Pioneer G8

bluray

Banned
Tak powstaje właśnie "chłam" internetowy.
Pan Vincent Teoh (angol, autor recenzji z linka powyżej) napisał bo mu ktoś powiedział ......
Otóż jak jest coś w gazecie to nie musi to odrazu być prawdą.
Facet pisze głupoty a inny experci budują natychmiast teoretyczne uzasadnienie dla sytuacji, gdy ne wejściu jest PAL 50Hz zaś odświeżanie ekranu 72 Hz.

Sytuacja jest bardzo groźna dla PIONEER-a. Mamy bowiem do czynienia z poważną wadą modeli 5090. PIONEER to troskliwie ukrywa i dawno usunał z instrukcji owe 72Hz. Porównajcie dostępne wersje, a zwłaszcza to co wisi na ich www.
Wada fabryczna PIONEER KURO 5090 polega na tym, że:
podczas podawania materiału filmowego 1080p/24 matryca samoczynnie włącza tryb odświeżania 72 Hz.
Wtedy nie powinny działać nastawy Drive Mode 1/2/3 tj.: 75/100/60 Hz.
Tak jest zresztą w instrukcji w uwadach do opisu funkcji Drive Mode.
Ale te nastawy działają co wszyscy stwiedzicie naocznie.
Konsekwencja tego błędu jest nieusuwalny judder podczas projekcji filmów z BluRay Playerów w trybie 24 fps.
KONIEC KROPKA.

Jeszcze w uzupełnieniu:
W uwagach do opcji PureCinema błąd jest niejako powtórzony.
Czytamy tam, że nie da się wybrać trybów Standard/smooth/advance kiedy podajemy sygnał 1080p/60. A i tym razem da się wybrać bo są aktywne a nie powinny być dostępne.

Mój amp (ONKYO) podaje jaki fps wchodzi i jaki wychodzi na TV.
Żródło PS3 także umie wymuszać fps poprzez:
- zablokowanie opcji 24fps
- ograniczenie do 1080i (eliminacja prybu 1080p)
- wymuszenie 50 fps ( nowa opcja z ostatniego FW ale tylko dla materiałów z dysku twardego ( jak twiedzi SONY) co i tak nie jest prawdą)
Ekran KURO 9G w info nie podaje częstotliwości odświeżania matrycy/panelu.
I to jest celowe działanie producenta aby ukryć ten feler.
 
Ostatnia edycja:

andsie

New member
Wg mnie po podaniu sygnału 24Hz na TV Drive Mode jest aktywne ale nastawy nie reagują na zmianę pozycji przełączników 1/2/3.
Aktywuje się Pure Cinema i opcja advance a TV automatycznie przechodzi w tryb 72Hz.
Dobrze to ilustruje załączone foto.

Natomiast błędem jest podświetlenie nastaw Drive Mode co wprowadza w błąd użytkowników i prawdopodobnie stąd się wzięło, że Drive mode 3 to 72Hz.



Proszę zwrócić uwagę, że bez względu na rozdzielczość z "dopiskiem" 24Hz DM jest nieaktywny.
Opisy są zgodne z tym co pokazuje mój procesor VP50.

Mam nadzieję, że problem z Drive Mode został wyjaśniony i prezentuje się następująco:
  1. Drive Mode 1 - 75Hz
  2. Drive Mode 2 - 100Hz
  3. Drive Mode 3 - 60Hz
Natomiast sygnał 1080p/24 blokuje wszystkie nastawy Drive mode 1/2/3, a TV automatycznie przechodzi w tryb 72Hz.


Pozdrawiam,
Andrzej S.
 
Ostatnia edycja:

Hopkirk

New member
rdob666 napisał:
Hopkirk - w takim razie gdzie leży różnica między obrazem w Kuro rozciągniętym a nie rozciągniętym?
Dla mnie różnica jest w jakości obrazu: obraz nie rozciągnięty jest ostrzejszy, bardziej wyrazisty. Obraz rozciagnięty robi się mniej ostry, bardziej rozmydlony. Oczywiście największa, rzucająca się w oczy różnica to proporcje: w rozciągniętym obrazie koło jest jajem, a fajna laseczka już nie jest fajna - chyba, że ktoś woli te bardziej puszyste.

rdob666 napisał:
Reasumując, ciężko jest znaleźć ekran z lepszą prasą niż Pioneer.
Może masz rację, chociaż ja nie przykładam do prasy nadmiernego znaczenia - już kilka razy przekonałem się, że nawet renomowane i fachowe pisma oceniające jakiś sprzęt, oględnie mówiąc, mijały się z prawdą.

Masta_J napisał:
To najlepszy obraz jaki widziałem (a trochę już widziałem) więc jak najbardziej będę o nim tak pisał - proste.
W dodatku analogowy z anteny? Przecież właśnie KURO do tego jest stworzony - taki obraz wygląda na nim wyśmienicie, bo to, że rewelacyjnie wygląda na nim obraz HD to jest oczywiste.
Na ŻADNYM innym panelu nie widziałem tak wyśmienitego odbioru z kablówki analogowej.
Jesli na Kuro ogladasz obraz SD z kablówki rozciągnięty na cały ekran to ja na kilku modelach LCD widziałem obraz z kablówki lepszej jakości.

Masta_J napisał:
Hehe, no właśnie. Twoje opowieści to czyste bajdurzenie.
Ja to WIDZIAŁEM na prezentacji w domu a nie WYCZYTAŁEM na forum.
To nas właśnie różni, Ciebie teoretyka i mnie praktyka :mrgreen:
Hehe, na prezentacji w domu porównywałeś na sygnale SD z kablówki Kuro z jakąś nędzną Toshibą i wygrał Kuro :mrgreen: . I na tej podstawie twiedzisz, że Kuro to najlepszy obraz jaki widziałeś. Ja porównywałem Kuro z kilkunastoma modelami i na tej podstawie twierdzę, że są lepsze telewizory. I to nas właśnie różni: Ciebie bezkrytyczne uwielbienie własnego telewizora, mnie spojrzenie chłodne i krytyczne.

Masta_J napisał:
Dla mnie (i chyba jak widać nie tylko) ten obraz wygląda NAJLEPIEJ.
Przecież nawet nie będę się równał do KiKiego, który ma dostęp do każdego telewizora i porównuje je na bieżąco - jego słowa o wyższości KURO to najlepsze potwierdzenie.
Jeśli dla Ciebie rozciągnięty i przez to zdeformowany i bardziej rozmydlony obraz SD na Kuro wygląda najlepiej to ja nie mam zamiaru Cię przekonywać, że ten sam obraz nie rozciągnięty na innym telewizorze wygląda lepiej. Jeżeli Kiki twierdzi tak jak Ty to jego sprawa. Mój kolega też się poradził sprzedawcy w RTVEuroAGD i kupił jakiegoś słabego Samsunga - teraz żałuje. Pozwól, że będę bardziej polegał na własnych oczach.
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@Hopkirk,

co ty z tym rozciąganiem w kółko jak katarynka. ja oglądam w proporcjach takich jak jest nadawany obraz SD: a nadawany jest także jako 16:9 i nikt (no chyba nikt nic nie mówił o rociąganiu) tylko ty. ja wolę oglądać nie zniekształcony obraz ale w kuro brakuje mi jednej opcji rozciagania obrazu sd jaka miałem w panasonicu crt: proporcjonalne rozciągnięcie obrazu, który jest nadawany 4:3 z pasami na górze i dole ekranu. można go było rozciągnąć do 16:9 bez zniekształceń.

proszę skończ już przynudzać z tym rozciąganiem, masz racje tobie nie pasuje rozciąganie, mnie też nie, ale jak ktoś chce mieć obraz na całym ekranie to niech sobie rozciąga (byleby ja nie był jego gościem :) )
 

-AS-

New member
Pioneer Kuro nie rozciaga calego obrazu 4:3, tylko jego boki (o czym zapewne wiecie), dzieki temu mniejwiecej polowa obrazu pozostaje wolna od znieksztalcen. Pretensje kierowalbym tu nie do Pioneera (o zle rozciaganie), a do nadawcow programow w owych proporcjach. Pora isc z duchem czasu, a nie ciagle tkwic w przeszlosci. Nawet w Polsce coraz wieksza ilosc odbiorcow posiada telewizory 16:9.

Pozdrawiam
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Hopkirk napisał:
(...)Jesli na Kuro ogladasz obraz SD z kablówki rozciągnięty na cały ekran to ja na kilku modelach LCD widziałem obraz z kablówki lepszej jakości.
No właśnie. Ty widziałeś. Ja widziałem swoje i może pozwolisz mi pisać o moich odczuciach?

Hehe, na prezentacji w domu porównywałeś na sygnale SD z kablówki Kuro z jakąś nędzną Toshibą i wygrał Kuro :mrgreen: . I na tej podstawie twiedzisz, że Kuro to najlepszy obraz jaki widziałeś. Ja porównywałem Kuro z kilkunastoma modelami i na tej podstawie twierdzę, że są lepsze telewizory. I to nas właśnie różni: Ciebie bezkrytyczne uwielbienie własnego telewizora, mnie spojrzenie chłodne i krytyczne.
Oczywiście mylisz się w każdym zdaniu.
Po pierwsze porównywałem na KAŻDYM sygnale.
Po drugie porównywałem na ówczesne czasy z jednym z najlepszych TV LCD FULL HD Toshibą 52Z3030 - jeśli nazywasz ją nędzną to już wiemy jak się znasz na takim sprzęcie.
Porównywałem też jeszcze z innym sprzętem w domu ale chyba nie będę wymieniał jego nazwy bo od razu określisz go jako nędzny - w każdym bądź razie był to kolejny TOPowy odbiornik FULL HD w jeszcze większym rozmiarze.
To tyle prezentacji w domu - to tutaj ma znaczenie bo Twoje oglądanie po sklepach to raczej śmiech chociaż ja przed prezentacją również spędziłem niezliczone ilości godzin w sklepach na porównywaniu (tak, tak i pewnie było tego więcej niż kilkanaście modeli...).
Co Ci mam pisać krytycznie o moim TV jeśli po prostu nie dostrzegam jego wad (dla mnie ich nie ma, nie występują u mnie jakieś szumy na kolorach, obraz jest płynny, biel mnie zadowala, czerń zabija itd. itd.)? Mam coś zmyślić żeby Ci było lepiej? No dobra jest jedna wada - że rozmiar 60" na czasy mojego zakupu był prawie 3 razy droższy od 50" :mrgreen:


Jeśli dla Ciebie rozciągnięty i przez to zdeformowany i bardziej rozmydlony obraz SD na Kuro wygląda najlepiej to ja nie mam zamiaru Cię przekonywać, że ten sam obraz nie rozciągnięty na innym telewizorze wygląda lepiej. Jeżeli Kiki twierdzi tak jak Ty to jego sprawa. Mój kolega też się poradził sprzedawcy w RTVEuroAGD i kupił jakiegoś słabego Samsunga - teraz żałuje. Pozwól, że będę bardziej polegał na własnych oczach.
On jest rozmydlony dla Ciebie więc mnie nie przekonuj bo to zakrawa na kpinę.
Nie widzę różnicy między obrazem rozciągniętym a nierozciągniętym i jak widać nie tylko ja - przyjmiesz to w końcu do wiadomości?
Kumpel poradził się sprzedawcy - to jego sprawa.
Ja polegam na własnych oczach i proszę Cię - pozwól mi na to.

Pozdrawiam,
 

remarquee

New member
Hopkirk,

Możesz podać modele telewizorów (konkretne) które wg ciebie są lepsze od Pioneera G8. Pytam z ciekawości. Wcale nie twierdzę że Pioneer jest najlepszy i dostrzegam jego wady mimo że stoi u mnie w salonie :) Pytam bo przed zakupem obejrzałem naprawdę dużo różnych telewizorów a moim podstawowym kryterium był właśnie dobry obraz w SD. No i nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym rozciąganiem. Pioneer robi to tak samo jak kilku innych producentów na rynku więc nie widzę tu wielkich różnic. Nie znam telewizora który z 4:3 zrobi 16:9 i nie rociągnie obrazu no ale może mało widziałem. Generalnie u mnie decydowały kolory. Mi się nie podoba paleta generowana przez LCD i tyle. To zadecydowało.
 

Hopkirk

New member
Masta_J - pisz sobie o Kuro co chcesz, ja Ci nie bronię. Może spróbuj tylko miec bardziej krytyczne spojrzenie. Dla mnie zachwycanie się zdeformowanym obrazem trochę tu nie pasuje, ale w sumie to kwestia również indywidualnego gustu.

remarquee - nie chcę podawać tu wielu modeli LCD ale ja od Kuro wolałbym chociażby Sony X4500. A dobry obraz w SD musi być przede wszystkim w oryginalnych proporcjach. Kuro z obrazem rozciągniętym na cały ekran i zdeformowanym takiej dobrej jakości obrazu według mnie nie zapewnia. W przeciwieństwie do LCD jest jednak ryzykiem oglądać na Kuro obraz 4:3.
 

Hopkirk

New member
Ze względu na możliwość nierównomiernego wypalenia ekranu. Przecież to plazma. Po dłuższym szasie takiego oglądania mogą powstać pasy.
 

sanchopan

Banned
Hopkirk napisał:
Ze względu na możliwość nierównomiernego wypalenia ekranu. Przecież to plazma. Po dłuższym szasie takiego oglądania mogą powstać pasy.

Nie chce mi się pisać, ale po którejś z kolei wypowiedzi typu "mogą", albo "być może" - toż to są bzdury! Producent na tę okoliczność wprowadził zabezpieczenia i pasy są zmienne, więc nie wprowadzaj innych w błąd!
A to porównanie z Sony X, to... ech... szkoda gadać.
Idź kup to X i pisz na forum "Sony X".:hmm: :-D
:mrgreen:
 

andsie

New member

Ekrany plazmowe obecnej generacji a zwłaszcza Pioneer,a są zabezpieczone przed wypalaniem matrycy poprzez ruchome piksele, wstawianie czarnych pasów w miejscach gdzie nie ma sygnału oraz wygaszacz.

Podrawiam,
Andrzej S.
 

macinus

New member
Kolega Hopkirk chyba na siłę próbuje usprawiedliwić się przed samym sobą, że jest za LCD. Jego sprawa, każdy ma prawo do swojego zdania. Jeżeli uważa, że zdecydowana większość użytkowników i większość ludzi w temacie jest zdania, że PIONEER to w tej chwili potęga i ciężko znaleźć lepszy TV - cóż - też jego zdanie i uszanujmy je.
Oj musiałem wtrącić, szczególnie jak przyczepił się do obrazu 4:3, który już zanika (tak jakby chłop chwalił wóz konny bo te samochody to zniekształcają obraz przez tę szybę i nijak nie zrozumie, że to bzdury - wozy konne wymierają podobnie jak 4:3).
 

Hopkirk

New member
sanchopan napisał:
Nie chce mi się pisać, ale po którejś z kolei wypowiedzi typu "mogą", albo "być może" - toż to są bzdury! Producent na tę okoliczność wprowadził zabezpieczenia i pasy są zmienne, więc nie wprowadzaj innych w błąd!
A to porównanie z Sony X, to... ech... szkoda gadać.
Idź kup to X i pisz na forum "Sony X".:hmm: :-D
:mrgreen:
Skoro nie chce Ci się pisać to dlaczego się zmuszasz? Tym bardziej, że to co napisałeś kompletnie nie pasuje do tematu. Chcesz mi wmówić, że oglądając na Kuro obraz w formacie 4:3 boczne, ciemne pasy zmieniają swoje położenie i wskakują na środek ekranu? A obraz co? Nagle dzieli się na pół i wyskakuje na boki? Nie wierzę w takie bajki. Musiałeś coś pomylić.

andsie napisał:

Ekrany plazmowe obecnej generacji a zwłaszcza Pioneer,a są zabezpieczone przed wypalaniem matrycy poprzez ruchome piksele, wstawianie czarnych pasów w miejscach gdzie nie ma sygnału oraz wygaszacz.
Uwaga tak jak wyżej - chyba nie do końca zrozumiałeś o co chodzi z tymi pasami po bokach ekranu.

sanchopan napisał:
...i dlatego tymże sposobem HipHopkirkowi - dziękujemy:-D
Zastanów się nad tym zdaniem bo piszesz bez żadnego namysłu.

macinus napisał:
Kolega Hopkirk chyba na siłę próbuje usprawiedliwić się przed samym sobą, że jest za LCD. Jego sprawa, każdy ma prawo do swojego zdania. Jeżeli uważa, że zdecydowana większość użytkowników i większość ludzi w temacie jest zdania, że PIONEER to w tej chwili potęga i ciężko znaleźć lepszy TV - cóż - też jego zdanie i uszanujmy je.
Oj musiałem wtrącić, szczególnie jak przyczepił się do obrazu 4:3, który już zanika (tak jakby chłop chwalił wóz konny bo te samochody to zniekształcają obraz przez tę szybę i nijak nie zrozumie, że to bzdury - wozy konne wymierają podobnie jak 4:3).
Oj nie przed samym sobą bo po co mi to? Raczej staram się udowodnić pewną Waszą hipokryzję w rozumowaniu. Wiadomo, że obraz 4:3 powoli wymiera. Jednak jeszcze przez kilka lat będzie nadawany. Przecież jednym z głównych Waszych argumentów na rzecz Kuro jest podobno bardzo naturalny obraz i świetny odbiór sygnału właśnie SD, czyli tego wymierającego 4:3. A jak tu mówić o naturalnym obrazie jak format 4:3 każdy z was ogląda powiększony na cały ekran? Co to ma wspólnego z tą rzekomą naturalnością jak wszystko na ekranie jest zdeformowane? A jeśli ktoś odważy się nie deformować obrazu i nie powiększać go na cały ekran, czyli oglądać go na swoim Pioneerze w formacie 4:3 z bocznymi, czarnymi pasami, to jest spore ryzyko, że po 2-4 latach środek ekranu będzie troszkę bardziej wypalony, a na bokach ekranu będą widoczne dwie linie stanowiące granice obrazu 4:3.
Niektórzy producenci plazm próbują temu zapobiec i stosują szare pasy zamiast czarnych, ale oglądanie przy szarych pasach to też porażka.
Pioneer jest potęgą, ale tylko dla swoich wyznawców.
 

Hopkirk

New member
bluray - dla mnie jakikolwiek sprzedawca może być traktowany jako niezależny ekspert tylko przez klientów kompletnie zielonych w danej dziedzinie. Tylko takim może on zaimponować swoją wiedzą.

Często zdarza się, że niektórzy sprzedawcy widzą to co chcą widzieć, a nie widzą tego co wydaje się ewidentne. Akurat w wypadku Pioneera i Kuro zakrawa to nawet na niedowidzenie zbiorowe, gdyż jest jeszcze co najmniej kilku forumowiczów (najczęściej tych, którzy już utopili swoje pieniądze w Kuro) o takim samym "upośledzeniu" wzroku. Dla nich ten telewizor nie ma wad i ok, mają prawo tak sądzić. Szkoda tylko, że nic nie jest w stanie zmienić ich bezkrytycznego nastawienia do swojego telewizora, a na zdania przeciwne reagują dość nerwowo. Mnie już niektórzy nawet wyganiają z forum. :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Hopkirk napisał:
........Niektórzy producenci plazm próbują temu zapobiec i stosują szare pasy zamiast czarnych, ale oglądanie przy szarych pasach to też porażka.
Pioneer jest potęgą, ale tylko dla swoich wyznawców.

Zgadzam się z Tobą. Masz słuszność. Z tym, że nie do końca. Po pierwsze.... Ja też uważam, że Pioneer jest potęgą jeżeli chodzi o jakość obrazu i dlatego go kupiłem. Ale nie dlatego, że go kupiłem tak uważam. Jesteś wg mnie osoba bardzo inteligentną, więc to rozumiesz.
Ale też wiem, że ma ograniczenia ekranu plazmowego. I nie będę zaprzeczał. Z tym się liczyłem go kupując. Obraz 4:3 oglądam albo rozciągnięty, albo z szarymi pasami. Ale bardzo mi on odpowiada, jeżeli chodzi o resztę (kolor, poziom szarości i czerń). Mało tego, mój kuzyn, który chciał kupić LCD Panasonica (model 4500), zmienił zdanie po oglądaniu mojego wyświetlacza. To oczywiście o niczym nie świadczy. Jednakże nie możesz zaprzeczyć, że plazmy Pionieera są świetne. Jak i ja nie zaprzeczę, że sąwyświetlacze LCD które są świetne. Różnimy się tylko niuansani odnośnie preferencji. Dla mnie obraz z mojej plazmy jest na tyle świetny, że godzę się z jej mankamentami, dla Ciebie jest odwrotnie. Pozdrawiam Cię serdecznie. :)
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Hopkirk napisał:
...... Mnie już niektórzy nawet wyganiają z forum. :)

Na to tylko zareaguję, że jestem krytycznie nastawiony dla KAŻDEJ technologii. Wybrałem to co MI pasuje bardziej. Pozostawmy pieniądze, bo nie zawsze są one ważne. Każdy kupuje wg własnych preferencji i MOŻLIWOŚCI. Stąd ważna jest OFERTA jaką może zaproponować producent. Pozdrawiem Cię jeszcze raz. Rozumiem w pełni o co chodzi.
 

Hopkirk

New member
pooh1968 - bardzo szanuję Twoje wyważone zdanie i Twój wybór. I na tym to właśnie wszystko polega: poznać wady i zalety konkretnych modeli i dokonać dla siebie najlepszego wyboru.

Pozdrawiam noworocznie.
 
Do góry