Philips TV 2021: telewizory OLED706 z Android TV 10, P5 Generation 5 z AI, HDMI 2.1 i Ambilight 3

flup22

New member
Dobra chyba wymienię pilota, bo w tamten podobno działa, ludzie piszą w komentarzach na allegro że robią to co ja i śmiga.

A TV genialny. Obraz trochę obciąłem kontrast i kolor i poezja. Podłączone kino 2.1 od Sony i z głośnikami z TV bajka gra
 

flup22

New member
Ej działa! Drobny niuans przycisk parowania trzeba wcisnąć po wybraniu opcji parowanie w TV. No przecież 😁

Wykonuje komendy. A klawiaturę z touchpadem mam oddzielnie Logitech K400 plus i też jest ok. Brakuje w niej mikrofonu hyhy 😎
 
Co to może być paski takie na szerokość całego ekranu od lewej do prawej tv do ustawień fabrycznych przywrócony i nie pomogło
 
IMG_20230507_191509_edit_196099425698720.jpg
 
No skąd
U mnie tego typu sprzęt jest otaczany wręcz religijną troską
Włączyłem funkcje "usuń pozostałości obrazu" i niby narazie jest ok zobaczymy na jak długo
Pytanie czy ta funkcje można wlaczac sobie od tak kiedy jest taki problem?
 

fiszrek

New member
Widzę, że pojawił sie nowy soft, czy już ktoś go instalował i przetestował?

flup22 pilot bez klawiatury który działa u mnie ze sterowaniem głosowym to 398GM10BEPHN0019 wygląda podobnie, co do oled706.
 

procesor11

New member
Mam zainstalowany najnowszy soft z 5 maja no i z tego co zauważyłem przestał reagować przycisk Ambilight dodawałem ponownie tv i nie pomogło czekam na info z serwisu
 

procesor11

New member
Widzę, że pojawił sie nowy soft, czy już ktoś go instalował i przetestował?

flup22 pilot bez klawiatury który działa u mnie ze sterowaniem głosowym to 398GM10BEPHN0019 wygląda podobnie, co do oled706.
przepraszam a czy ten model pilota różni się czymś od tego modelu 398gm10bephn0019HT
 

fiszrek

New member
Nie wiem, ale raczej powinien działać z oled706, wizualnie są identyczne, a te literki na końcu raczej mało znaczące.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam

procesor11

New member
Polecam pilota 398GM10BEPHN0042HT czyli najnowszy model z klawiaturą QWERTY od spodu, np tu: https://allegro.pl/oferta/nowy-oryginalny-pilot-philips-398gm10bephn0042ht-13645008187
Jest to model pilota dodawany do serii OLED837 i OLED887 a to modele OLEDów na tej samej platformie sprzętowej co seria OLED706/806. Można go rozpoznać m.in. po przycisku "Prime Video" pod "NETFLIXEM".
Info: https://toengel.net/philipsblog/202...-ai-hdmi-2-1-imax-enhanced-und-android-tv-11/
Jeszcze tylko pytanie jak go sparować bez grzebania w ustawieniach fabrycznych
 

fiszrek

New member
Pilot zapewne paruje się przy pomocy dodatkowej aplikacji uruchamiacz aktywności.

Ponawiam swoje pytanie o to, czy ktoś zainstalował już najnowszy software?
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Tak, ja. Na swoim OLED807 nie zauważyłem żadnych zmian.

A z parowaniem pilota w OLED706 i OLED707 jest tak, jak napisałeś. Była instrukcja na forum:

1.Na TV sklep play instaluję manadżer plików
2.Na pendrive pobieram plik ,,uruchamiacz plików apk.'' (uruchamiacz aktywności)
3.Pendrive umieszczam w tv.
4.Odpalam na tv menadżera plików i szukam na pendrive uruchamiacza, odpalam i instaluję.
5.W ustawieniach wchodzę w Add i instaluje.
6.Paruję pilota z przycisku PAIR i wszystko gra.


W wyższych seriach (np w 806 i 807) jest już gotowa opcja w menu.
 
Ostatnia edycja:

fiszrek

New member
Menu telewizora posiada różne opcje resetu, pytanie na jakim ci zależy tzn. jest opcja uruchom ponownie i jest to podstawowy reset, równoznaczny z wyciągnięciem wtyczki z gniazdka. Drugi to reset do ustawień fabrycznych, który wykasuje wszelkie dane poza aktualizacjami systemu.
 
Do góry