Pierwsza recenzja nowej ST50

codaco

New member
Masz takie dwa pasy? Widzisz a mi to nie znika,ludzie to chore jak napisy moga takie coś robić , nie wierze w to to!

Ja długo masz ten TV (ile godzin przepracował), czy go docierałeś poprzez oglądanie na minimalnych ustawieniach, czy od razu oglądałeś na jakimś dynamicznym lub z włączona opcją ECO, która podnosi kontrast na maksa w dzień? Te TV po dotarciu - przepracowaniu kilkuset godzin na minimalnych ustawieniach nie są już tak podatne na wypalenia i smugi jak na początku po wyjęciu z kartonu.
 

Robert73

Member
Codaco tryb prawdziwe kino pierwsze trzy miesiące nic nie ruszane kontrast 37 , jasność 0 czasem +1 , kolory 30 , ostrość 5 , teraz kontrast 42-45 , reszta bez zmian , żadne eko i dynamiczne , unikam TVN 24 i AXN , zresztą mam tylko dekoder sd i prawie nic na nim nie oglądam , plazma tylko pod filmy , do czerwca było ok , a nagle mi pasy się wywalają . TV ma około 600-700 godzin grania , bywało że i przez kilka dni z rzędu nie był odpalany.
 
Ostatnia edycja:

codaco

New member
No to zachowałeś wszelkie normy rozsądku przy korzystaniu, więc ja bym na Twoim miejscu wysłał pismo do Panasonic-a z informacją, że jak będą z Tobą tak pogrywać to sprawę skierujesz do sądu.
 

Robert73

Member
Witam dziś jest czas to jadę z białym pasem od 10 rano , ale znalazłem ciekawą wypowiedź kolegi cactusek , zacytuję :

Do wystapienia powidoków nie potrzeba godzin, wystarczy kilka minut ostrego loga w jednym miejscu i nie ma to znaczenia czy to LG czy PAnasonic czy Samsung, kążdy panel PDP działa na podobnej zasadzie. Po napisach w filmach też zostają powidoki które mają postać szarego obszaru w miejscach gdzie byly wyswietlane gdy reszta obrazu jest czarna. Wystarczy obejrzeć godzine filmu i bedzie to widoczne.
I widać to nawet z 3m a nie 10cm jak niektorzy piszą.
Oczywiście wszystkie te powidoki znikają po kilkunastu lub kilkudziesiaciu minutach oglądania normalnej telewizji i nie jest to żaden problem. Przynajmniej dla mnie.
Oby kolega miał racje i był to tylko silny powidok a nie wypalenie, bo już powoli tracę pewność w to co tutaj wcześniej napisałem .
Cytat z tego tematu
http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy/56606-powidoki-w-plazmach-2.html
Po 5 godzinach pasa , jeszcze żadnych zmian nie widzę :(
 

Attachments

  • P1000566.jpg
    P1000566.jpg
    145,9 KB · Wyś: 139
Ostatnia edycja:

pejotwroc

New member
Swego czasu grałem w PS3 w Gran Turismo. Po tygodniu przy dwu.....trzygodzinnym codziennym graniu zobaczyłem ślady po predkosciomierzu, liczby okrążeń itp. Po kilkunastu sesjach z przesuwającym pasem, tabletkach od bólu głowy ślady jak były tak były. Mija miesiąc, dwa....można powiedzieć że się do nich przyzwyczaiłem. Aż tu kiedyś zachciało mi się znów odpalić przesuwający się pas i szok. Wszystkie ślady zniknęły. Nie wiem dokładnie ile to trwało. Na pewno dwa....trzy miesiące. W międzyczasie telewizor był normalnie używany. Może tylko GT5 rzadziej :)
 

Robert73

Member
Witam , próbowałem usuwać te pasy białym pasem i "śniegiem" ale bez efektu nawet nic nie drgnęło , co ciekawe miałem powidok od loga TNT kółko w lewej dolnej części panelu od oglądania Falling Skies(serial) przez 3,4 godziny dziennie , zniknął po 3 godzinach pasa , szare pasy dalej są i tak sobie myślę jak można to wypalić do tego stopnia , jeśli :

-serwis twierdzi że to od napisów ,ale seriale oglądam w full hd lud 1280-720 na całym ekranie to nie ma czarnych pasów , lecą na ruchomym obrazie i same są elementem nie stałym

- z czarnymi pasami od 3 tygodni jak zauważyłem problem to raptem dwa filmy z napisami obejrzałem

- oglądałem też cały sezon 2 Grimm przez około tydzień po 3, 4 odcinki dziennie (1280-720) z napisami

Pytanie czy napisy mogą aż tak wypalić panel? Kontrast mam 42-45 czy to za dużo do napisów, panowie mam jeszcze opcje zamiany Tv z plazmą rodziców , którzy dużo oglądają i u nich go męczyć na zwykłej kablówce ,czy to badziewie mi zejdzie, nie wiem po 1,2 miesiącach , czy walić do Panasa z ekspertyza serwisu , który twierdzi że to wypalenia nie podlegające reklamacji , ale nie wypaliłem pasów 4:3 lub 16:9 tylko dwa szare pasy o dł ok 30 cm i szerokości 1cm równoległe do siebie , co robić ?
Wcześniej dużo oglądałem filmów z napisami z pasami , tylko kontrast był na 37-40 ( tak ze 2 miesiące po zakupie) , podczas choroby w kwietniu to grał i po 12 godzin non stop na Walking Dead sezon 2, 3 (napisy , 1280-720) i nic , zero nic nie było a teraz ... nienawidzę obrazu z LCD ale skoro mam takie kwiatki to może był to błąd z tym ST50 , albo mam pechaChyba że się już wtedy to zaczęło tylko powolutku i teraz wyskoczyło , pytam bo juz mam dość tego widoku jak mi jednolitym tle dwa pasy na dole matrycy się prezentują. Czyżby plazma została nie "dotarta " do końca i luminofor sie nie wypalił dobrze w tych miejscach to dlaczego nie ma o tym w instrukcji aby nie ogladać z napisami na czarnym tle ?
 

maxan

New member
Bez reklam
na moje to masz wypalenie...taki urok plazm- ja juz nigdy plazmy nie kupie nie chce mi sie bawis w docieranie (do tewgo te odbicia masakra-nie ma to jak LCD/LED z matową matrycą) ciągle obawy o wypalenia; niegdys w pierwszym czy drugim miesiącu uzytkowania wypalilo mi sie logo wiekowe 12 z pól roku później hud broni z gears of war 3 - nieraz gralem 8-10h non toper i nic a bratanek siadl na 2h i pojawilo sie problem - dziwne .... jakis czas temu matryce szlak trafil- kolorowy snieg dostalem nowa na gwarancji teraz nie mam zadnych wypalen- porzadnie dotarlem matryce ...zobaczymy jak długo

Edit: jesteś pewny że masz to od napisów bo mi te pasy wygladają identycznie - górny i dolny... nie zmienia to jednak faktu iz ciężko bedzie coś z tym zrobić dzwon do Panasonic Polska warto spróbować ... a jak nic nie da bedziesz musiał sie przyzwyczaić bo tv raczej na śmieci nie wyrzucisz.
 
Ostatnia edycja:

Robert73

Member
Maxan a twoim zdaniem od czego to sie stało , nie mam konsoli i bardzo mało oglądam kablówkę TVN24 wcale nie odpalam , tylko filmy , 80 % z napisami .
 

maxan

New member
Bez reklam
nie mam pojecia może i od napisów (jeśli jest tak jak piszesz- 80% filmy z napisami to pewnie tak bedzie) ... ciężko cokolwiek powiedziec nie użytkując danego tv :) jedno wiem masz przesrane bo wypalenia to żal w dup... heh najbardziej denerwuja mnie komentarze ludzi na forach itp itd o bajkach o wypaleniu plazm - to nie bajki to rzeczywistość ... heh do normalnego użytkowania plazma sie nie nadaje szkoda pieniedzy na ten szajs - jak bym chcial sie bawic to kupil bym klocki lego.
 

Komander

New member
do normalnego użytkowania plazma sie nie nadaje szkoda pieniedzy na ten szajs - jak bym chcial sie bawic to kupil bym klocki lego.

Maxan napisz co rozumiesz pod pojeciem ''normalnego uzytkowania '' i na jakim nienormalnym uzytkowaniu plazma sie nadaje... Bo chyba tu czegos nie rozumiem...

Wysłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2
 

maxan

New member
Bez reklam
@up widocznie nie ... u mnie tv może chodzic cały dzien, 24h na dobę na jednym kanale raz co 5min na innym raz 5min dziennie a plazma to tv który do tego sie nie nadaje
 

Robert73

Member
To lipa jak tak się wypalają :( ja wczoraj byłem u znajomej co ma Filka PFL 8605 32 cale i szczerze jak sygnał nie jest perfekt to obraz tragedia w porównaniu do ST50 , nawet moje 1280-720 nie wyglądały zbyt ładnie i ta czerń , fuj włosy na głowach aktorów jak plamy malowane farbami , w dodatku ona sama narzeka ze na nienaturalny ruch i wyłączyłem jej tą opcje poprawiacza( nawet o tym nie wiedziała ) ale wtedy spada jakość obrazu.
 
Ostatnia edycja:

Robert73

Member
Tylko dlaczego jesli to jest od napisów to tak dziwnie to jest rozlokowane jeden pod drugim tak jakby napisy miałyby mieć cały czas ta samą długość w poziomie a przecież wiadomo że jest to zróżnicowane .
http://www.avsforum.com/t/1272806/reversing-plasma-burn-in/90
To co tutaj ludzie napisali to się włos jeży na głowie powypalane Vt30.
A na P42C3E rodziców zero wypaleń po 2 latach fakt nie oglądają filmów z napisami prawie wcale ale przed kupnem St50 plazma stała u mnie pół roku i dużo filmów i czysto.
Na AVSforum polecają Pixel Protector nagram go i zobaczę czy coś pomoże .
 
Ostatnia edycja:

kuras90

New member
też macie taki problem, że jak podłączycie TV pod komputer to ekran zaczyna wariować i sam zmienia ustawienia proporcji obrazu np z szeroki na auto i wariuje? Bo nie wiem czy to wina telewizora czy karta coś głupieje sobie :p
 

kuras90

New member
Na rrazie wszystko ok, może chwilę słabości miał ;D a jeszcze mam pytanie do osób, które mają ten tv powieszony na ścianie. Czy jest przez to bardziej słyszalny? Bo chciałbym kupić uchwyt Slim i nie wiek czy warto czy lepiej jakiś żeby bardziej dostawał od ściany?
 
Do góry