Pioneer BDP-LX71 Recenzja, opinie, wszystko na temat BDP-LX71

KKuba

New member
Bez reklam
Nie mam jak sprawdzić, nie mam tylu kolumn. Ale czytając instrukcje uważam, że jej nie ma. :) Bo to dotyczy tak naprawdę odmiany DTS czyli formatu DTS-ES, który ma 7 kanałów (tak naprawdę 6 - tył jest mono). Ale nie mam jak sprawdzić empirycznie bo nie mam ani płyty w tym formacie, ani układu 7.1 kolumn. Może ktoś ma taką konfigurację kolumn to to potwierdzi, ja mogę powiedzieć tylko tyle czytając instrukcje.
 

leotdi

New member
witam,... wczoraj mi szczęka opadła. BDP-LX71 tchnął nowe życie w analogową Yamahę ! Do testu zakupiłem płytkę blu-ray Dom latających sztyletów, aby usłyszeć tego efekty (DTS HD MA). Oczywiście zaktualizowałem firmware do 1.32 (oryginalne było już dość stare: 1.21). Polecam ten model (lub BDP-51FD) wszystkim tym którzy, tak jak ja, posiadają starsze ampli. Teraz wiem, że podjąłem słuszną (przejściową) decyzję, nie wydając dodatkowo paru tysięcy na nowe ampli. Dżwiękiem jest po prostu oczarowany (obrazem zresztą też - ach te kolory!). Posiadam układ 5.1 (wkrótce 7.1).
 
Ostatnia edycja:

krzysztof60

New member
Pioneer BDB LX71

Witam Wszystkich, a szczególnie Kubę.
Mam prośbę do szanownych kolegów. Zakupiłem, zdaniem niektórych, kontrowersyjny odtwarzacz Blu-ray Pioneer LX71. Nie ma on możliwości automatycznej aktualizacji oprogramowania. Na stronie Pioneera jest podana bardzo skomplikowana procedura wgrywania nowego softu (przynajmniej dla mnie) w języku angielskim. Przyznam się, że nic, a nic z tego nie zrozumiałem.
Prosiłbym, o łopatologiczne wytłumaczenie, oczywiscie po polsku, skąd ściągnąć i jak zainstalować nowe oprogramowanie.
Niektórzy odradzają w ogóle aktualizowanie bo podobno może być gorzej. Czy to prawda?
Liczę na życzliwość i wyrozumiałość szanownych użytkowników forum.
Z góry dziękuję.
Krzysztof.
 

leotdi

New member
krzysztof60 napisał:
Witam Wszystkich, a szczególnie Kubę.
Mam prośbę do szanownych kolegów. Zakupiłem, zdaniem niektórych, kontrowersyjny odtwarzacz Blu-ray Pioneer LX71. Nie ma on możliwości automatycznej aktualizacji oprogramowania. Na stronie Pioneera jest podana bardzo skomplikowana procedura wgrywania nowego softu (przynajmniej dla mnie) w języku angielskim. Przyznam się, że nic, a nic z tego nie zrozumiałem.
Prosiłbym, o łopatologiczne wytłumaczenie, oczywiscie po polsku, skąd ściągnąć i jak zainstalować nowe oprogramowanie.
Niektórzy odradzają w ogóle aktualizowanie bo podobno może być gorzej. Czy to prawda?
Liczę na życzliwość i wyrozumiałość szanownych użytkowników forum.
Z góry dziękuję.
Krzysztof.

witaj,

aktualizowałem od ręki - jak tylko go postawiłem - nawet się nie zastanawiaj (trwało ok. 15-minut). Zrób to jedynie wtedy, kiedy masz pewność że nie wyłączą akurat prądu.
Korzystałem z instrukcji w j.niemieckim - akurat ten język znam biegle. Postaram Ci się to przetlumaczyć (przynajmniej te najważniejsze punkty) i zrobić tu "wrzutę".

edit (tłumaczenie)

1) stąd ściągasz Update firmare :
http://www.pioneer.de/files/support/BDP/BDP_LX710851FD_Ver132.zip

2) INSTALACJA

C. Kopiowanie firmware na dysk :
--------------------------------
1. włóż czystą plytę do napędu komputera
2. kliknij 2-krotnie na plik BDP_LX710851FD_Ver125a.zip, aby go otworzyć
3. kliknik 2-krotnie na plik ISO BDP_LX710851FD_Ver125a.iso Oprogramowanie nagrywarki powinno uruchomić się automatycznie. Jeśli tak nie jest, należy zmienić ustawienia w oprogramowaniu.
4. jeśłi oprogramowanie dalej się nie uruchamia automatycznie, to plik BDP_LX710851FD_Ver125a.iso należy zapisać w katalogu komputera. Uruchom oprogramowanie nagrywarki.
5.upewnij się, że plik BDP_LX710851FD_Ver125a.iso wskazałeś jako źródłowy, a następnie wypal plytę.

D. po wypaleniu plyty sprawdź, czy znajdują się na niej 3-pliki:
- DLfile.pkg 95.3 MB (99,942,480 B)
- .DLdiscidentifier.txt 94 B
- DLdiscidentifier.txt 94 B
Jeśli nie możesz odnaleźć na płycie pliku .DLdiscidentifier.txt to być może problem leży po stronie konfiguracji Twojego komputera, gdyż może chodzić tutaj o plik ukryty.
1. sprawdź, czy plik DLfile.pkg jest na płycie, i czy jego rozmiar jest prawidłowy. Jeśli NIE, ściągnij firmware jeszcze raz i powtórz punkt C.

E. Update firmware bluray
-------------------------
UWAGA - dla wszystkich kolejnych czynności proszę używać wyłącznie przycisków (dotykowych) umieszczonych na płycie czołowej LX71. Proszę NIE KORZYSTAĆ z pilota !
- proces Update trwa od 10 do 20 minut.
- szuflada z płytą w trakcie procesu aktualizacji otworzy się, więc jeśli odtwarzacz jest zabudowany, to upewnij się najpierw, czy szuflada nie będzie się blokowała !
- proszę NIE obejmować ani SZUFLADY ani płyty, do zakończenia procesu aktualizacji !

1. naciśnij przycisk STANDBY/ON, aby włączyć odtwarzacz
2. naciśnij na płycie czolowej przycisk OPEN/CLOSE, aby wysunąć szufladę
3. włóż nagraną płytę UPDATE.
4. naciśnij przycisk OPEN/CLOSE na płycie czołowej odtwarzacza, aby zamknąć szufladę. Na wyświetlaczu ukaże się napis DISC-DWLD.
OSTRZEŻENIE!! Nie wyciągać kabla sieciowego z gniazdka oraz NIE naciskać przycisku STANDBY/ON, podczas gdy odtwarzacz przechodzi do trybu Standby, jak to opisano w kroku 6. Jeśli tak uczynisz, to może się zdarzyć, że odtwarzacz nie będzie reagował i będzie wymagał naprawy w serwisie. Przejdź do kroku 5.
5. po paru minutach będą pojawiały się takie komunikaty jak DOWNLOAD i inne. Proszę wziąć pod uwagę to, że od tego momentu proces aktualizacji może trwać 5 do 15 minut.
6. szuflada wysunie się, a na wyświetlaczu pojawi się na parę sekund napis DONWLOAD OK, po tym jak zakończył się proces aktualizacji. Odtwarzacz automatycznie przejdzie do stanu Standby, szuflada pozostaje otwarta, a kontrolki na płycie czołowej nie będą świecić.
7. proszę usunąć płytę UPDATE z tacki szuflady
8. proszę nacisnąć przycisk STANDBY/ON, aby włączyć odtwarzacz
9. proszę sprawdzić wersję oprogramowania na ekranie TV (Home MENU -> ENTER -> Video OUT -> ENTER -> TV Aspect Ratio -> ENTER -> naciśnij NIEBIESKI przycisk - powinno być 1.32)

KONIEC i pozdrawiam :)
 
Ostatnia edycja:

krzysztof60

New member
Aktualizacja Pioneer LX71

Bardzo dziekuję leotdi. Nie chcialem dzwonić w tej sprawie do Pioneera, bo odtwarzacz kupiłem w nieautoryzowanym sklepie.
Bardzo bym Ciebie prosił o dokladny "rozkład jazdy", krok po kroku, abym mógł w przyszlości samemu dokonywać, jak sie okazuje badzo potrzebnej aktualizacji. Sam nie wiem nawet, jak sprawdzić numer softu jaki jest wgrany obecnie, ale przypuszczam, że jest dość stary.
Bardzo Ciebie proszę, napisz jak to także sprawdzić.
Za dokładną instrukcję, krok po kroku, będę bardzo wdzięczny.
Żebym tylko niczego nie popsuł. Odtwarzacz kosztował 3000zł, a niektórzy przestrzegają przed wgrywaniem aktualizacji, bo może działać gorzej.
Mam nadzieję, że Twoje doświadczenia mówią co innego.
Jeszcze raz serdeczne dzięki i czekam na instrukcję.
Pozdrawiam
Krzysztof
Ps. Podaje swój email:krzys60@ktvk.pl
 

leotdi

New member
krzysztof60 napisał:
Bardzo dziekuję leotdi. Nie chcialem dzwonić w tej sprawie do Pioneera, bo odtwarzacz kupiłem w nieautoryzowanym sklepie.
Bardzo bym Ciebie prosił o dokladny "rozkład jazdy", krok po kroku, abym mógł w przyszlości samemu dokonywać, jak sie okazuje badzo potrzebnej aktualizacji. Sam nie wiem nawet, jak sprawdzić numer softu jaki jest wgrany obecnie, ale przypuszczam, że jest dość stary.
Bardzo Ciebie proszę, napisz jak to także sprawdzić.
Za dokładną instrukcję, krok po kroku, będę bardzo wdzięczny.
Żebym tylko niczego nie popsuł. Odtwarzacz kosztował 3000zł, a niektórzy przestrzegają przed wgrywaniem aktualizacji, bo może działać gorzej.
Mam nadzieję, że Twoje doświadczenia mówią co innego.
Jeszcze raz serdeczne dzięki i czekam na instrukcję.
Pozdrawiam
Krzysztof
Ps. Podaje swój email:krzys60@ktvk.pl

witaj ponownie,

napisałem ten post tylko po to, ponieważ poprzedni uzupełniłem o instrukcję (w funkcji edit nie zostałbyś powiadomiony o dopisce). Wybór był b.dobry. Nie miej wątpliwości. Też się zastanawiałemie. Liczy się - jak pisałem - obraz i dźwięk. Inne to dodatki / duperele :D
Po wgraniu nie widzę wad, a musiałem, bo chciałem mieć DTS-HD MA do yamahy po analogu.
 
Ostatnia edycja:

krzysztof60

New member
Pioneer BDB LX71

Dziękuję leotdi, JESTEM POD WRAŻENIEM!
Wygląda to wszystko bardzo skomplikowanie,
mam nadzieję, że w praktyce będzie łatwiejsze, niż na to wygląda.
Jeszcze raz serdeczne dzięki za włożoną pracę i pomoc.
Pozdrawiam,
Krzysztof
 

krzysztof60

New member
Aktualizacja Pioneer BDP LX71

LEOTDI, jeszcze raz wielkie dzięki. Wszystko udało się znakomicie, bez przeszkód wgrały się trzy pliki, o odpowiednim rozmiarze na płytkę, a nastepnie zgodnie z zaleceniami zawartymi w instrukcji zaktualizowałem soft w odtwarzaczu. Te 15 minut niepewności, czy wszystko dobrze idzie, wynagrodziły nowe funkcje, których wcześniej nie było (też miałem poprzednio soft 1.21), tzn. możliwość przeglądania JPEGów i odtwarzanie DIVixów. W praktyce cała procedura okazała sie bardzo prosta, ale to zasługa Twojego świetnego tłumaczenia krok po kroku. Jestem bardzo wdzięczny i jeszcze raz dziekuję! Mam nadzieję, że kolejne aktualizacje będą równie łatwe w instalacji.
Nie wiem, czy nie jest to moje subiektywne odczucie, ale jakby teraz lepiej skalował płyty DVD (bardziej szczegółowy obraz, niestety obnaża wiecej braków formatu DVD). Obraz z płyt BD po prostu bajeczny.
Po wgraniu softu, w Home Menu pokazała się nowa zakładka UPDATE INFORMATION, zapraszajaca na stronę Pioneera i zachęcająca do podziękowań za soft (o ile dobrze zrozumiałem załączony w języku angielskim komunikat). Mam nadzieje, że to normalne.
LEOTDI, jeszcze raz wielkie dzięki.
Pozdrawiam,
Krzysztof
 

leotdi

New member
krzysztof60 napisał:
Nie wiem, czy nie jest to moje subiektywne odczucie, ale jakby teraz lepiej skalował płyty DVD (bardziej szczegółowy obraz, niestety obnaża wiecej braków formatu DVD).Krzysztof

krzysztof60,

cieszę się, że mogłem pomóc. Ważne że to już zrobiłeś, a następnym razem będzie przysłowiowa "bułka z masłem" :D

Twoje odczucie dot. jakości odtwarzania płyt DVD nie jest odosobnione. Wrzuciłem - tak na próbę -Gladiatora i naprawdę byłem pod wrażeniem. Teraz "starą" bibliotekę mam zamiar "odkrywać" na nowo. Tak się zastanawiam, jak wygląda obraz z DVD w konkurencyjnych cenowo BD-51FD czy też B320 ?
Od początku - właśnie ze względu na jakość obrazu dla 60" - byłem namawiany do kupna LX71.
 
Ostatnia edycja:

krzysztof60

New member
Pioneer LX71

Leotdi, bardzo dziekuję za miłą odpowiedź.
W jeszcze jednej sprawie chciałbym się, jeżeli pozwolisz, Ciebie zapytać.
Otóż z tego co napisałeś jesteś szczęśliwym posiadaczem telewizora plazmowego Pioneer Kuro 60". Otóż, od jakiegoś czasu taki telewizor, tylko, że 50", ze względu na powierzchnię pokoju w którym oglądam (~25m2) jest moim marzeniem. Obecnie, niestety oglądam na Panasonicu PV70, oczywiście plazmowym, 42", ale HD READY. Naturalnym jest, że zamierzam go w miarę szybko wymienić na Pioneera Kuro 50". Nawet na tym Panasonicu widać różnicę po wgraniu nowego softu do LX71.
Ale wracam do meritum.
Otóż, niektórzy twierdzą, że Pioneer ma dość ciemną matrycę i super się w nim ogląda wieczorem, albo przy zacienionych oknach, natomiast nie specjalnie sie sprawdza w pokoju nasłonecznionym. Doradzają nowe Panasonici, np.serii S, lub G.
Co sądzisz na ten temat, jakie są Twoje spostrzeżenia na temat odbioru Pioneera. Pomijam fakt, iż Pioneer Kuro jest znacznie droższym telewizorem od całej reszty.
Pozdrawiam,
Krzysztof
 

Hartson

New member
Bez reklam
Pozostawiając Pioneera. Napisałeś o plazmach Panasonica serii G i S. Zobacz też nową plazmę Samsunga 50B850. Kiki zrobił test tego TV, jest dostępny w strefie klubowej (niestety nie jesteś "niebieski"). Generalnie plazma bardzo dobra, bardzo dobre kolory, dobre skalowanie SD, czernią najbliższa Kuro.

Wg Kikiego potrzebna jest mimo wszystko kalibracja tego Sama, ale to chyba nie problem.
 
Ostatnia edycja:

krzysztof60

New member
samsung

Dziękuje, HARTSON, za zwrócenie uwagi na Samsunga, oczywiście plazmę.
Prawdę mówiąc nie czytałem testu tego odbiornika, czas nadrobić zaległości.
Dzięki,
Pozdrawiam
 

leotdi

New member
krzysztof60 napisał:
Otóż, niektórzy twierdzą, że Pioneer ma dość ciemną matrycę i super się w nim ogląda wieczorem, albo przy zacienionych oknach, natomiast nie specjalnie sie sprawdza w pokoju nasłonecznionym. Doradzają nowe Panasonici, np.serii S, lub G.
Co sądzisz na ten temat, jakie są Twoje spostrzeżenia na temat odbioru Pioneera. Pomijam fakt, iż Pioneer Kuro jest znacznie droższym telewizorem od całej reszty.
Pozdrawiam,
Krzysztof

krzysztof60,

pierdoły, których NIE potwierdzam :p Też się obawiałem tego. Mam jasny salon - od zachodu. 4-okna + za TV bezpośrednio duże rozsuwane drzwi na taras. Oglądam na razie na standardowych ustawieniach i daje radę. Jestem właśnie mile zaskoczony, gdyż takie przeczytane - jak przez Ciebie - opinie, nastawialy mnie negatywnie w aspekcie jasności ekranu.
Nawet się nie zastanawiaj. Bierz Pioneera. Jakość wykonania samego TV, glośników (u mnie boczne) i podstawy a także wygląd i organizacja menu powodują, że to najwyższa liga. Doradzam Ci jednak 5090H.
 

leotdi

New member
vandel napisał:
Ver 1.37
CHANGE HISTORY:
- Enhances stability of BD-ROM/BD-R/BD-RE/DVD-Video playback
- Performance improvement
nowy firmware

dzięki za info,

zrobione. Trzeba być jeszcze bardziej cierpliwym - 22(23?)-operacje.
 

krzysztof60

New member
Firmware 1.37

leotdi napisał:
dzięki za info,

zrobione. Trzeba być jeszcze bardziej cierpliwym - 22(23?)-operacje.

Witaj leotdi.
Dzisiaj mam pytanko natury technicznej. Zwróciłem uwagę, ze wgrałeś najnowszą aktualizację do Pioneera BDP LX71, tj. 1.37.
Czy mogę Ciebie poprosić, abyś w swojej życzliwości napisał, czy proces aktualizacji przebiega identycznie jak przy aktualizacji poprzedniej, który to rozłozyłeś mi na czynnink pierwsze, za co jeszcze raz pięknie dziękuję.
Firmware 1.37 pobrałem z polskiej strony Pioneera, oczywiście jest spakowany Zipem i waży 95,5Mb.
I, przepraszam za śmialość, dodatkowe zapytania:
1. Czy faktycznie aktualizacja trwa ponad 20 minut?
2. Co nam ta nowa aktualizacja zmienia, bowiem wydaje mi się, że poprzednia, tj. 1.32 była kluczową i przyniosła wiele zmian.
3. I tradycyjnie, jak spisuje się odtwarzacz po aktualizacji?
Bardzo proszę o odpowiedź, bowiem chciałbym zaktualizować odtwarzacz.
Pozdrawiam,
Krzysztof
 

vandel

New member
co daje- lepsza obsluga nowych tyt. na blu i usprawnienie wczytywania obecnych. (plyty z ktorymi byl problem powinny dzialac lepiej)
przebiega tak samo a u mnie trwalo to okolo 10 minut.
 

krzysztof60

New member
vandel napisał:
co daje- lepsza obsluga nowych tyt. na blu i usprawnienie wczytywania obecnych. (plyty z ktorymi byl problem powinny dzialac lepiej)
przebiega tak samo a u mnie trwalo to okolo 10 minut.

Dziękuję Vandel, jednak myślę, że wygodniejsza i całkowicie bezstresowa aktualizacja bylaby wtedy, gdyby odtwarzacz miał wejście internetowe i sam się aktualizował. Zawsze bowiem może się zdarzyć błąd przy wypalaniu płyty z aktualizacją, lub prąd mogą wyłączyć, lub powstanie jakiś błąd przy wgrywaniu oprogramowania do odtwarzacza. Dlatego niektórzy odradzają aktualizowanie.
Ciekaw jestem, czy po wgraniu najnowszej aktualizacji odtwarzacz zacznie nieco szybciej wczytywać płyty, bo jest bardzo wolny.
Jeszcze raz dzięki.
 
Do góry