Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

DzaceQ

Banned
Nie zupełnie o to chodzi. To nie jest clouding, tylko banding (pionowe lub poziome pasy widoczne na obrazie w ruchu). Niestety każdy TV z direct led będzie miał taki efekt. Nie pomoże tu żadne "masowanie".
Jasne że jest to banding i moja sztuka właśnie go miała, masowanie pomogło p czym pisałem wcześniej nie ukrywam że byłem w szoku że to pomogło. Widać matryca miała jakieś naprężenia.
 

Robsto

Member
Dziś umówiłem się w sklepie na jutro na testy 8102 [emoji4] Pytałem sprzedawcy, ustawienia TV są standardowe jak po wyjęciu z pudełka. Podpowiedzcie proszę jak dla totalnie nieobeznanego w sofcie - co powinienem ustawić żeby zobaczyć faktyczną MOC tego Philipsa - oczywiście jak na warunki sklepowe.


Wysłane za pomocą Tapatalk
 
Ostatnia edycja:

DzaceQ

Banned
Dziś umówiłem się w sklepie na jutro na testy 8102 [emoji4] Pytałem sprzedawcy, ustawienia TV są standardowe jak po wyjęciu z pudełka. Podpowiedzcie proszę jak dla totalnie nieobeznanego w sofcie - co powinienem ustawić żeby zobaczyć faktyczną MOC tego Philipsa - oczywiście jak na warunki sklepowe.


Wysłane za pomocą Tapatalk
Włączyć lokalne wygaszanie to podstawa czyli tryb kontrastu zoptymalizowany dla obrazu
 
R

Rubashko

Guest
Dokładnie nic z tym nie zrobisz następny będzie miał to samo ale np w innym miejscu, lokalne wygaszanie i heja jak masz coś widocznego podczas normalnego oglądania masowanie pomoże :)

Czy jest szansa na znalezienie macierzy z minimalnym DSE? Kto ma taki telewizor, nie mógłbyś zrobić testu na swoje kopie i umieścić go tutaj lub mnie w prywatnych wiadomościach?
 
R

Rubashko

Guest
Szkoda tylko, że telewizor jest bardzo podobny do wszystkiego z wyjątkiem dse. A ambilight jest generalnie bombą. Ponieważ jest interesujący, czy ma sens, aby zmienić go na gwarancji? Lub nawet wymienić na sony 9005. Jest też fald, ale ten efekt nie jest obserwowany ... ale gorzej niż czarny i nie ma ambi
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Szkoda tylko, że telewizor jest bardzo podobny do wszystkiego z wyjątkiem dse. A ambilight jest generalnie bombą. Ponieważ jest interesujący, czy ma sens, aby zmienić go na gwarancji? Lub nawet wymienić na sony 9005. Jest też fald, ale ten efekt nie jest obserwowany ... ale gorzej niż czarny i nie ma ambi


Wymień na 65KS9500 lub 65XE9305 jeśli Ci nie odpowiada ten Philips
 

DzaceQ

Banned
Próbowaliście oglądać BRIGHT z Netflix w HDR tragedia ciemno jakby za mgłą.
Inne seriale i filmy w HDR dużo lepiej
Tak próbowałem apka netflixa z tv jest skopana trzeba czekać na aktualizację większość hdr z netflix z tv leci ciemno, przez netflix z Xboxa już wszystko wporzadku.
 

treumatic

New member
Napisz jakie masz ustawienia i na jakim materiale Ci to "klatkuje" ?

Perfecti Motion Włączone
Kontrast dyn wyłaczony
Optymalizaja dla obrazu właczone

Ogolnie klatkuje, taki efekt skokowy widze w reklamach na TVN np., jakes szybsze przejscie kamery powoduje ten efekt, ale zakaldam ze ten typ po prostu tak ma.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Perfecti Motion Włączone
Kontrast dyn wyłaczony
Optymalizaja dla obrazu właczone

Ogolnie klatkuje, taki efekt skokowy widze w reklamach na TVN np., jakes szybsze przejscie kamery powoduje ten efekt, ale zakaldam ze ten typ po prostu tak ma.

Wyłącz Perfect Natural Motion a zostaw na max. włączony Clear Motion i daj znać !
 
Ostatnia edycja:

Ataszek

Active member
Bez reklam
Daj spokoj, nie moge oglądać "teatru".

Piszesz że masz włączony Perfect Motion ( są 2 )
Właśnie Natural odpowiada za efekt "teatru" więc się określ co i jak masz ustawione !?!?!?
Powinno być tak : Ruch - Style ruchu - osobiste - wtedy zmieniasz Natural na wył. A Clear na max.
Nie ma żadnego efektu teatru wtedy !
 
Ostatnia edycja:

Sandre

New member
Nie nabieraj się na takie gierki EURO w połowie grudnia byłem zobaczyć tego Phila w EURO u mnie w Krakowie w galerii Bonarka. Na ścianie wisiało ok 40 telewizorów 55-65" i Philips miał najgorszy obraz totalna kaszana gdyby nie opinie w internecie i zainteresowanie z mojej strony tym modelem w życiu bym na niego nie zwrócił uwagi, na moje pytanie do sprzedawcy czemu jest taki obraz stwierdził że wszystkie są załączane po wyciągnięciu z pudełka bez regulacji. 18 grudnia zakupiłem u Kikiego ten model z kalibracja obraz niebo a ziemia w porównaniu z tym z Bonarki. Po nowym roku byłem akurat w kinie w Bonarce i przy okazji podszedłem do EURO poprosiłem Pana z obsługi o pilota jako potencjalny klient a z racji tego iż nie byłem już laikiem tego modelu pozwoliłem sobie pogrzebać w ustawieniach i niestety tak jak pisali koledzy wcześniej ustawienia z lokalnym wygaszniem na wyłączone i suwaki kontrastu, jasności itd w drugą stronę w stosunku do tego co być powinno. Także Panowie z dużą rezerwą proszę podchodzić do tych prezentacji "statycznych" w sklepach.

Hehe no ja właśnie tam oglądałem :bober:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
1.Kalibracja poprawia obraz o 25-30%.
2.Ustawienia na sklepach czasami są "źle" ustawione...
Zapraszam na PW.
 
Do góry