Pierwsze wrazenia z obcowania z "N"-ka :)

Czarny38

New member
aule napisał:
Czy tu da się wszystkie opcje zmieniać i co one po kolei powodują??
Napewno można włączyć diseq ale czy to działa nie wiem nie mam diseqa.
można zmieniać norma DVB i po zmianie znika jakość sygnału czyli coś działa
można zmieniać polaryzację i rol of . Czestotliwość i SR pokazuje się migający kursor i można ręcznie wpisać wartośc ale nie znam żadnej żeby sprawdzić. Po wpisaniu z nieba po wyjściu z menu ciemność i komunikat pobieram nową listę kanałów. :???: No i po chwili mamy co było wcześniej ;)
 
Ostatnia edycja:

aule

New member
Czarny38 napisał:
Napewno można włączyć diseq ale czy to działa nie wiem nie mam diseqa.
można zmieniać norma DVB i po zmianie znika jakość sygnału czyli coś działa
można zmieniać polaryzację i rol of . Czestotliwość i SR pokazuje się migający kursor i można ręcznie wpisać wartośc ale nie znam żadnej żeby sprawdzić. Po wpisaniu z nieba po wyjściu z menu ciemność i komunikat pobieram nową listę kanałów. :???: No i po chwili mamy co było wcześniej ;)

To co najlepiej zmienić aby przy dobrej sile sygnału ok90% jakość podskoczyła z 0% na jakąś konkretna wartość??
 

Czarny38

New member
aule napisał:
To co najlepiej zmienić aby przy dobrej sile sygnału ok90% jakość podskoczyła z 0% na jakąś konkretna wartość??
Ja miałem słabą jakość na paczce discovery a na pozostałych dobrą, musiałem delikanie ruszyć czaszą na zachód. Teraz na tych mam jakość 60-70% na czaszy 60cm.
 

chocio

New member
Mazoku napisał:
Sky to inny świat. Mówmy o ...

Mazoku, PLEASE..., czy to Ciebie nie razi??? :evil:

Poprawione. Dzięki za zwrócenie uwagi. Pisałem to szybko i w nieprzyzwoitych godzinach wieczornych. Na ogół staram się nie popełniać takich błędów ^^" - Mazoku


Ogromne dzięki
:blagam:
 
Ostatnia edycja:

autorus

New member
Dziś był gostek od ustawiania anteny. Sprawdził, jest ok. Natomiast po obejrzeniu prgramu 1 powiedział ze jest gorszy niż na cyfsze i polsacie. I trudno mu było nie przyznać racji. Może to tymczasowe.

Siła sygnału ok 65% a jakość ok 98%. Od razu mówię że oglądaliśmy program z ok 0,5 m. Normalna pikseloza. Aż mi było glupio. Wogóle nie wiem czy ten scaler działą u mnie, mam nadzieję że ktoś z sąsiadów kupi sobie to sprawdzę.


Autorus


adamo_ napisał:
Po kilku dniach obcowania z N-ką , jesteście zadowoleni ?
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
autorus napisał:
Dziś był gostek od ustawiania anteny. Sprawdził, jest ok. Natomiast po obejrzeniu prgramu 1 powiedział ze jest gorszy niż na cyfsze i polsacie. I trudno mu było nie przyznać racji. Może to tymczasowe.

Siła sygnału ok 65% a jakość ok 98%. Od razu mówię że oglądaliśmy program z ok 0,5 m. Normalna pikseloza. Aż mi było glupio. Wogóle nie wiem czy ten scaler działą u mnie, mam nadzieję że ktoś z sąsiadów kupi sobie to sprawdzę.


Autorus
a jak masz podłaczony nbox z tv? HDMI?
 

Gucio50

New member
Bez reklam
adamo_ napisał:
Po kilku dniach obcowania z N-ką , jesteście zadowoleni ?

1 Jakość jest OK a nawet, czego nie rozumię lebsza na tych samych kanałach od Cyfry+

2 nSport mam TV HD Ready a więc powinienem ogladać 720 ma nieczytelny i sskaczący banner u dołu ekranu na 1020i jest OK :confused:

3 Oferta programowa, podobnie jak Polsatu czy Cyfry+ średnio-inteligentna niestety :rolleyes:

Czekam na VOD bo reszty nie da się ogladać, jakość może OK ale chciałbym 3 razy w tygodniu jakiś niezły film a raz w miesiącu koncert,

Pewnie tego nikt nie pamieta ale kiedyś był FilmNET
dawali 5 filmów dziennie z tego 1-2 naprawdę warte obejrzenia. To co pokazują na AXN-ach czy CinemaXach a wkrótce na Comedy to przecież dla inteligentnych inaczej.

Czekam na Discovery HD i VOD
 

Jussi

New member
Bez reklam
Tak jak pisalem wczesniej czekam na kontakt od ludzi z Nlinii, ale minal 12 X i nikt sie nie odzywa. Czy sadzicie ze to moze dlatego ze chcialem wersje nboxa z HDD? Pisaliscie ze jest mozliwosc pozniejszej zamiany ze zwyklej wersji na HDD, ale czy mozna wziac zwyklego nboxa ale od razu z antena z 2 transponderami, czy one beda dopiero po premierze nboxa HDD?

ps. czy antena ze starej WizjiTV wystarczy do odbioru Nki czy lepiej zainwestowac w ta od nich (ile ma ta Nkowa antena, bo ta z wizji ma chyba 60cm)

Pozdrawiam
 

aule

New member
Jussi napisał:
Tak jak pisalem wczesniej czekam na kontakt od ludzi z Nlinii, ale minal 12 X i nikt sie nie odzywa. Czy sadzicie ze to moze dlatego ze chcialem wersje nboxa z HDD? Pisaliscie ze jest mozliwosc pozniejszej zamiany ze zwyklej wersji na HDD, ale czy mozna wziac zwyklego nboxa ale od razu z antena z 2 transponderami, czy one beda dopiero po premierze nboxa HDD?

ps. czy antena ze starej WizjiTV wystarczy do odbioru Nki czy lepiej zainwestowac w ta od nich (ile ma ta Nkowa antena, bo ta z wizji ma chyba 60cm)

Pozdrawiam

Jak zaznaczyłeś nbox recorder to zadzwonia jak zaczna sprzedawać, ale i tak myślę, że najpierw bedzie sprzedarz w APS a doper później telefoniczna tak jak to jest teraz. Antena z dwoma będzie pewnie dopiero w LISTOPADZIE.


Gucio50 napisał:
...
1 Jakość jest OK a nawet, czego nie rozumię lebsza na tych samych kanałach od Cyfry+
...

A czy ktos pamięta, że "n"-ka koduje w MPEG-4
 

sitek

New member
Jussi napisał:
Tak jak pisalem wczesniej czekam na kontakt od ludzi z Nlinii, ale minal 12 X i nikt sie nie odzywa. Czy sadzicie ze to moze dlatego ze chcialem wersje nboxa z HDD? Pisaliscie ze jest mozliwosc pozniejszej zamiany ze zwyklej wersji na HDD, ale czy mozna wziac zwyklego nboxa ale od razu z antena z 2 transponderami, czy one beda dopiero po premierze nboxa HDD?

ps. czy antena ze starej WizjiTV wystarczy do odbioru Nki czy lepiej zainwestowac w ta od nich (ile ma ta Nkowa antena, bo ta z wizji ma chyba 60cm)

Pozdrawiam
Antena Nki ma rowniez 60cm i jest taka dziwna jak durszlak (dziurkowana), a i konwerter taki maly.
 

Mazoku

New member
1 Jakość jest OK a nawet, czego nie rozumię lebsza na tych samych kanałach od Cyfry+
Cyfra nadaje w MPEG2 przy zdecydowanie za niskich bitrate'ach da tej kompresji (poniżej 4 Mbps), często jeszcze z rozdzielczością obciętą do 544x768. n natomiast stosuje mniej więcej dwa razy bardziej wydajny MPEG4 AVC, pełną rozdzielczość PAL (720x576) i bitrate'y powyżej 2 Mbps.
 

dzekoo

New member
Ja niestety czekam, TV nowy, HD-gotowy, też doczekać się nie może. Bardzo się cieszę, że w końcu i w Polsce ktoś pomyślał o HD. Duży plus. Ale zapowiadano trzy kanały HD, a na razie (do chwili uruchomienia Discovery) nie ma żadnego. Nsport podobno słaby, filmowego nie ma. Liczyłem bardzo na TVN 24 HD i Formułę 1 w HD.

Przecież startując z hasłem TV nowej generacji wypada przynajmniej zebrać do kupy te programy HD które są ogólnie dostępne. Dużo osób ma instalacje z zezem na Astrę, Diseqc jest niezbędny. N powinna starać się jak najbardziej poszerzać ofertę, a nie ją sztucznie obcinać. Przecież to nic nie kosztuje.

A ja czekam i nie wiem czy kupować osobny tuner do FTA (300zł dodatkowo) i jak prowadzić instalację, bo może ten Diseqc zadziała po tylu apelach?
 

zepol

New member
goostol napisał:
Witam! Jeśli w swoim kinie domowym mam jedynie wejscie spdif coaxial cyfrowe to aby podłączyć n-box z dźwiękiem 5.1 potrzebuje czegoś takiego http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=133530012 ? czy to urządzenie nie wpływa negatywnie na jakość sygnału? Czy jest może jakieś inne, lepsze, może tańsze rozwiązanie? Dziękuje za pomoc.
Jeśli w kinie masz wejście (IN) spdif to potrzebujesz jedynie kabla optycznego (toslink).. nbox ma wyjście optyczne )spdif) więc przelotki są zbędne !!
spdif to co innego niż coaxial..

pzdr
 
Do góry