Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

Sandre

New member
Chyba przesadzasz. Samsung to przyzwoity średniak. A philips opinie w testach ma bardzo dobre


Chciałbym... wisiały jeden obok drugiego... Stałem chyba z godzinę... Ani jednej rzeczy na plus w obrazie nie widziałem dla phila.. No prócz ambilight

Myślę czy nie oddać i nie wziąć tego 8002.. Może kiki ma w dobrej cenie... Na necie 7k
 

andrew.84

Member
Chciałbym... wisiały jeden obok drugiego... Stałem chyba z godzinę... Ani jednej rzeczy na plus w obrazie nie widziałem dla phila.. No prócz ambilight

Myślę czy nie oddać i nie wziąć tego 8002.. Może kiki ma w dobrej cenie... Na necie 7k
Jeżeli Samsung Ci się bardziej podoba, to ja bym oddał na Twoim miejscu.
 

ebola1972

Member
Mam 55mu7002 a 8002 nie będzie na pewno dużo lepszy. Jak juz pisałem to przyzwoite tv ze średniej półki ale są przecież dużo lepsze. Wydaje mi się że w nocy w ciemnym pomieszczeniu philips będzie świecił lepiej od samsunga.
 

Sandre

New member
Ale to nawet nie kwestia podoba nie podoba. Kupując Philipsa bazowalem na opiniach z forum i oglądając go w towarzystwie niższych modeli. Dziś wszedłem do euro gdzie wisiał obok Samsunga... Czerń w philips ie wyglądała na tle Samsunga jak sraczkowata popiel... I nie pisze żeby komuś obrzydzic zakup tylko jestem w ciężkim szoku bo opisywali czerń w philipsie an podobieństwo oledow.
 

szybal

Banned
Ale to nawet nie kwestia podoba nie podoba. Kupując Philipsa bazowalem na opiniach z forum i oglądając go w towarzystwie niższych modeli. Dziś wszedłem do euro gdzie wisiał obok Samsunga... Czerń w philips ie wyglądała na tle Samsunga jak sraczkowata popiel... I nie pisze żeby komuś obrzydzic zakup tylko jestem w ciężkim szoku bo opisywali czerń w philipsie an podobieństwo oledow.
Ja mam ten model i czerń jest czarna jak smoła .
 

andrew.84

Member
Czerń w philips ie wyglądała na tle Samsunga jak sraczkowata popiel... I nie pisze żeby komuś obrzydzic zakup tylko jestem w ciężkim szoku bo opisywali czerń w philipsie an podobieństwo oledow.
Odnośnie czerni w Philipsie, to domyślnie w ustawieniach kontrast jest wyłączony albo minimum już nie pamiętam, a to dzięki niemu jest taka smolista czerń.
 

ebola1972

Member
Mi tez sie nie chce wierzyć, że przy jasnym oświetleniu i na sklepowej demówce coś z czernią w tv klasy premium było nie tak. Może celowo było coś w ustawieniach skopane żeby w innym tv obok było widać różnice.
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Odnośnie czerni w Philipsie, to domyślnie w ustawieniach kontrast jest wyłączony albo minimum już nie pamiętam, a to dzięki niemu jest taka smolista czerń.


Kontrast ani jasność w ustawieniach nie ma nic wspólnego z ekspozycją czerni i wygaszania
Funkcja lokalnego wygaszania musi być ustawiona w odpowiedni sposób.
 

andrew.84

Member
Kontrast ani jasność w ustawieniach nie ma nic wspólnego z ekspozycją czerni i wygaszania
Funkcja lokalnego wygaszania musi być ustawiona w odpowiedni sposób.
Która jest pod nazwą kontrast z tego co pamiętam. Ale nie kontrast w głównych ustawieniach tylko trzeba wejść w zaawansowane i tam jest tryb kontrastu, domyślnie jest wyłącz.
 

bobtong

Member
Ale to nawet nie kwestia podoba nie podoba. Kupując Philipsa bazowalem na opiniach z forum i oglądając go w towarzystwie niższych modeli. Dziś wszedłem do euro gdzie wisiał obok Samsunga... Czerń w philips ie wyglądała na tle Samsunga jak sraczkowata popiel... I nie pisze żeby komuś obrzydzic zakup tylko jestem w ciężkim szoku bo opisywali czerń w philipsie an podobieństwo oledow.
Miałem kS7000 który jest dużo lepszym tv niż MU8000. Teraz posiadam philipsa i obraz w nim jest dużo ładniejszy niż w KS7000,
Wejdź w ustawienia>zaawansowane>kontrast>tryb kontrastu> jeżeli posiadasz tryb wyłączony to możliwe że masz sraczkowaty popiel :p, w samsungu kontrast natywny jest trochę lepszy w dodatku jeżeli w ustawieniach samsunga diody led są ustawione na wysoko, to stojąc na przeciwko tych 2 TV twoje odczucia są prawidłowe, jeszcze wszystko zależy od materiału odtwarzanego . Zmień tryb kontrastu w philipsie na obojętny poza wyłączonym pobaw się kolorami wyłącz wszystkie eko systemy i powinno być dobrze.
 

treumatic

New member
Ja też nie rozumiem kolegi, w tym Philipsie czerń jest jak smoła, wygląda to jak na dobrej plazmie sprzed 15 lat, co tu narzekac? direct LED,ambilight kontrast mega.
 

DzaceQ

Banned
Ale to nawet nie kwestia podoba nie podoba. Kupując Philipsa bazowalem na opiniach z forum i oglądając go w towarzystwie niższych modeli. Dziś wszedłem do euro gdzie wisiał obok Samsunga... Czerń w philips ie wyglądała na tle Samsunga jak sraczkowata popiel... I nie pisze żeby komuś obrzydzic zakup tylko jestem w ciężkim szoku bo opisywali czerń w philipsie an podobieństwo oledow.
Bo na bank miał wyłączone lokalne wygaszanie. Phil jest lepszym tv.
 

Sandre

New member
No mam nadzieje. Na razie nie wykonczylem mieszkania, tylko kupiłem bo udało się za 6250 w euro, włączyłem tylko na szybko i schowałem z powrotem. Kolega podeślę mi ustawienia jakieś swoje a jak nie to zamówię kalibrację jak nie będę zadowolony. Boję się takiego byka odsyłać. W każdym razie na ekspozycji sklepowej Samsung zmiazdzyl phila w kwestii jakości obrazu, sprzedawcy zachwalali płynny system i ogólnie Samsunga. Rameczki praktycznie brak, cienki jak wykazalaczka... No nic Phillips zostaje
 

DzaceQ

Banned
No mam nadzieje. Na razie nie wykonczylem mieszkania, tylko kupiłem bo udało się za 6250 w euro, włączyłem tylko na szybko i schowałem z powrotem. Kolega podeślę mi ustawienia jakieś swoje a jak nie to zamówię kalibrację jak nie będę zadowolony. Boję się takiego byka odsyłać. W każdym razie na ekspozycji sklepowej Samsung zmiazdzyl phila w kwestii jakości obrazu, sprzedawcy zachwalali płynny system i ogólnie Samsunga. Rameczki praktycznie brak, cienki jak wykazalaczka... No nic Phillips zostaje
Mnie też zachwalali a mimo to wiedziałem po co przyszedłem zaczęli mi opowiadać jaki on to nie jest wspanialy ale jak usłyszeli ode mnie ze Phil ma to samo a nawet lepsze to spuścili z tonu. Na bank miał wyłączone lokalne wygaszanie bo sprawdzałem u siebie. Zapotymalizowane dla obrazu musi być włączone to jest właśnie lokalne wygaszanie.
 

marioking

Member
Wiem że można różnie odbierać ten sam tv, ale czepianie się czerni w tym Philipsie to poniżej wszelkiej krytyki i każdy posiadacz będzie wiedział że to bujda. Można zakwestionować upłyniacze bo czasem przy szybkim ruchu nie jest za super, ale czern jest bezkonkurencyjna, poza oled i jeśli ktoś widzi jakieś niedoróbki to raczej tylko z winy kogoś kto tak chciał, albo tak piszę.
 
Do góry