zmieniłem na 1080p/60 jest znacznie lepiej - jak to więc wkońcu jest i czy na to ma tez wpływ drive mode 2 czy 3??? - już nie wiem:)
 

andsie

New member
Było to na FORUM poruszane. Dla 24s/s należy odpowiednio skonfigurować telewizor. Ustawienia/Zaawansowane.
Przy 24fps DM nie działa, TV automatycznie przechodzi w tyb 72Hz,

Zamieściłem tabelkę w której opisane są ustawienia dla rożnych prędkości odtwarzanego filmu.
 
Ostatnia edycja:

robcio

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bo u siebie zauważyłem większy brak płynności 1080p/24 niz 1080p/60 - a jakie inne wnioski mozna wyciągnąć z tych 20-paru stron w w/w temacie????
 

maciekk@maciekk

New member
Pękniety panel!

W moim Pioneerze 50" 5080XA pekl panel. Wyglada jakby czyms zostal uderzony. Jest slad centralny i rozchodzace sie promieniscie pekniecia dlugosci ok 4cm od tego punktu . Od zewnatrz dotykajac palcem nie czuc zadnego ubytku. Ekran jest gladki.
Poniewaz dzieci nie chca sie przyznac pytam czy jest mozliwe takie samoistne
uszkodzenie. TV jest na gwarancji...;-(
Maciekk
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
przepraszam a po co wam 24 ... nostalgia za brazylijskimi serialami... :) w panasie u mnie jest taka funkcja real 24 cinema czy cos takiego, doplacilem za to nie malo... nie uzywam... filmy sie robia jak "na wspolnej" :) pozdr.
 

kts

New member
Witam
Panowie przepraszam za lenistwo, ale naprawde nie mam czasu szukac.
Odkryłem ostatnio na 4280XA ze mam overscan. Plazam jest podpięta do PS3,
próbowałem z róznymi ustawieniami PS3 zawsze to samo. Rozpoznałem to po napisach, które nie mieszczą się na ekranie(ucina konce).

Czy w ustawieniach TV jest funkcja która to włącza, wyłącza.?
Nie mogę tego namierzyć

Pozdrawiam
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
maciekk@maciekk napisał:
W moim Pioneerze 50" 5080XA pekl panel. Wyglada jakby czyms zostal uderzony. Jest slad centralny i rozchodzace sie promieniscie pekniecia dlugosci ok 4cm od tego punktu . Od zewnatrz dotykajac palcem nie czuc zadnego ubytku. Ekran jest gladki.
Poniewaz dzieci nie chca sie przyznac pytam czy jest mozliwe takie samoistne
uszkodzenie. TV jest na gwarancji...;-(
Maciekk
Jeśli od zewnątrz ekran jest gładki to zgłoś to normalnie na gwarancję - być może uznają z powodu jakichś wewnętrznych przeciążeń.

Pozdrawiam,
 

allabahal

New member
kts napisał:
Witam
Panowie przepraszam za lenistwo, ale naprawde nie mam czasu szukac.
Odkryłem ostatnio na 4280XA ze mam overscan. Plazam jest podpięta do PS3,
próbowałem z róznymi ustawieniami PS3 zawsze to samo. Rozpoznałem to po napisach, które nie mieszczą się na ekranie(ucina konce).

Czy w ustawieniach TV jest funkcja która to włącza, wyłącza.?
Nie mogę tego namierzyć

Pozdrawiam

Nie, nie ma. Tylko full HD mają opcje bez overscan'u.
 

MoNo

New member
Szanowni forumowicze. Jestem jednym z szczęśliwych posiadaczy Pioneer Kuro 8g HD Ready (jeśli będzie trzeba mogę podać dokładny typ).

Jako jedyny w rodzinie narzekam na migotanie przy obrazie w jakości 1080i. Dotyczy to zwłaszcza spotkań piłkarskich, gdzie murawa wyraźnie mi migocze. Na filmach nie jest to tak widoczne, albo w ogóle nie jest widoczne. Wracając do meczów piłkarskich, sprawa się poprawia jeśli zmienie ustawienia ze swoich ulubionych użytkownika na profil co się zwie "optymalne" - migotanie w znaczącej mierze znika, ale obraz jest wyraźnie mniej ostry (taki bardziej rozmyty).

Migotanie jest ogromnie mniejsze w 720p, praktycznie minimalne, albo po prostu nie ma żadnego migotania. Dotyczy to także często kanałów 1080i, które nadają sygnał 720p (np. często polski C_Sport który prawdopodobnie dostaje HD z premiership w jakości 720p) - efekt migotania znacznie spada. W pełnym 1080i jednak jest widoczny.

Inni domownicy nie dostrzegają żadnego migotania.

Pytanie: czy to z moim okiem jest coś nie tak, czy to normalne? Gdzieś tutaj wyczytałem, że migotanie obrazu na dużych i jednolitych powierzchniach w tej plazmie jest normalne, zielona murawa w czasie meczu idealnie pasuje do tego opisu, ale nie znam się i nie chcę ferować żadnych wyroków. Czy można w jakiś sposób zmniejszyć ten efekt migotania jednocześnie nie tracąc na ostrości i jakości obrazu?

Pozdrawiam.

EDIT: Zapomniałem o jednej, być może ważnej rzeczy. Tuner SAT to Ferguson 8900.
 
Ostatnia edycja:

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@MoNo,

skoro masz panel hdr eady (rozumiem, że 720) to nie stosuj na wejściu sygnału 1080i (z przeplotem) tylko 720p. jak piszesz większość programów i tak nadawanych jest w 720p (bezprzeplotu). a tak robisz dwie niepotrzebne konwersje raz w źródle z 720p na 1080i i drugi raz w odbiorniku tv z 1080i na 720p (no bo twój tv nie ma panelu 1920x1080).
poza tym obraz z przeplotem chyba sam z siebie nie jest najlepszy.

pozdrawiam
 

koprus

New member
u mnie w kuro 8g występuje migotanie.

nie jest jednak bardzo uciążliwe. widać je wyraźnie np w kreskówkach czy też na tvn gdy lecą programy rozrywkowe. Chodzi mi dokładnie że migotają krawędzie czerwonych obiektów.
 

robcio

Klub HDTV.com.pl
VIP
Włączyłem własnie sobie Canal+sport HD z fergusona 8800HD i przełączałem rozdzielczości z 1080i oraz 720p - na tej drugiej żadnego migotania - na 1080i niewielkie:) - moze też to kwestia Twoich pozostałych ustawień??:)
 

andsie

New member
u mnie w kuro 8g występuje migotanie.

nie jest jednak bardzo uciążliwe. widać je wyraźnie np w kreskówkach czy też na tvn gdy lecą programy rozrywkowe. Chodzi mi dokładnie że migotają krawędzie czerwonych obiektów.
Możesz dokładnie opisać jak te migotanie krawędzi wygląda.
 
Ostatnia edycja:

BlackC

New member
Dzisiaj sprawdziłem sobie licznik godzin w moim 4280XA i trochę się tego uzbierało - 6554 ! :shock:
Tv śmiga bez powidoków , wypaleń , duszków i innych problemów :razz:
Ciekawe jak u innych posiadaczy tej serii , czy macie już jakieś oznaki "zużycia" panelu ?

Pozdrawiam KURO-maniaków
 

robcio

Klub HDTV.com.pl
VIP
W moim 4280XD godzinek coś ponad 3000 - i nadal jak nowy - ideał :). Mam mozliwość odsprzedać nówkę sztuke za ok. 6tyś na pełnej gwarancji - reflektuje ktoś? :) - wiadomość na priv!
 
Do góry