Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

andrew.84

Member
Czy są jakieś przecieki o dostępności hdr na Youtube w niedalekiej przyszłości na android tv? Na telefonie apka Youtube już odtwarza w hdr i 4k (android 7.0).
 

DzaceQ

Banned
Ja znów bez teatru nie potrafię nic oglądać bo wszystko tak jak by szarpie nie znoszę takiego obrazu chyba zboczenie od gier że coś nie jest płynne
 

szybal

Banned
Mi też teatr nie przeszkadza, ma ktoś tv podłączony z HUE ?
Chcę kupić ,pytanie czy tak fajnie działa jak można zobaczyć na YT.
 

muse

New member
Moi drodzy... z góry przepraszam za mega durne pytanie, ale... Jest sobie takie urządzonko o nazwie Chromecast 4K. Model z HDR. Z tego, co się orientuje, to obsługuje oba standardy HDR (HDR10 i DolbyVision). I tu powstało w mojej głowie pytanie. Philipsik obsługuje tylko HDR10. Czy oglądając za pomocą Chromecast film DolbyVision, telewizor pokaże ten materiał?? Zastanawia mnie, czy ograniczenia zależą od oprogramowania, czy kwestii sprzętowych?? I, czy oglądając np. film na Youtube z HDR, będę miał ten efekt w przeciwieństwie do korzystania z aplikacji wbudowanej w TV??
 

barburian

New member
Bez reklam
Dv

Moi drodzy... z góry przepraszam za mega durne pytanie, ale... Jest sobie takie urządzonko o nazwie Chromecast 4K. Model z HDR. Z tego, co się orientuje, to obsługuje oba standardy HDR (HDR10 i DolbyVision). I tu powstało w mojej głowie pytanie. Philipsik obsługuje tylko HDR10. Czy oglądając za pomocą Chromecast film DolbyVision, telewizor pokaże ten materiał?? Zastanawia mnie, czy ograniczenia zależą od oprogramowania, czy kwestii sprzętowych?? I, czy oglądając np. film na Youtube z HDR, będę miał ten efekt w przeciwieństwie do korzystania z aplikacji wbudowanej w TV??


Witaj, jesli TV nie ma wsparcia do DV to nie wyświetli tego efektu
 

muse

New member
Witaj, jesli TV nie ma wsparcia do DV to nie wyświetli tego efektu

A jak wygląda kwestia streaming'u filmów z komputera przez Chromecast. Powiedzmy, że posiadam plik 4K HDR na komputerze, odpalam go na TV za pomocą Chromecast. Które ogniwo odpowiedzialne jest za przetwarzanie obrazu i dźwięku?? Teoretycznie powinien być to komputer, bo na nim dochodzi do dekodowania sygnału, ale być może przesyła tylko zera i jedynki, a telewizor po odebraniu sygnału sam zajmuje się obróbką obrazu?? Nie chcę na chwilę obecną ładować się w odtwarzacz BR. Ale jakość (bitrate) na płycie, lub pliku jest jednak znacznie lepsza niż to, co mam chociażby w Netflixie...
 

szybal

Banned
Albo plus Hue
 

Attachments

  • 20180112_162933.jpg
    20180112_162933.jpg
    24,7 KB · Wyś: 68

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mam 4 żarówki Hue. W tym modelu doskonale współpracują z ambilight. Możesz dowolnie ustawić odległości i efekty. Ja mam zsynchronizowane z ambilight. Efekt jest kapitalny :)
 

szybal

Banned
Ja mam 4 żarówki Hue. W tym modelu doskonale współpracują z ambilight. Możesz dowolnie ustawić odległości i efekty. Ja mam zsynchronizowane z ambilight. Efekt jest kapitalny :)
Ja kupiłem taśmę 2m plus 1m czy masz tak
czasem że tv trzeba odłaczyc od prądu żeby
współpracował z mostkiem? Czy oprócz
Apki w tv używasz jeszcze tabletka lub telefonu
do sterowania światłem?
 

binblady

New member
Mam tv po kalibracji. Bardzo przeszkadza mi jedna rzecz. A mianowicie kiedy wybiore ifs dzien lub noc to pojawia sie problem na ciemnych scenach i na ciemnych wlosach. Widac wtedy zamiast czerni roznego rodzaju kolory wchodzace nawet w rdzawy rudy i efekt pikseliozy. Jak dam na standard nie ma tego problemu. Ale jest teatr. Zrodlem sygnalu jest NC+.

Jakies porady?
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja kupiłem taśmę 2m plus 1m czy masz tak
czasem że tv trzeba odłaczyc od prądu żeby
współpracował z mostkiem? Czy oprócz
Apki w tv używasz jeszcze tabletka lub telefonu
do sterowania światłem?

Problemów z mostkiem żadnych (tak było w poprzednim modelu). Raz skonfigurowałem i zapomniałem. Włączam TV, włączam lampy i wszystko się łączy. Z tableta też bez żadnych kłopotów.
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam tv po kalibracji. Bardzo przeszkadza mi jedna rzecz. A mianowicie kiedy wybiore ifs dzien lub noc to pojawia sie problem na ciemnych scenach i na ciemnych wlosach. Widac wtedy zamiast czerni roznego rodzaju kolory wchodzace nawet w rdzawy rudy i efekt pikseliozy. Jak dam na standard nie ma tego problemu. Ale jest teatr. Zrodlem sygnalu jest NC+.

Jakies porady?

A jakie masz ustawienia po kalibracji?
 

binblady

New member
Mam tv po kalibracji. Bardzo przeszkadza mi jedna rzecz. A mianowicie kiedy wybiore ifs dzien lub noc to pojawia sie problem na ciemnych scenach i na ciemnych wlosach. Widac wtedy zamiast czerni roznego rodzaju kolory wchodzace nawet w rdzawy rudy i efekt pikseliozy. Jak dam na standard nie ma tego problemu. Ale jest teatr. Zrodlem sygnalu jest NC+.

Jakies porady?

Kiki moze wiesz ktory parametr odpowiada za ten efekt?
Kalibracja robiona przy zakupie u Ciebie
 

bobtong

Member
Mam tv po kalibracji. Bardzo przeszkadza mi jedna rzecz. A mianowicie kiedy wybiore ifs dzien lub noc to pojawia sie problem na ciemnych scenach i na ciemnych wlosach. Widac wtedy zamiast czerni roznego rodzaju kolory wchodzace nawet w rdzawy rudy i efekt pikseliozy. Jak dam na standard nie ma tego problemu. Ale jest teatr. Zrodlem sygnalu jest NC+.

Jakies porady?
Zmień tryb kontrastu, zapewne masz wyłączone wygaszanie
 
Do góry