Philips The One to watch - PUS7304, 43''/50''/55''/65'' i 70'' - Ambilight 3, Dolby Vision HDR/HDR10 + i Smart TV Android 9,0

Warson

New member
Witam, mam pytanie apropo android TV w tym jak i w innych telewizorach. Bardzo dużo jest ostatnio sportowych gal typu Fame MMA, Gromda itp. Wszystko w PPV ale przez przeglądarki internetowe, niestety problem taki ze nie działa to na Telewizorach z android TV, czy komuś udało się cokolwiek zrobić jakoś obejść to wszystko innymi aplikacjami aby takie gale można było oglądać w TV???
 

wesol29

New member
70 Pus7304

Witam. Mam ten sprzęt od 3 dni. Jakość treści SD i nie tylko mnie przeraża. Starsze filmy to jedna ,wielka pixeloza. Szczególniej ciemne sceny. Jest także spory clouding. Szczególnie rzuca się w oczy w lewym,dolnym rogu.
Zastanawiam się nad tym by go zwrócić. Ktoś przerabiał procedure.? Tv kupiony przez net.
Nie mam zrobionej kalibracji. Może ktoś podeślę mi parametry jak to ustawić.
Mam w domu starszego 55 Pus7150 i tam obraz jest o wiele lepszy mimo IPS.
 

Attachments

  • IMG_20200828_212009.jpg
    IMG_20200828_212009.jpg
    524 KB · Wyś: 52

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W sprawie kalibracji napisz proszę na PW dam Ci info.
Jeśli masz wątpliwości i zakup przez neta to masz ustawowo 14 dni na zwrot bez podania przyczyn.
Czy problem widać na każdym źródle sygnału ?
 

wesol29

New member
W sprawie kalibracji napisz proszę na PW dam Ci info.
Jeśli masz wątpliwości i zakup przez neta to masz ustawowo 14 dni na zwrot bez podania przyczyn.
Czy problem widać na każdym źródle sygnału ?

Im lepsze parametry sygnału ,tym lepiej. Stary polski serial a VOD TVP to bardzo rozmyty obraz. Mam porównanie bo w pokoju obok stoi 55Pus 7170 i tam obraz jest zdecydowanie lepszy. Jak wrzucę coś najnowszego z Netflixa z dolby vision to jakoś to się broni. Tv oglądam z około 4 m. Jak podejdę na 2 m to widzę kaszę.
Szkoda,bo szybkość działania,andek itp. w porównaniu do starego Phila 7170 to przepaść. Obawiam się że skutecznie wyleczyłem się z Philipsa. 7170 z 2015 r. Ma fajny obraz ale non stop restart,pilot działa jak chce,ciągle jakieś kwiatki.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Stare modele przecierały szlaki dla Androida. Philips jako pierwszy na świecie wprowadził Androida i przechodził wszystkie choroby dziecięce.
Obecnie nie ma już podobnych problemów.
Z tego co opisałeś widać szwankuje raczej wada ustawień które. przekontrastowane skutkują dropami na ekranie.
Jeśli się broni z dobrego sygnału to wygląda , że masz słaby pozostały sygnał. Miałeś poprzedni mniejszy ekran wiec nie wymagał tak dobrego bitrate bo szczegóły były "zamazywane" i obraz by extra. Teraz masz więcej informacji nadanych, matryca ma 8 razy więcej szczegółów na UHD, więc wymagania ma wyższe.
Zacznij od kalibracji.
 
Ostatnia edycja:

wesol29

New member
Stare modele przecierały szlaki dla Androida. Philips jako pierwszy na świecie wprowadził Androida i przechodził wszystkie choroby dziecięce.
Obecnie nie ma już podobnych problemów.
Z tego co opisałeś widać szwankuje raczej wada ustawień które. przekontrastowane skutkują dropami na ekranie.
Jeśli się broni z dobrego sygnału to wygląda , że masz słaby pozostały sygnał. Miałeś poprzedni mniejszy ekran wiec nie wymagał tak dobrego bitrate bo szczegóły były "zamazywane" i obraz by extra. Teraz masz więcej informacji nadanych, matryca ma 8 razy więcej szczegółów na UHD, więc wymagania ma wyższe.
Zacznij od kalibracji.


Wysłałem na priva prośbę o dane do kalibracji.
 

fiskomp

New member
Witam. Mam ten sprzęt od 3 dni. Jakość treści SD i nie tylko mnie przeraża. Starsze filmy to jedna ,wielka pixeloza. Szczególniej ciemne sceny. Jest także spory clouding. Szczególnie rzuca się w oczy w lewym,dolnym rogu.

Kalibracja nic nie pomoże.

Primo, przetestuj treści SD z YT. Znajdź materiał z 4k i wybierz najniższą rozdzielczość z tego materiału np 480p. Jak będzie lepiej niż ze źródła z którego masz "syf", to znaczy, że albo kabel HDMI, albo samm materiał ma już ziarno. Ja spotkałem się takowymi.
Dwa, co do "chmurek" na ekranie. weź sobie ściągnij tablice testowe 4K, wrzuć na pena i zapodaj na ekran. Jak dalej będzie źle, to zdecydowanie wymieniaj/oddaj/zwróć. mam ten model i na całej powierzchni jest prawie smolista czerń (wiadomo to nie jest OLED), ale nie mam śladu cloudingu, a wiem co piszę, po wymianie z LG47LA620s, tam to była burza na ekranie.
 

Azeliaz

New member
Dobrze rozumiem, że pod dostaniu danych do kalibracji, muszę je wprowadzić osobno do każdej aplikacji, TV, netflix itp ? Posiadam Horizon od UPC to zwykłe kanały i od UPC też osobno ? Jak wygląda sprawa z dźwiękiem ktoś posiada jakieś optymalne ustawienia do wyraźnego brzmienia i dobrego basu ?
 

Azeliaz

New member
Jak wyglada z asystentem google? Czy na nim moge sterowac kanałami czy tylko alexa? Jeżeli alexa to jest opcja przypisania jej np zamiast aplikacji rountera czy jakos tak ? Czy jeżeli klikne przycisk do asystenta to alexa tez sie obsluzy?
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Jak wyglada z asystentem google? Czy na nim moge sterowac kanałami czy tylko alexa? Jeżeli alexa to jest opcja przypisania jej np zamiast aplikacji rountera czy jakos tak ? Czy jeżeli klikne przycisk do asystenta to alexa tez sie obsluzy?
Cześć,
Asystenta Google masz jako dodatkowy przycisk na pilocie lub możesz wywołać go za pomocą głośnika Google Home (język angielski).
Do Alexy potrzebujesz głośnika lub z aplikacji telefonu możesz głosem sterować.
Co do zmiany kanału to muszę sprawdzić, bo jednak pilotem dużo szybciej :)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Azeliaz

New member
Dzięki za odp. Mam jeszcze pytanie . jak odblokowac ambilight isf poniewaz za chilere nie moge ustawic koloru ściany. Albo za bardzo zolty albo niebieski nie wiadomo skad
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Dzięki za odp. Mam jeszcze pytanie . jak odblokowac ambilight isf poniewaz za chilere nie moge ustawic koloru ściany. Albo za bardzo zolty albo niebieski nie wiadomo skad
Cześć,
Ambilight ISF służy do ustawienia koloru statycznego wyświetlanego przez Ambilight, a nie koloru ściany.
Aby móc korzystać z tych ustawień to najpierw wybierz
Ambilight-styl ambilight - lounge light- ciepła biel

Następnie ambilight - zaawansowane-strojenie ISF

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

fiskomp

New member
W moim pus7334 mam zaciemnione pole HDR plus (nie mogę wybrać ustawienia) czy ktoś tez tak ma?

Ale kiedy masz jesz wyszarzone ?
Podczas odtwarzania filmu ? Oglądania TV ?

HDR+ to fiuczer, którego się nie używa, bo sztucznie niby ma z materiału bez HDR ma zrobić niby HDR.
Natomiast gdy jesteś w menu, to tego nie włączysz, bo nie ma takiej potrzeby.
 
Do góry