Philips TV 2021: telewizory OLED706 z Android TV 10, P5 Generation 5 z AI, HDMI 2.1 i Ambilight 3

66kris

New member
Aby sparować pilota z tv:
1.Na TV sklep play instaluję manadżer plików
2.Na pendrive pobieram plik ,,uruchamiacz plików apk.''
3.Pendrive umieszczam w tv.
4.Odpalam na tv menadżera plików i szukam na pendrive uruchamiacza, odpalam i instaluję.
5.W ustawieniach wchodzę w Add i instaluje.
6.Paruję pilota z przyciaku PAIR i wszystko gra.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
To parowanie (połączenie Bluetooth) działa tylko i wyłącznie w celu wyszukiwania głosowego. Sam pilot, poza tym działa w całości na podczerwień. Jakby nie mogli już zrobić wszystkich przycisków na BT. Brawo PHILIPS.
W dodatku zakupiłem drugiego pilota (z klawiaturą QWERTY od spodu) chcąc używać obydwu zamiennie. I wiecie co? Nie da się sparować dwóch jednocześnie o_O. Parując jeden, wywala z pamięci ten poprzedni. Znów kolejne brawa dla Philipsa.
Im dłużej użytkuję ten TV (OLED807), tym coraz więcej idiotycznych i nielogicznych rozwiązań w nim znajduję.
 

Piwek80

Member
Używam pilota z klawiaturą bez wybierania głosowego i nie mogę włączyć tv pilotem naciskając "1" na pilocie wszystkimi innymi klawiszami numerycznymi mogę go włączyć. Jak to wygląda u Was? Schowałem gdzieś oryginalny pilot i nie mam jak sprawdzić jak to wygląda w jego przypadku.
 

barek16

Member
Używam pilota z klawiaturą bez wybierania głosowego i nie mogę włączyć tv pilotem naciskając "1" na pilocie wszystkimi innymi klawiszami numerycznymi mogę go włączyć. Jak to wygląda u Was? Schowałem gdzieś oryginalny pilot i nie mam jak sprawdzić jak to wygląda w jego przypadku.
Sprawdziłem specjalnie dla Ciebie. Zarówno oryginalny pilot jak i 398GM10BEPHN0024HT którego używam na co dzień, nie uruchamiają TV kliknięciem 1. Inne klawisze numeryczne uruchamiają tv pomimo że nie mam na nim żadnej "listy kanałów". Powoduje to uruchomienie na reklamach filmów w aplikacji Filmy Google Play.
 

fiszrek

New member
Zainstalowałem najnowszą aktualizację i zauważyłem pierwszego baga tzn. zmniejszona głośność asystenta google przy poziomie głośności 10 w ogóle go nie słychać :(

Może ktoś ma patent jak to zmienić, no chyba że jest to zaszyte w software.

Lipa bo akurat korzystałem z asystenta.
 

fiszrek

New member
Czy ktoś może potwierdzić, że jest to związane z software 101.001.003.248 i sprawdzić czy asystent u niego mówi znacznie ciszej tzn. u mnie przy głośności do 10 praktycznie nie słychać asystenta, gdzie mowa z innych źródeł jest normalnie słyszalna. Asystenta normalnie zaczyna być słychać miedzy poziomem 15 - 20. Potrzebuje tego do zgłoszenia technicznego Philipsa żeby potwierdzić, że jest to związane z nową aktualizacją 101.001.003.248. Na wcześniejszym software ....222, które miałem działało to normalnie.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
cześć,mam głupie pytanie, czy da się np podłączyć subwoofer bezprzewodowy do telewizora philips ? chodzi mi o połączenie bezpośrednie (tylko sam subwoofer np jbl)
 

fiszrek

New member
buldoggg można o ile obsługuje "dts play-fi"- jest w instrukcji obsługi tego TV.

Odnośnie asystenta to dziwne, że u Ciebie Piwek80 nie słychać go wcale, spidziewałbym się, że działa tak samo jak u mnie czyli ciszej. Pytanie jak to sprawdzałeś bo asystent nie zawsze odpowiada, tylko czasem wyświetla wyniki. Na pewno odpowiada na pytania o pogodzie, godzinie, kawały itp.
 

fiszrek

New member
Zauważyłem kolejny problem po aktualizacji do ...248 tzn. już po raz 4 od aktualizacji musiałem zrestartować tv bo nie reagował na zmianę głośności (TV odbierał sygnał z pilota - migająca czerwona dioda na TV, a belka głośności nie pojawiała się i TV nie zmieniał głośności). Dajcie znać czy też napotkaliście takie problemy.

Odnośnie głośności Asystenta na infolinii poradzono mi wyłączyć TV na noc i wyjąć baterie z pilota, nawet nie zapytali o model TV :) Oczywiście nic to nie dało, czego się spodziewałem bo problem tkwi w Software.

Będę dalej eskalował bo jak widać znalazł się kolejny babol w software odnośnie zmiany głośności i konieczności resetu TV.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
u mnie wszystko okej po aktualizacji ale od sporego czasu mam problem z ustawieniem płynności przez telewizor, używam aplikacji np netflix,apple tv,hbo max i czasem jest tak że upłynniacz obrazu nie działa i nie reaguje na zmiane ustawień (mam ustawione na średnie) ktoś ma lub miał taki problem ?
 

Michnik30

Member
Zauważyłem kolejny problem po aktualizacji do ...248 tzn. już po raz 4 od aktualizacji musiałem zrestartować tv bo nie reagował na zmianę głośności (TV odbierał sygnał z pilota - migająca czerwona dioda na TV, a belka głośności nie pojawiała się i TV nie zmieniał głośności). Dajcie znać czy też napotkaliście takie problemy.

Odnośnie głośności Asystenta na infolinii poradzono mi wyłączyć TV na noc i wyjąć baterie z pilota, nawet nie zapytali o model TV :) Oczywiście nic to nie dało, czego się spodziewałem bo problem tkwi w Software.

Będę dalej eskalował bo jak widać znalazł się kolejny babol w software odnośnie zmiany głośności i konieczności resetu TV.
U mnie dokładnie to samo.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jest nowy software, który to naprawia. Na razie w wersji testowej, ale możemy wysłać bezpośrednio na TV klienta.
Potrzebny numer seryjny, to będzie wysłany nowy soft.
Proszę numery seryjne na PW.
 

djrzz

Member
Do czego są potrzebne numery seryjne? Z tego co mi wiadomo to do wgrania odpowiedniego software jest potrzebny jedynie model telewizora.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Kolego drogi jeżeli chcesz sam sobie wgrać to tak, ściągasz soft ppd dany model i ładujesz. Natomiast tutaj chodzi o to że philips ma to zrobić OTA konkretnie na daną sztukę, a żeby wysłać na daną sztukę to trzeba móc ją jakoś zidentyfikować. Kiki napisał że soft jest w wersji testowej więc nie wyślą go wszystkim tylko tym którzy chcą i się na to zgadzają.
 
Do góry