Philips TV 2021: telewizory OLED706 z Android TV 10, P5 Generation 5 z AI, HDMI 2.1 i Ambilight 3

janek230

New member
image.jpg
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
IMG_1607.jpeg


Jak widzisz jest ok, mam taki sam model 706 najnowszy firmware , konto google Polskie , nie wiem czemu Tobie nie działa , różnica jest tylko w kategorii , u Ciebie jest Dla młodzieży u mnie Nadzór rodzicielski
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Było setki razy opisywane- sam to robiłem kilka razy...
1.Pobierasz ga kompa
2. Kopiujesz na pendrive
3. Pobierasz ze sklepu play na tv menedżer plików
4. Wkładasz pena o tv, w menedżerze wchodzisz na niego i wybierasz plik
5. Pojawi się okienko w pytaniem czy zezwolić na instalowanie z nieznanych źródeł - dajesz tak i tyle leci samo...
 
Ostatnia edycja:

Pi3cyk91

Member
Witam. Czy oglądając stream online też tak macie kiedy obraz sie pogarsza albo polepsza? Strasznie jest to wkur..... LG czy samsung nie ma czegos takiego a tu jakieś mruganie chore....
 

Pi3cyk91

Member
Polsat Box Go, mecz na żywo i tylko na żywo to sie dzieje, bo na netflix, d+ itd nie me czegoś takiego
Na viaplay na zywo też tak jest więc to nie przez apke
 

biegu86

Member
Witam wszystkich ponownie.
Niestety w sprawie zgłoszonego problemu do wsparcia Philipsa nie otrzymałem żadnych konkretnych informacji odnośnie zawieszania się telewizora oraz braku możliwości skopiowania listy kanałów telewizji kablowej. Kilkakrotnie pisałem, że cały proces przeprowadzam zgodnie z instrukcją obsługi, a późniejszy import kanałów skutkuje usunięciem wszystkich dodanych wcześniej ulubionych i wymagane jest ponowne strojenie i wyszukiwanie kanałów. Wsparcie techniczne zbywało mnie ogólnikowymi frazesami, kierowali mnie do instrukcji. Mylili kanały kablowe dvb-c z naziemnymi dvb-t. Wygląda na to że sami do końca nie wiedzą jak to wszystko działa i całe te wsparcie ma za zadanie skierować do instrukcji, która niestety w tej kwestii jest błedna. Zostałem w końcu przekierowany do jakichś techników, poproszono mnie o wysłanie logów. Niestety na nic się to zdało. Zero pomocy zero wsparcia. Niestety na tą chwile po obecnych doświadczeniach nie polecam telewizorów tej marki z powodu zawieszającego się często telewizora , niemożliwości wyeksportowania listy ulubionych kanałów, która po zawieszaniu nagle może Wam zniknąć i cały czas jaki poświęciliście na sortowanie kanałów idzie na marne, a co najważniejsze całkowitego braku pomocy ze strony wsparcia "technicznego". Jestem po prostu zawiedziony. Dodatkowo wystąpił też raz problem z odbiorem sygnału kablowego, wszystkie kanały straciły paletę barw i zamiast gładkości obraz był poszarpany i pikselowaty. Na szczęście po wyłączeniu telewizora z prądu na cały dzień rozwiązało ten problem, w tej kwestii niestety też wsparcie techniczne nie udzieliło żadnej odpowiedzi. Podsumuwując w Philipsie niewątpliwie świetną sprawą jest ambilight. Niestety na tym się kończą wodotryski. Jeśli chcecie dobrego OLEDA, który nie sprawia problemów pomyślcie nad innym producentem, który ma bardziej stabilny system niż Android.
 

HugoL3

New member
Cześć wszystkim, to mój pierwszy post na forum. Jeśli temat był już poruszany (częściowo, bo zapewne nie 1:1) to biję się w pierś.
Korzystam z tego telewizora i jestem całkiem zadowolony.
Dokupiłem do niego soundbar od Sony, model ht-s40r. Głównie przekonało mnie to, że system ten można połączyć ze sobą bezprzewodowo (soundbar + subwoofer do TV, baza z dwoma głosnikami bezprzewodowo do subwoofera) bo męczy mnie okablowanie ciągnące się przez cały salon. Zestaw podłączyłem dołączonym do zestawu kablem optycznym. Do tej pory nie wiem na jakie ustawienie się zdecydować - ogólnie głośniki tego telewizora grały satysfakcjonująco, ale chciałem czuć dźwięk w całym pomieszczeniu. Kiedy wyłączam głośniki tv i ustawiam tylko soundbar to jakby czegoś mi brakowało - dźwięk wydaje się płaski. Dlatego dobrze mi się ogląda filmy, seriale albo mecze gdy mam włączony i soundbar, i głośniki tv. Mój znajomy sugerował mi, że takie działanie to bezsens - jak już mam dodatkowy zestaw głośników to powinienem zdać się tylko na niego. No i właśnie z tego powodu doświadczam następujących problemów:
  • gdy oglądam hbo max - muszę ustawić maksymalne dostosowanie wyjścia cyfrowego (60) aby nie było przegłosu i echa
  • gdy słucham spotify - żadne ustawienie nie pomaga, jest drobne echo, mam wrażenie, że gdyby w "dostosowaniu wyjścia cyfrowego" były wartości na "-" to problem byłby rozwiązany, odtwarzałem te same piosenki na youtube i tam było ok, bez konieczności dostrajania
  • disney+, amazon prime, dekoder horizon po hdmi - żadnych problemów
kombinowałem też z połączeniem po hdmi - nie miało znaczenia w moim przypadku czy będzie to gniazdo z samym ARC czy eARC, problem jest taki (a może jednak zaleta? :) ) że da się ustawić tylko dźwięk z głośników albo systemu hdmi. Nie da się tego połączyć.
Ogólnie to długo zastanawiałem się też na jaki format wyjścia cyfrowego się zdecydować - wielokanałowy czy stereo. Stereo bardziej mi się podoba.
Z góry dzięki za wszystkie porady i sugestie :) komentarze krytyczne też mile widziane.
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Cześć,
Tak jak kolega Tobie podpowiedział - powinieneś używać tylko zewnętrznego audio bez głośników TV. TO\o może powodować brak synchronizacji dźwięku, co występuje u Ciebie zależnie od źródła (rodzaju sygnału). Ja osobiście bym zdecydował się na połączenia przez HDMI ARC.
 

flup22

New member
Cześć.

Walczę ze zrobieniem sterowania glosowego w 55OLED706 w pilocie. Kupiłem Pilot Philips 398GM10BEPHN0017HT srebrny z allegro https://allegro.pl/oferta/pilot-philips-ambilight-netflix-oryginal-pus-11776789854

bo nie podobał mi się ten z klawiaturą (może błąd) i zainstalowałem aplikację Uruchamiacz aktywności przez Downloader z Google Play. Uruchamiam tą aplikację i mam dużo różnych menu-aplikacji systemowych i użytkownika. Wybieram zębatkę Ustawienia > .accesories.add.acessory.activity

Uruchamia mi się androidowe okno parowania Bluetooth, trzymam przycisk parowania na pilocie 3 sekundy i wykrywa pilot PHLRC więc klikam i informuje mnie "paruje..." po czym parowanie jest nieudane.

Stąd pytanie czy wybrałem złego pilota, i ten z klawiaturą, Pilot philips 398gm10bephn0024ht będzie działać. Czy może robię coś źle?

Myślałem że jeżeli pilot posiada Bluetooth to nie ma większej różnicy jaki model, ale może jest. Jeżeli Wam działa ten drugi to bym wymienił na niego.

Dzięki za pomoc
 
Do góry