Pioneer BDP-160-K - czy warto?

24-192
Nic się nie cięło. Jak już pisałem prawie mi się tu nic nie tnie. Poza niektórymi plikami m2ts, z pendrajwa. Instrukcja o nich milczy. Część stron twierdzi ze br je czyta, część o nich nie wspomina. W bdp-450 pliki m2ts są jasno wymienione w specyfikacji.
Poza tym, nie miałem z niczym żadnej zwiechy ani problemów.
Jeśli chodzi o odsłuch, to nie dało się, bo mój synek do spokojnych dzieci nie należy ;)
Jutro coś więcej spróbuję powiedzieć.
 
Ostatnia edycja:

Hermann

New member
Gerus z calym szacunkiem ale skoro Ty ogladasz tylko Kanaly HD bo liczy sie jakosc to jestes zdrowo zakrecony ;) Rozumiem ze jesli Polonia1 wystartuje w HD to zaczniesz ogladac ten kanal hehe.

To ze Ty nie sluchasz mp3 czy nie ogaldasz plyt DVD bo sa w SD to nie oznacza ze kazdy tak ma. Skoro kupuje sie czytnik ktory ma w specyfikacji w/w formaty to ma je odtwarzcac i czesc. Mam pare blu ray, wszystkie oryginalne i moje 2 szt. BDP140 zacinaly sie na nich, gdzie PS3 czy Panasonic smigal bez problemu wiec chyba nie jest to normalne. Nie probojcie robic dobrej miny do zlej gry, non stop ktos pisze o problemach z Blu Ray Pioneera wiec cos w tym musi byc..


Ok, 140 zacinało się, chociaż jak się czyta opinie, to nie wszystkim jakoś.
Ale teraz mamy już 160.

Jest tu na forum już kilku właścicieli Pionka 160 ( a pewnie też pionka 150 i 450), i jakoś nikt z nich nie pisze o zacinaniu się tych pionków na blurayu.
Chyba by mnie ostrzegli ?!

Co do mp3 i DVD to masz rację.
Ja już od dawna nie zbieram muzy w mp3 (z wyjątkiem nieosiągalnych w lossless),
i słucham muzy w jakości co najmniej CD, jednak zdarzało się , że znajomi przynieśli na imprezę swoją muzykę w mp3 i trzeba było zagrać.

Akurat na imprezie z lekka zakrapianej nikomu to nie przeszkadzało, a muza była naprawdę extra i jak najbardziej do tańca nawet!
( Zresztą pliki mp3 były w 320 kbs)

Dobrze, że miałem na czym odtworzyć na sprzęcie w dużym pokoju!
 

Hermann

New member
24-192
Nic się nie cięło. Jak już pisałem prawie mi się tu nic nie tnie. Poza niektórymi plikami m2ts, z pendrajwa. Instrukcja o nich milczy. Część stron twierdzi ze br je czyta, część o nich nie wspomina. W bdp-450 pliki m2ts są jasno wymienione w specyfikacji.
Poza tym, nie miałem z niczym żadnej zwiechy ani problemów.
Jeśli chodzi o odsłuch, to nie dało się, bo mój synek do spokojnych dzieci nie należy ;)
Jutro coś więcej spróbuję powiedzieć.

No to naprawdę pięknie.
W sumie jak mi się wydaje, będę używał głównie nagrań w plikach o dużej gęstości, których mam już sporo, a nie z oryginalnych płytek.

Płytkę SACD mam, jak na razie jedną , dostałem w prezencie, i właśnie mnie wkurzyło, że nie mam jej na czym odtworzyć, dlatego ruszyłem na poszukiwania.

W sumie jednak, coraz częściej słychać o śmierci SACD, jak i DVD-audio.
Wygląda, że nie zgromadzę kolekcji zbyt wielkiej, bo będą coraz trudniej dostępne, nie mówiąc o cenach tych płytek.
Czyli, Pionek będzie robił jako odtwarzacz plików.Trudno by chyba by było znaleźć porządny odtwarzacz multimedialny w cenie Pionka 160.

No...ale jak następnym razem dostanę w prezencie DVD-Audio...heh...:)

Trochę mnie zmartwiłeś tymi m2ts.
Mam w tym formacie dużo prywatnych filmów z kamery, które magazynuje na dysku USB.

A możesz spróbować jak by szły z dysku USB? Albo z innego Pendriva?
Bo może, (nie obraź się), masz kiepski pendrive, który nie osiąga właściwej prędkości odczytu?
I próbuj jeszcze przez wi-fi i DLNA (czy to nie to samo jest?) może w ten sposób da się oglądać z kompa, albo z laptopa.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Ok, 140 zacinało się, chociaż jak się czyta opinie, to nie wszystkim jakoś.
Ale teraz mamy już 160.

Jest tu na forum już kilku właścicieli Pionka 160 ( a pewnie też pionka 150 i 450), i jakoś nikt z nich nie pisze o zacinaniu się tych pionków na blurayu.
Chyba by mnie ostrzegli ?!

Co do mp3 i DVD to masz rację.
Ja już od dawna nie zbieram muzy w mp3 (z wyjątkiem nieosiągalnych w lossless),
i słucham muzy w jakości co najmniej CD, jednak zdarzało się , że znajomi przynieśli na imprezę swoją muzykę w mp3 i trzeba było zagrać.

Akurat na imprezie z lekka zakrapianej nikomu to nie przeszkadzało, a muza była naprawdę extra i jak najbardziej do tańca nawet!
( Zresztą pliki mp3 były w 320 kbs)

Dobrze, że miałem na czym odtworzyć na sprzęcie w dużym pokoju!

No mowie jak bylo, 1 sztuka zacinala na moich BD, wymienilem na nowa sztuke i to samo wiec sie wkur.. i wymienilem na Panasonica, kiedys mialem BD tej firmy i bylem zadowolony wiec nie ryzykowalem i jak do tej pory zlego slowa na te czytniki nie powiem.

Ja osobiscie zbieram raczej koncerty DVD/BD, CD juz mniej poprostu mam albumy moich ulubionych artystow i tyle, za bardzo nic nowego nie wychodzi a koncerty owszem i na tym sie skupiam. Co do MP3 to wg mnie 320kbts jest bardzo ciezko odroznic od CD Audio. Oczywiscie ja slucham na amplitunerze, na wzmaku stereo moze bylo by to bardziej slyszalne.
 

dominlesne

New member
Czy BR to w ogóle dobry pomysł do plików audio? Raczej małe szanse, że na takim najprostszym BR usłyszysz różnicę względem lepszej mp3. SACD i DVD audio to lepiej na jakimś górno-półkowym odtwarzaczu DVD - na pewno tanszy niż podobny BR. To trochę wygląda jakby tankować malucha paliwem przeznaczonym na rajdy - może nawet pojedzie, ale sensu w tym nie ma.
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Czy BR to w ogóle dobry pomysł do plików audio? Raczej małe szanse, że na takim najprostszym BR usłyszysz różnicę względem lepszej mp3. SACD i DVD audio to lepiej na jakimś górno-półkowym odtwarzaczu DVD - na pewno tanszy niż podobny BR. To trochę wygląda jakby tankować malucha paliwem przeznaczonym na rajdy - może nawet pojedzie, ale sensu w tym nie ma.

Podaj konkretny przykład takiego dvd (oczywiście nowego) myślę, że w obecnych czasach zakup dvd to jest nieporozumienie, raczej można pomyśleć o lepszym blu-ray od bdp160
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Oczywiscie masz racje, BD za 600zl nie bedzie reprezentowal wybitnego poziomu audio z wyjsc analogowych. On ma za zadanie odczytac dane i przeslac to do amplitunera/TV bez zadnej obrobki. Dobrej klasy Blu Ray za 1500-2000zl typu Marantz, Denon czy Yamaha posiada juz dobrej jakosci DAC i brzmienie plyt CD Audio na takich odtwarzaczach jest wiecej niz satysfakcjonujace. Ja czekam az moj Panasonic sie popsuje i chce kupic BD Denona aby miec komplet z ampli.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja na starym i tanim DVD Samsunga i podpiętym wzmaku słyszalem róznicę między mp3 320 kbts a CD Audio. Nawet do tego stopnia że w 95% już nie słuchałem mp3, jedynie może jakieś fajne płyty których nie mogłem zdobyć jako CD Audio. Jasne, że jak chcesz sobie uprzyjemnić sprzątanie, gotowanie czy inne czynności domowe włączając muzyczkę w tle, to takie mp3 będa ok., ale jak byś usiadł wygodnie w fotelu i chciał podelektować się detalicznością, dobrym punktowym i zróżnicowanym basem, wierną lokalizacją poszczególnych instrumentów czy trójwymiarową przestrzennością to już by była lipa:)
 
No to naprawdę pięknie.
W sumie jak mi się wydaje, będę używał głównie nagrań w plikach o dużej gęstości, których mam już sporo, a nie z oryginalnych płytek.

Płytkę SACD mam, jak na razie jedną , dostałem w prezencie, i właśnie mnie wkurzyło, że nie mam jej na czym odtworzyć, dlatego ruszyłem na poszukiwania.

W sumie jednak, coraz częściej słychać o śmierci SACD, jak i DVD-audio.
Wygląda, że nie zgromadzę kolekcji zbyt wielkiej, bo będą coraz trudniej dostępne, nie mówiąc o cenach tych płytek.
Czyli, Pionek będzie robił jako odtwarzacz plików.Trudno by chyba by było znaleźć porządny odtwarzacz multimedialny w cenie Pionka 160.

No...ale jak następnym razem dostanę w prezencie DVD-Audio...heh...:)

Trochę mnie zmartwiłeś tymi m2ts.
Mam w tym formacie dużo prywatnych filmów z kamery, które magazynuje na dysku USB.

A możesz spróbować jak by szły z dysku USB? Albo z innego Pendriva?
Bo może, (nie obraź się), masz kiepski pendrive, który nie osiąga właściwej prędkości odczytu?
I próbuj jeszcze przez wi-fi i DLNA (czy to nie to samo jest?) może w ten sposób da się oglądać z kompa, albo z laptopa.

Jeśli chodzi o SACD, to mam też jedną płytkę, Dire Straits - Brothers in Arms. Na PD-50 jest różnica pomiędzy SACD a zwykłym CD - na korzyść SACD. Żeby się nie rozpisywać, to powiem tylko, ze po prostu więcej słychać, a zwykłe wydanie tej płyty znam od ponad 20 lat.

Myślę, że nie masz się co martwić o swoje m2ts z kamery - problem dotyczy części plików, pełnych wersji br z netu. Zastanawiam się, czy nie są one jakoś uszkodzone już na etapie ripowania, bo choć można je otworzyć na laptopie i obejrzeć, to już mukser do wycinania napisów również ich nie otwiera. Generalnie, nie wiem o co biega.

Nie chce używać laptopa do odtwarzania filmów - robiłem to latami i starczy.
Problem dotyczy zarówno usb 2.0 64 gb, jak i usb 3.0 32 gb.

Nie mam jak teraz sprawdzić jak byłoby z odczytem z hdd - nie mam wolnego hdd. Ale coraz więcej ludzi kupuje ten br, może więc ktoś zrobi test odczytu plików m2ts z hdd podpiętego po usb do br.
 

Hermann

New member
Podaj konkretny przykład takiego dvd (oczywiście nowego) myślę, że w obecnych czasach zakup dvd to jest nieporozumienie, raczej można pomyśleć o lepszym blu-ray od bdp160

No właśnie!
Osobiście nigdy nie widziałem odtwarzacza DVD, który by odtwarzał DVD-audio. SACD, owszem jest ich sporo, ale nie DVD-audio.
A co dopiero takiego aby odtwarzał zarówno SACD jak i DVD-Audio.

Też, podobnie jak gerus6, chętnie zobaczyłbym przykład takiego DVD.
Tak więc, dominlese, podaj taki przykład
A niech mi wyjdą oczy na wierzch! :)

Ale i tak nie kupie już żadnego DVD, nawet, hehe,"górno-półkowego" i tu też zgadzam się z gerusem, ze zakup DVD dzisiaj to nieporozumienie.
Powiedziałbym nawet - bardzo duże nieporozumienie!

Zapominasz dominlese, że nawet najbardziej "górno-półkowy" DVD zbudowany jest na czerwonym laserze, natomiast każdy - jak myślę - najtańszy nawet BR, na laserze niebieskim.
A to jest naprawdę duża różnica.

Co do lepszego BR, to się zgadza, gerus, przecież cały czas piszę o tym; myślę wciąż o lepszym BR, mianowicie o Pionku 450..:)

I nie namawiaj mnie na żadne Oppo, bo to też nie ma sensu, ze względu na niczym nie uzasadnione księżycowe ceny.
Tak za kilka lat, jak sądzę, także kupno BR będzie może bez sensu - wszystko przejdzie na streamingi sieciowe i ściąganie (pewnie już całkiem płatne) plików z netu. Takie jest moje zdanie.
(No, może w Polsce to będzie za kilkanaście lat).

Tak się już zaczyna dziać w Stanach i innych bardziej rozwiniętych krajach.
Filmy HD, nawet te 3D są streamingowane z Netfixa i z innych serwerów,
Nawet Youtube ma dział streamingu HD, nie mylić z tym co my oglądamy na Youtube w Polsce.
Filmy są ściągane bezpośrednio do BR , a będą niebawem bezpośrednio do odbiornika TV, względnie do amplitunera.
BR stanie się zbędny!

Dlatego w rozwiniętych krajach przykładają wagę np do wi-fi w BR.
U nas mało kto w ogóle wie co to jest Netfix, a już nich by nawet ktoś próbował streamować przy prędkości internetu, jaką mamy w Polsce, to by była kupa śmiechu.A raczej rozpaczy.

Brak nawet odpowiednich przepisów. Ja mam niby wykupiony internet 60 Mbs , ale nigdy nie zauważyłem, aby downloady łącznie przekroczyły 5 Mbs! Przez kabel przecież!
Jak postawię po drodze router wi-fi, to będzie jeszcze gorzej! Wiem bo mam w ten sposób podłączonego laptopa i nie osiąga on nawet tych 5 Mbs.

I nie mogę nic z tym zrobić, żadne reklamacje nie pomagają. Brak możliwości dokładnego sprawdzenia itp. Oczywiście, mogę zmienić dostawcę internetu, ale wiem, że będzie tak samo.
Dlatego wi-fi w BR średnio mnie interesuje, chyba tylko do przesyłania plików w sieci domowej.
 

dg24

New member
Ja mam niby wykupiony internet 60 Mbs , ale nigdy nie zauważyłem, aby downloady łącznie przekroczyły 5 Mbs! Przez kabel przecież!
Jak postawię po drodze router wi-fi, to będzie jeszcze gorzej! Wiem bo mam w ten sposób podłączonego laptopa i nie osiąga on nawet tych 5 Mbs.

Do płynnego oglądania filmów w rozdzielczości FULL HD bezpośrednio z internetu wystarczy łącze o przepustowości około 10 Mb/s. W wielu telewizjach kablowych w Polsce zaczyna to być dolna granica dostępnych ofert. Ja mam łącze 30 Mb/s (które działa z prędkością którą mieć powinno) i beż żadnego problemu oglądam materiały FULL HD z YouTube, na przykład teledyski, korzystając z telewizora połączonego z routerem przez wifi. Dzięki temu że mam aplikację YouTube w telewizorze nie ubolewam nad jej niedziałaniem w BDP-160-K (choć będę się domagał naprawienia tego błędu - skoro Pioneer się zadeklarował to niech teraz się wywiąże).
Jeśli chodzi o zacofanie naszego kraju w stosunku do innych w Europie Zachodniej, to często rozmawiam z rodziną i znajomymi z Niemiec i Wielkiej Brytanii korzystając z aplikacji Skype w TV i używając z kamery o rozdzielczości HD - najczęściej muszę w trakcie rozmowy wyłączać kamerę bo internet u nich nie wyrabia i zacina rozmowę. Ze znajomymi w kraju rozmawiam bez problemu - fakt, że większość z nich mieszka w dużych miastach i ma łącza od kablówek, w rejonach wiejskich już pewnie nie jest u nas tak różowo z jakością łącz.
Podsumowując: warto mieć funkcje internetowe w sprzęcie kina domowego nawet w naszych polskich warunkach.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Ja na starym i tanim DVD Samsunga i podpiętym wzmaku słyszalem róznicę między mp3 320 kbts a CD Audio. Nawet do tego stopnia że w 95% już nie słuchałem mp3, jedynie może jakieś fajne płyty których nie mogłem zdobyć jako CD Audio. Jasne, że jak chcesz sobie uprzyjemnić sprzątanie, gotowanie czy inne czynności domowe włączając muzyczkę w tle, to takie mp3 będa ok., ale jak byś usiadł wygodnie w fotelu i chciał podelektować się detalicznością, dobrym punktowym i zróżnicowanym basem, wierną lokalizacją poszczególnych instrumentów czy trójwymiarową przestrzennością to już by była lipa:)

Krzysiu ale rozumiem ze testowales w ten sposob, ze z oryginalu zrobiles mp3 320k i wlaczyles najpierw mp3 potem CD i wtedy wyczules roznice? To ja tak tez uslysze, ale jak mam poprostu jedna mp3 320 i jej slucham bez porownania do CD to jakosc mp3 jest wystarczajaca. Pozatym z mp3 jest chyba tak ze wycinaja to pasmo ktore czlowiek slyszy najmniej a wiec tnie skraje gory pasma.

Z mp3 to jest tak jak z DTS i DTS HD, zwykly wystarcza w zupelnosci a roznice czuc tylko jak sie przelaczy z jednego na drugi. Kiedys pamietam zapomnialem zmienic zrodla w ampli i caly koncert Metallicy Live in Nimes na Blu Ray obejrzalem w zwyklym DTS bo po optyku tylko taki leci i dopiero na koniec sie zorietowalem ze brak DTS Master Audio bo nie swicila sie niebieska ikonka w amplitunerze :D Po przelaczeniu na DTS MA no bylo troszke lepiej z przestrzenia, szczegolowoscia ale zeby to byla diametralna roznica to nie.

Nie czekaj. Słowo - klucz: młotek:p

Hehe mowisz? Nie mam chyba serca ;) Ja mam wogole dylemat miedzy CD a BD. Tylko ze problem polega na tym iz mam malo miejsca w szafce i jesli kupie CD to jak mi potem BD padnie to juz nic poza slimka nie zmieszcze dlatego czekam az popsuje sie panasonic i kupie BD denona, wiec ze nie zagra tak jak CD ale przynajmniej bedzie odczytywal wiele formatow no i bedzie w jednej skrzynce. CD czyta tylko Audio + MP3, a BD SACD, DVD Audio, Flac itd
 
Ostatnia edycja:

Hermann

New member
Do płynnego oglądania filmów w rozdzielczości FULL HD bezpośrednio z internetu wystarczy łącze o przepustowości około 10 Mb/s. W wielu telewizjach kablowych w Polsce zaczyna to być dolna granica dostępnych ofert. Ja mam łącze 30 Mb/s (które działa z prędkością którą mieć powinno) i beż żadnego problemu oglądam materiały FULL HD z YouTube, na przykład teledyski, korzystając z telewizora połączonego z routerem przez wifi. Dzięki temu że mam aplikację YouTube w telewizorze nie ubolewam nad jej niedziałaniem w BDP-160-K (choć będę się domagał naprawienia tego błędu - skoro Pioneer się zadeklarował to niech teraz się wywiąże).
Jeśli chodzi o zacofanie naszego kraju w stosunku do innych w Europie Zachodniej, to często rozmawiam z rodziną i znajomymi z Niemiec i Wielkiej Brytanii korzystając z aplikacji Skype w TV i używając z kamery o rozdzielczości HD - najczęściej muszę w trakcie rozmowy wyłączać kamerę bo internet u nich nie wyrabia i zacina rozmowę. Ze znajomymi w kraju rozmawiam bez problemu - fakt, że większość z nich mieszka w dużych miastach i ma łącza od kablówek, w rejonach wiejskich już pewnie nie jest u nas tak różowo z jakością łącz.
Podsumowując: warto mieć funkcje internetowe w sprzęcie kina domowego nawet w naszych polskich warunkach.

No to masz szczęście z tym netem.
A jeśli chodzi o transfer filmu 1080p + dźwięk 5+1, to raczej pewne 20 Mb/s jest potrzebne.
Ale jeśli masz pewne 30... to OK, tylko pogratulować.

A tak a propos tematu wątku, czyli Pionka 160K.
Mógłbyś podzielić się swoimi wrażeniami?
No np. co z tą siecią wi-fi?
Dlaczego nie działa?

Sprawdzałeś jakieś płytki SACD?
 

dominlesne

New member
No właśnie!
Też, podobnie jak gerus6, chętnie zobaczyłbym przykład takiego DVD.
Tak więc, dominlese, podaj taki przykład
A niech mi wyjdą oczy na wierzch! :)

Zapominasz dominlese, że nawet najbardziej "górno-półkowy" DVD zbudowany jest na czerwonym laserze, natomiast każdy - jak myślę - najtańszy nawet BR, na laserze niebieskim.
A to jest naprawdę duża różnica.

Co do lepszego BR, to się zgadza, gerus, przecież cały czas piszę o tym; myślę wciąż o lepszym BR, mianowicie o Pionku 450..:)

Na szybko z google:
harman kardon dvd 49, denon dvd 1940

Co Ci po niebieskim laserze przy odtwarzaniu dvd/cd?:niewiem:

Myślę, że celowo mało który BR podstawowej klasy nie ma możliwości odtwarzania tych "gęstych" formatów audio ze względu na jakość zamontowanego DAC-a. Ten 450 w ogóle nie ma wyjścia analogowego i w sumie to jest logiczne. Jak chcesz analogowo podpiąć wzmacniacz to równie dobrze możesz swoje płyty dvd audio/sacd przerobić na flac - różnicy i tak nie będzie. Tylko, że do flac + BR można znalezć lepszy odtwarzacz (TCL średnio mi się kojarzy). Najlepiej jakbyś korzystał w tym pionku tylko ze złączy cyfrowych - odzielny DAC, albo lepszy amp.
 
Ostatnia edycja:

mare37

Banned
Do kapusta

Sam jesteś bzdura. Mogłem nagrac na kamerke i wrzucic na YT to by sie posmiali. Tak właśnie odświeżał bd150 na sofcie 1.05 potem wrzucili 1.08 i trochę sie poprawiło tak więc kolego jak jesteś zielony jak kapusta to daj sobie spokój. Ja używałem tego sprzętu rok. Wyjmujesz płyte wrzucasz druga dajesz mu menu żeby odczytał płytę odczytuje pokazując nazwy plików z poprzedniej..choreee. Tak samo z avikami odwalał numer. Cześć odczytał z płyty a część nie. I tyle w temacie i na temat. Durne komentarze nalezy odpuszczać.
 

Rafal7

Banned
Do kapusta

Sam jesteś bzdura. Mogłem nagrac na kamerke i wrzucic na YT to by sie posmiali. Tak właśnie odświeżał bd150 na sofcie 1.05 potem wrzucili 1.08 i trochę sie poprawiło tak więc kolego jak jesteś zielony jak kapusta to daj sobie spokój. Ja używałem tego sprzętu rok. Wyjmujesz płyte wrzucasz druga dajesz mu menu żeby odczytał płytę odczytuje pokazując nazwy plików z poprzedniej..choreee. Tak samo z avikami odwalał numer. Cześć odczytał z płyty a część nie. I tyle w temacie i na temat. Durne komentarze nalezy odpuszczać.


Stary ogarnj zespół i się tak nie podniecaj bo ci krew odejdzie tam gdzie nie powinna i omdlejesz.
Faktycznie trzeba mieć pojęcie żeby sprawdzić czy coś się zacina,gromkie brawa dla profesjonalisty .
 

mare37

Banned
wielkawoda Odtwarzacz ma problemy z mt2s przynajmniej 150. Zalecam zmiane rozszerzenia na mts i będzie działać płynnie. U mnie tv samsunga nie widzi w ogóle mt2s a jak mu pozmieniam roszerzenia działa bez problemu. Poza tym w kwestii audio to na coaxialu z moja yamaha 663 dość dobrze odtwarza audio. Czy skusiłbym sie na 160? Wybór jest raczej kiepski w tym sprzęcie sony wypuszcza jakies piramidy samsung glosne napędy i tak właściwwie nie ma za dużego wyboru.
 
Do góry