Philips TV 2021: telewizory OLED706 z Android TV 10, P5 Generation 5 z AI, HDMI 2.1 i Ambilight 3

kola01

Well-known member
Bez reklam
Pewnie po to, żeby później plik firmware'u nie krążył po necie :)
Swoją drogą, w NVIDII Shield TV tak samo się dostaje firmware beta. Na dedykowanej stronie trzeba wkleić nr seryjny swojej Nvidii i w ciągu 24h dostanie ona przez OTA aktualizację.
Bardzo wygodne rozwiązanie. Wszystko samo się dzieje.
 

Piwek80

Member
Ma ktoś problemy z zawieszaniem się telewizora? U mnie głównie problem występuje na netflixie, zazwyczaj pomaga tylko wyciągnięcie wtyczki z gniazdka.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Mój OLED807 (sprzętowo ta sama platforma co 706) często sam nagle i bez żadnego komunikatu przechodzi w standby. Jakby go ktoś po prostu wyłączył pilotem. Po ponownym włączeniu wszystko działa jak gdyby nigdy nic. Też tak macie?
 

fiszrek

New member
Nie zauważyłem nic takiego u siebie. Sprawdź czy ktoś nie wyłącza TV z poziomu telefonu, czy tv nie przechodzi w stan uśpienia, zrób test czy dzieje się to w regularnych odstępach czasu.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
TV usypia mi się nieregularnie, w różnych odstępach czasu od włączenia. Wczoraj mi się wyłączył w nocy po niecałej godz. oglądania filmu na Disney. W tym czasie w pokoju było ciemno, rolety spuszczone, rodzina śpi w innym pomieszczeniu a ja nawet pilota nie miałem w ręce.... i nagle jak gdyby nigdy nic, TV przeszedł w standby. Mam tak średnio co drugi dzień.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Faktycznie coś idzie, choć na stronie Philipsa, niema żadnego info o nowej wersji.
Ostatnio (5 stycznia) wydali nowe oprogramowania ale zapomniali dodać komunikat o zmianach (do tej pory zawsze był).
Teraz w ogóle nic nie napisali o nowej wersji i decyzje o jego instalacji trzeba podjąć w ciemno.

O, już mi się zainstalowało i dopiero teraz można odczytać wersję: 101.001.003.251 datowane na 3 Marca 2023.
Poza nowymi zabezpieczeniami, na razie nie widzę żadnych zmian.
 

fiszrek

New member
Czy poprawili głośność Asystenta Google przy tej nowej wersji 101.001.003.251 i nie jest wyciszony?

Dodatkowo czy poprawili poniższe problemy z wcześniejszej wersji 101.001.003.248 takie jak:
  • znikająca belka głośności,
  • włączający się wygaszacz z logiem philips na YouTube mimo iż było coś odtwarzane,
  • problem po włączeniu słuchawek bluetooth i konieczność wejścia w menu i potwierdzenie ich wybrania (wcześniej działało od razu po włączeniu słuchawki przełączały się na ich dźwięk bez konieczności przeklikiwania menu)

Kiedyś było to podane w pliku razem z softem na stronie wsparcia philips dla danego modelu, ale teraz widzę, że zmieniła się polityka i już tego nie dodają, a i soft zamieszczony na stronie jest dwie wersje starszy.
 
Nikt nie instaluje każdy się boi że z każdą aktualizacją będzie gorzej jak jest 😎
Dla mnie najlepsza jaka była do tej pory to chyba ta z końcówką 232
Jedno naprawią to drugie ze psują i tak w koło
 

fiszrek

New member
Wyżej kolega kola01 już zainstalował ;) i może odpowie.
baniahated czasami nie ma się wpływu na to, że aktualizacja zostanie zainstalowana tzn. natrętne komunikaty oraz małe dzieci, które przeklinają cokolwiek byle by znikł komunikat wiec wolę sam przeprowadzić aktualizację w kontrolowanych warunkach i być świadom czego mogę się po niej spodziewać :)
 

fiszrek

New member
Aktualizacje automatyczne jak sama nazwa mówi nie wymagają żadnych działań i tv sam się aktualizuje natomiast wyłączając tą opcję można spodziewać się komunikatów o dostępności nowej aktualizacji, które potrafią być natrętne. Ja mam wyłączone automatyczne i mimo to, co ktoreś wypuszczenie aktualizacji wyskakiwały takie komunikaty.
 
No to u mnie nic takiego nie ma
O tym czy jest nowa aktualizacja dowiaduje się dopiero jak sam wejde w ustawiania i sam sobie to sprawdzę a jak jest u innych tego nie wiem i tym oto wpisem kończę temat 😎 tzn swój wpis na temat komunikatów o aktualizacji 😎
 

biegu86

Member
Witam wszystkich.
Jestem posiadaczem telewizora, zawsze instaluje wszystkie aktualizację ostatnio jakaś się wgrała i mam wrażenie że po włączeniu tv czasami sie zawiesza. Trzeba odczekac zanim mozna cokolwiek na pilocie zrobic.

Mam natomiast inny problem.
Otóż korzystam z kablówki UPC z racji że telewizor ma dość fajne menu postanowiłem zrezygnować z dekodera i zamienić na karte CI+.

Wszystko super, ustawiłem sobie w ulubionych kolejność kanałów pod siebie i bardzo mi to odpowiada. Bo kolejność w UPC to absurd. Ale... pewnego dnia włączam TV a znikła cała moja lista ulubionych kanałów.
Wszystko od nowa. Chciałbym teraz jakoś zapisać tą listę ulubionych kanałów na pendrive tak jak zrobiłem to w LG z pokoju syna i gdy cokolwiek sie tam stanie moge ponownie inportować listę.
Niestety w menu jest opcja eksport ale chyba nie działa bo po zrobieniu eksportu na pendrivie pojawiło sie mnóstwo folderów od androida ale gdy próbowałem zaimportować listę wszystko znikło.... znów musiałem ustawiać wszystko od nowa.
Jak prawidłowo to zrobić abym się nie musiał znów denerwować?
Tak samo czy da sie zapisać ustawienia? Jestem po kalibracji przez firmę i obawiam się, że te ustawienia się kiedyś zagubią i będę musiał wracać do nich ręcznie.
 

tdk76

Member
wyeksportuj na pendrive i wczytaj na pc w https://github.com/PredatH0r/ChanSort - poustawiaj jak chcesz i zaimportuj z powrotem do tv. Listę ustawień kanałów możesz sobie zapisać jako szablon i szybko dostosować aktualną jak coś pomieszają ci w kablówce albo soft coś namiesza lub zostawić sobie kopię na wszelki wypadek. Nie miałem philipsa żeby sprawdzić ale chansort powinien działać (działa na lg, panasonic i samsung)
 
Do góry