Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

Paw3los

New member
Każdy telewizor LCD będzie miał jakąś wadę produkcyjna, jeśli Ci to nie odpowiada musisz kupić OLED

Powiem tak. PUS8102 ma problem z pasami, bo tylne podświetlenie. Natomiast PUS8602 pomimo zaawansowanego systemu wygaszania, ma problem z równomiernością podświetlenia i zdarzają się minimalne wycieki światła.
Oczywiście problemy w 8602 znajdzie tylko zatwardziały idealista, który nie ma nic do roboty, tylko doszukuje się wad - czyli ja :D
 
dziś wystawiam mojego 55pus6561 na sprzedaż i na dniach zamawiam od KIKIEGO 8102
ktoś ma PS4 PRO i grał na tym tv w Horizona ?

Reasumując ponad 90 stron dyskusji na forum polecacie czy kupili byście jakiś inny model w tej cenie :) przemawia też do mnie rozmiar żeby nie schodzić teraz poniżej tych 65 cali
 

tygrys33

New member
Bawiłem się trochę na kompletnej (z dodatkiem The Frozen Wilds) edycji Horizon Zero Dawn jak do tej pory najładniejsza gra jaką widziałem na konsole a widziałem praktycznie wszystkie z racji tego iż zajmuje się konsolami. Gier wykorzystujących 4k i hdr jest coraz więcej i sporo tytułów dostaje łatki do 4k hdr, ostatnie sprawdzałem kilka starych / nowych tytułów
na PS4 PRO np Uncharted 4 i nowy Zaginione dziedzictwo, The Last of Us, itp.
A np nowa fifa18 wygląda wręcz oblędnie w 4k HDR, chociaż na xbox X
jest nie ustępuje tutaj PS4 Pro a niektórzy twierdzą że nawet lepiej ja nie zauważyłem praktycznie żadnych różnic.
Na tym TV gry w 4K HDR naprawdę wyglądają mega, dla mnie do 10K patrząc całościowo nie ma konkurencji, a widziałem naprawdę dużo o input lagach się nie wypowiem bo u mnie ich nie zauważyłem (nie gram na konsolach w FPS-y) i nie robiłem też żadnych pomiarów. Firmware TV jest z początku grudnia i tak jak zaktualizował KIKI nie ruszałem wszystko jest ok i dopóki nie wyjdzie w 100% pewna aktualizacja nie ruszam tego co mam.
 

Qn666

New member
Witam,

Czy ktoś orientuje się jaki format plików czyta ten TV? Z tego co zauważyłem nie czyta exFAT. Przeczytał tylko pendrvie w formacie FAT32 ale wtedy nie wgram plików o większej wielkości. Miał ktoś taki problem?
 

marioking

Member
Od wczoraj z upierdliwością muła co jakieś 30-60 minut wywala mi na środku ekranu taki chamski komunikat "niestety, aplikacja Najczęściej wybierane treści została zatrzymana". Szlak mnie trafia, odłączanie od prądu, ponownie uruchamianie nic nie daje. Ciężko tak korzystać z telewizora! Spotjał się ktoś z czymś takim???
 

szybal

Banned
dziś wystawiam mojego 55pus6561 na sprzedaż i na dniach zamawiam od KIKIEGO 8102
ktoś ma PS4 PRO i grał na tym tv w Horizona ?

Reasumując ponad 90 stron dyskusji na forum polecacie czy kupili byście jakiś inny model w tej cenie :) przemawia też do mnie rozmiar żeby nie schodzić teraz poniżej tych 65 cali
Jak już kupisz 8102 dokup koniecznie philips HUE ja jestem pod mega wrażeniem
To taki powiększony ambi z dowolnym ustawieniem w filmach i grach sprawdza się bardzo fajnie .Osobiście mam taśmę HUE ale konfiguracja jest dowolna lampki,żarówki, taśmy świecące.
 

accu

New member
Bez reklam
Od wczoraj z upierdliwością muła co jakieś 30-60 minut wywala mi na środku ekranu taki chamski komunikat "niestety, aplikacja Najczęściej wybierane treści została zatrzymana". Szlak mnie trafia, odłączanie od prądu, ponownie uruchamianie nic nie daje. Ciężko tak korzystać z telewizora! Spotjał się ktoś z czymś takim???

Witam uprzejmie,

"No i zaczęła się poleczka-rokenroleczka" . Spotkali się z czymś takim już i inni użytkownicy np. w Niemczech , patrz link poniżej .
https://toengel.net/philipsblog/2018/01/16/philips-workaround-fuer-fehler-top-auswahl-wurde-beendet/
Pracują nad tym błędem ...aby opracować ostateczne rozwiązanie . Na razie proponowane są dwa obejścia tego błędu .
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

DzaceQ

Banned
Od wczoraj z upierdliwością muła co jakieś 30-60 minut wywala mi na środku ekranu taki chamski komunikat "niestety, aplikacja Najczęściej wybierane treści została zatrzymana". Szlak mnie trafia, odłączanie od prądu, ponownie uruchamianie nic nie daje. Ciężko tak korzystać z telewizora! Spotjał się ktoś z czymś takim???
Miałem tak raz wczoraj dałem ok i się już nie pojawiło
 

ddozen

New member
Witam,

Czy ktoś orientuje się jaki format plików czyta ten TV? Z tego co zauważyłem nie czyta exFAT. Przeczytał tylko pendrvie w formacie FAT32 ale wtedy nie wgram plików o większej wielkości. Miał ktoś taki problem?


Rzeczywiście exFAT nie obsługuje. Jedyna opcja to NTFS.
 

KenAdams

New member
Mam tv po kalibracji. Bardzo przeszkadza mi jedna rzecz. A mianowicie kiedy wybiore ifs dzien lub noc to pojawia sie problem na ciemnych scenach i na ciemnych wlosach. Widac wtedy zamiast czerni roznego rodzaju kolory wchodzace nawet w rdzawy rudy i efekt pikseliozy. Jak dam na standard nie ma tego problemu. Ale jest teatr. Zrodlem sygnalu jest NC+.

Jakies porady?

Mam ten sam problem. Mozna powiedziec, ze pewnym rozwiazaniem jest zwiekszenie jasnosci (do 75-79) i niewielkie przsuniecie gammy. Najbardziej daje mi sie we znaki ta niska rozdzielczosc czarnego i jak mowisz "rdzawy rudy" w ciemnych scenach i np. na wlosach. Najbardziej jest to widoczne w materialach HDR.

W recenzji mozna wyczytac "Jedynym niuansem, którego nie dało się rozwiązać nawet kalibracją jest zaniżona ilość detali w czerniach. Telewizor z jakichś przyczyn gubił około 8 najciemniejszych tonów szarości. By to zjawisko wyeliminować, należałoby podnieść wartość „Jasność” aż na 70, co nie wchodzi w grę, bowiem pozbawi obraz kontrastowości."

Moze sie ktos jeszcze do tego odniesc?

Mam nadzieje, ze przyszle aktualizacje wyeliminuja ten problem (o ile nie jest to problem sprzetowy).
 

andrew.84

Member
Od wczoraj z upierdliwością muła co jakieś 30-60 minut wywala mi na środku ekranu taki chamski komunikat "niestety, aplikacja Najczęściej wybierane treści została zatrzymana". Szlak mnie trafia, odłączanie od prądu, ponownie uruchamianie nic nie daje. Ciężko tak korzystać z telewizora! Spotjał się ktoś z czymś takim???
U mnie też od poniedziałku się coś takiego pojawia raz na jakiś czas. I po naciśnięciu przycisku ulubione pojawia się komunikat: "W tej chwili brak dostępnych rekomendacji najczęściej wybieranych treści. Spróbuj ponownie później".
PS. Ostatnio testuję Amazon Prime z The Grand Tour w roli głównej. HDR i UHD ogląda się obłędnie.
 
Do góry