Pilot uniwersalny - wszystko o pilotach uniwersalnych.

PawelL

New member
Gdzie jest klapka?

Hmmm, czytam sobie ten wątek i (wybaczcie) niektórym chyba trochę zabrakło wyobraźni, albo widząc atrakcyjną zabawkę (kolorowy wyświetlacz, dużo przycisków itp), usypiają w sobie wyrzuty sumienia.

Pilot Logitecha Harmony 885 z pudełkiem, zasilaczem itp. kosztuje ok. 690zł. Za 200-250zł mozna dostać pilota "bez klapki" (i bez paru innych rzeczy).
Gdzie się podziała klapka? Ktoś kupił pilota, po czym, zanim jeszcze zdjął folię z wyświetlacza zgubił klapkę? A teraz chce pilota sprzedać za 1/3 ceny? No cóż, cuda się zdarzają, chociaż ja w to nie wierzę.
Gdzie jest więc klapka? Nie wiecie? Ja mam pewne podejrzenia, graniczące z pewnością. Założę się, że swoją klapkę znajdziecie przymocowaną do zabezpieczenia antykradzieżowego w jakimś markecie RTV. Może da się ją jeszcze odzyskać ? Proponuję pójść, porozmawiać z kierownikiem stoiska, może Wam ją da (skoro pilota już i tak nie ma ...)

Co do wyboru pilota, zdecydowałem się na Harmony 525, nie chcę wydawać więcej niż 230zł, a złodziejom nie dam zarobić.
Życzę spokojnych snów ;)


(Zonk i kOliber, dzięki za to, że nie daliście się omamić! :)).
 

autorus

New member
Nie wiem jak nauczyć pilot kolorowych guzików oraz podgłaśniania z pilota n'ki.
Reszta poszła sprawnie, ale w opcjach box nie ma czegoś takiego jak podgłaśnianie. :(
 

Cabra

New member
PawelL napisał:
Hmmm, czytam sobie ten wątek i (wybaczcie) niektórym chyba trochę zabrakło wyobraźni, albo widząc atrakcyjną zabawkę (kolorowy wyświetlacz, dużo przycisków itp), usypiają w sobie wyrzuty sumienia.

Pilot Logitecha Harmony 885 z pudełkiem, zasilaczem itp. kosztuje ok. 690zł. Za 200-250zł mozna dostać pilota "bez klapki" (i bez paru innych rzeczy).
Gdzie się podziała klapka? Ktoś kupił pilota, po czym, zanim jeszcze zdjął folię z wyświetlacza zgubił klapkę? A teraz chce pilota sprzedać za 1/3 ceny? No cóż, cuda się zdarzają, chociaż ja w to nie wierzę.
Gdzie jest więc klapka? Nie wiecie? Ja mam pewne podejrzenia, graniczące z pewnością. Założę się, że swoją klapkę znajdziecie przymocowaną do zabezpieczenia antykradzieżowego w jakimś markecie RTV. Może da się ją jeszcze odzyskać ? Proponuję pójść, porozmawiać z kierownikiem stoiska, może Wam ją da (skoro pilota już i tak nie ma ...)

Co do wyboru pilota, zdecydowałem się na Harmony 525, nie chcę wydawać więcej niż 230zł, a złodziejom nie dam zarobić.
Życzę spokojnych snów ;)


(Zonk i kOliber, dzięki za to, że nie daliście się omamić! :)).

nie zgodze sie z Toba-bo o ile nie wiem skad dany pilot pochodzi to ok nie ma klapki ale to ze ma stacje dokujaca (doladowanie) zupelnie zaprzecza prawdziwosci Twojej wersji jego pochodzenia.
 

Smartek

New member
Nie wiem czy dobrym pomyslem jest oskarzac ludzi o zlodziejstwo jak nie jest sie tego do konca pewnym.

Moim zdaniem piloty sa calkowicie legalne, a to, ze nie maja klapki to juz inna sprawa.
Bo.. skad maja stacje ladujaca np.?
Moja stacja byla lekko porysowana w kilku miejscach.
Pilot zreszta tez. Wyglada wiec na uzywke (moze serwisowane czy cos?).

A klapke sobie zrobilem i zyje.
A Ty mecz sie z wyjmowaniem bateryjek ^^.
 

mareck

New member
A ja pochwalę się swoim ostatnim zakupem ;)
Miałem już wiele pilotów uniwersalnych, m.in.:
-Philips Pronto - niesamowite możliwości, ale na co dzień nieporęczny i dotykowy ekran to nie dla mnie (potrzebuję guziczków które mogę naciskać "na pamięć"),
-Logitech Harmony 525 - super idea automatycznego włączania kilku urządzeń, ale w praktyce jak któreś urządzenie nie złapało sygnału to zaczynały się schody, w dodatku klawisze "na łuku" kiepsko pracowały (b. mnie to męczyło), brakowało mi kilku dodatkowych klawiszy a moja lepsza połowa nie mogła się do niego przekonać, w dodatku kiepsko współpracował z moim tunerem sat (nie umiał porządnie nauczyć się kodów).

Teraz od kilku dni mam Philipsa RU760 i jestem bardzo zadowolony. Pod prawie każdy klawisz mogę podpiąć makro (np. w trybie TV klawisz Power włącza tv, amp i ustawia wejście w ampie na tv), jest "shift" "podwajający" ilość klawiszy, można dowolnie przeprogramować klawisze (np. w trybie TV sterować głośnością w amplitunerze). B. dobrze uczy się nieznanych pilotów. I jest bardzo "wife friendly" :D
 

PawelL

New member
Cabra napisał:
nie zgodze sie z Toba-bo o ile nie wiem skad dany pilot pochodzi to ok nie ma klapki ale to ze ma stacje dokujaca (doladowanie) zupelnie zaprzecza prawdziwosci Twojej wersji jego pochodzenia.
Niezupełnie.
Jak złodziej ukradnie komuś radio z samochodu, właścicielowi zostaje po nim panel. Żeby chociaż minimalnie odbić sobie stratę, sprzedaje panel gościowi na bazarze za 50zł. A gość już ma w piwnicy radio ....
W marketach również są procedury "złomowania" niekompletnych towarów. Myślisz, że takie towary są wyrzucane na śmietnik?

Ja wiem, że jak ktoś nie pomyślał wcześniej i kupił podejrzany przedmiot, będzie się teraz bronił i argumentował przeciwko mojej tezie. Może nie mam racji, jednak dla mnie taka wersja wydarzeń jest po prostu najbardziej prawdopodobna, tym bardziej, że:

1. sprzedający na Allegro, gdy zada mu się pytanie o pochodzenie pilota, robi się dziwnie nieprzyjemny, a przecież to normalne pytanie, po co się od razu denerwować ?
2. zwykle oprócz klapki brakuje również np. baterii, zasilacza, prawie zawsze - instrukcji i pudełka, czasem stacji dokującej - są różne aukcje,
3. sprzedający zwykle nie ma za bardzo pojęcia co sprzedaje, pisze tą samą gadkę, że nie umie sobie z pilotem poradzić, a nie ma nawet instrukcji do niego, to po co w ogóle kupował ?

Mówcie co chcecie, dla mnie ta sprawa z pilotami bez klapki śmierdzi. Piszę o tym nie dlatego, żeby zdenerwować tych, którzy już kupili, ale po to, żeby ci, co się wahają, dobrze się przed zakupem zastanowili. Jak ja coś sprzedaję na Allegro, zawsze mam do tego pudełko, instrukcję, komplet kabelków itp. I sprawa jest jasna.

Aha, tylko proszę, nie piszcie mi tutaj, że sprzedawca ma same pozytywne komentarze, bo to niczego nie dowodzi...
 

PawelL

New member
mareck napisał:
Teraz od kilku dni mam Philipsa RU760 i jestem bardzo zadowolony.

To jest naprawdę piękny pilot, ma go mój znajomy. Wykonanie - rewelacyjne, bardzo wygony w trzymaniu, sam się podświetla po podniesieniu.
Masz może dekoder N'ki ? Mój znajomy ma kłopot z zaprogramowaniem w tym pilocie funkcji "strzałka w górę" z dekodera N'ki. Ale może coś robi nie tak.
 

nixs

New member
przed harmony 885 i 895 mialem i mam ru760 i to przez kawal czasu, wiec czemu zmienilem na harmony ?
Po pierwsze pilot mial raz na kilka miesiecy motyw ze potrafil sie rozprogramowac tj ginely mu klawisze, pomagal reset i uczenie od nowa wszystkich uzadzen (philips twierdzi ze to sprawka zbyt slabych bateri) z racji nieciekawej bazy obslugiwanych pilotow trzeba bylo uczyc klawisz po klawiszu, ponadto powycieraly sie klawisze ok i otaczajace je strzalki, ale ostatecznie przesadzila sytuacja gdy okazalo sie ze nie mam jednego pilota ( z palca nie naucze ) kupilem podrobke bo orginalu nigdzie nie znalazlem i nie sadze rzeby to wogule bylo mozliwe, ale okazalo sie ze nie wszystkie klawisze dalo sie do philipsa zaprogramowac, kupilem harmony wybralem uzadzenia z listy i odlaczylem by potestowac, ku memu zdziwieniu wszystko nawet jakies egzotyczne amplitunery redstar czy pozycjoner datcoma dzialaly od razu co w przypadku philipsa jest nie do pomyslenia, teraz moge piloty dac dla psa do zabawy bo nawet jak ich nie bede mial to nie bede tesknil
 

plmatrix

New member
Witam.
Mam pytanko do userow Harmony .
Czy wszystkie funkcje oryginalnego pilota mozna zaprogramowac na logitechu? Jesli tak to pod jakimi przyciskami one działają ? - tymi przy wyswietlaczu?
Podam przykład: moj tv ma funkcje zoom - z pilota moge zmieniac dopasowanie wyswieltania np. oryginal, 16:9, 14:9, panorama, pełny itp
czy mozna bedzie cos takiego ustawic na Logitechu ?
Pzdr
 

alex

New member
Witam Panowie.

Czytam sobie tak ten wątek. Również jestem szczęśliwym posiadaczem harmony 525.
Dręczy mnie jedna rzecz - może ktoś zwrócił na to uwagę. Przy zmianie poziomu głośności w tv pasek przeskakuje o dwa stopnie, we wzmacniaczu również obrót regulatora dźwięku przyduży. Może to drobiazg, jednak drażni mnie to. Są odpowiednie funkcje do zmiany opóźnień, ale nie mogę sobie z tym dać rady. Może ktoś z was sobie z tym poradził.
 

mareck

New member
RU760 kupiłem nowy na Allegro za 160 (z gwarancją i paragonem). Trochę tańszy od Harmony 895 ;) co było jednym z powodów mojej decyzji. Drugi to obserwacja reszty domowników, niestety Logitech 525 nie znalazł u nich uznania i zauważyłem, że woleli wyciagać stare piloty z szuflady (jak myśleli że nie patrzę) i bałem się że z wyższym modelem będzie podobnie.
N'ki póki co nie mam, więc nie mogę się wypowiadać.

alex: Też to miałem, pewnie nauczył się zbyt długiej sekwencji. Spróbuj nauczyć go z oryginalnego pilota naciskając jak najkrócej klawisze.
 
Ostatnia edycja:

badger6

New member
plmatrix napisał:
Witam.
Mam pytanko do userow Harmony .
Czy wszystkie funkcje oryginalnego pilota mozna zaprogramowac na logitechu? Jesli tak to pod jakimi przyciskami one działają ? - tymi przy wyswietlaczu?
Podam przykład: moj tv ma funkcje zoom - z pilota moge zmieniac dopasowanie wyswieltania np. oryginal, 16:9, 14:9, panorama, pełny itp
czy mozna bedzie cos takiego ustawic na Logitechu ?
Pzdr

Można wszystkie funkcje zaprogramować. Harmony uczysz z pilota oryginalnego funkcji i potem podpinasz pod co chcesz, albo pod te przy wyświetlaczu albo te normalne, masz pełną dowolność :).
Zastanawiałem nad takim 885 z allegro bez klapki ale w końcu kupiłem nowy 525. Ładnych pare godzin wczoraj spędzonych na programowaniu ale naprawdę warto :D.
A tak przy okazji to wiecie jak można zaprogramować jakieś makra, o ile w ogóle można :confused:
 

Smartek

New member
Tez mam problem z 'podwojna glosnoscia'.
Naciskajac volume up/down pasek przeskakuje o dwa..
Jestem na 99% pewien, ze to wina 'delays', jednak nie mam pojecia jak to odpowiednio ustawic :-/.

Pzdr.
 

badger6

New member
gatar napisał:
Sie to nazywa "activities'. Musisz w tej opcji pogrzebać.
Że jest activities to wiem, oczywiscie z tego korzystam :), natomiast chodzi mi o coś takiego, że jestem w jednym z activities, np. oglądaj dvd (albo w device mode, w sumie to wszystko jedno) i chciałbym pod jakiś klawisz przypisać coś takiego jak wejdź do menu, potem do podmenu i wybierz jakąś opcję. Czyli przypisanie do klawisza kilku czynności wykonywanych na jednym urządzeniu. :)
Chyba, że miałeś coś innego na myśli pisząc o activities.
 
Ostatnia edycja:

marekbak

New member
Witam,

A ja do amlitunera Onkyo 674 dostałem pilota, który "uczy się" obsługi innych urządzeń AV przez podanie kodów sterująch. Obsługuję już nim TV, i DVD a nie mogę nauczyć nboxa. Oba kody ADB, które są w spisie nie działają, czy ktoś zna może kody do nboxa.?

Pozdrawiam
Marek
 

autorus

New member
No tak a czy ktoś nauczył podgłaśniania dzwięku na nbox? Bo u mnie w harmony nie ma takiej pocji :( Chyba z założenia jak jest dekoder sat to nie ma podgłaśniania. Oczywiście można to zrobić przez tv. Ale dlaczego nie można przez dekoder? I co zrobiliście żeby nauczyć kolorowych klewiszy? Bo ja nie mam pojęcia jak to zrobić :(
 
Do góry