Pilot uniwersalny - wszystko o pilotach uniwersalnych.

gabor

New member
Dzięki. Wobec tego moje zainteresowanie tymi pilotami bardzo mocno wzrasta. Zacznę od dołu, czym się różni 525 od 555?
 

gabor

New member
No cóż, widzę że tak naprawdę to nikt nie wie czym one się rzeczywiście różnią. A że u siebie w sklepie komputerowym natrafiłem na 555, więc po zagwarantowaniu sobie tygodniowego prawa zwrotu, kupiłem go .Sam się przekonam co to jest warte i czy naprawdę jest sens wymieniać mojego Focusa. Jak go przetestuję, to się pochwalę swoim zdaniem.Pozdrawiam.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Jak możesz to zrób kilka fotek, to wrzucimy na serv i oddzielimy recenzję.

Pozdrawiam
 

gabor

New member
No i w końcu znalazłem czas, aby się pobawić z 555-tką. Muszę powiedzieć, że oniemiałem, jak zobaczyłem prostotę i logikę konfiguracji tego pilota. Wpisanie samych urządzeń trwa bardzo krótko, pilot wyszukuje je bez problemów, oczywiście jak się zna symbole i producenta. Gdy jest nam to nie znane a mamy oryginalny pilot , też nie ma problemu. Mam dosyć rozbudowany system audio-video, składający się z ośmiu urządzeń wpółpracujących ze sobą w różnych konfiguracjach: Sony Bravia, Ampli Denon 1906, DVD Denon 1920, nagrywarka LG RH-200MH, Humax HDCI-2000, Thomson DSR 436, Ferguson 7018 /te trzy tunery za pośrednictwem splitera odbierają niezależnie Cyfrę+ / i N-box Recorder. I tu zaczęła się zabawa, ustawić to tak, aby odpowiedni zestaw urządzeń włączał się na odpowiednich wejściach. Bo to co ja oglądam na Sonym to jest to tylko część pracy tego zestawu, inne tunery przekazują sygnał do innych pomieszczeń /dlatego ich tak dużo/. Tak więc potrzeb konfiguracyjnych występuje u mnie sporo. Logitech ma możliwość zapisania 30 urządzeń lub działań, więc po wpisaniu 8 zabawek, zostały mi 22 działania. No i muszę powiedzieć, że nie było tego za dużo. Jeżeli dokupię rozgałęznik HDMI /narazie tylko N-box jest tym podłączony do telewizora, pozostałe urządzenia które mają wyjście component do amplitunera i componentem do Bravii/ może być problem z wpisaniem do pilota. Ale narazie jest super. Jeden przycisk i np. włącza się telewizor, amplituner, nagrywarka i któryś z tunerów sat, co by można było zaprogramować nagrywanie lub poprostu oglądanie z time shiftem. Sterowanie takim zestawem urządzeń odbywa się z jednego poziomu, nie ma potrzeby przełączać między poszczególnymi urządzeniami. Oczywiście po żmudnej zabawie przypisania odpowiednich niezbędnych komend do odpowiednich klawiszy. Z trudem, ale da się to zrobić. Do szczegółowego sterowania czy ustawianiem parametrów urządzeń zawsze możemy wybrać je indywidualnie. Do pełnego komfortu /pierwszy minus/ przy najbardziej rozbudowanej konfiguracji przydałyby się jeszcze ze dwa klawisze lub funkcja z shiftem /podwójnego działania klawiszy/. Ale nie narzekam, jest super. W tym całym towarzystwie miałem lekkie kłopoty z N-boxem, chodzi o czas opóznień działania klawiszy, trzeba je zmieniać, bo ustawienia domyślne w tym wypadku nie zdają egzaminu. Drugim minusem tego pilota jak dla mnie, jest zbyt ciasne ulokowanie klawiszy numerycznych i kolorowych. Na koniec muszę stwierdzić, że jest to bardzo dobry wybór, nawet przy tak rozbudowanym systemie jak u mnie, przy mniejszych będzie ideałem, prostym w programowaniu i obsłudze. Tak więc biegnę jutro do sklepu z informacją, że "to" u mnie zostaje. Pozdrawiam.
 

artek

New member
Halo, halo...
Nigdzie nie widzę polskojęzycznej wersji
  • ani na stronie głównej Logitech-a,
  • ani na płytce instalacyjnej do 555,
  • ani w kolejnych etapach instalacji/rejestracji.
Kupiłem go, gdyż info sprzed paru tygodni (o zmianie softu i możliwości komunikacji z serwerem Logitech-a w języku polskim) mnie uspokoiła. Zakup wczoraj w PIXMANIA (towar zatem pewnie z Francji) - nie wiem czy to może mieć znaczenie. Ściągnąłem soft w wersji 7.0.1 z sierpnia 2006, gdyż nowszego nie ma - on też bez mojego ojczystego języka
Proszę o pomoc
 

Jan-Luc

New member
Program powinien się zaktualizować do wer. 7.02.
W samym programie po prawej stronie pod ikonką wyloguj jest zmiana języka
 

artek

New member
Halo - to znowu ja...
  1. Moje stare DVD zostało właściwie odnalezione w bazie Logitech-a, a mimo to podczas definiowania klawiszy w Harmony 555, nie mam możliwości wybrać niektórych klawiszy w DVD (nie ma na liście klawiszy numerycznych i kolorowych dających dostęp do "menu filmu") - JAK JE DODAć?
  2. Przy ACTIVITIES zawierającym amplituner dźwięk puszczany jest jednocześnie przez głośniki telewizora - JAK AUTOMAT. ZDEAKTYWOWAć DŹWIĘK W TV (dodanie przy włączaniu tej aktywności takich akcji dla TV: "mute" lub "sound toggle" - nic nie dają)?
Z góry dziękuję za pomoc.

Generalnie jestem zadowolony z Harmony 555 i udało się uniknąć opisanych tu wcześniej problemów z: identyfikacją "n-box recorder", skokową regulacją głośności i kilkucyfrowymi numerami kanałów.
 

artek

New member
Halo...
Chyba mi się nie udało, gdyż... po próbie "zarejestrowania" pilot bardzo długo nie wychodził z trybu "rejestracji". Więc najprawdopodobniej robiłem coś nie właściwie - PROSZĘ O KOREPETYCJE jak wykonać uczenie z pilota oryginalnego.
Pozdrówki
 

gatar

Active member
Bez reklam
Artek--> przecież program jest po polsku i raczej przyjazny użytkownikowi.
Prowadzi "za rączke". Jak Ci jeszcze pomóc w "nauczaniu" ?
 

RolphusX

New member
Logitech Harmony 885

Witam
Ostatnio zakupiłem tego pilocika. Jak na razie opanowywanie go idzie mi z niezłym skutkiem, ale..... Pojawił się pewien problem: skonfigurowałem sobie ulubione kanały w funkcji "Oglądaj telewizję", nadałem nr kanału, dodałem ikonki, wysłałem do pilota i tyle:( Czytając na stronie znalazłem, że należy po wywołaniu funkcji "Oglądaj telewizję" nacisnąć przycisk "MEDIA". Tak też robię i nic z tego, nie mogę wywołać ikonek programów.
Może ktoś wie jak to rozwiązać?

Pozdrawiam
 

Pecus

New member
Tez kupilem sobie niedawno Harmony 525, wczesniej uzywalem przez dlugi czas Philipsa SBC RU 865.
Wyszukalem caly swoj sprzet i niby wszystko jest O.K. tyle tylko, ze w Philipsie mialem wprogramowane kilka sekwencji nacisniec (sekwencyjny wybor proporcji ekranu w TV, czy sekwencyjny wybor ustawien obrazu), obie te funkcje wymagaja wejscia do odpowiedniego menu i wcisniecia kilku przyciskow. Tyle tylko ze Harmony nie ma w ogole mozliwosci przypisywania sekwencji nacisniec pod jeden przycisk. A moze czegos nie wiem, i gdzies to jest?
Dla mnie to podstawowa funkcja i do tego prosta w implementacji, czyzby programisci logitecha ja pomineli. Philips ja ma i dziala doskonale.

Wlasnie wyczytalem na forum logitecha, ze ta funkcja byla we wczesniejszych wersjach oprogramowania i zostala usunieta... bo uzytkownicy sa zapewne za glupi i lepiej niech uzywaja "przyjaznych kreatorow". Polityka MicroSoftu sie klania.
 
Ostatnia edycja:

artek

New member
Halo - no pewnie że po polsku.
Na swoje usprawiedliwienie mam tylko to, że nie znalazłem tego (ale szczególnie mocno nie szukałem w ciągu prawie całej soboty) i z braku czasu od tamtego czasu nic z nim nie zrobiłem.

Przypomnę moje problemy:
  • nie mam możliwości wybrać niektórych klawiszy dla mojego DVD (nie ma ich na liście, mimo ze sa na oryginalnym pilocie) podczas definiowania "ACIVITIES" (brak klawiszy numerycznych)
  • przy "ACIVITIES", które zawiera AMPLI, dźwięk oprócz AV jest puszczany dodatkowo przez telewizor (dodanie różnych akcji dla TV w tej aktywnosci nie daje efektu: "mute TV", "sound toggle TV")
 

janeczka

New member
Planuję zakup Logitech Harmony 525. Dotychczasowy pilot uniwersalny Philipsa nie był w stanie nauczyć się obsługi tunera Cyfra + HD (PHILIPS DSR 6201, pilot nie uczył się np. klawiszy numerycznych) czy ktoś z was używa logitecha z tunerem Cyfry HD ?? Czy są problemy z współpracą ??
 

PETERHD

New member
Logitech i Hitachi

Posiadam TV Hitachi 42PD8600 czy podstawowy model pilota Logitech Harmony poradzi sobie z przełączeniem źródła sygnału w tym TV .
Aby wybrać źródło trzeba wejść do menu przejść na strone wyboru źródeł i strzałkami na pilocie wybrać żądane źrodło z listy.
Chciałbym aby za pomocą jednego przycisku uruchomić TV wybrać źródło (wejście HDMI) uruchomić n-box , uruchomić amplituner SONY .
Czy jest to możliwe za pomocą tego pilota czy trzeba kupić inny model (jaki?)
 

lafaar

New member
Kupiłem dziś H525 i po wstepnej konfiguracji (ok. 1-2h) jestem z niego baaardzo zadowolony. Nie mam żadnych problemów z "przeskakiwaniem" kanałów czy skokową głośnością. Udało mi się również ustawić funcję MUTE dla TV przy słuchaniu z głośników kina domowego. Ponieważ zamówiłem sobie parę dni temu do mojego zestawu urządzonko Pinnacle Show Center do odtwarzania plików z kompa przez wi-fi byłem ciekaw czy znajdę takie cudo w bazie pilota - no i okazało się, że jest i jest też przewidziany specjalny profil do oglądania mediów z kompa na TV. Mam nadzieje, że jak już dostanę tego Pinnacle'a i uda mi się go skonfigurować to już w ogóle będę w pełni cieszyć się pilocikiem. Jak dla mnie na razie - BOMBA! Wreszcie mam jeden pilot zamiast czterech, a za kilka dni zamiast pięciu różnych.
 

artek

New member
Halo, halo...
Postanowiłem kilka rzeczy delikatnie zmienić (usprawnić) w H 555 i ....

Nie mogę wejść do zakładki "dostosuj przyciski" w Activities. Dotyczy to niektórych aktywności. Ani reset kompa, ani wylogowanie ze strony Logitecha nic nie dają. Wykasowanie danej aktywności i wprowadzenie jej na nowo też nic nie daje. Pojawia się komunikat: "Nie można wyświetlić zawartości - kliknij przycisk DALEJ, aby kontynuować".

Czy wiecie jak pozbyć się problemu? Czy to ja mam pecha? Proszę o sugestie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry