Pioneer BDP-LX71 Recenzja, opinie, wszystko na temat BDP-LX71

krzysztof60

New member
Mam właściwie retoryczne pytanie: Czy nasz odtwarzacz po ostatnich aktualizacjach czyta płyty DVD Audio? Sam nie znalazłem, żeby taka funkcja była obsługiwana, ale może przeoczyłem. Proszę szanownych kolegów o pomoc i odpowiedź. Pozdrawiam.
 

ecolab250

New member
... tak Pioneer to dobra firma... kiedy w koncu przyznacie, ze to kpina, ze brak tu USB, LAN, MKV, Divx (w pelni)... a do CD sluza CD palyer, nie BD...

..no ale ktos to musi kupowac. Dobrze, ze jest GUFIAK :-D
 

leotdi

New member
... tak Pioneer to dobra firma... kiedy w koncu przyznacie, ze to kpina, ze brak tu USB, LAN, MKV, Divx (w pelni)... a do CD sluza CD palyer, nie BD...

..no ale ktos to musi kupowac. Dobrze, ze jest GUFIAK :-D

hej,!

potrzebowałeś ponad 1-miesiąc (!), aby coś tak "twórczego" napisać :blagam::p

Masz kompleksy :grin:
 

krzysztof60

New member
Witam wszystkich użytkowników odtwarzacza LX-71. Pragnę poinformować, że od dnia 08.11.2010r. dostępna jest nowa wersja oprogramowania 1.69a. Do ściągnięcia ze strony PIONEER'a. Pozdrawiam.
 

Rafal-s

New member
Czołem użytkownikom, trochę cisza na forum zapadła, bywa. Popatrzcie na support od Pioneera bo kolejna wersja firmware, tym razem nr 1.7, jeszcze nie zainstalowałem ale wg opisu zwiększono stabilność odtwarzania BD.
pozdrawiam
 

profi

Member
Podobno odtwarza wreszcie filmy: Bez Twarzy, Perl Harbour, Miasteczko Halloween.
Np. na moim LX71 na poprzednim sofcie nie mogłem odtworzyć "Miasteczko Halloween" - więc film sprzedałem.
Niestety po upgrade nie mogę na 100% potwierdzić czy film by poszedł, ale pogłoski chodzą że powinno być OK :)
 

oscar717

New member
Soft

Mam pytanie, jestem posiadaczem Pioneera BDP-LX71 i potrzebuje wgrać nowy SOFT ale nie mam pojęcia jak to zrobić, gdzie mam zdobyć tego nowego softa. Prosze o pomoc gdzie moge kupic albo sciagnac najnowszego softa :)
 

Rafal-s

New member
A propos softu, nowy był wszedł 1.72 z 05.08.11 - poprawiono stabilność odtwarzania BD wg opisu, tylko ma dziwną sygnature jakby nie do LX71:???:

A przy okazji ... czy mieliście może do czynienia z taką sytuację, że nagle płyty BD przestają być czytane? Wcześniej były oczywiście. Wyrzuca komunikat "nieznany typ dysku" przy Gladiatorze i Ja, robot. Po kilkudzisięciu próbach zaczął czytać, mam wrażenie że czyta jak mu się chce:confused:, no chyba, że soczewka sie zapaskudziła? A później odpaskudziła:-D choć nie czyściłem jej a płyty są w idealnym stanie.
 

tommen

New member
Problemy z softem 1.72

Po sierpniowej aktualizacji softu mam te same problemy co prawda nie na LX 71 ale na moim BDP LX -08 (podobna konstrukcja)- płyty ,które do tej pory czytał bez problemu (Avatar, U2, the Cure) teraz sa dla niego "Unknowndisc" których "Can't play" - dzwoniłem do serwisu to mnie zapytali czy sprzet jest na gwarancji :))) zobaczymy jak to się skończy bo to nowa i ciekawa sytuacja kiedy sprzęt dwuletni psuje się nie ze starości a z powodu błędnego softu :blagam:
 

Rafal-s

New member
Po sierpniowej aktualizacji softu mam te same problemy co prawda nie na LX 71 ale na moim BDP LX -08 (podobna konstrukcja)- płyty ,które do tej pory czytał bez problemu (Avatar, U2, the Cure) teraz sa dla niego "Unknowndisc" ...

Nie mógłbym jednoznacznie w moim przypadku połączyć tego z softem bo to się zaczęło nagle:?, nie zmieniałem firmware'u, tylko ni stąd ni zowąd dlatego pomyślałem albo elektronika "nawala" albo to kwestia lasera jak nic. Miałem wtedy wer oprogramowania nr 1.7. Po jakimś czasie zmieniłem na 1.71 licząc, żę temat zniknie i ....:sad: Do tej pory problem potrafi się pojawić ale wtedy daje playakowi jeszcze jedną szansę (zanim go za okno:-x) odpalam jeszcze raz i "unknown disc" się nie pojawia, tak miałem z jedną z części Gwiezdnych Wojen, za drugim razem poszła. No dobra ale faktem jest, że przyczyny nie znam soczewki nie czyściłem i jakoś działa. I co ciekawe nigdy nie było kłopotu z DVD RW czy z DVD DL własnoręcznie nagranymi, DVD w AVCHD też bez problemu. Szwankował wyłącznie z oryginalnymi BD

A swoją drogą to reakcja serwisu rzeczywiście "godna" Pioneera.
 

ShadowXXL

New member
Swojego LX-71 zakupiłem gdy tylko się pojawił - produkcja sierpień 2008, i do tej pory śmigałem na oryginalnie wgranym sofcie 1.03b i było wszystko ok, Avatar wymusił aktualizację, a że czytam tu o różnych "kwiatkach" przy nowym sofcie więc zainstalowałem aby wersję niezbędną by go odtworzyć czyli 1.65 i wszystko działa bez problemów. Najwyraźniej problemy występują losowo i ciężko stwierdzić co jest ich bezpośrednią przyczyną.
 

nowicjusz2

New member
Chyba problem z softem?

Dzień dobry wszystkim.
Trafił do mnie BDP-LX71 prawdopodobnie po nieudanej próbie wgrania nowego softu.
Piszę prawdopodobnie, ponieważ poprzedni własciciel nie był w stanie dokładnie powiedzieć jak to było.
Efekt jest taki, że odtwarzacz uruchamia się i wyświetla napis "POWER ON".
Przy próbie wciśnięcia jakiegokolwiek klawisza na pilocie,bądź funkcji na panelu, wyświetla na chilę napis "PLEASE WAIT" i zaraz powraca do poprzedniego napisu.Wszelkie próby powrotu do poprzedniego softu matodami opisanymi w instrukcji wgrywania softu nic nie dały.
Zastanawiam się, czy oprogramowanie nie jest przypadkiem przechowywane na karci SD, która znajduje sie na dolnej płytce z elektroniką.Czy ktoś może mi pomóc w tym temacie, ewentualnie czy może podesłać mi zawartość tej karty na maila/?
 

Rafal-s

New member
problem ze zdjęciami

WItam Wszystkich
Tak przy okazji jest nowy soft z kwietnia tego roku z numerem 1.73, wg opisu niewiele zmienia, jeszcze nie wgrywałem więc nic powiedzieć nie mogę, ale to przy okazji. Chciałem zasięgnąć Waszej opinii w kwestii zdjęć. Na moim odtwarzaczu nie mogę odtworzyć zdjęć z rozdzielczością fotki 4600x3500. Odtwarzacz zdjęcie widzi ale oznacza ją jako plik który nie może być odtwarzany:(. Czy u Was jest ten sam motyw? Podejrzewam, że tak, że nie jest to indywidualna wada mojego odtwarzacza tylko jakieś ograniczenia nałożone fabrycznie na wyświetlanie tylko nie wiem czemu? A nie chciałbym rezygnować z oglądania zdjęć tylko dlatego, że "większych" pod względem rozdzielczości nie odtwarza, te z - 2000x1500 bez problemu. Rozwiązanie ze zmniejszaniem rozdzielczości zdjęć jest bez sensu choć najprostsze.
Następnym moim krokiem będzie info do Pioneera.
 

Rafal-s

New member
WItam Wszystkich
... Na moim odtwarzaczu nie mogę odtworzyć zdjęć z rozdzielczością fotki 4600x3500. Odtwarzacz zdjęcie widzi ale oznacza ją jako plik który nie może być odtwarzany:(. Czy u Was jest ten sam motyw? ... Następnym moim krokiem będzie info do Pioneera.

Napisałem do Pioneera w Polsce i ... nic, ale nie oczekiwałem od nich zbyt wiele. Napisałem dwa razy i żadnej odpowiedzi, teraz naskrobałem maila do centrali, zobaczymy.
Pzdr
 
Do góry