Pioneer BDP-160-K - czy warto?

Hermann

New member
Wi-fi < bezprzewodowa ta wbudowana w BDP-160 ;)

no tak...powiedzmy, że to się nazywa karta sieciowa
Tyle tylko, że przez sieć kablową też tych plików nie przesyła.
Być może powód jest wspólny.

Dlatego chcę poczekać na 170.
Zmiana numeracji sugeruje, że zmieni się jednak coś w hardware.

Inaczej rozwiązali by to w kolejnych firmware.
 

conrdd

New member
Przeczytałem cały wątek ale nie znalazłem interesujących mnie kilku informacji:

1. W ustawieniach obrazu BDP-160 defaultowo jest deep color: paleta 24bitowa. Czy zmiana na 36bitową REALNIE przyniesie poprawę? (albo pogorszenie ze względu na ew. zawieszanie się odtwarzacza)

2. Defaultowo w AUDIO i HDMI dźwięk ustawiony jest na PCB. Zmieniłem na Re-encode - czy jednak lepszym nie byłby Bitstream?

Odtwarzacz podłączony jest do amplitunera Pioneer VSX-923 i TV Samsung F6400
 
I

irek6311

Guest
36bitową paletę kolorów jak ustawisz to musisz zobaczyć poprawę (jak nie widzisz różnicy to okulisty trzeba iść) ;)
Color Space ycbcr422
Bitstream ustaw w HDMI i wyjście Audio ,
tak na marginesie menu w pl to chyba każdy średnio rozgarnięty da radę to poustawiać
 
Ostatnia edycja:

JanekM

New member
Myślę, że tak skrajne opinie wynikają z różnych naszych potrzeb oraz od tego czy ktoś miał pecha i trafił na wadliwy egzemplarz. U mnie funkcje sieciowe czy obsługę plików flac załatwia amplituner, dlatego odtwarzacz ma służyc jednak do swoich podstawowych funkcji.
Mam jednak pytanie, czy ktoś z was porównywał tego pioneera do yamahy S473, która teraz też zaczyna pojawiać się w sensownej cenie. W internecie praktycznie nie ma o niej opinii, a przecież jako podstawowy model ma chyba sporo użytkowników. Gdyby ktoś coś mógł doradzić to byłbym wdzięczny.
 
I

irek6311

Guest
JanekM skrajne opinie bo każdy oczekuje od BDP-160 nie wiadomo czego ...
to odtwarzacz budżetowy Blu-ray więc większość jego funkcji to odczyt płyt ,
pliki które czyta dodatkowo to tylko bonus a nie wymóg ...
do plików wszelkiego rodzaju są wyspecjalizowane odtwarzacze z HDD lub bez ,
ja ten model chwalę bo jest najbardziej udanym modelem z serii BDP-1xx ,
jak ktoś ma obiekcje co do tego modelu zasłyszane czy wyczytane to Sony / Panasonic /Samsung w zbliżonej cenie kupować .
 

stickman

New member
Cześć, jestem nowym użytkownikiem forum i ostatnio przyglądałem się temu wątkowi. Zwróciłem uwagę na tego pionka, jako że przede wszystkim wygląda klasycznie i funkcjonalnie wydaje się nie odstawiać funkcjonalnie od przeciętnych odtwarzaczy LG i Samsunga. Które mimo zdobytej popularności, jakoś mnie nie przekonują. Moje potrzeby sprowadzają się do otwarzacza który ma stać obok telewizora i amplitunera i prócz sporadycznego obejrzenia jakiegoś filmu - w tym głownie poprzez sieć z NASa z obsługą DLNA, w znacznej części ma służyć do muzyki, z płyt CD oraz MP3/FLAC (z DVD-R oraz sieciowo). W związku z tym mam kilka pytań:

1. wiem już, że wyświetlacz nie pokazuje numeru ścieżki audio CD. To duży minus. Ale czy może daje się jako-tako odtworzyć płytę i zmieniać utwory bez konieczności włączenia TV?

2. jak ten odtwarzacz radzi sobie z obsługą DLNA - czy miewa jakieś problemy z konkretnymi typami mediów?

3. czy obsługuje on możliwość podłączania się do zasobów Windows (SMB/CIFS)?

Przy okazji muszę przyznać że po przejrzeniu całej oferty odtwarzaczy, zarówno w budżecie do 500 PLN, ale i też do 1000PLN, jestem nieco podłamany i stwierdzam że chyba niemożliwością staje się odnalezienie modelu, do którego nie można mieć conajmniej jednego poważnego zastrzeżenia. Nie mówiąc o niechlujnym i pośpiesznym podejściu do wytwarzania oprogramowania, którego błędy nie są poprawiane, tak jakby tego oczekiwali użytkownicy. Niezbyt optymistycznie to wygląda chyba, nieprawdaż?

Jestem otwarty na sugestię innych modeli, które byłyby dobrym rozwiązaniem pod kątem słuchania muzyki z CDA oraz zasobów sieciowych. I jednocześnie nie wyglądały stylistycznie jak projekt stylisty który nawdychał się podejrzanych oparów. Posiadanie wbudowanego modułu WiFi jest w moim przypadku wymogiem.
 

collider

New member
Bez reklam
Za chwile wychodzi Pioneer BDP 170. Moim zdaniem warto poczekac. Bardzo dobry bluray ma tez Panasonic model DMP 330.
 
Ostatnia edycja:

krunio

New member
Ad.1
Włożona płyta do kieszeni BR jest masterem i odtwarza się automatycznie, na pewno odpali się bez TV. Tak mi działa.

Ad.2
Obejrzałem już sporo filmów i w znaczącej większości jest OK, czasem w 1 przypadku na ok. 15 bywają problemy z napisami, pojawiają się krzaczki na polskich znakach pomimo ustawienia odpowiedniego kodu tekstu (o kodzie pisałem we wcześniejszej wypowiedzi).
Ogólnie wszystko czyta bez problemów. Wcześniejsze zawieszania ustąpiły wraz z aktualizacjami softu. DLNA - chodzi z tym, że nie może iść z jakiegoś archaicznego PCta, bo się zamula.
Przy DLNA testowałem rożne aplikację i najlepiej chodzi z Nero_MediaHome-v4.5. Proponuję tą właśnie, bo wyższe były już przerośnięte i na słabym kopie DLNA się cięło a nawet zawieszało.
Niestety sprzęt ma jakieś dodatkowe wymagania od PC, ponieważ DLNA odtwarzane bezpośrednio na moimTV LG działa bez żadnych zamuleń i problemów.
Jak masz w miarę nowy komputer (do 2 lat) nie powinno być żadnych problemów z DLNA.


1. wiem już, że wyświetlacz nie pokazuje numeru ścieżki audio CD. To duży minus. Ale czy może daje się jako-tako odtworzyć płytę i zmieniać utwory bez konieczności włączenia TV?

2. jak ten odtwarzacz radzi sobie z obsługą DLNA - czy miewa jakieś problemy z konkretnymi typami mediów?

3. czy obsługuje on możliwość podłączania się do zasobów Windows (SMB/CIFS)?
 

Robus1

New member
Jestem zainteresowany tym modelem jednak interesuje mnie kwestia odtwarzania plików MKV innych niż o specyfikacji bluray.
Choćby z profilem 5.0 i 5.1 oraz odczyt flac w kontenerze MKV.
Czy ktoś z was to sprawdzał ?
 

Robus1

New member
Ostatnia edycja:

Robus1

New member
W porządku. Dzięki za sprawdzenie, ale czy w każdym na pewno słychać dźwięk ?
Bo na testowanych do tej pory 7 urządzeniach. 6 na 7 odtwarzało takie pliki, lecz tylko samą zawartość wideo. Dźwięku wtedy nie było.
 

zbyniu4

New member
W porządku. Dzięki za sprawdzenie, ale czy w każdym na pewno słychać dźwięk ?
Bo na testowanych do tej pory 7 urządzeniach. 6 na 7 odtwarzało takie pliki, lecz tylko samą zawartość wideo. Dźwięku wtedy nie było.

Niedowiarek z Ciebie! Jeżeli piszę że jest wszystko ok to tak jest. Jeżeli byłoby bez dźwięku to bym napisał.
 

dmk84

New member
Ponawiam pytanie.

Czy ktoś z was byłby łaskaw sprawdzić filmy MKV z plikiem flac 2.0 oraz 5.1 (kodek H264 z flac) na swoim BDP-160 ?
Oczywiście wiem, ze odtwarzacz je czyta nawet do 192k.
Jednak nie wiem czy celowo nie jest zablokowany flac w plikach video MKV. Bardzo zależy mi na sprawdzeniu.

Tutaj krótkie pliki MKV:
test h264 flac 48-24-2.mkv pobierz za darmo - Hosting plików
test h264 flac 48-24-5.1.mkv pobierz za darmo - Hosting plików

Sprawdzałem na swoim BD i pliki startują ale obraz strasznie tnie i staje wyświetlacz na 2s i tylko trzaski przycinającego się dźwięku słychać tak jak by odtwarzacz chciał go przełknąć ale nie może.
Te same pliki puszczone z pena idą bez problemu-płynnie i z dźwiękiem!
 

Robus1

New member
Dziękuje jeszcze raz za sprawdzenie. dmk84 - ogromne dzięki za sprawdzenie formatu MKV z płyt.

zbyniu4 - wybacz, nie to, że ci nie wierze, ale chciałem mieć wszystko jasno przedstawione.
Na zagranicznym forum wyczytałem właśnie że np. model LG BP660, BP220 czyta te pliki. Natomiast mając go w rękach - oczywiście czyta, ale samo wideo.
I analogicznie było z testowanymi 6 innymi modelami: obsługa samego FLAC - tak, w plikach wideo już nie.

Summa summarum; co do BDP-160 jestem pozytywnie zaskoczony i zażenowany. Super że czyta nawet 6 kanałowe FLACki w wideo, natomiast żenada ze strony programistów, że już zaaplikować opcji odczytu tego samego MKV z płyt się im nie chciało.

Cóż, jest jednak światełko w tunelu. Będę musiał poczekać na model z tego roku, może wreszcie poprawią odczyt MKV/MK4 z płyt. Bo mam wiele koncertów na DVD w 1080p/i z bezstratnymi wścieżkami audio wprost z bluray, zakodowanymi we FLAC.
 
Ostatnia edycja:

Sasanki

New member
Flac HD i mkv x264

Witam
Ponieważ model BDP-170 wydaję się być zupełnie nieopłacalny w zakupie , mam pytanie o model 160 (ewentualnie 150)
- czy można odtwarzać flac 24/192 z pendrive i czy sygnał wychodzi na coaxial (nie interesuje sie hdmi bo amplituner leciwy)
a)czy oba porty USB mają tą samą funkconalność jesli chodzi o pliki flac
b)nie musi puszczać na coaxial 24/192 (bo pewnie przycina do 96) wystarczy mi potwierdzenie że jest w stanie z pendrive odtworzyć flac HD
c) najważniejsza dla mnie sprawa!!! ...czy można bez właczania TV, czyli posiłkując się tylko wyświetlaczem poruszać jakoś po drzewie z plikami flac?Żeby moża było wybrać katalog i utwór bez większego problemu jak to jest np w amplitunerach Yamahy z ostatnich serii?
- jak wygląda sprawa odtwarzania plików mkv x264/h264 z dysków zewnętrznych bez zasilania?
a) czy obraz bdiso i plików mkv z biterate`m rzędu 30mbit jest płynny?
b) z bd iso odtarza wraz z menu czy tylko główny film?
c) czy są jakieś problemy z napisami srt czy to muxowanymi czy to zewnetrznymi do plików mkv?

wiem że to raczej wymogi do odtwarzacza sieciowego ale może ktoś umie odpowiedzieć chociaż na część pytań lub przy okazji wie który z innych BD playerów to potrafi to porośba na priv żeby tematu nie zaśmiecać
 
I

irek6311

Guest
HDD tylko z własnym zasilaniem bo usb ma bardzo niską wydajność prądową ,
model BDP-160 polecę bo najlepszy z całej serii jeśli się upierasz przy Blu-Ray ,
mkv/flac z hdd/pamięci przenośnej bez problemu czyta,
reszta opcji to w specyfikacji jest na stronie Pioneer (100 razy nie będę tego pisać ) ,
tak szczerze to do plików wolałbym MINIX NEO X5 mini po hdmi do TV a z niego optykiem do amplitunera < 100x więcej opcji niż w BDP-160 i cena ~ 270zł (Allegro) .
 
I

irek6311

Guest
W specyfikacji nie zalecają bo można wypalić sekcję usb ale to sprawa użytkownika jak użytkuje BDP-160 ,
sekcja usb/hdmi/audio nie ma zabezpieczeń więc o usterkę łatwo a Serwis to tylko odpłatnie naprawia ,
dodam na koniec że to typowy Blu-Ray a nie centrum mediów i nie oczekujcie cudów .
 
Ostatnia edycja:

Sasanki

New member
W specyfikacji nie zalecają bo można wypalić sekcję usb ale to sprawa użytkownika jak użytkuje BDP-160 ,
sekcja usb/hdmi/audio nie ma zabezpieczeń więc o usterkę łatwo a Serwis to tylko odpłatnie naprawia ,
dodam na koniec że to typowy Blu-Ray a nie centrum mediów i nie oczekujcie cudów .

jak pisałem w pierwszym poście że nie oczekuje cudów,(wiem ze powinienem szukać czegoś w sieciowych odtw. ale to jest min 2 x tyle $) po prostu szukam czegoś sensownego co może od razu odtworzyć CD, BD oraz te dwa media (flac i mkv), usługi sieciowe kompletnie mnie nie interesują.
staram się być świadomym użytkownikiem i zapoznałem się z instrukcją obsługi ale wybaczcie jeśli czegoś nie doczytałem ale nadal nie mam odpowiedzi odnośnie flaca HD po coaxialu. Wiem że czyta ale czy można to exportować po coaxial czy tylko HDMI czy tak i tak. No i sprawa tego posługiwania się struktura katalogów na pendrive czy to HDD ....jest wykonalna z poziomu wbudowanego wyświetlacza czy trzeba posiłkować się TV?

Biorąc pod uwagę te dwa pytanie proponowane urządzenie pomimo iż bardzo ciekawe irku6311 to niestety odpada....nie ma coaxial i nie pewno trzeba włączyć TV.
 
Do góry