Pilot uniwersalny - wszystko o pilotach uniwersalnych.

nixs

New member
ciekawy pilot, niestety w instrukcji nie ma spisu obslugiwanych urzadzen, co ciekawe sa tez activities (ciekawe skad ten pomysl wzieli) podoba mi sie kolko do sterowania
ale krok wstecz jak dla mnie niemozliwosc podlanczania do komputera, baza moze byc aktualna ale jakies nowe albo egzotyczne uzadzenia trzeba bedzie programowac z reki
 

ryniu

New member
Witam, po prześledzeniu postów i ja skusilem sie na logitecha 885 - rzeczywiście pilot rewelacja. Podstawowe funkcje opanowłem, ale z uwagi na słabą znajomość angielskiego z częścią mam problem (trenuję na zasadzie prób i błędów). Mam więc gorąca prośbę może ktoś z szanownych użytkowników łopatologicznie wyłoży jak zmienic ikony wraz z napisem w pilocie np. oglądaj satelię, a nie jakieś tam "watch PVR" prosił już o to Autorus ale nie doczekał sie odzewu - więc ponawiam "apel" :D

Rysiek
 

autorus

New member
Same napisy to proste, jest opcja rename i tyle. Niestety nie wiem jak z ikonami, a wydawało mi się ze kiedyś dotarłem do tej pocji :)

Autorus
 

ryniu

New member
Ikony w logitechu

Kilkanaście dni minęło, i dalej nic, czyżby nikt z szanownych forumowiczy nie wiedział jak zmienić "wgrać" ikony w menu activity :(. Za słabo znam angielski aby sobie poradzić w tym programie - może znajdzie sie jakaś życzliwa duszyczka i zrobi prezent mikołajklowy;). Pozdrawiam Rysiek
 

viking79

New member
Witam wszystkich forumowiczów , to mój pierwszy post tutaj .
Postaram się pomóc z ikonkami w Logitech Harmony 885 .
Do dzieła .

Ja zrobiłem to w następujący sposób . Zaprogramowałem wszystkie urządzenia mojego systemu w zakładce DEVICES .Następnie przeszedłem do zakładki ACTIVITES i tam kliknąłem ADD ACTIVITY --> No - manually add an Activity to my setup --> WATCH SATELLITE .Po ręcznym skonfigurowaniu mamy gotowe makro . Teraz w SETTINGS klikamy --> Set Up Favorite Channels i ukazuje się nam konfigurator kanałów . Po zakończeniu zabawy z ikonkami wracamy do DEVICES do ustawień SATELITY ( w moim przypadku ) szukamy -- Adjust the delays (speed settings)--> i tam przestawiamy -- Inter-Device Delay z 500 na 100 ( jest to niezbędne do poprawnego wybierania 3 cyfrowych numerów kanałów przez pilota ) I to by było na tyle . Zyczę udanej zabawy . ;-)

Acha jeszcze jedna przydatna rzecz grafiki kanałów , spis alfabetyczny

http://www.lyngsat-logo.com/tv/a.html
 

ryniu

New member
ikony

Tak, ale ty opisujesz wgrywanie ikon poszczególnych kanałów telewizyjnych, a mnie chodzi o zmiane ikoń w menu podstawowym (watch TV) itp.
 

autorus

New member
viking79 napisał:
Witam wszystkich forumowiczów , to mój pierwszy post tutaj .
Postaram się pomóc z ikonkami w Logitech Harmony 885 .
Do dzieła .

Ja zrobiłem to w następujący sposób . Zaprogramowałem wszystkie urządzenia mojego systemu w zakładce DEVICES .Następnie przeszedłem do zakładki ACTIVITES i tam kliknąłem ADD ACTIVITY --> No - manually add an Activity to my setup --> WATCH SATELLITE .Po ręcznym skonfigurowaniu mamy gotowe makro . Teraz w SETTINGS klikamy --> Set Up Favorite Channels i ukazuje się nam konfigurator kanałów . Po zakończeniu zabawy z ikonkami wracamy do DEVICES do ustawień SATELITY ( w moim przypadku ) szukamy -- Adjust the delays (speed settings)--> i tam przestawiamy -- Inter-Device Delay z 500 na 100 ( jest to niezbędne do poprawnego wybierania 3 cyfrowych numerów kanałów przez pilota ) I to by było na tyle . Zyczę udanej zabawy . ;-)

Acha jeszcze jedna przydatna rzecz grafiki kanałów , spis alfabetyczny

http://www.lyngsat-logo.com/tv/a.html

Dzięki za opis.Własnie miałem problemy z wystukiwaniemkanałów kilkucyfrowych. Jak wrócę do domciu to przetestuję. Czy to działa tylko na wciskanie kanałów za pomocą ikon czy także przy zwykłym przyciskaniu za pomocą klawiaturki numerycznej? U mnie mam taki przypadek ze ustawiłem ikonke discovery ale jak ją przycisnę to włacza mi się kanał nr 4 a nie 40 niestety.

Pozdrawiam

Autorus
 

viking79

New member
ryniu napisał:
Tak, ale ty opisujesz wgrywanie ikon poszczególnych kanałów telewizyjnych, a mnie chodzi o zmiane ikoń w menu podstawowym (watch TV) itp.
Można zmienić ikonki ale w bardzo ograniczonym zakresie narzuconym przez oprogramowanie , po zalogowaniu klikamy :
REMOTE SETTINGS -- > SELECT A THEME -- > MAMY CZTERY OPCJE

Mozemy natomiast zmienić sobie tapetę prawie dowolnie :

REMOTE SETTINGS -- > SET A BACKGROUND -- > USE CUSTOM -- wielkość tapety mamy podana po prawej stronie w TIP CENTER

Zmiany nazw dokonujemy w menu ACTIVITIES -- > SETTINGS -- > RENAME ... ( np. SATELLITE ) a w menu DEVICES -- > URZĄDZENIE-- > SETTINGS -- > RENAME THIS DEVICE



autorus napisał:
Dzięki za opis.Własnie miałem problemy z wystukiwaniemkanałów kilkucyfrowych. Jak wrócę do domciu to przetestuję. Czy to działa tylko na wciskanie kanałów za pomocą ikon czy także przy zwykłym przyciskaniu za pomocą klawiaturki numerycznej? U mnie mam taki przypadek ze ustawiłem ikonke discovery ale jak ją przycisnę to włacza mi się kanał nr 4 a nie 40 niestety..
Działa również wstukując kanały z klawiaturki .
 

lkemot

New member
Jest pewien problem ze zmianą nazwy np Watch TV na Oglądaj TV - po takim wpisie przestaje działać klawisz Media do wyboru kanałów ulubionych - Logitech nie lubi polskich liter w nazwie Activities. Więc jak ktoś ma z tym problem to już nie powinien mieć
 

autorus

New member
lkemot napisał:
Jest pewien problem ze zmianą nazwy np Watch TV na Oglądaj TV - po takim wpisie przestaje działać klawisz Media do wyboru kanałów ulubionych - Logitech nie lubi polskich liter w nazwie Activities. Więc jak ktoś ma z tym problem to już nie powinien mieć


A u mnie jak przycisnę klawisz media i jakąś ikonkę kanału dwucyfrowego to zawsze wyskoczy tylko pierwsza cyfra. Nie wiem dlaczego tak jest. Z klawiatórki wszystko ok.

Autorus
 

KKuba

New member
Bez reklam
Masz za długi lub za krótki czas pomiedzy wysłaniem kodów programu (też tak miałem). Dlatego dwucyfrowe Ci wchodzą jako jedno cyfrowe. Da się zmienić w opcjach.
 

autorus

New member
KKuba napisał:
Masz za długi lub za krótki czas pomiedzy wysłaniem kodów programu (też tak miałem). Dlatego dwucyfrowe Ci wchodzą jako jedno cyfrowe. Da się zmienić w opcjach.

Kierowałem się opisem

"Po zakończeniu zabawy z ikonkami wracamy do DEVICES do ustawień SATELITY ( w moim przypadku ) szukamy -- Adjust the delays (speed settings)--> i tam przestawiamy -- Inter-Device Delay z 500 na 100 ( jest to niezbędne do poprawnego wybierania 3 cyfrowych numerów kanałów przez pilota ) I to by było na tyle . "

Jest tam jeszcze jeden parametr ustawiony na 500, Nie ruszałem go, coś z key. Co powinienem jeszcze zmienić, w media nie działają mi ikonki kanałów dwucyfrowych :(

Autorus
 

KKuba

New member
Bez reklam
Małe nieporozumienie. Ale właśnie powinieneś zmienić na 100 wartość Inter-key-Delay (to jest właśnie czas odstępu miedzy wysyłanymi sygnałami). To co akurat zostawiłeś niezmienione... :)
 

autorus

New member
KKuba napisał:
Małe nieporozumienie. Ale właśnie powinieneś zmienić na 100 wartość Inter-key-Delay (to jest właśnie czas odstępu miedzy wysyłanymi sygnałami). To co akurat zostawiłeś niezmienione... :)


Jest update softu do naszych pilocików. Zasysam :)
 

autorus

New member
KKuba napisał:
Małe nieporozumienie. Ale właśnie powinieneś zmienić na 100 wartość Inter-key-Delay (to jest właśnie czas odstępu miedzy wysyłanymi sygnałami). To co akurat zostawiłeś niezmienione... :)

Jest update softu do naszych pilocików. Zasysam :)
 

Smartek

New member
autorus napisał:
Jest update softu do naszych pilocików. Zasysam :)
Napisz prosze czy sa jakies istotne (zauwazalne?) zmiany w sofcie :).
Jakie wybrac urzadzenie, aby dzialal pilot od nbox recordera?

I jak chodzi harmony z czujnikiem IR wbudowanym w x360?

Z gory thx za odp.
 

a75bb55cc44

New member
Nowy update po polsku

Właśnie ukazał się nowy update do Harmony w języku polskim.Występuje problem z zalogowaniem,nie można się zalogować.Ukazuje się inforacja:Minął czas sesji.Cz ktoś tak ma?
 

ryniu

New member
Też to mam - wybrałem język polski i du.a blada - nie mogę dostać się do programu - może ktoś ze znajomością j. angielskiego - walnie do nich majla aby poprawili błąd. :niewiem:
 

Wasal

New member
Uniwersalny pilot do komputera z Windows Media Player

Jak się sprawują piloty Harmony ze sterowaniem komputerem z Windows Media Center? Ktoś ma jakieś doświadczenia? Ja na razie zaczynam kompletować sprzet, a juz mam 5 pilotów. Ten post jest dla mnie zbawieniem. Bede kupował tego pilota. Chyba HARMONY-885.
Dzieki za rady i sorry jesli już ten temat był wczesniej.
 

viking79

New member
ryniu napisał:
Też to mam - wybrałem język polski i du.a blada - nie mogę dostać się do programu - może ktoś ze znajomością j. angielskiego - walnie do nich majla aby poprawili błąd. :niewiem:

Napisali wyjaśnienie :wink: , tylko chyba się pospieszyli .


As part of an initiative to help provide better quality of service to our customers, we are planning maintenance on all of our servers.
Our servers will be down on Wednesday December 13, 2006, 6:30 - 19:00 (CET). During this time you will be unable to login to the member website or update your remote. We will do everything we can to minimize the length of this shutdown.
We apologize in advance for any inconvenience that this may cause. Thank you for your understanding as we strive to serve you better.
Best regards,



The Support Team
 
Do góry