Pierwsza recenzja nowej ST50

mkaa

New member
Czy ktoś z Was sprawdzał miernikiem pobór prądu ? U mnie w trybie eko pobiera średnio ok 150W, w trybie prawdziwe kino ok 200W, co jest całkiem strawne. Ale co mnie najbardziej dziwi to, że duży wpływ na zużycie ma pobór w trybie standby/wyłączonym. Okazuje się, że zamiast deklarowanych 0,3/0,25 W panas 42st50 zużywa spoooro więcej: 30W/15W. Zastanawiam się , czy to nie błąd miernika (ale inne urządzenia, w tym audio pokazuje poprawnie, pokazuje też poprawnie w trybie włączonym), czy ktoś z Was to sprawdzał i czy to się kwalifikuje na reklamację?? Miernik pokazuje wyraźnie 30 lub 15 "W"
 

digitalus

Banned
Witam
Telewizor wylacza sie tylko wylacznikiem sieciowym nie pilotem.Chcesz przedluzyc czas pracy bez usterki to wylaczaj sprzet tylko wylacznikiem sieciowym
 

Komander

New member
Ten wyższy pobór w standby jest tylko przez kilkanaście sekund.Po chwili spada do 0,5 W

Tak czy siak lepiej wyłączyć tv na włączniku głównym i nie mieć żadnych domysłów ;-) podobno też wyłączanie tv na głównym zwiększa jego żywotność... :)

Ps. Zauważyłem ze gdy tv pozostawiony jest na standby, to co jakiś czas wewnatrz tv słychać jakby się sam przełączał... Też tak macie? Nie jest to dla mnie problemem bo i tak wyłączam na głównym, ale chciałbym wiedzieć czy macie podobnie.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2
 

sunnyluk

Member
Do tych, którzy grają na ST50: podzielicie się swoimi ustawieniami?

Gram na PS3 na swoim 50ST50 i ciągle się zastanawiam czy mam optymalne ustawienia.

Tryb obrazu "GRA", kontrast 50, jasność +1, WB Normalny, Kolor 30, Ostrość 2, Gamma 2.2

Na niektórych grach muszę w menu gry zwiększać Jasność, bo ciemne partie są zbyt ciemne, po prostu czarne bez żadnych detali.
 

danieltt

New member
Po ponad dziesięciu miesiącach używania tv mam już powidoki. Dokładnie pojawiły się już po czterech miesiącach użytkowania. Badziew i nic więcej. Ustawienia tv zgodnie z zaleceniami na forum. Dobrze że mam przedłużoną gwarancje na pięć lat + od uszkodzeń mechanicznych. Chyba będzie zdarzenie losowe ):
 

Robert73

Member
Po moich perypetiach z poziomymi pasami opisanym w tym wątku mogę napisać że po 5 miesiącach bardziej zwiększonego używania TV praktycznie całkowicie mi one zniknęły :) coś tam jeszcze widać ale jak się wie gdzie przyglądać czyli jest szansa na całkowite "wyczyszczenie" tego powidoku .
 

Robert73

Member
Nie wiem jakim cudem ale w ciągu paru dni problem pasów poszedł w niepamięć , odpaliłem dziś na jednolitej zielonej planszy Tv i ... czysto :)
 

rpaczka

New member
Witam
Dzisiaj weszła nowa aktualizacja oprogramowania na 1.266 Przedtem było chyba 1.262.
Zauważył ktoś jakieś zmiany? Jakie wnosi nowe oprogramowanie.
Co do duszków….. Mam piękne TVN 24 na stałe… tragedia.
 

bartecki

New member
w P50ST50 mam słaby zasięg wi-fi i obawiam się że połączenie z internetem w trakcie pobierania oprogramowania 1.266 może się zerwać; czy jest to jakiś problem? czy telewizor najpierw pobiera oprogramowanie a dopiero po pobraniu zaczyna proces aktualizacji systemu?
nie chciałbym narobić sobie kłopotu w przypadku zerwania połączenia z internetem.

niestety nie mam pod ręką tak dużej karty SD dlatego zastanawiam się na aktualizacją przez wi-fi.
 

bartecki

New member
dzięki za info. czyli w przypadku zerwania połączenia lub problemu z pobraniem całego pliku można wycofać się z procesu aktualizacji?
 

Komander

New member
dzięki za info. czyli w przypadku zerwania połączenia lub problemu z pobraniem całego pliku można wycofać się z procesu aktualizacji?

Siema, mam to samo ;-)

Ale poradzilem sobie w ten sposob ze:

Wchodzisz na strone panasonica, sciągasz najnowszy soft do tv, rozpakowywujesz go na dysku, sam plik instalacyjny zgrywasz na karte SD (wczesniej trzeba ja sformatowac na FAT), umieszczasz w gniezdzie SD w TV i instalujesz bez zadnych obaw stosujac sie do instrukcji wyswietanych na ekranie TV ;-)

Sam zrobilem, wszystko jest OK i na pewno u Ciebie nie bedzie najmniejszego problemu.

Ps. Oczywiscie mam na mysli ze wszystko robisz na komputerze, a tylko sama karte SD z plikiem aktualizacyjnym montujesz na TV.

Chcialem jeszcze dodac ze probowalem wczesniej zrobic aktualizacje na slabym wifi i niestety aktualizacja doszla do 8% i stanela w miejscu, nastepnie zerwalo polaczenie. Na szczescie proces aktualizacji w wyniku niepowodzenia jest calkowicie odwracalny i nie ma sie czego obawiac oczywiscie stosujac sie do wskazowek wyswietlanych na TV.

Najlepiej i bez obaw zrobisz na karcie SD gdzie proces aktualizacji u mnie w sumie wyniosl ok 5 minut.

Pozdrawiam ;-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry