Pioneer BDP-LX71 Recenzja, opinie, wszystko na temat BDP-LX71

Rafal-s

New member
od razu 1.38 lub poczekaj az Ci jakies problemy z filmami blu /odtwarzaniem wystąpią
Vandel, dzięki za podpowiedź.
Jakby co to zainstaluje 1.38 ale jeszcze nie teraz, poczekam bo nie mam żadnych kłopotów z BD, najnowszy u mnie w kolekcji jest Gladiator i żadnych problemów więc nie ma parcia na nowy soft, a może pojawi się jeszcze jakiś nowszy.
Pzdr
 

krzysztof60

New member
Witam wszystkich użytkowników odtwarzacza LX71.
Mówiąc szczerze miałem dość dużego stracha po opisywanych przez leotdi problemach z pleyerem, bo mam odtwarzacz z tego samego roku i miesiąca i miałem wgrany soft 1.37.
Na szczęście u siebie niczego podobnego, jak narazie nie zauważyłem. Zatem wgrałem soft 1.38. Również, jak dotychczas jest OK. Prawdę mówiąc nie dostrzegam znaczących różnic w stosunku do softu 1.32. Mogliby go trochę przyśpieszyć przy wczytywaniu płyt, bo muli jak mulił, a może jeszcze dłużej i w końcu mogliby wgrać odczyt plików mkv. Ale tego to chyba długo się nie doczekamy.
leotdi coś się nie odzywa, a bardzo jestem ciekaw jak sytuacja wygląda z serwisem w przypadku tego pleyera i czy udało się wyeliminować problemy.
Tak więc ja wgrałem najnowszy soft, bo miałem wcześniej wgrany 1.37., ale gdybym nie miał, to pewnie też bym się zastanawiał.
 

arturbl

New member
witam szacowne grono(po raz pierwszy).

Panowie, stałem się posiadaczem lx71 i mam pewien problem. w momencie kiedy wrzucę płyte verbatim dvd r z filmem w pliku avi oraz napisami txt odtwarzacz wyświetla "CAN'T PLAY". w czym tkwi problem? czy nie można odtwarzać tak nagranych płyt? obojętnie czy te pliki są w katalogu bądź bez, odtwarzacz wyświetla to samo. czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć co robić w tym temacie?
pozdr
Artur
 

arturbl

New member
sam sobie odpowiem, gdyby ktoś miał podobny problem to może znajdzie tą informację.
nagrałem te same pliki na różnych płytach (różni producenci), z moich obserwacji odtwarza najlepiej na płytach sony. nie zawsze odczytuje mi pliki txt. nie wiem od czego to zależy (wydaje mi się, iż czym krótsze nazwy tym mniej problemów ). ma ktoś podobne obserwacje u siebie?
 

arturbl

New member
i jeszcze jedno pytanie (może nie pozostanie bez odpowiedzi:)).
u mnie na każdym filmie avi z napisami txt rozjeżdża się synchronizacja, napisy się opóźniają.
czy to standardowe zjawisko, czy muszę reklamować sprzęt?

pozdr
 

leotdi

New member
Hurra :!:

mam z powrotem BDP-LX71 :blagam:

Do serwisu lokalnego Pioneera oddałem 28-grudnia 2009. odebrałem sprawny ... 15-lutego 2010 :banned:

Wprawdzie 5-lutego go już odebrałem - po wymianie napędu DVD MECH ASSY, Part Number VXX3325, ale 10-lutego zwróciłem, ponieważ ... nie czytał wszystkich płyt DVD :bober:

Przykładowe 4 płyty DVD - których nie czytał - załączyłem do pudła i ... 10-lutego z powrotem do Gdyni.

Tym razem było znacznie szybciej, gdyż j.w. odebrałem sprawny 15-lutego. Jak to zgrabnie ujęto: "Zmiana ustawień systemowych, wgranie oprogramowania i sprawdzenie".

Napęd był sprowadzany z Centrali europejskiej Pioneera, czyli z Belgii.

Jakiś rewolucji nie zauważam, ale wrażenie mam takie, że teraz blue ray działa jakoś pewniej, i szybciej reaguje na polecenia pilota ... jednak to może być tylko wrażenie, gdyz w końcu b.dlugo na niego czekałem.

Soft wgrany najnowszy 1.42 :D

ps
BRAK zarysowań - odetchnąłem z ulgą ... uff, gdyż w końcu 2 razy był wysyłany / odbierany :!:
 
Ostatnia edycja:

krzysztof60

New member
Gratuluję leotdi, fakt, że odtwarzacz wróćił po tak długim czasie i po dwukrotnej wysyłce bez mechanicznych uszkodzeń i rys, to już jest sukces. Świadczy to pozytywnie o serwisie. Równiez pozytywne jest to, że bez oporów wymienili napęd. A jednak za pierwszym razem nie do końca starannie powgrywali softy, bo były problemy z odczytem DVD. Na szczęście skończyło się wszystko ok. Jest to dobra wiadomość dla tych, którzy by doświadczyli podobnych "atrakcji" jak Ty.
Ciekawi mnie numer softu 1.42. W dalszym ciągu jest dostępny 1.38. Może wgranie tego nowego rozwiązałoby ewentualne problemy innych z tym odtwarzaczem.
leotdi, a może na niemieckiej stronie jest on już dostępny. Mógłbyś sprawdzić?

Pozdrawiam.
 

leotdi

New member
krzysztof60,

z tym softem to była taka moja mała prowokacja, po prostu ze szczęścia, że go już mam. Sorki za świadome wprowadzanie w błąd :fool:
 

krzysztof60

New member
Faktycznie jest, ale praktycznie to niewiele zmienia. Z tego co doczytałem to odtwarzacz powinien czytać stabilniej format AVCHD, ale tego na co wszyscy czekają, czyli mkv. nie odtwarza w dalszym ciągu. Prawdopodobnie Pioneer nie wspiera tego formatu, a szkoda.
 

leotdi

New member
jestem zdegustowany :x

problem pomimo wymiany napędu dalej ten sam = odtwarzacz podczas odtwarzania przeskakuje ni stąd ni zowąd do następnej sceny lub scen (zapętla się) po czym przechodzi na krótko do odtwarzania, przeskakuje (lub przyspiesza) i tak w kółko. Nic nie pomaga, ani reset, ani dluższe odłączenie od sieci.

To jest shit za grube pieniądze. Będzie to 3-cia naprawa, po niej mam nadzieję na podstawę do reklamacji w ramach rękojmi i w efekcie egzekucję wymiany w sklepie na nowy LX71. Gdybym wiedział co mnie czeka ... :fool:
 

krzysztof60

New member
SZOK!!!
Takie rzeczy nie powinny mieć miejsca. Wymiana sprzetu powinna nastąpić już teraz, ale chyba faktycznie kilka razy musi on trafić do serwisu. Ja wszystko rozumiem, auta po 700.000,00zł też się psują, ale tutaj Pioneer chcąc zachować twarz powinien zaproponować wymianę. Chociaż, ja prawdopodobnie nie zgodziłbym się na wymianę na taki sam model. Niech oddadzą kasę. A wtedy najprawdopodobniej kupiłbym Denona 3800. Ceny są już mocno przystepne, a w dalszym ciągu jest to prawdopodobnie najlepszy odtwarzacz na rynku w klasie "średniej- wyższej".
Bardzo współczuję leodti, wiem, że chciałeś mieć komplet do swojego KURO. Tym bardziej przykro, że napędy optyczne Pioneera mają opinię jednych z lepszych.
Pozdrawiam i czekam na Twój wpis, czy Pioneer załatwił sprawę po Twojej myśli.
Mój odtwarzacz jak narazie, ok.
 

leotdi

New member
... Chociaż, ja prawdopodobnie nie zgodziłbym się na wymianę na taki sam model. Niech oddadzą kasę. A wtedy najprawdopodobniej kupiłbym Denona 3800. Ceny są już mocno przystepne, a w dalszym ciągu jest to prawdopodobnie najlepszy odtwarzacz na rynku w klasie "średniej- wyższej".
Bardzo współczuję leodti, wiem, że chciałeś mieć komplet do swojego KURO. Tym bardziej przykro, że napędy optyczne Pioneera mają opinię jednych z lepszych....
Pozdrawiam i czekam na Twój wpis, czy Pioneer załatwił sprawę po Twojej myśli.
Mój odtwarzacz jak narazie, ok.

witam,

więc ja mam swoją teorię, uważam że problem nie leży w napędzie (wymieniony), a w bezdotykowym panelu frontowym ! Wg mnie on jest przyczyną losowego przeskakiwania, odtwarzania itd. OK, pierwsze podejrzenie padło na napęd, i skoro go wymieniono, a problem pozostał, to są teraz 2 możliwości. Problem z chasis, albo właśnie z bezdotykowym panelem.

ostatnia odp. Serwisu
-------------------------------
Witam

Usterka trochę dziwna. Proszę zwrócić uwagę czy w trakcie jak przesuwa film x1 pali się srebrna kontrolka LED przy przełącznikach na panelu sterowania. Być może blokuje się przełącznik dotykowy, proszę spróbować ewentualnie przeczyścić panel przy wyłączonym sprzęcie.

hmmm .... gwoli ścisłości, panel czysty jak łza - i nieużywany (tylko pilot w użyciu) :lol:

Krysztof60,

dzięki za podpowiedź z Denonem :-o Przyjrzę sie mu. W regulaminie sklepu jest mowa o 3 naprawach u gwaranta, po czym można złożyć reklamację (stanowisko w okresie 14-dni). Ze zwrotem piniędzy może być problem, natomiast z wymianą na inny nowy egzemplarz już nie. Poczytałem dokładnie n/t.

trochę teorii konsumenckiej
---------------------------------------
Gdy konsument chce odstąpić od umowy (żądanie zwrotu pieniędzy) , sprzedawca może jego żądanie sparaliżować: natychmiast wymieniając rzecz (gdy idzie o rzecz oznaczoną co do gatunku) albo ją naprawiając (gdy idzie o rzecz oznaczoną co do tożsamości) . Nie chodzi tu tylko o zaoferowanie "gotowości" takiego zachowania, ale o realne dokonanie. Przy kolejnej wadzie sprzedawca nie może już wykorzystać tego uprawnienia.
* Nabywca nie musi -- jeśli na rzecz udzielono gwarancji -- korzystać obowiązkowo najpierw z niej.
==zobacz też w Rzeczpospolitej http://arch4.rp.pl/a/rz/1998/09/19980915/199809150128.html ==
KZ (źródło: prof. Łętowska na łamach Rzeczpospolitej \http://arch4.rp.pl/a/rz/1998/08/19980812/199808120138.html)

Polskie Kodeksy= FAQ konsumenta = Gwarancja-rękojmia
 
Ostatnia edycja:

krzysztof60

New member
Leotdi,
jesteśmy, jak się okazuje w praktyce niewolnikami tak skonstruowanych gwarancji, że dają nam tylko iluzję wyboru, gdzie praktycznie wyboru nie ma, a sprzedawca za nas decyduje. On jest wyrocznią. I jest chyba przesądzone, że w przypadku braku efektów pozytywnych kolejnej naprawy, w najlepszym przypadku zaproponują wymianę na nowe urządzenie. Problem może być jednak taki, że podobno tych naszych odtwarzaczy już nie produkują, a na inny model to chyba nie musisz się zgadzać. I tutaj może być furtka do odzyskania pieniędzy.
Ja osobiscie, mimo, iż nie mam (póki co) takich problemów, żałuję, że od razu nie wszedłem w Denona, no ale w chwili zakupu Denon był dokładnie dwa razy droższy. Teraz ceny mocno spadły, a odtwarzacz jest znakomity.
Pozdrawiam.
 

leotdi

New member
witam,

LX71 mam ponownie od wczoraj - wymiana "Bloku panela sterowania" + sprawdzenie. Wymienione części to Resistor Assy (Part No. VWG2614).

Teraz bedę bluraya ostro testował.

Co ciekawe w informacji o naprawie sprzetu napisano min. " Nr_fabr nie DSV" a kupowałem w sklepie internetowym, który "kłuł w oczy" dystrybucją DSV i udzielał tym samym 2-letniej gwarancji od DSV. Jedna wielka ściema. Jeśli ktoś kupuje w atrakcyjnej cenie - a tak było w moim przypadku- kupowałem łącznie z PDP LX6090H + stolik + glośniki - to musi liczyć się z taką ewenualnością. Lepiej więc wcześniej poprosić o nr fabryczny i sprawdzić w DSV.

Sam nie robię tragedii, bo gwarancję producenta (1-rok) mam przedłużoną o okres 3 napraw. Wymieniono napęd (niepotrzebnie) teraz panel sterowania - więc prawie nowy środek. Prawie robi Wielka różnicę :lol:

ps
jesli ktoś chce wiedzieć jaki to był "uczciwy" sklep, to zapraszam na priv.
 

Rafal-s

New member
witam,

LX71 mam ponownie od wczoraj - wymiana "Bloku panela sterowania" + sprawdzenie. Wymienione części to Resistor Assy

Współczuję prezejść i życzę powodzenia, mój działa bez zarzutu choć potrafi dostać bzika z jedną płytą DVD RW - przełącza sie menu odtwarzacza na .... JAPOŃSKI:hihi:
Za pierwszym razem nie było mi do śmiechu bo spróbujcie dojść gdzie zmienić język, wszędzie krzaczki, chyba tylko po umiejscowieniu go w setupie i z instrukcją obsługi w ręku. Całe szczęście po wyłączeniu powrócił angielski uffffff.

... zę wtrącę nowy soft sie pojawił sygnowany 1,65. Nie wgrywałem jeszcze, bo świeży jak bułeczki z 20 IV. Nie ma wielkich zmian wg opisu.

Pozdrawiam
 

krzysztof60

New member
Witam wszystkich użytkowników LX 71.
Leotdi, mam nadzieję, że Twojw droga przez mękę się skończyła.
U mnie jak narazie wszystko ok.
Chciałbym zaznaczyc, że bardzo istotną dla odtwarzacza jest najnowsza aktualizacja 1.65.
Wszystkim radzę ją wgrać. zrobiłem to wczoraj, w tempie ekspresowym, bo myślałem, że krew mnie zaleje.
Otóż, miałem wgrany soft 1.39 i wczoraj wieczorem wrzuciłem AVATARA na BD.
Pominąłem milczeniem planszę, która ukazała sie na początku, że film nagrany jest w najnowszej technice i gdyby odtwarzacz nie chciał czytać, to należy go zaktualizować. Potraktowałem to jako bla, bla, bla i okazuje się, że to był błąd. Film co prawda odpalił, po 20-stu minutach jednak zaczął się ciąć, po chwili się wyłączył i na ekranie telewizora wyświetliła się czerwona plansza, że odtwarzacznie jest w stanie odtworzyć tego filmu i żeby dokonać aktualizacji pleyera.
Film okazuje się bardzo wymagający. W tym przypadku przewagę mają odtwarzacze które mają możliwość bezpośredniego podłączenia ich do internetu, bo na bieżąco się aktualizują. Nasz niestety nie.
Najnowszy soft 1.65 rozwiązuje jednak te problemy. Po wgraniu ból ustał i chwała Pioneerowi, że tak szybko wypuścił tę aktualizację. AVATAR na BD "chodzi" bez problemu.
Myślę, że coraz więcej będzie wymagających nośników i dlatego warto aktualizować na bieżąco.
Pozdrawiam.
 
Do góry