Pioneer BDP-LX71 Recenzja, opinie, wszystko na temat BDP-LX71

mobor

Banned
"Jednak jak byś miał tylko sprzęt Pioneera to zapewniam, że nawet te pliki jpg mógłbyś sobie odtworzyć"

no pewnie- a jakim to urzadzeniem? nagrywarką DVD w rozdzielczosci SD ?
a dziękuję
Pewnie do DTS HD MA tez najlepiej kupic jakieś inne urzadzenie - najlepiej Pioneera... Tylko po kiego jest mi wtedy potrezbna płytka z 3 Wolfsonami po 6$ sztuka... ?

"U mnie w połączeniu z SC-LX71 i KURO żadnych wad nie widzę."


bo nie chcesz widzieć - proste. Dla jednego porysowany lakier auta jest do zaakceptowania a dla innego takie auto nadaje się do lakeirnika...


"A jak to razem wygląda "

no włąsnie- spojrz pod swiatło to zobaczysz jak nierówna/pofalowana jest powierzchnia lx71
 

asoz

New member
Nie potrzebuje żeby BD dekodował DTS HD MA na pokładzie, więc jedna wada odpada. Nie oglądam na tym sprzęcie JPG, tylko orginalne filmy o kocerty BD lub DVD, wyłącznie, więc druga wada też odpada A jak bardzo sobie będe chciał obejrzeć JPG to nagram sobie na PenDriva i po sprawie.

Co do pofalowania. Może nie wiesz, ale tak prawdopodobnie ma być. To tak, jak byś zarzucił, że lakier metalic w słońcu się błyszczy.

Za to na np. Denona DVD-2500BT nie trzeba patrzeć nawet pod światło żeby się zrobiło nie dobrze. Pozostałe odtwarzacze, Samsung, Panasonic itp. wyglądają jak zabawki, a o Marantz'ie czy Onkyo mam podobme zdanie co o denonie.

Wiesz co się dla mnie liczyło ? Chciałem mieć KURO, KEF'y 3005,
Pioneer'a SC-LX71 i BD. I co miałem kupić ? Sony 500 ? Może jestem dziwny ale chyba w przeciwieństwie do Ciebie przykładam wagę do estetyki sprzętu.

Coś mi się wydaję, że bardzo nie lubisz albo Pioneer'a, albo tego konkretnego produktu.
 

premik

New member
Kto dzisiaj nagrywa na płyty DVD jpg.? Na 32 GB fleszu nabijesz ile chcesz tych zdjęć, a oglądasz bezpośrednioo w TV Kuro przez port USB cały dzień i w jakości ful HD. Na dysku 1TB zmieścisz takie archiwum fotograficzne, że kilka pokoleń może tam pakować swoje zdjęcia. Ja po zapełnieniu trzeciej szuflady płytami DVD i CD doszedłem do wniosku iż nagrywanie na tych nośnikach jest takim samym ślepym załukiem jak kiedyś nagrywanie na dykietkach 5.1/4 bądź 3,5 cala. Wszystko poszło na śmietnik. To nie ktoś ma problem z połyskiem swojego sprzętu, tylko Ty masz problem ze swoim podejściem do czegoś dobrego jakim jest niewątpliwie na dzień dzisiejszy linia lx Pioneera. Zgadzam się, że za rok czy dwa jak poczekamy, a może za dziesięć lat będzie lepszy sprzęt. Wtedy trzeba będzie go wymienić. Ja już wymieniałem kilka razy. Kupowanie urządzeń aby służyły do śmierci jest śmieszne. Nie wciskaj ludziom kitu, o doskonałym sprzęcie, bo takiego nie ma i nigdy nie będzie, nawet jak dwadzieścia lat minie. Podejrzewam, że wogóle nie miałeś do czynienia z tym sprzętem. Torpedujesz na wszystkich tematach linię Pioneera, a powód dla czego to robisz nie ma nic wspólnego z jakością czy przydatnością urządzenia. Mogę tylko przypuszczać, że nakupiłeś różnego badziewia i teraz nie możesz znieść, że inni nie popełnili tego błędu. Ja kupuję sprzęt dla słuchu na słuch, a do oglądania na wzrok. Jestem po trosze muzykiem i interesują mnie dźwięki. Drugie kryterium to wygląd i wykonanie. Linia Kuro nawiązała do czarnego fortepianu koncertowego nie przypadkowo. Jest to instrument dostojny i luksusowy, a przeznaczony dla niemalże elity muzyków i słuchaczy, którzy potrafią docenić to co im ten sprzęt oferuje. Też mam małe uwagi np do amplitunera SC-LX 81, że gniazdo na słuchawki i USB ma tylko pod przednim panelem a nie jest zdublowane z tyłu, lub naprzykład nie można przeprogramować ich jak w TV Kuro LX508D z gniazda bocznego słuchawkowego pod gniazdo subwofera z tyłu. Są to szczegóły, które tylko być może mnie przeszkadzają, ale nikogo z takiego powodu nie odwodzę od zakupu tych urządzeń.
 

premik

New member
W TV z boku jest gniazdo na flesza, również w amplitunerze jest gniazdo na flesza. I akurat ten dubel rozumiem.W TV jpg, a w ampli dodatkowo mp3. Trzeci USB w BD to już by była przesada i dla tego go brak. Ja wkładam flesza bezpośredni do TV, albo podpinam bezpośrednio aparat. Mało znasz ten sprzęt bo opierasz się tylko na tym co czytasz. A więkkszość iformacji uzyskujesz od ludzi, którzy na oczy nie widzieli sprzętu i nie słyszeli. Przd zakupem ampli bawiłem się SC-LX91 i po zamknięciu oczu i przełączeniu na SC-LX81 nie zauważyłem różnicy (te same kolumy). Podobnie było z BR 91 i 71 (ten sam TV). I z tego wziął się mój wybór. A to co Ty piszesz jest nieprawdą. Dla kogoś kto ma sprzęt -każdy klocek z innej wsi pozostaje wybór BDP-lx91, ale ktoś kto zaiwestował w Pioneera i ma ampli serii lx wystarczy BDP-lx71. I będzie miał w całości to samo. I jest to zupełnie zrozumiałe i nie trzeba być "Fanboyem", albo wybujałym znawcą sprzętu, aby to pojąć. Ty chcąc mieć dobry sprzęt musisz zapłacić swego rodzaju karę za brak konsekwencji płacąc drożej.
 

asoz

New member
Oczywiście brak możliwości odtworzenia zdjęć w tym formacie jest głupim niedociągnięciem, ale szczerze mówiąc lata mi to koło d... Dla mnie mógł by wogóle zdjęć nie odtwarzać i też bym go kupił.


Offtop.

Premik co Ci wiadomo o różnicach pomiędzy SC-LX71 a SC-LX81 ? Czy to się sprowadza do kilku bajerków, czy one może inaczej grają ?
 

premik

New member
Jest śmiesznie bo SC-Lx71 ma więcej funkcji niż SC-Lx81. np w funkcji strim direct. Ale są to pierdoły. Zresztą zerknij na 38 str instrukcji. Ogólnie to to samo urządzenie na słuch. Być może jakbyś podpinał jakieś wypasione kolumny po 20k zł za sztukę to byś jakąś różnicę zauważył. Tak jest z Susano. Sam miałem kupić 71, ale sprzedawca skalkulował mi tak 81, że nie miałem wyjścia. Mocą wyjściową się nie przejmuj, bo i tak jej nigdy nie wykorzystasz. No chyba, że jest ktoś odważny na forum co walnął z całej rury? Chętnie bym poczytał o jego wrażeniach. Ja nie dojeżdżam nawet do 0 db. Średnio na -30 db jest super.
 

vandel

New member
nowa wersja frimware 1.32. dts hd support!

na stronie pioneer.eu jest nowy frimware 1.32 doszla obsluga dts hd masteraudio
Ver 1.32
CHANGE HISTORY:
- Enables the following new functions
1. DTS-HD audio output
Enable to convert DTS-HD audio to linear PCM for HDMI OUT terminal.
Enable to convert DTS-HD audio to analog audio for AUDIO OUT (7.1 ch) terminals.
2. Image file playback
Enable to play image files recorded on DVDs or CDs.
3. Crossover frequency for AUDIO OUT (7.1 ch) terminals
4. Extarnal subtitle files for DivX files
Enable to use external subtitle files in addition to the subtitles recorded in the DivX media files.
- Enhances stability of BD-Java playback (*)
- Enhances stability of BD-ROM/BD-R/BD-RE/DVD-Video playback
- Fixes an error of resume playback function after switching off the player by pressing STANDBY/ON button during playback of BD-ROM discs.
- Performance improvement
* The player's action can be slower than expected depending on contents (menu, game, etc.) included in certain BD-Java discs.

czyli doszla obsluga napisow zew w divx
pozdro
 
Ostatnia edycja:

BoDeX

New member
vandel napisał:
na stronie pioneer.eu jest nowy frimware 1.32 doszla obsluga dts hd masteraudio ...


MYŚLENIE ŻYCZENIOWE - nie DTS HD Master Audio, tylko DTS HD (HR - high resolution)

Tak nagranych płyt ( DTS HD-HR ) jest znikoma ilość , a z DTS HD MA
ciągle będzie wyciągany tylko rdzeń 1.5Mbs

Dla przypomnienia :

DTS HD MA - regulowany strumień do 24.5 Mbs
DTS HD HR - stały strumień max. do 6 Mbs
DTS Core - stały strumień 1.5Mbs
 

vandel

New member
z zachodnich for potwierdzone dts hd master audio

w opisie topowego lx91 tez jest tylko DTS-HD support. przy nowym frimare. nie mam filmu ani koncertu z dts hd master powyzej 6 mb wiec trzeba by taki wlozyc i zobaczyc czy obcina najlepiej ktos kto ma ps3 pozdrawiam. czyta wreszcie jpegi. nie czyta napsiow txt tylko inne np sub,srt.
 
Ostatnia edycja:

KKuba

New member
Bez reklam
Podoba mi się zatwardziała niechęć do tego modelu niektórych forumowiczów. To nic, że dokumentacja Pioneera na stronie WWW podaje WYRAŹNIE, że obecnie na złącza analogowe idzie też DTS HD Master Audio, ale i tak forumowicze wiedzą lepiej. To jest dopiero myślenie życzeniowe... Zaklinanie deszczu...
A tak swoją drogą to się zrobił jeszcze bardziej interesujący model. Pełne wsparcie DTS HD (obu), Dolby Digital True HD, Divx (z napisami), JPEG, przetworniki C/A Wolfson... Właściwie poza brakiem wsparcia BD Live trudno się czegoś czepiać. Szkoda, że nowe (tegoroczne) modele są obcięte. Dodano BD Live (co jest nikomu niepotrzebne), a zepsuto audio. Szkoda... :(
 
Ostatnia edycja:

Hartson

New member
Bez reklam
No cóż co do nowych modeli, to pewnie mamy tutaj doczynienia z tzw. cięciem kosztów. Skoro firma prawdopodobnie "ledwo przędzie" to nie ma co się dziwić, że oszczędza na czym się da.
 

bagmann

New member
problem samsung p1400

Witam , zakupiłem niedawno samsung p1400 i mam problem z odtwarzaniem filmow , a mianowicie zawiesza sie miedzy wyborem języka a menu filmu , a dokładnie w momencie jak na ekranie samsunga wyswietlany jest komunikat ,,slide show,, po wgraniu nowego oprogramowania z strony samsunga jest ta sama sytuacja , moze ktoś może mi pomoc w tej sprawie albo podesłać link gdzie moge sciagnąć jakieś inne oprogramowanie ktorej załapie .Pozdrawiam
 

leotdi

New member
Panowie, krótkie pytanie. Chcę kupić pod Kuro PDP-6090 odtwarzacz Blu-ray. Wybór pomiędzy BDP-LX71 a BDP-51FD. Różnica w cenie to ok. 1200-1300 zl na korzyść BDP-51FD. Poza Większą częstotliwością cyfrowego-analogowego przetwornika Video wersji LX71 (297MHz przeciw 148.5 MHz) innych istotnych różnic - dla mnie ! - NIE widzę. Nie jestem audiofilem. Liczy się dla mnie jakość obrazu z Blu-ray na Kuro 60 cali. Czy odczuje - oglądając z odległości 4.5 m - różnicę w jakości obrazu ? ... bo w cenie na pewno ! Mam duże wątpliwości.dziękuję
 

asoz

New member
To zależy od tego, jak bardzo krytycznie do tego podejdziesz. Nie spodziewaj się za dużej różnicy, o ile w ogóle jakaś będzie.
 

leotdi

New member
asoz napisał:
To zależy od tego, jak bardzo krytycznie do tego podejdziesz. Nie spodziewaj się za dużej różnicy, o ile w ogóle jakaś będzie.

wybór padł jednak na BDP-LX71 ... ze względu na lepszą jakość przetwornika Video (jak pisałem x2 większe próbkowanie od 51FD), co ma istotne ponoć znaczenie w przypadku 60" - to opinia serwisu. Cóż, muszę "przełknąć" tę wyższą cenę :D
 

leotdi

New member
aby nie było nieporozumień


Cytat z pioneera niemcy po aktualizacji po firmware do 1.32

Das Firmware-Update (Version 1.32) beinhaltet:
  • Neue Funktionen:
    - DTS-HD Audio Output
    Konvertierung von DTS-HD Audio nach Linear PCM zur Wiedergabe am HDMI Ausgang
    Konvertierung von DTS-HD Audio nach Analog Audio zur Wiedergabe am Audio (7.1) Ausgang
    - Festlegung der Übergangsfrequenzen für den Audio (7.1) Ausgang
    - Wiedergabe von Bilddateien von DVDs oder CDs.
    - Nutzung zusätzlicher externer Untertiteldateien zusätzlich zu den in den DivX Media Dateien enthaltenen Untertiteln.
  • Verbesserte Stabilität beim Abspielen von BD-Java Inhalten*
  • Verbesserte Stabilität beim Abspielen von BD-ROM/BD-R/BD-RE/DVD-Video Inhalten
  • Fehlerbehebung der Resumefunktion beim Abschalten des Spielers mittels des STANDBY/ON Schalters während der Wiedergabe von BD-ROMs
  • Verbesserte Performance
    * Je nach Inhalt (Menü, Spiel etc.) kann die Wiedergabe bei einigen BD-Java Disks verlangsamt werden
TŁUMACZENIE:
-----------------------
Firmware-Update (wersja 1.32) zawiera:
  • Nowe funkcje :
DTS-HD Audio Output
- konwersja DTS-HD Audio do sygnału LPCM na wyjściu HDMI
- konwersja DTS-HD Audio do sygnału Analogowego na wyjścia (7.1)
- przypisanie częstotliwości przejściowych dla wyjść Audio (7.1)
- odtwarzanie plików zdjęciowych z DVD czy CD
- możliwość korzystania z dodatkowych zewnętrznych podkatalogów do dodatkowo zawartych w DivX Media podkatalogów

  • polepszona stabilność dla odtwarzanych zawartości w BD-Java*
  • polepszona stabilność dla odtwarzanych zwartości BD-ROM/BD-R/BD-RE/DVD-Video
  • usunięcie błędu funkcji resumy dla wyłączenia odtwarzacza przyciskiem STANDBY/ON w chwili odtwarzania BD-ROMs
  • poprawiona wydajność
* w zależności od zawartości (menu, gra etc.) odtwarzanie w przypadku kilku dysków BD-Java może zostać spowolnione

Format płyty BD-ROM a odtwarzany/podawany na wyjście wielokanałowe sygnał Audio -wg Instrukcji obsługi (wersja niemiecka).


Na ANALOGOWYCH wyjściach wielokanałowych mamy 5.1 w przypadku:
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Dolby Digital (+ DVD)
- DTS Digital Surround (+ DVD)
- DTS-HD High Resolution Audio *
- DTS-HD Master Audio *

* przekształcone sygnały DTS Digital Surround zamieniane są na liniowe sygnały PCM


Na ANALOGOWYCH wyjściach wielokanałowych mamy 7.1 w przypadku:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Dolby Digital Plus **
- Dolby TrueHD **
- liniowego PCM **

** kompatybilne tylko w układzie 7.1-kan. W przypadku Surround-Back. 6.1-kan. Surround-Back jest mixowany do 7.1-kanałów. Dla innych przypadków sygnały podawane są w układzie 5.1-kanałowym llub mniej.

Czyli Instrukcja zawiera już błędne informacje w przypadku DTS-HD Audio vs. do aktualizacja firmware 1.32 !!!

Tu link do Aktualizacji
-----------------------
http://www.pioneerelectronics.com/ephox/StaticFiles/PUSA/Files/BDP-05FD/VRY1203A.en.01.03.pdf

stąd
http://www.pioneerelectronics.com/P...neerBlu-rayDiscPlayers/ci.BDP-51FD.Kuro?tab=F

ps
05FD z USA to właśnie ... LX71 na Europę
 
Ostatnia edycja:

KKuba

New member
Bez reklam
Aby była jasność to zasadniczo nie rozumiem co chciał napisać poprzednik. :)
Dokumentacja JEST NIEAKTUALNA co pisze WYRAŹNIE i OFICJALNIE na stronie Pioneer Europe. Dlatego stoi tam obok tej dokumentacji plik opisany jako update do manuala, będący zresztą tym samym plikiem, który został wskazany przez poprzednika. Nie ma żadnych niejasności - wszystko czytelnie pisze...

Zajrzyjmy teraz do tego uaktualnienia dokumentacji opublikowanego przez Pioneer Europe tutaj:
http://docs.pioneer.eu/Manuals/BDP_LX71_VRY1204A_addendum/GetPDF.ashx
I... Jak widać, zarówno DTS, DTS-HD Master Audio jak i DTS-HD HRA SĄ konwertowane do sygnału analogowego 7.1. Są pewne ograniczenia techniczne - patrz przypis 9 pod tabelką.
I teraz wszystko jasne... :) Na ANALOGOWYCH wyjściach wielokanałowych mamy 7.1 w przypadku:

- DTS Digital Surround
- DTS-HD Master Audio
- DTS-HD HRA
- Dolby Digital Plus
- Dolby TrueHD
- liniowego PCM

I to jest aktualna sytuacja. :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry