Pioneer BDP-LX71 Recenzja, opinie, wszystko na temat BDP-LX71

vandel

New member
jesli braknie pradu to i tak nic Ci nie da ethernet ( no chyba ze dostep jest z upsem lub daleko od Ciebie)i masz generator do zasilania tego blu.. plytki blu dzialaja nieco szybciej ale i tak dlugo. i tu sie nic raczej nie zmieni. dvd duzo szybciej. najwolneij jesli zostanie plytka jakakolwiek w napedzie. dobre cd i wolno nagrane i jest oki ja wgrywam na rw i jest ok.
 

krzysztof60

New member
vandel napisał:
jesli braknie pradu to i tak nic Ci nie da ethernet ( no chyba ze dostep jest z upsem lub daleko od Ciebie)i masz generator do zasilania tego blu.. plytki blu dzialaja nieco szybciej ale i tak dlugo. i tu sie nic raczej nie zmieni. dvd duzo szybciej. najwolneij jesli zostanie plytka jakakolwiek w napedzie. dobre cd i wolno nagrane i jest oki ja wgrywam na rw i jest ok.

Dzięki za odpowiedź. Faktycznie mistrzem szybkości, przy wczytywaniu płyt to on nie jest, ale za to napędy optyczne Pioneera są bardzo dobre i raczej niezawodne, oczywiście w tym pułapie cenowym.
Dzięki jeszcze raz za pomoc i pozdrawiam.
Jutro spróbuję zaktualizować.
 

leotdi

New member
krzysztof60 napisał:
Witaj leotdi.
Dzisiaj mam pytanko natury technicznej. Zwróciłem uwagę, ze wgrałeś najnowszą aktualizację do Pioneera BDP LX71, tj. 1.37.
Czy mogę Ciebie poprosić, abyś w swojej życzliwości napisał, czy proces aktualizacji przebiega identycznie jak przy aktualizacji poprzedniej, który to rozłozyłeś mi na czynnink pierwsze, za co jeszcze raz pięknie dziękuję.
Firmware 1.37 pobrałem z polskiej strony Pioneera, oczywiście jest spakowany Zipem i waży 95,5Mb.
I, przepraszam za śmialość, dodatkowe zapytania:
1. Czy faktycznie aktualizacja trwa ponad 20 minut?
2. Co nam ta nowa aktualizacja zmienia, bowiem wydaje mi się, że poprzednia, tj. 1.32 była kluczową i przyniosła wiele zmian.
3. I tradycyjnie, jak spisuje się odtwarzacz po aktualizacji?
Bardzo proszę o odpowiedź, bowiem chciałbym zaktualizować odtwarzacz.
Pozdrawiam,
Krzysztof

krzysztof60,

tak - wgranie trwa wyraźnie dłużej - ok. 20 minut
Poprawia niewiele (?) - wg inf.1) poprawia stabilność podczas odtwarzania płyt BD-ROM/BD-R/BD-RE/DVD-Video 2) zwiększa wydajność odtwarzacza

Z moich obserwacji - 4-5 sekund jest teraz dluższy dostęp do wysunięcia szuflady. Było ok. 20 sec JEST 24-25 sec.

Jak się spisuje ? Doprawdy nie potrafię ocenić, czy lepiej ? Wiem tylko, że w przypadku skalowania DVD LX71 czyni cuda ) Pobawiłem się jego ustawieniami (warto).

PS
To, że jest wolny aż tak mnie osobiście nie przeszkadza. Nadmiar zalet przebija tą boloczkę. Aktualizacja z płyty - jak każda inna. JA nie widzę problemu. Zrobileś 1-raz to zrobisz i 2-gi i ... 3-ci ;)
 
Ostatnia edycja:

krzysztof60

New member
leotdi napisał:
krzysztof60,

tak - wgranie trwa wyraźnie dłużej - ok. 20 minut
Poprawia niewiele (?) - wg inf.1) poprawia stabilność podczas odtwarzania płyt BD-ROM/BD-R/BD-RE/DVD-Video 2) zwiększa wydajność odtwarzacza

Z moich obserwacji - 4-5 sekund jest teraz dluższy dostęp do wysunięcia szuflady. Było ok. 20 sec JEST 24-25 sec.

Jak się spisuje ? Doprawdy nie potrafię ocenić, czy lepiej ? Wiem tylko, że w przypadku skalowania DVD LX71 czyni cuda ) Pobawiłem się jego ustawieniami (warto).

PS
To, że jest wolny aż tak mnie osobiście nie przeszkadza. Nadmiar zalet przebija tą boloczkę. Aktualizacja z płyty - jak każda inna. JA nie widzę problemu. Zrobileś 1-raz to zrobisz i 2-gi i ... 3-ci ;)


Dziękuję leotdi za odpowiedź.
Utwierdza mnie ona w przekonaniu, że kluczową aktualizacją była ta poprzednia, tj. 1.32.
Zastanawiałem sie nawet przez moment, czy w związku z wydłużeniem czasu dostępu do szuflady jest sens aktualizować do wersji 1.37, ale doszedłem do wniosku, ze skoro firma wypuściła nowy soft, to należy go wgrać.
Bardzo mnie zaintrygowała Twoja wypowiedź na temat zmian w ustawieniach.
Gdybyś mógł rozszerzyć temat, byłbym zobowiązany.
Przepraszam, ze znów liczę na życzliwość kolegi, ale uważam, ze należy korzystać ze wskazówek mądrzejszych od siebie.

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.
 

leotdi

New member
update 1.38

witam,

jest nowy update, v.1.38 (z 21.12.2009) np. stąd :

http://www.pioneer.eu/eur/content/support/support/upgrade/BDP.html

Już zainstalowałem, zobaczymy co poprawiono (?). Mam nadzieję na większą stabilność LX71, gdyż ...

... z wersji 1.37 jestem niezbyt niezadowolony :evil: Obserwuje pewną niestabilność objawiającą się nagłym przeskokiem do kolejnego rozdziału (załącza się na chwilę "Przewiń do przodu 1" i nastepuje odtwarzanie) lub wręcz zamrożeniem obrazu z równoczesnym przesuwaniem do kolejnego rozdziału (widoczne u góry, np. 3-12, potem 4-12 itd.) lub Wtedy LX71 nie reaguje na polecenia pilota i pomaga wyłącznie wyciągnięcie wtyczki z gniazdka 220V (na wyłącznik Standby LX71 też nie reaguje). Początkowo obserwowałem tę ułomność na plikach AVCHD (z przeróbki mkv), teraz też na ori DVD. Płyt Bluray na 1.37 nie miałem okazji sprawdzić (jak u Was?)

Obserwuje takie zachowanie najczęściej przy przejściu na 2-gą warstwę DL.

Wersja 1.32 pod tym względem była ok :-?

Aha, jeszcze jedno, na forum hifi-forum.de wyczytałem również o tej ułomności LX71, i co cholernie ciekawe (!) ... NIE dotyczy ona 51FD z v.1.37 :shock:

Sama jakość obrazu w wersji 1.37 jest jednak lepsza od 1.32, w tym szczególnie ostrość obrazu.

Zobaczymy czy teraz będzie lepiej (?). Mam tak nadzieję :)

EDIT
-----
wcale nie jest lepiej, dalej przeskakuje o rozdział przy przejściu na 2-gą warstwę..hmmm :?
 
Ostatnia edycja:

leotdi

New member
EDIT
-----
Na tym forum identyczne problemy jak ja, posiada xXPioneerXx

http://www.pioneer-forum.de/showthread.php?t=537

Oddaję po świętach LX71 do autoryzowanego SERWISU Pioneer. NIC już nie pomaga, ani RESET do ustawień fabrycznych, ani przedmuchanie kieszeni (kurz).

Jestem niemal pewien, że kłopoty zaczęły się od wgrania update 1.37. Ja mialem akurat pecha, ale sądzę, że to będzie w miarę upływu czasu różnie wyglądać. U jednych będzie wszystko ok, u drugich - jak u mnie - pech :(
 

krzysztof60

New member
EDIT
-----
Na tym forum identyczne problemy jak ja, posiada xXPioneerXx

http://www.pioneer-forum.de/showthread.php?t=537

Oddaję po świętach LX71 do autoryzowanego SERWISU Pioneer. NIC już nie pomaga, ani RESET do ustawień fabrycznych, ani przedmuchanie kieszeni (kurz).

Jestem niemal pewien, że kłopoty zaczęły się od wgrania update 1.37. Ja mialem akurat pecha, ale sądzę, że to będzie w miarę upływu czasu różnie wyglądać. U jednych będzie wszystko ok, u drugich - jak u mnie - pech :(

Witaj leotdi, bardzo mnie zmartwiłeś swoimi spostrzeżeniami.
Teoretycznie przecież, po wgraniu nowego softu powinno być tylko lepiej. A może spróbujesz wgrać z powrotem wersję 1.32, ale chyba nie przyjmie, bo będzie informacja, że jest zainstalowana nowsza. Swego czasu konsultowałem na forum kwestię wgrywania nowych softów i otrzymywałem info, że kategorycznie należy aktualizować. Zadawałem to pytanie, ponieważ niektórzy sprzedawcy w autoryzowanych sklepach odradzają wgrywania nowych softów, bo były przypadki, że po wgraniu właśnie zaczynały się dziać cuda.
Ja po wgraniu 1.37. odtwarzałem szczególnie płyty BD i jak dotychczas było wszystko ok. Natomiast nie odtwarzałem oryginalnych płyt DVD dwuwarstwowych, aż się boję właczyć.
W moim przypadku nie wiem, czy mógłbym oddać do autoryzowanego serwisu, bo kupiłem odtwarzacz w sklepie, który nie ma autoryzacji Pioneera.
A tak na marginesie, leotdi, czy na niemieckiej stronie doczytałeś, jak należy sobie poradzić z tym problemem, czy sugerują, że może to minąć po wgraniu softa 1.38.?
Z tego co piszesz, w Twoim przypadku nie pomogło.
A właściwie, to ten nowy soft co zmienia? Coś zauważyłeś?
Wydaje mi się, że kluczową aktualizacją było wgranie softu 1.32. Najbardziej poprawiła funkcjonalność LX71.
Proszę o odpowiedź.
 

leotdi

New member
krzysztof60,

- 1.32 NIE przyjmie (wstecznie) - niestety.

- pomimo braku PL autoryzacji posiadasz przecież 1-rok gwarancji producenta :)

- przeskoki sa już losowe, nie tylko przy zmianie warstwy


Co do niemieckiego linku

Serwis u niego wykonał:
----------------------------------
- Gerät auf Fehler überprüft - sprawdzono urządzenie pod kątem wadliwości
- Chassis aus- und eingebaut - zdemontowoano i zamontowano ponownie chasis
- Software-Update/Reset
- Überprüfung nach VDEO701 - na koniec kontrola wg VDEO701

Ponoć teraz jest już ok.

Wniosek był/jest dla mnie : pomoże tylko SERWIS :(

- Co kolejny soft wnosi znajdziesz więcej tu:
http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?p=17754110

Wg mnie, soft "gryzie się" z danym rodzajem chasis. Rok produkcji u mnie, styczeń 2009.

Na koniec mój WNIOSEK
-----------------------------------
Poprzestać na danym (sprawnym) sofcie dopóty, dopóki z czasem nie upewnię się (czytając fora), że nowy soft nie stwarza pewnych problemów :cool:

ps
LX71 jedzie do Gdyni - tak zadecydował centralny serwis (znajdujący się właśnie w Gdyni).
 
Ostatnia edycja:

fotokrak

New member
Troszkę z innej beczki, w teście Ser KKuba :) napisał że wiatraczek cichy "ale go wymieni na nie od traktora" zastanawia mnie jakie to są wiatraczki które są ultra ciche :)
 

krzysztof60

New member
krzysztof60,

- 1.32 NIE przyjmie (wstecznie) - niestety.

- pomimo braku PL autoryzacji posiadasz przecież 1-rok gwarancji producenta :)

- przeskoki sa już losowe, nie tylko przy zmianie warstwy


Co do niemieckiego linku

Serwis u niego wykonał:
----------------------------------
- Gerät auf Fehler überprüft - sprawdzono urządzenie pod kątem wadliwości
- Chassis aus- und eingebaut - zdemontowoano i zamontowano ponownie chasis
- Software-Update/Reset
- Überprüfung nach VDEO701 - na koniec kontrola wg VDEO701

Ponoć teraz jest już ok.

Wniosek był/jest dla mnie : pomoże tylko SERWIS :(

- Co kolejny soft wnosi znajdziesz więcej tu:
http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?p=17754110

Wg mnie, soft "gryzie się" z danym rodzajem chasis. Rok produkcji u mnie, styczeń 2009.

Na koniec mój WNIOSEK
-----------------------------------
Poprzestać na danym (sprawnym) sofcie dopóty, dopóki z czasem nie upewnię się (czytając fora), że nowy soft nie stwarza pewnych problemów :cool:

ps
LX71 jedzie do Gdyni - tak zadecydował centralny serwis (znajdujący się właśnie w Gdyni).

Witaj leotdi,
dziękuję za obszerny wpis. Przykro mi, że tego typu rzeczy dzieją się po wgraniu softa w końcu rekomendowanego przez Pioneera. Mój odtwarzacz też jest produkowany w styczniu 2009r. Teoretycznie objawy w takim razie powinien mieć podobne. Jeszcze nie sprawdzałem na oryginalnych, dwuwarstwowych płytach DVD. Na płytach Blu-ray jest ok. JPEG też czyta bez problemów. Wczoraj wgrałem najnowszy soft, wychodząc z założenia, że i tak do 1.32 nie będzie można wrócić. Nie widzę żadnych istotnych różnic. Faktem natomiast jest, że chętnie bym powrócił do softu 1.32, bo był on super. Dodawał nowe funkcje, poprawiał sprawność odtwarzacza i jakość skalowania DVD.
leotdi, mam nadzieję, że w serwisie w Gdyni pomogą usunąć te męczące i wkurzające usterki, żeby tylko przy okazji za bardzo nie porysowali tej fortepianowej czerni. Mam nadzieję, że zechcesz podzielić się jak układa się współpraca z serwisem Pioneera i co oni tam "wymądrzyli". Ciekawe też ile takich egzemplarzy z problemami ujawniło się.
Dzisiaj usiadę i obejrzę od dechy do dechy DVD dwustronne, zobaczę jak się odtwarzacz zachowa.
Tymczasem pozdrawiam i życzę cierpliwości.
 

krzysztof60

New member
Zgodnie z obietnicą, wczoraj wieczorem obejrzałem " od dechy do dechy", oryginalną płytę DVD z filmem "Oczy szeroko zamknięte". Film o długości 2,35 godz. Płyta DL.
Nie zauważyłem jakichkolwiek nieprawidlowości. LX71 z zainstalowanym softem 1.38. zachowywał się poprawnie, do tego stopnia, że nie zauważyłem przełączenia warstwy, a nie sądzę by przy takiej długości filmu byłaby to płyta jednowarstwowa. U mnie, póki co "efekty" zaznaczone przez leotdi nie wystąpiły.
 

Rafal-s

New member
Witaj profi,
ale czy ta przypadlość ustała po wgraniu nowego softu, 1,38.?

Witam kolegów
Jade na sofcie 1.32 bo rzeczywiście dużo wniósł do funkcjonalności LX71. Efekt zamrożenia na 1-2 sek. przy przejściu z 1 na 2 warstwę DVD jest ale nie powoduje u mnie jakiś b. negatywnych odruchów. Z jakości obrazu jestem zadowolony a poza tym nie mam żadnych problemów z odtwarzaniem nagranych DVDR czy to 4,7GB czy DL
Natomiast zaczynam sie zastanawiać czy zainstalować kolejne? A jeżeli już, to czy pominąć 1.37:confused: i od razu załadować 1.38? Podpowiedzcie coś.
pozdrawiam
 

vandel

New member
efekt zmiany warstw to zamrozenie to nic takie jest zawsze takie ostrzezenie na dvd. ja mam wgrany 1.38 wiekszych roznic nie widze co do 1.32. ale nieststy trzeba wgrywac bo moze byc problem z odpaleniem nowych wydan na BD.
 

Rafal-s

New member
efekt zmiany warstw to zamrozenie to nic takie jest zawsze takie ostrzezenie na dvd. ja mam wgrany 1.38 wiekszych roznic nie widze co do 1.32. ale nieststy trzeba wgrywac bo moze byc problem z odpaleniem nowych wydan na BD.

Dzięki, to co, darować sobie 1.37? Czy jest sens wciskania do odtwarzacza poprzedniej wersji jeżeli za chwilę zainstaluję nowszą?
 
Do góry