Pioneer BDP-160-K - czy warto?

eram

New member
Witam

Mam zamiar skompletować sobie kino domowe i na początek chciałbym zacząć od blu-raya.

I moje pytanie jest następujące - czy warto inwestować w jakiegoś droższego blu-raya czy wystarczy taki za jakieś 300zł.

Jeśli nie to jaki z tych tańszych jest najlepszy, a jeśli tak to co sądzicie o tym z tytułu tematu (Pioneer BDP-160-K). Będzie on podłączony do sharp lc-60le840e, a w przyszłości mam zamiar dokupić kolumny (najprawdopodobniej JBL Loft 5.1) i jakiś amplituner (jeszcze nie upatrzyłem).
 

collider

New member
Bez reklam
Witam

Mam zamiar skompletować sobie kino domowe i na początek chciałbym zacząć od blu-raya.

I moje pytanie jest następujące - czy warto inwestować w jakiegoś droższego blu-raya czy wystarczy taki za jakieś 300zł.

Jeśli nie to jaki z tych tańszych jest najlepszy, a jeśli tak to co sądzicie o tym z tytułu tematu (Pioneer BDP-160-K). Będzie on podłączony do sharp lc-60le840e, a w przyszłości mam zamiar dokupić kolumny (najprawdopodobniej JBL Loft 5.1) i jakiś amplituner (jeszcze nie upatrzyłem).

Pioneer ma bardzo dobrą sekcje audio i wideo jeśli chodzi o odtwarzacze natomiast kuleje nieco pod względem funkcji multimedialnych. Nie wiem jak moja opinia przekłada się do modelu 160 ale w moim starszym aczkolwiek wyższym modelu nie ma za bardzo w czym wybierać. Posiada zaledwie podstawowe funkcje jak na dzień dzisiejszy czyli obsługę wirtualnych serwerów czy prostą aplikację Youtube. Z kodekami czy napisami też radzi sobie różnie. Jak chcesz mieć kombajn multimedialny to raczej szukaj czegoś innego np. od Samsunga czy Philipsa. Jak chcesz mieć dobrą jakość tego do czego został bluray stworzony czyli filmu i powiedzmy muzyki to sięgaj śmiało po Pionka.
 

3echo

Member
Bez reklam
No właśnie mnie też interesowałby Bluray w przedziale do 550zł i nie zależy mi na multimediach tylko na jakości(skalowaniu) obrazu i dźwięku.
Polecicie coś co się wyróżnia pod tym względem?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja też przymierzam się do zakupu jakiegoś taniego BD. Czytając od dłuzszego czasu sporo info. w necie, ludzie narzekają na BD Pioneera. Osobiście z wyglądu bardziej by mi przypasił ten Pioneer niż Panas, ale bardzo wiele jest opinii o kiepskim serwisie Pionka, nagminnym zawieszaniu się, powolnym poruszaniu się po menu, głośniej pracy. Do zalet nalezy chyba to, że ponoć odtwarza wszystko co się zapoda. O Panasie czytałem sporo pochlebnych opinii, najczęściej w temacie odtwarzania obrazu, cichej pracy i bezproblemowej ekspoloatacji. Na dzień dzisiejszy bardziej bym szedł w stronę Panasa, chociaż ten srebrny Pionek ładniej by mi się wkomponował w reszte zestawu. Pożyjemy zobaczymy:)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja też przymierzam się do zakupu jakiegoś taniego BD.[....] Pożyjemy zobaczymy:)

Rozbrajasz mnie ;) Przy Tobie czuje sie bardziej normalny, niz w rzeczywistosci.
Tez tak po jednym klocku dokupowalem, niby mial byc tylko ampli + kolumny, a tu co chwila jakies nowe pomysly, jeszcze troche i zacznie nam brakowac miejsca w pokoju. Krzysztofradio tez juz swiruje ;) CD wymysla, a to nie koniec z tego co wiem... o matko :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Hmm... Nie wiem czy mam to odebrać jako komplement?:) Ja już wcześniej pisałem, że powoli zbliżam się do końca tego szaleństwa. Jeszcze chciałbym jakiś tani BD i może lepsze kabelki na fronty. Ale to pewnie już w przyszłym roku. Całe życie z wariatami:p
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Pionki sobie odpusc, ja sie zawiodlem, Blu ray sie zacinaly. Sony jest ok ale moim zdaniem Panasonic robi najlepsze blu ray w tej polce cenowej, stosuje swoje procesory P4HD, oferuje chyba jeden z najlepszych obrazow z dobrym skalowaniem DVD.
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Panasonic i Sony sobie odpuść, chyba, że lubisz takie "naleśniki" sprzęt musi jakoś wyglądać :) Bierz tego Pioneera, ale lepiej model wyżej.
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Zapomniałem w tym całym zamieszaniu napisać, że z BD Pioneera nie będziesz miał gorszego obrazu niż z sony i panasa, a do tego będziesz mógł odtwarzać sacd i dvda
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Pytanie czy kolega ma jakies plytki SACD, raczej watpie a problem z zacinajaca sie plyta blu ray po paru min. odczytu jest raczej irytujacy i dla mnie dyskwalifikuje pioneera
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Płyt sacd oraz dvda posiadam jakieś 300 szt, mam 2 blu-ray Pioneera BDP 51FD i BDP 440 i jakoś nic mi się nie zacina. Mogę np napisać zepsuł mi się Mercedes więc nie kupujcie mercedesów bo ponoć wszystkie się psują ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Płyt sacd oraz dvda posiadam jakieś 300 szt, mam 2 blu-ray Pioneera BDP 51FD i BDP 440 i jakoś nic mi się nie zacina. Mogę np napisać zepsuł mi się Mercedes więc nie kupujcie mercedesów bo ponoć wszystkie się psują ;)

Ladna kolekcja Gerus, pochwal sie przy okazji jakas fotka.
Co do Mercedesa, to zalezy. Nie widziales rdzewiejacego praktycznie nowego ML'a ;)
 

eram

New member
Sorki że dopiero teraz odpowiadam ale nie miałem kiedy usiąść na spokojnie i coś napisać.

A wiec tak, odtwarzacz ma służyć głownie do filmów (Blu-ray, DVD) i muzyki (CD) i sporadycznie do jakiegoś serialu którego nie ma na nc+ (MKV i plik tekstowy txt). Dodatkowe bajery multimedialne mnie nie interesują za bardzo (praktycznie z tego nie korzystam a to co mam na TV, xboxie, nc+ i podłączonym kompie mi wystarczy). Najważniejsza to jakość uzyskana z wyżej wymienionych płyt i komfort w użytkowaniu (żadnych zwiech i zacinania). Jeszcze fajnie by było, chociaż to nie jest wymóg konieczny, aby pasował wizualnie później do całego zestawu kina (czyli zwyczajny kwadraciak a nie jakieś wygibasy).

A co do tego pioneera to ma ktoś jeszcze jakieś problemy z płynnością odtwarzania? Czy to tylko pojedynczy przypadek?

Drugie moje pytanie co do tego pioneera to czy może warto zaoszczędzić te 250zł i kupić model niżej.

Dzięki wielkie za rzucone propozycje przyjrzę się im uważnie i czekam na dalsze ale tak jak pisałem wyżej nie musi to być jak najtańszy ale liczy się jak najlepsza jakość przy odtwarzaniu filmów (bo z muzą na CD to raczej każdy sobie poradzi).

Bo tak naprawdę najważniejsze moje pytanie było to czy warto inwestować w jakiś droższy odtwarzacz (700-1000zł) czy nic nie tracąc na jakości kupić jakiś zwykły za (300-500zł)?
 

3echo

Member
Bez reklam
Ja bym wybierał pomiędzy tymi trzema:
-Sony BDP-S490/590
-Panasonic DMP-BDT 230
-Pioneer BDP-150/160K
Jeśli chodzi o pioneera to poczytaj w sieci,bo wydaje mi się,że to nie jest odosobniony przypadaek.Co do tych droższych...coś musi w nich być lepszego skoro tyle kosztują,tylko pytanie czy ta jakość jest jest od razu odczuwalna i powalająca jak różnica w cenie?
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Sorki że dopiero teraz odpowiadam ale nie miałem kiedy usiąść na spokojnie i coś napisać.

A wiec tak, odtwarzacz ma służyć głownie do filmów (Blu-ray, DVD) i muzyki (CD) i sporadycznie do jakiegoś serialu którego nie ma na nc+ (MKV i plik tekstowy txt). Dodatkowe bajery multimedialne mnie nie interesują za bardzo (praktycznie z tego nie korzystam a to co mam na TV, xboxie, nc+ i podłączonym kompie mi wystarczy). Najważniejsza to jakość uzyskana z wyżej wymienionych płyt i komfort w użytkowaniu (żadnych zwiech i zacinania). Jeszcze fajnie by było, chociaż to nie jest wymóg konieczny, aby pasował wizualnie później do całego zestawu kina (czyli zwyczajny kwadraciak a nie jakieś wygibasy).

A co do tego pioneera to ma ktoś jeszcze jakieś problemy z płynnością odtwarzania? Czy to tylko pojedynczy przypadek?

Drugie moje pytanie co do tego pioneera to czy może warto zaoszczędzić te 250zł i kupić model niżej.

Dzięki wielkie za rzucone propozycje przyjrzę się im uważnie i czekam na dalsze ale tak jak pisałem wyżej nie musi to być jak najtańszy ale liczy się jak najlepsza jakość przy odtwarzaniu filmów (bo z muzą na CD to raczej każdy sobie poradzi).

Bo tak naprawdę najważniejsze moje pytanie było to czy warto inwestować w jakiś droższy odtwarzacz (700-1000zł) czy nic nie tracąc na jakości kupić jakiś zwykły za (300-500zł)?

Ja tam nie mam problemow ze swoim Pionkiem. Jedyna rzecza ktora moze denerwowac niecierpliwych jest wolne ladowanie filmow, plikow. Po za tym miod, malina.
 
Do góry