Pilot uniwersalny - wszystko o pilotach uniwersalnych.

wieniu

New member
a75bb55cc44 napisał:
Właśnie ukazał się nowy update do Harmony w języku polskim.Występuje problem z zalogowaniem,nie można się zalogować.Ukazuje się inforacja:Minął czas sesji.Cz ktoś tak ma?
Można wejść przez opcję: "zapomniałem hasło"
 

ryniu

New member
Teraz kiedy strona logitecha jest w wersji polskiej (przed chwilą tam byłem - działa bez problemu) - można powiedziec, że piloty tej firmy są super. Do tej pory największym utrapieniem było programowanie tych urządzeń - co nawet dla znających jezyk angielski było nie lada "wyzwaniem". Nie zawsze zrozumienie potocznego jezyka obcego przekłada sie na specjalistyczny żargon techniczny.
 

autorus

New member
Czy ktoś może resetował pilocik? 885?

Zaczyna dziwnie działać i myślałem sobie, żeby go jeszcze raz przeinstalowac.
Jak włączam tv to nie chce mi przełączyć na component tylko jest tam gdzie go ostatnio ustawiłem. :(

Odnośnie media, to klikając na przyciski dłużej niż 2s wchodzi mi elegancko ale jak tylko przycisne i puszczę to już różnie, raz złapie a raz nie.
Pytanko: Gdzie ustawić czas przyciskania klawiszy? Wybrałbym min.

Autorus

ps. Teraz nie można się zalogować na serwer logitach, jest napisane żeby spróbować później.
 

ryniu

New member
Już można sie logować - opis opóźnienia w sygnale z pilota jest parę postów wczesniej w tym wątku. Wtedy jeszcze strona logitecha była w j. angielskim dzisiaj już nie ma z tym problemu dasz sobie radę.
 

r.a.v.

New member
logitech

Chcę kupić logitech 525 ewentualnie 555. W związku z tym mam pytanie czy te piloty działają z n-boxem? A może ktoś poleci inne piloty w tej cenie ?
Nie wydaje mi się, że ma sens wydawanie 1000 zł lub więcej na pilota - już lepiej dołożyć do LCD lub KD.
 

lipa_ml

New member
Panowie a jak sterowac 525 komputerem media center ? trzeba dokupic jakisc czujnik na usb do kompa? jaki jakies propozycje? aha co z tymi bateriami do 525 jakie on ma paluszki ? czy jakies nie standardowe do ktorych trzeba dokupic jakąś ładowarke?
 

autorus

New member
Mam problemy z nauczeniem pilota 885 funkcji recordera N'ki. Większość mi się udała tylko nie mogę nauczyć: nagrywanie, stop, vod

Próbowałem już wiele. i nic. Np VOD zapisałem pod enter. I nic. Normalnie zero reakcji. Nie działają mi także kolorowe przyciski. :(

Autorus
 

Jan-Luc

New member
Witam.
Wczoraj programowałem Logitecha 675 i zaprogramował N-boxa bez problemów. Wpisałem:
Producent: ITI
Numer modelu: N-box
i tuner został odnaleziony jako ADB N-box HDTV Recorder.
Wygląda na to, że koniec z kombinowaniem i samodzielnym uczeniem pilota.

Smartek jak w Twoim PV60 Poradziłeś sobie z przełączaniem zewnętrznych urządzeń, u mnie po dodaniu N-ki (HDMI1) wszystko się kaszani, TV głupieje i uruchamia nie te wejścia co trzeba.
 
Ostatnia edycja:

autorus

New member
Smartek jak w Twoim PV60 Poradziłeś sobie z przełączaniem zewnętrznych urządzeń, u mnie po dodaniu N-ki (HDMI1) wszystko się kaszani, TV głupieje i uruchamia nie te wejścia co trzeba.[/quote]

A próbowałeś to zlikwidować z pilota? Wciskasz help, on cię pyta o różne rzeczy i także czy jest dobre wyjście ustawione. Jak nie to ci proponuje kolejno wyjścia. Może to ci pomoże.

Autorus

Gdzie masz po automatycznym programowaniu recordera ustawione VOD? Pod którym klawiszem?
 

Smartek

New member
Wiec tak:
Znalazlem chwile checi i czasu, przysiadlem i zrobilem.
Wszystko programowalem recznie i tylko to co mi potrzebne.
Mam kilka problemow:

- mimo ustawienia opoznien wg. wczesniejszego opisu wciaz nbox recorder wolno reaguje i strasznie wolno przeskakuje na np. EPG,

- mam xboksa na component i nboksa na HDMI1 i teraz:
wlaczam activities xbox - przelacza sie na component,
wychodze powiedzmy "Ogladaj TV" do "nie AV",
wlaczam "Ogladaj N" i TERAZ PROBLEM - przelacza sie na Component, a nie HDMI1 (w innym przypadku jest odwrotnie.., zawsze ustawia na ostatnio uzywany AV :-( ),

- przy uruchamianiu Activities "Ogladaj N" nie uruchamia sie nbox i musze go recznie wlaczac z pilota (wtedy sie wlacza i wylacza bez problemu),

To chyba jedyne bolaczki, jak znajde czas to jeszcze sprobuje to naprawic.

Pzdr.
 

Jan-Luc

New member
autorus napisał:
Gdzie masz po automatycznym programowaniu recordera ustawione VOD? Pod którym klawiszem?


Vod zostało zaprogramowane na wyświetlaczu pilota jako dziewiąta pozycja, więc przeniosłem go sobie pod guzik "E" i jest pod ręką.
 

k0liber

New member
Smartek napisał:
- przy uruchamianiu Activities "Ogladaj N" nie uruchamia sie nbox i musze go recznie wlaczac z pilota (wtedy sie wlacza i wylacza bez problemu),

W ustawieniach dla nbox'a spróbuj zmiejszyć ilość powtórzeń wysyłanego sygnału - standardowe 3 to za dużo, proponuję 1. Tak na prawdę, to nie tyle się nbox nie włącza, co włącza i zaraz wyłącza :)

Opis zmiejszenia powtórzeń (co prawda dla ampli, ale do odpowiedniego zastosowania) jest tu.

Daj znać, czy pomogło.

Pozdrawiam,

k0liber
 

k0liber

New member
Jan-Luc napisał:
Smartek jak w Twoim PV60 Poradziłeś sobie z przełączaniem zewnętrznych urządzeń, u mnie po dodaniu N-ki (HDMI1) wszystko się kaszani, TV głupieje i uruchamia nie te wejścia co trzeba.
U mnie też się kaszniło. Moim skromnym zdaniem bierze się to stąd, że przy dość skomplikowanym sterowaniu przełączaniem wejść (pilot po prostu otwiera za nas menu wejść i wybiera co trzeba) pilotowi od czasu do czasu myli się gdzie jest i dokąd zmierza.

Ja poradziłem sobie z tym problemem całkowicie inaczej ustawiając sterowanie wyborem wejść. Założenie jest takie - w PV60 jedynym znanym sygnałem podczerwieni, który wybiera konkretne wejście w sposób unikalny (ang. discrete) jest InputPC, wybierający wejście PC. Jeśli przed wyborem jakiegokolwiek innego wejścia będziemy mieli pewność, że startujemy z e znanego punktu (wejścia PC), to prawdopodobieństwo skuchy jest minimalne.

Mój sposób ma jednak wadę - nie obsługuje HDMI2. Wynika to z tego, że przechodząc z wejścia PC na HDMI nie włącza się jako pierwsze HDMI1, lecz ostanio używane :( Pracuję jednak nad tym :)

Przepis dla odważnych:

1. W zakładce DEVICES przy telewizorze wybieramy "More options", potem "Adjust imputs"
2. Zaznaczamy "I go directly to the input I want (usually for AV Receiver, Amplifier, etc.)"
3. W kolejnym ekranie wprowadzamy nazwy wejść - u mnie są to TV, AV1, AV2, AV2S, AV3, AV3S, AV4, AV4S, PC, COMPONENT, HDMI
4. Kolejne ekrany to wprowadzanie komend służących uaktywnieniu konkretnego wejścia; należy wybrać "I don't have the original remote, but I know the commands that are used:", a jeśli potrzebujemy wprowadzić więcej komend, to "My device needs more than one command to turn it on and off."; w rozwijalnych polach wprowadzamy odpowiednie komendy - u mnie są to:
TV - InputPC, TvVideo
AV1 - InputPC, Red, Red
AV2 - InputPC, Red, Green
AV2S - InputPC, Red, Green, Green
AV3 - InputPC, Red, Yellow
AV3S - InputPC, Red, Yellow, Yellow
AV4 - InputPC, Green
AV4S - InputPC, Green, Green
PC - InputPC
Component - InputPC, Yellow
HDMI - InputPC, Blue

Zastrzegam, że nie biorę odpowiedzialności za ewentualne szkody i krzywdy, jakie ktoś sobie wyrządzi wprowadzając powyższe zmiany. Twierdzę jedynie że u mnie działa i skończyły się problemy z przełączaniem wejść ;)

Pozdrawiam,

k0liber
 

Fidelio

New member
Witam,

własnie stałem się szczęściwym posziadaczem harmony 555 i jestem zachwycony :):):)

mam jednak dziwny problem jak mam skonfigurowane w activites "oglądanie N"
na wejsciach ustawilem ze N-box jest na component, wszystko się zgadza.

Tylko problem polega na tym ze jak mam wszystko wylączone i włacze na "oglądanie N" to televizor odpala taki dziwny tryb autodetct i wykrywa ze n-box jest na componiencie j sie na nim ustawia. niby wszycho ok. ale jak przejde do oglądav dvd i potem spowrotem do oglądaj N to zaczynają się jaja bo nie przełancza mi na component tylko na scart2, czasami na VGA i jakieś dziwne jaja się dzieją...

Podejżewam ze to spowodowane tym ze jak televizor jest w autodetect to nie mozna w nim przełanczać wejść a pilot i tak próbuje i t ze przelacza sie na component to kwestia detekcji televizora a nie pilota. nie jestem pewien czy moja dedukcja jest dobra, prosze o pomoc jeśli ktoś kuma w czym może być problem.
Dodam też że nie zawsze włancza się N-box - musze czasami wejsc w urzadzenia i odpalić go ręcznie.

Pozdrawiam
i dzięki za help

FiD
 

gabor

New member
Użytkownicy pilotów Logitech, czy mam rozumieć że nie mają one polskiego menu? Jeżeli tak, to jest to następny sprzęt bojkotowany przeze mnie. Od kilku lat przy wymianie sprzętu jest to punkt pierwszy od którego zaczynam rozpatrywać potencjalny zakup. Producentów, którzy nas olewają od razu odrzucam. No, ale swojego Focusa chciałbym wymienić na pilot, który potrafi włączyć odpowiedni komplet urządzeń jednym klawiszem.
 

Fidelio

New member
co masz na myśli pisząc menu???
Robisz sobie konfiguracje taką jak chcesz - opisy na wyświetlaczu też.
Całą nawigacje z poziomu www masz po polsku.
 
Do góry