Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

Mav1979

New member
Witam wszystkich forumowiczow,
Od dawna czytam to forum jednakze wkoncu postanowilem sie zarejestrowac.
Wkoncu przyszedl czas na zmiane mojego 46PFL9706.
3 dni temu dotarl do mnie 65PUS8102 ( proritetem jest nowy OLED Philipsa ale nie wiem kiedy bedzie i jaka bedzie poczatkowa cena wiec przez rok moze dluzej bede uzytkowal ten LCD)
Pierwsze wrazenie bardzo pozytywne ( duzo lepsze kolory jasnosc i czern w porownaniu ze starym)
Zamowilem takze Player Egreat A5 gdyz Kodi z TV troche klatkuje przy filmach 4k HDR z bitrate 55Mbit
Jak narazie zadnych problemow z Androidem czy pilotem .

Mam pytanie : Jaki wieszak na sciane najlepiej uzyc ( najlepszy efekt Ambilight) .Na innych stronach doczytalem ze najlepiej 10~15 cm.
Jezeli ktos juz powiesil ten TV to poprosze o opinie.

Dziekuje i pozdrawiam
 

MarianM

New member
Powiesiłem na Maclean MC-564. Chciałem mieć możliwość obracania go na boki i spory zapas nośności.
W pozycji maksymalnie złożonej odległość od ściany wynosi właśnie 10 cm.
 

barburian

New member
Bez reklam
W jakiej odległości od ściany powinien stać TV w ambilightem ?
Aby to miało sens i efekt był taki jak w zamierzeniu producenta
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
View attachment 16113
U mnie wygląda to tak - TV od zabudowy tylnej jakieś 5cm - nie wiem czy nie poszerzyć zabudowy na boki (robiona była pod TV 47" - teraz 65" wypełnia ja prawie po same brzegi).
Ambi na różnych ustawieniach ale najczęściej na : jaskrawy.
 
Ostatnia edycja:

barburian

New member
Bez reklam
Ambi

View attachment 16113
U mnie wygląda to tak - TV od zabudowy tylnej jakieś 5cm - nie wiem czy nie poszerzyć zabudowy na boki (robiona była pod TV 47" - teraz 65" wypełnia ja prawie po same brzegi).
Ambi na różnych ustawieniach ale najczęściej na : jaskrawy.


Przez to że TV masz wciśnięty w tą zabudowę to efekt ambi jest znikomy, albo poszerz lub zlikwiduj
tą zabudowę.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Zdjęcie nie oddaje rzeczywistości - ambi przy oglądaniu po ciemku daje efekt jakby to było przynajmniej 80" !
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Nic nie rozprasza - to panele 3D i dają super efekt - trzeba na żywo zobaczyć - wiem że trudno cokolwiek wnioskować z foto.
 

szybal

Banned
A ja mam tak. :)
 

Attachments

  • 20180105_192833.jpg
    20180105_192833.jpg
    24,5 KB · Wyś: 101
  • 20180105_192800.jpg
    20180105_192800.jpg
    26 KB · Wyś: 115
R

Rubashko

Guest
Cześć wszystkim. Powiedz mi, jak radzisz sobie z efektem DSE? Czy uruchomiłeś test?
 
Do góry