Philips The One to watch - PUS7304, 43''/50''/55''/65'' i 70'' - Ambilight 3, Dolby Vision HDR/HDR10 + i Smart TV Android 9,0

strusic

New member
Witam.
Mam problem z opóźnieniem dźwięku w 50PUS7334.
Zauważyłem, że gdy z konsoli (nieażne czy PS4 czy XSX) ustawię format wyjścia dźwięku na DTS, Dolby albo Atmos to dźwięk ma opóźnienie na głośnikach TV i jeszcze większe na wyjściu optycznym. Pisałem do supportu, ale od momentu jak dostali ode mnie filmik jest cisza. Czy ten TV tak ma czy coś jest nie tak?
Przy okazji prosiłbym o pomoc w kalibracji
 

fiskomp

New member
Witam.

Nie wiem, czy to po ostatniej aktualizacji TV, czy Windows 10 Pro, mam problemy z domyślnym odtwarzaczem multimediów i z Kodi.
Za nic nie chce widzieć udostępnionych katalogów SMB w otoczeniu sieciowym.
Żeby było śmieszniej, to VLC działa bez zająknięcia, można dodawać udostępnione zasoby, widzi katalogi.
Powiem, że skończyły mi się pomysły. Subiektywnie lepszy obraz i katalogowanie zasobów podobał mi się w Kodi, a teraz doopa.
Ktoś też ma takie przeboje, czy to osobniczy przypadek. Wersja W10 202H.

Problem rozwiązuje wpisanie na sztywno IP komputera z udostępnionymi zasobami po SMB. Dlatego trzeba ustawić sztywny IP komputera i Philipsa, wszystko działa jak dawniej.
 

fiskomp

New member
Pojawiła się nowa aktualizacja :TPM191E _ 101.001.208.001Date: 2020/01/25:bober:

Ktoś coś wie co wnosi ta aktualizacja, bo ostatnia raczej tylnej części ciała nie urwała, a wręcz przeciwnie, coś ala kołek w zad.
Bo z opisu to jak zwykle, bla, bla, bla.

TPM191E _ 101.001.208.001 – Date: 2020/01/25
- Now Dolby Atmos are identified correctly when played from USB
- Fix for subwoofer pre out issues
- PlayFi and AmbiAir improvements
- UI and translations fixes
- Fix for PVR HDD formatting issues
- WiFi connection stability improvements
- Stability improvements
- General improvements
 
Ostatnia edycja:

ali1979

New member
Witam,
Mam dwa pytania może ktoś podpowie.
Czy w tym tv można w jakiś sposób włączyć zegar, aby był widoczny podczas oglądania telewizji?
Szukałem i nie mogę znaleźć, a bardzo mi tego brakuje.
Zainstalowałem też aplikacje TVClock oraz OnScreenClock, ale żadna się nie uruchomiła poprawnie.
Drugi problem to współpraca z amplitunerem, a dokładnie wyświetlanie menu z ampitunera na tv. O ile na każdym ze źródeł HDMI nie ma problemu i co nacisnę na pilocie od amp. to widzę na tv (głośniej, ciszej itp.). Niestety gdy źródłem jest netflix, youtube lub tv naziemna na tv nic się nie wyświetla i musze się wpatrywać w wyświetlacz ampitunera. jak jest u Was da się to jakoś zmienić?
 

maczb

New member
Jak najbardziej można i działa.
W aplikacji i na stronie twórcy onscreerclock jest info o tym i jak ewentualnie to obejść.
Wynika to ze specjalnych uprawnień aplikacji do wyświetlania tzw pływającego okienka (coś jak Yanosik) ale w Android tv user nie ma możliwości dania takich praw apliakcji :) lubię Google

Najpierw trzeba włączyć opcje programistyczne i debugowanie USB.
Info poniżej jak to zrobić:
https://blog.codetitans.pl/post/howto-enable-android-developer-options-on-philips-tv/

Następnie zainstalować na kompie środowisko ADB (poszukać w necie)
https://www.xda-developers.com/install-adb-windows-macos-linux/

po odpaleniu adb połączyć się z tv komendą adb connect IP_telewizora.

Pojawi się monit na tv o przydzieleniu uprawnień do tego połączenia (udzielamy)
i następnie w okienku adb na kompie dajemy uprawnienia do apki (grant).
adb shell pm grant mattiesworld.gotdns.org.onscreenclock android.permission.SYSTEM_ALERT_WINDOW

i aplikacja zaczyna działać
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Ja to zrobiłem instalując odpowiednią aplikację na dekoderze (Linux) to załatwia sprawę i jest znacznie łatwiejsze do zrobienia :)

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

maczb

New member
Ja to zrobiłem instalując odpowiednią aplikację na dekoderze (Linux) to załatwia sprawę i jest znacznie łatwiejsze do zrobienia :)

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
Pewnie na E2, ale zegar masz jak używasz dekodera, a w andku masz go zawsze i nie jest to bardziej skomplikowane jak pobranie permanentclock w E2,
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Tak dokładnie, no z tego co piszesz to jednak łatwiejsze hehe najczęściej i tak oglądam z dekodera więc mi to spokojnie wystarczy

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

fiskomp

New member
Pojawiła się nowa wersja KODI (Matrix), działa zauważalnie szybciej, nie zaobserwowałem, jakiś wielkich zmian w możliwościach, ale ponoć ma odtwarzać HLG HDR i DV.

Instalujemy na TV apkę "V File Eksplorer

https://play.google.com/store/apps/details?id=visnkmr.apps.filexplorer&hl=pl

Pobieramy tą wersję na PC.

https://mirrors.kodi.tv/releases/android/arm/kodi-19.0-Matrix-armeabi-v7a.apk?https=1

Zapisujemy na pendrive'a.

Odblokowywujemy instalację z nieznanych źródeł.

Instalujemy i cieszymy się nową wersją Kodi.
 

simel

New member
Nowa aktualizacja

TPM191E _ 101.001.250.003 - Data: 2021/03/12-Naprawiono brak odtwarzania UHD w Disney + -Fix dla pre out subwoofera nie działa po StandBy-Fix dla śmieciowego paska na górze ekranu-Fix dla nieoczekiwanego pojawienia się serwera ekranu OLED podczas używania aplikacji z kolekcji Philips TV- Brak odpowiedzi na polecenia bezpośrednie Logitech Harmony RC jest naprawiony - Poprawa wydajności SmartTV, HbbTV w przypadku połączenia IPv6 - Ulepszenia dla połączenia HDMI ARC - Stabilność połączenia - Ulepszenia stabilności - Inne ogólne ulepszenia
:bober:
 

mattecz

New member
Cześć wszystkim,
orientuje się ktoś czy powróciły tryby Ambilight Audio tj. m.in. "Party" czy "Skaner", pytam bo zatrzymałem się na ostatniej wersji oprogramowania (TPM191E_R.001.004.100.000) w której nie wycieli trybów ambi dla audio. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

simel

New member
Cześć wszystkim,
orientuje się ktoś czy powróciły tryby Ambilight Audio tj. m.in. "Party" czy "Skaner", pytam bo zatrzymałem się na ostatniej wersji oprogramowania (TPM191E_R.001.004.100.000) w której nie wycieli trybów ambi dla audio. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.


Niestety nie powróciły. Po kontakcie z działem technicznym otrzymałem info, że będą tylko te tryby które są obecnie widoczne w ustawieniach ambilight.:x
 

maczb

New member
Nowy soft dostepny:
TPM191E _ 101.002.022.002 – Date: 2021/05/14

- Improvements for Ambilight Hue
- PVR improvements

- Fix for no sound after standby

- Fix for unexpected appear of OLED screen saver when use apps

- Stability improvements

- Other general improvements
 
Do góry