Philips TV 2021: telewizory OLED706 z Android TV 10, P5 Generation 5 z AI, HDMI 2.1 i Ambilight 3

biegu86

Member
Wlasnie nie dziala bo ta lista sie nie eksportuje mam wrazenie. Jest mnostwo plikow ale zadnego chansort nie czyta. Z LG jest zupelnie inaczej. Tam wszystko dziala. Problem wlasnie dotyczy eksportu tej listy. Bo reszte zagadnien o ktorych piszesz znam. Jak wspomnialem pozniej proba zaimportowanie niby wyeksportowanej listy konczy sie fiaskiem. Niby cos sie importuje i ulubione znikaja. Cos nie tak z tym eksportem i importem z telewizora.
 

tdk76

Member
Eksportujesz na pendrive (format pendrive nie powinien mieć znaczenia czy to fat16 czy ntfs), Następnie spróbuj jedną z tych wersji https://github.com/PredatH0r/ChanSort/releases/tag/v2021-02-09 lub https://github.com/PredatH0r/ChanSort/releases/download/v2021-04-25/ChanSort_2021-04-25.zip (polecam tą drugą bo powinna obsłużyć oba formaty philipsa) i ładujesz do programu plik chanLst.bin (na najnowszej wersji wywala mi błąd i nie chce wczytać kanałów) Philips jest specyficzny bo ma chyba dwa formaty zapisu listy channel 30 i 45 (nie wiem, którą obsługuje twój tv) oraz lista jest zapisywana w dwóch plikach i problem jest z wygenerowaniem poprawnie drugiego pliku (chyba chodzi o niepoprawne generowanie sumy kontrolnej w drugim pliku), Właśnie ściągnąłem jakąś listę kanałów i tylko na tych wersjach mi wczytuje bez błędów ale brak mi tv do sprawdzenia czy po zapisie w chansort na tv będzie ok.

PS. może jest jakiś błąd w samym systemie w tv w firmware przy obsłudze modułu CI+.
 

biegu86

Member
Sprawdzę za chwile. Tylko gdzie te pliki są? W folderze favorites? Chyba z dopiska 55 sie kończy nazwa pliku. Ale problemem nie jest nawet chansort. Bo one juz są poukladane odpowiednio w tv się męczyłem. Choc dobrze aby je widział.
Bardziej mi zależy, ze jak juz mam te pliki na pendrivie żeby pozniej tv w razie problemu umial zaimportować.
Poki co mialem poukladane, zrobilem eksport. Po czym chcialem sprawdzic czy import dziala i ... skonczylo sie tym że znikło wszystko. Musiałem na nowo tworzyć listy. Więc wole nie zgadywać tylko być pewny że jak wyeksportuje to import zadziała poprawnie.

Widzę, że mam nowszą wersję chansort, ale pobrałem Twoją i zobaczymy. Tylko pytanie czy potem TV poprawnie je zaimportuje, a boję się znów to zrobić jak ma mi usunąć całą moją listę ulubionych jak ostatnio.

Propo CI+ zawsze panowie z UPC mówią żeby stroić kanały bez wpiętej karty. Zrobie tak że ją wyjmę i wtedy wyeksportuję, zobaczymy.
 
Ostatnia edycja:

tdk76

Member
struktura wyexportowanej listy jakoś tak powinna wyglądać PhilipsChannelMaps ->ChannelMap_45 -->ChannelList i w tym katalogu będzie chanLst.bin
Czy zadziała to nie wiem, teoretycznie tak.. ale różnie to bywa
 

biegu86

Member
Chyba wiem w czym jest problem. Nie ma opcji "kopiuj liste kanałów telewizji cyfrowej" jest tylko satelitarnej. Być może tu leży problem. Import tak samo jakby dotyczył tylko kanałów satelitarnych a nie kablowych. Można to jakoś odblokować?

Najpierw mi pomóżcie proszę jak to poprawnie wyeksportować i poprawnie zaimportować. Chansort i jego opcja póki co schodzi na dalszy plan bez tej podstawy.

Wyimportowało ale nie widzę czy jakieś kanały tam są bo chansort nie obsługuję wersji 115 od philipsa.

Edit:
Moja wersja "najnowsza" obsłużyła ten plik. Niestety lista programów jest pusta. Wersja listy kanałów w moim przypadku to 115.

Zatem wracamy do sedna.

Jak wyeksportować listę programów telewizji kablowej? W drugim załączniku dodałem co na telewizorze jest w opcji "kanały"

Coś się musiało zmienić w nowej aktualizacji. Wtedy ta opcja nazywała się "kopia listy kanałów" jeśli się nie mylę (nawet w instrukcji jest napisane "kopia listy kanałów"). Ale może dlatego zmienili nazwę bo faktycznie kopiuje tylko satelitarne? A ja ich nie mam więc lista jest pusta.
 

Attachments

  • 20230330_221422.jpg
    20230330_221422.jpg
    3,6 MB · Wyś: 56
  • 20230330_222003.jpg
    20230330_222003.jpg
    1,8 MB · Wyś: 48
Ostatnia edycja:

tdk76

Member
możliwe, że tak się dzieje przez moduł Ci+ albo coś się pomieszało po aktualizacji. Możesz spróbować program philipsa do edycji, czy obsługuje nie wiem https://cmnd.io/?next=/downloads/. Szalenie to dziwne bo nigdy nie spotkałem się żeby nie można było wyeksportować pełnej listy jeśli istnieje taka opcja. Nawet na moim wiekowym panasonicu eksportuję i importuję przez tryb hotelowy bo nie mam opcji w menu.

PS. wywal moduł Ci+ i podłącz kabel/antenę i spróbuj złapać kanały z innego źródła bez tego modułu i zobacz jak wtedy będzie. Zakładam, że resetowałeś tv do ustawień fabrycznych.

PS2. a sprawdź ustawienie kanałów czy masz naziemne/kablowe czy coś w ten deseń bo może coś się pomieszało
 

biegu86

Member
Problem w tym że w telewizorze nie ma takiej opcji. Zainstalowane zostały poprawnie jako kanały kablowe. Cale oprogramowanie zewnętrzne w tym momencie schodzi na dalszy plan skoro nie da się eksportowac. Na telewizorze LG robie to bez problemu. W tej chwili nie chodzi mi o to, aby je sortować w Chansort czy w czym innym bo już sobie kolejność na tv poukładałem, ale żeby prawidłowo tą listę wyeksportować, aby w sytuacji awaryjnej móc ją łatwo odzyskać.
Opcja obecnie dostępna tylko kanałów satelitarnych których nie mam.
wyciągałem adapter CI z kartą i efekt ten sam. Wysłałem zapytanie do producenta w tej sprawie. Zobaczymy.
Dlatego odpowiedzi na moje pytanie najlepiej jakby udzielił inny użytkownik Philipsa, bo to że na innych się da to wiem doskonale :) Jakby Philips blokował taką możliwość, przed aktualizacją nie było uściślone że chodzi tylko o kopię kanałów satelitarnych, a ogólną, ale mimo to lista była pusta. Więc tak sobie myślę, że od początku ta funkcja dotyczyła tylko kanałów satelitarnych, z tą różnicą że w nowym sofcie to uściślili. Dziwne bardzo. Zobaczymy co odpiszę wsparcie Philipsa, o ile w ogóle odpiszą, albo jak to bywa w takich miejscach otrzymam ogólnikowy bełkot w stylu "w trosce o dobro klientów opcja dostępna jest tylko dla sklepów... ple ple ple"
 
Ostatnia edycja:

biegu86

Member
PS. wywal moduł Ci+ i podłącz kabel/antenę i spróbuj złapać kanały z innego źródła bez tego modułu i zobacz jak wtedy będzie. Zakładam, że resetowałeś tv do ustawień fabrycznych.
Zawsze tak robię, takie zalecenie jest przez UPC, aby najpierw wyszukać kanały a następnie dodać moduł. Nie mam innego źródła sygnału.
Obecnie nie resetuję do ustawień fabrycznych bo będzie się to równało z utratą listy kanałów i kolejne jej tworzenie wywoła u mnie atak szału :)
 

biegu86

Member
Tak jak sądziłem, otrzymałem odpowiedź z Philipsa abym zajrzał do instrukcji obsługi :) a wyraźnie pisałem, że robiłem zgodnie z instrukcją i kanały kablowe nie zostały skopiowane.
 

biegu86

Member
Pomoc z Philipsa nadal albo nie rozumie moich pytań albo udaję, cały czas lakonicznie odpowiadają mi jakby automatycznymi odpowiedziami.
Zrobiłem zatem jak poprosili, skopiowałem najnowszą aktualizację na pendrive z ich linka (miałem już ją na tv) wymusiłem aktualizację z pendrive. Efekt? Straciłem kolejny raz całą listę ulubionych kanałów. Straciłem również całe ustawienia obrazu, a telewizor był po kalibracji... Znów wszystko ustawiać od nowa....
A oczywiście nic się nie zaktualizowało bo już miałem pobraną taką samą wersję (pisałem im o tym kilkakrotnie)
Skoro już i tak ją straciłem, wykonałem reset do ustawień fabrycznych, a następnie ponownie zainstalowałem telewizor.
Niestety skopiowanie listy kanałów nadal nie działa. Tzn ok coś się skopiuję, ale gdy później chcę tą listę zaimportować do telewizora otrzymuję ponownie pustą listę kanałów i muszę je na nowo wyszukiwać, a następnie tworzyć ulubione.
Dodam, że najnowsza aktualizacja przyniosła efekt w postaci nie działającego przycisku "ambilight" na telewizorze...
Ten Android TV i wsparcie Philipsa to jakiś dramat....

Czy ktokolwiek spotkał się z takim problemem i jest w stanie pomóc mi jak poprawnie skopiować listę kanałów aby później można było ją odtworzyć?
 

janek230

New member
Właśnie nie na na wyszukiwaniu tez wpisywałem i nie znajduje nie wiem co jest. Mam najnowszy soft model t Oled 706 tak jak w tym poście
 
Do góry