Pilot uniwersalny - wszystko o pilotach uniwersalnych.

autorus

New member
Ikonki dla leniwych :)


comedy.jpg

cinemax.jpg

cartoonnetwork.jpg

mtv.jpg

mtv2.jpg

I jeszcze troche :)
 
Ostatnia edycja:

empe

New member
Witam,
Czy wie ktos z szanownych Forumowiczów czym konkretnie różnią się pomiędzy soboą piloty Logitech'a Harmony 525 i 555 ? Poza kolorem podświetlenia i ceną oczywiście ? Jakoś nigdzie nie mogę znaleźć konkretnych informacji.:confused:
 

autorus

New member
Koledzy mam problem z wystukaniem na dekoderze n numeru dwucyfrowego. z pilota 885. Wlazłem w opcje delay i z 500 zmieniłem narazie na 100ms. Nauczyłem też jeszcze raz wszystkich cyferek. Ale jak nie pomoże to będzie przykro :(
 

badger6

New member
empe napisał:
Witam,
Czy wie ktos z szanownych Forumowiczów czym konkretnie różnią się pomiędzy soboą piloty Logitech'a Harmony 525 i 555 ? Poza kolorem podświetlenia i ceną oczywiście ? Jakoś nigdzie nie mogę znaleźć konkretnych informacji.:confused:
Różnią się niewiele. Tak jak napisałeś kolorem, 555 ma 2 klawisze więcej, same klawisze są też troszkę inne, nie bardzo rozumiem tak dużą różnicę w cenie. Porównanie wszystkich pilotów harmony (co prawda w amerykańskich wersjach ale niewiele się różnią od europejskich)można znaleźć tutaj : http://www.remotecentral.com/cgi-bin/mboard/rc-harmony/thread.cgi?4251
 
Ostatnia edycja:

RMarek

New member
Czy ktoś już opanował w tym pilocie regulację głośności?
U mnie przy jednym naciśnięciu przeskakuje o 2, 3 a nawet 4 działki i nie daje się tego niczym wyregulować. Ponieważ inni wcześniej też to sygnalizowali, to jest to chyba ewidentna wina pilota (a może jest na to jakiś sposób).
Jak myślicie, czy jest to podstawa do reklamacji pilota?
Pozdrawiam
 

k0liber

New member
RMarek napisał:
Czy ktoś już opanował w tym pilocie regulację głośności?
U mnie przy jednym naciśnięciu przeskakuje o 2, 3 a nawet 4 działki i nie daje się tego niczym wyregulować. Ponieważ inni wcześniej też to sygnalizowali, to jest to chyba ewidentna wina pilota (a może jest na to jakiś sposób).
Jak myślicie, czy jest to podstawa do reklamacji pilota?
Pozdrawiam

Przepraszam, że będę mało precyzyjny, ale ustawiałem tylko Logitecha rodziców, i było to dość dawno. Myślę, że mój post wleje jednak kroplę nadziei w zrozpaczone serca ;) i wskaże mniej więcej gdzie szukać.

Problem miałem oczywiście ten sam - poszukajcie gdzieś w ustawieniach zaawansowanych, jest taka opcja jak repeating, czy coś podobnego - w każdym razie ustawia ona ile razy dany kod ir ma być wysłany po naciśnięciu klawisza. Standardowo jest to chyba 5 - stąd te problemy. Po zmniejszeniu do 2 (trzeba eksprerymentować) problem znika, a przynajmniej jest mocno ograniczony.

Takie ustawienie - z tego co wyczytałem gdzieś w sieci - ma na celu zapewnienie dotarcia sygnału do odbiornika (zgodnie z filozofią, że jeśli coś przeszkodzi jednemu, to może inna dotrą). Generalnie urządzenia - jeśli dociera do nich kilka takich samych sygnałów w bardzo krótkim czasie - ignorują wszystkie poza pierwszym, nie sprawdza się to jednak w niektórych urządzeniach w przypadku regulacji np. głośności, kontrastu itd, itp. Ja napotkałem problem z głośnością w amplitunerze Yamahy.

Jeśli komuś się uda precyzyjniej zlokalizować tę opcję niech napisze. Jeśli się nie uda - postaram się przy najbliższej okazji to sprawdzić i dam znać.

Pozdrawiam,

k0liber
 

Smartek

New member
k0liber napisał:
Jeśli komuś się uda precyzyjniej zlokalizować tę opcję niech napisze. Jeśli się nie uda - postaram się przy najbliższej okazji to sprawdzić i dam znać.

Bylbym bardzo wdzieczny - i zapewnie nie tylko ja - gdybys napisal dokladnie gdzie i jak ta opcje zmienic.

Pozdrawiam.
 

k0liber

New member
Witam ponownie,

zgodnie z obietnicą podaję przepis na zlikwidowanie zjawiska zbyt gwałtownych zmian głośności (i podobnych) w pilocie Logitech Harmony.
Opis został sporządzony na podsatwie pilota Logitech Harmony 525 i oprogramowania Logitech Harmony Remote Software 5 5.3.2.6, ale przypuszczam, że ma charakter uniwersalny.

Do rzeczy. Po uruchomieniu programu, przechodzimy do zakładki Devices i przy interesującym nas urządzeniu (w moim przypadku był to amplituner) wybieramy opcję "Troubleshoot".

1smallly1.jpg


Na następnym ekranie wybieramy opcję "Show me more problems" i klikamy "NEXT"

2smallqi9.jpg


Potem - "Amplituner (nazwa może się różnić) doesn't appear to receive every command correctly", następnie "NEXT"

3smallbs8.jpg


Na kolejnej planszy zaznaczamy "The device responds too much to some commands (for example, volume up increases the volume too quickly)." i oczywiście stukamy "NEXT"

4smallyk1.jpg


I w końcu dochodzimy do sedna sprawy - na kolejnym ekranie mamy możliwość wyboru ustawienia ilości powtórzeń wysyłanych kodów ir na pięciostopniowej skali. Standardowe ustawienie to 3 - my oczywiście zmieniamy na mniej. Trzeba poeksperymentować, w moim przypadku działa na 0 (zero). Zatwierdzamy nasz wybór klikając "SAVE".

5smalllc2.jpg


Potem już tylko dokonujemy sugerowanego update'u pilota.

6smallpg0.jpg


I powinno działać ;)

Jak już sporządziłem ten łopatologiczny opis, to znalazłem rozwiązanie w FAQ'u Logitecha - przytaczam oryginał i tłumaczenie.

When I press the Volume, Channel or Direction buttons, they move by two or three steps. Why?

Cause

This issue happens when the Infrared(IR) repeat settings for your device are too high.

Solution

In order to resolve this issue, please follow these steps:

1. Click Devices.
2. Click the device you wish to adjust.
3. Select Troubleshoot.
4. Click Next.
5. Select Show me more problems.
6. Click Next.
7. Select 'Device'doesn't appear to receive every command correctly.
8. Click Next.
9. Select The device responds too much to some commands (for example, volume up increases the volume too quickly).
10. Click Next.
11. Try lowering the repeat value. The default value is 3.
12. Click Save.

If you still experience the same undesired results, try lowering the repeats to an even lower value.

Kiedy naciskam przyciski głośności, kanałów lub kierunku, powodują one zmianę o 2 lub 3 stopnie. Dlaczego?

Przyczyna.

To zjawisko występuje gdy ustawienia powtarzania sygnałów IR są zbyt wysokie.

Rozwiązanie.

W celu rozwiązania tej kwestii podejmij następujące kroki:

1. Kliknij Devices.
2. Kliknij urządzenie, które chcesz ustawić.
3. Wybierz Troubleshoot.
4. Kliknij Next.
5. Wybierz Show me more problems.
6. Kliknij Next.
7. Wybierz 'Device'doesn't appear to receive every command correctly.
8. Kliknij Next.
9. Wybierz The device responds too much to some commands (for example, volume up increases the volume too quickly).
10. Kliknij Next.
11. Spróbuj zmniejszyć wartość powtarzania. Domyślnie wynosi ona 3.
12. Kliknij Save.

Jeśli nadal występują te same nieporządane objawy, spróbuj bardziej obniżyć ilość powtórzeń.

Życzę powodzenia w regulacji pilota,

k0liber
 

Smartek

New member
;-D

Ogromne dzieki za ten poradnik.
Jak tylko mieszkancy domu pojda spac zaczne eksperymentowac.

Zastanawialem sie tylko o co chodzi z tym innym wygladem Twojego oprogramowania.
Okazuje sie, ze jest nowe! Ciekaw jeste kiedy wyszlo, bo jednak dosc dawno tam nie grzebalem.
Ale jest teraz troche wiecej opcji i sa przejrzysciej rozmieszczone.., moze dodali ta opcje na prosbe uzytkownikow i maili z problemami czy jak? :)

Jak zadziala to dam znac.

Pozdrawiam,


-edit-

Potwierdzam!
Wszystko pieknie teraz chodzi.. cud.
Ogromne dzieki za pomoc!
Przy okazji przyspieszylem dzialanie z xboksem (w tych opcjach "z problemami").

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

autorus

New member
Oczywiście wszystko działa superek. Poprawił kolega jakość naszego życia:D

Ja mam jeszcze kłopot z tym że często nie mogę wbic kanału dwucyfrowego na nbxox. No i ustawienia nbox mnie nie satysfakcjonują. :(
 

degray

Member
glupie pytanie

Witam wszystkich.Od kilku godzin jestem posiadaczem harmony 555,czy istnieje mozliwosc ustawienia jasnosci wyswietlacza lcd ?
 

Smartek

New member
degray napisał:
Witam wszystkich.Od kilku godzin jestem posiadaczem harmony 555,czy istnieje mozliwosc ustawienia jasnosci wyswietlacza lcd ?
W 885 nic takiego nie znalazlem, wiec wnioskuje, ze w Twoim harmony rowniez nie ma takiej opcji.

Niech zgadne - wyswietlacz wydaje Ci sie za ciemny?
 

autorus

New member
A wiecie może gdzie mogę zmienić ikony w pilocie? Wydaje mi się ze można zmienić np. ikonkę dvd.

A propos załadowałem XBOX360. Pilot znalazł i działa :)

Autorus


ps. Nadal borykam się z nbox niestety.
 
Do góry