Pioneer BDP-160-K - czy warto?

Hermann

New member
Wyszła aktualizacja firmware która rozwiązała problem z odtwarzaniem z YouTube.
Na nowej wersji softu nie trzeba też już wciskać klawisza FUNCTION aby poprawnie wyświetlić polskie literki w napisach.
Nie udało mi się również zawiesić odtwarzacza przy przełączaniu ścieżek audio z pliku mkv.
Czyli wszystkie zauważone przeze mnie błędy zniknęły :)

Nie oznacza to, że BDP-160 jest idealny (przy pliku mkv ponad 20GB po pewnym czasie przestał reagować na pilota i trzeba było oglądać film do końca bez możliwości pauzy) - ale na pewno jest godny polecenia.

No właśnie.
Pora na krótkie podsumowanie wątku
Mimo nowego softu stare błędy zostają.
Nadal gdzieś się zacina. Nadal nie przesyła niektórych istotnych plików (.flac np.)przez sieć. Nienajlepszy DAC audio.
I zdaje się, że nadal nie wyświetla nawet numerów kolejnych utworów czytając CD.
Wszystko to jest trudne do przełknięcia zwłaszcza dla tych, którzy chcieliby słuchać na nim muzyki.
Raczej nie wszystkie błędy dadzą się naprawić w kolejnych wersjach firmware.( bo przecież firmware nie poprawi jakości DAC'a np.)

Pomimo tych problemów, trudno znaleźć w tej cenie cokolwiek ciekawszego.

Aha, jeszcze coś.
Poprzez znajomego sprzedawcę uzyskałem następujące informacje od przedstawiciela Pioneera;

- jeśli chodzi o BDP 460, i BDP LX 56, to w firmie Pioneer nic się na ten temat nie mówi. Głucha cisza.
I nie zanosi się aby cokolwiek zmieniło się w tej sprawie przynajmniej do końca III kwartału tego roku.
Nie ma co liczyć na to, że któryś z w/w odtwarzaczy pojawi się w sklepach w tym czasie, ( o ile w ogóle te projekty nie zostaną ( albo już zostały) porzucone).

Produkcja Pioneera BDP 160 ma się zakończyć z końcem maja 2014, czyli niebawem.
Mało prawdopodobne, aby po zakończeniu produkcji, firma dalej wypuszczała nowe firmware.
( trudno też liczyć na oprogramowanie pirackie, ze względu na niską cenę odtwarzacza).
Czy firma zdąży w tym czasie usunąć inne błędy w kolejnych firmware? Wątpię.

Jest natomiast jedna dobra wiadomość: otóż, "chodzą słuchy", że wkrótce po zakończeniu produkcji
BDP 160 ma ruszyć produkcja Pioneer'a 170 (!).

Nie wiem jak bardzo jest pewne określenie "chodzą słuchy", ja jednak idę do apteki, kupić jakiś Stoperan, czy też węgiel na wstrzymanie...:)

Poczekam te kilka miesięcy....
 

collider

New member
Bez reklam
Mysle, ze Pioneer moze swiadomie opozniac wprowadzanie nowych wyzszych modeli z prostej przyczyny, ktora jest rozwijajaca sie technologia 4K. Nowy flagowy model powinien miec zatem przynajmniej mozliwosc upscalingi do 4K lub kto wie byc moze zastosowany jakis nowy format.
 

mapek

New member
Co z sacd

Witam

Czy juz ktos z Was na forum zmienil firmware do pionnera 160 na 106?
Jak wyglada sprawa z odczytem sacd-r

Dziekuje za odpowiedz
 

collider

New member
Bez reklam
To w końcu 160 ma nóżki (okrągłe tyle, że niższe od innych modeli) czy tylko gumowe, plastikowe podstawki bo już zgłupiałem :)?
121236105_2_644x461_kino-domowe-pioneer-dodaj-zdjecia.jpg
 
I

irek6311

Guest
BDP-160 nóżek nie ma tylko gumowe wstawki i prawie zerowa wentylacja obudowy (na dole wycięcia na chłodzenie) ,
ja dokleiłem wysokie nóżki ze starego CD Philips (ala te z amplitunera ) na gumowym kleju i postawiłem na wzmacniaczu ,
w takiej konfiguracji jak na zdjęciu usmaży się amplituner i blu-ray .
 

dmk84

New member
BDP-160 nóżek nie ma tylko gumowe wstawki i prawie zerowa wentylacja obudowy (na dole wycięcia na chłodzenie) ,
ja dokleiłem wysokie nóżki ze starego CD Philips (ala te z amplitunera ) na gumowym kleju i postawiłem na wzmacniaczu ,
w takiej konfiguracji jak na zdjęciu usmaży się amplituner i blu-ray .


Potwierdzam!
W mojej 160 są tylko naklejone cienkie gumeczki a BR ma prześwit 0,5cm!
 
I

irek6311

Guest
Hermann w BDP-160 dodali tylko wi-fi to co mogą jeszcze dodać w BDP-170 ?
chyba nóżki ala te z BDP-450 bo cała seria BDP-1xxx bardzo skromnie się prezentuje ,
pewne na 100% że BDP-170 będzie ale co wniesie nowego ?
na cuda bym nie oczekiwał bo teraz liczą się jak najmniejsze koszty produkcji ,
co do wyższych modeli to też się pokażą bo byłą by dziura w ofercie ,
dadzą skalowanie do 4k i ewentualnie wi-fi wbudowane :D
na koniec to zero problemów na nowym sofcie i jakby szybciej czytał pliki po DLNA i HDD .
 

collider

New member
Bez reklam
Ciekawe kiedy wprowadzą te nowe modele a przynajmniej 170. Zna ktoś już choćby przybliżoną datę?
 

Hermann

New member
Hermann w BDP-160 dodali tylko wi-fi to co mogą jeszcze dodać w BDP-170 ?
chyba nóżki ala te z BDP-450 bo cała seria BDP-1xxx bardzo skromnie się prezentuje ,
pewne na 100% że BDP-170 będzie ale co wniesie nowego ?
na cuda bym nie oczekiwał bo teraz liczą się jak najmniejsze koszty produkcji ,
co do wyższych modeli to też się pokażą bo byłą by dziura w ofercie ,
dadzą skalowanie do 4k i ewentualnie wi-fi wbudowane :D
na koniec to zero problemów na nowym sofcie i jakby szybciej czytał pliki po DLNA i HDD .

Otóż mogą po prostu dodać w pełni działające wi-fi, z możliwością przenoszenia
przez sieć wi-fi także plików FLAC. Przecież to miało być wi-fi direct, czyli z możliwością przenoszenia
w zasadzie wszystkich plików multimedialnych z każdego smartfona, może trzeba by dodać cerytyfikat wi-di?
A zresztą , jak rozumiem z wypowiedzi kolegów, to nie przenosi plików FLAC (i APE też) nie tylko
przez wi-fi, ale także przez sieć kablową.
Być może potrzebna do tego jest jakaś zmiana sprzętowa, bo poprzez zmianę firmware nie można tej sprawy załatwić.
Jeśli do tego dodadzą możliwość pokazywania choćby numeru ścieżek c odczytu CD, to już to kupuję,
pal sześć te nóżki.
Zmienili firmware, ale ścieżek z CD nadal nie wyświetla?
Może jednak potrzebna jest tu także zmiana kostki wyświetlacza czy coś w tym rodzaju.

A jeśli dodali by jeszcze np. możliwość odtwarzania DVD-Audio, czy zmienili na nieco lepszą kostkę DAC?...
Nawet jeśli by to nieznacznie podniosło cenę (ale pewnie nie doszła by to ceny 450) to ja się na taki model zapisuję.
 

Hermann

New member
Ciekawe kiedy wprowadzą te nowe modele a przynajmniej 170. Zna ktoś już choćby przybliżoną datę?

Z tego co usłyszałem, 170 ma być wprowadzone tuż po zakończeniu produkcji 160, które to zakończenie ma być w końcu maja 2014.
Jeśli to wszystko prawda, tow III kwartale powinien być w sklepach.
Oczywiście to wszystko nie jest oficjalne.

Oficjalnie - woda w ustach.
 
I

irek6311

Guest
To nie nóżki w BDP-150 to imitacje ;)
podobne w BDP-140 i BDP-160 na jeden model te obudowy :|
ale jak kto chce to może w 5 minut dorobić ala te BDP-450 :D
 

Rafal7

Banned
Zgadza się,w 150 nie ma nożek to tylko takie wypustki które wychodza z przedniego panela,zamiast nóżek są gumowe podkładki.
 
I

irek6311

Guest
Hermann po wi-fi flac te najwyższej jakości nie przepniesz bo tam licha karta sieciowa < więc ta opcja odpada ,
mkv jakości zbliżonej do blu-ray mi przycina (po kablu ok) to nie ma co za dużo wymagać ,
po kablu wątpię by dali bo kto kupi wyższy model jak najtańszy ma wszystkie opcje ,
skalowanie do 4k też mało zainteresuje bo TV obsługujących to w sklepach brak a zanim się tam pokażą BDP-170 rozleci się .
 

Hermann

New member
Hermann po wi-fi flac te najwyższej jakości nie przepniesz bo tam licha karta sieciowa < więc ta opcja odpada ,
mkv jakości zbliżonej do blu-ray mi przycina (po kablu ok) to nie ma co za dużo wymagać ,
po kablu wątpię by dali bo kto kupi wyższy model jak najtańszy ma wszystkie opcje ,
skalowanie do 4k też mało zainteresuje bo TV obsługujących to w sklepach brak a zanim się tam pokażą BDP-170 rozleci się .

A o jakiej karcie sieciowej mówisz?
 
Do góry