Philips The One to watch - PUS7304, 43''/50''/55''/65'' i 70'' - Ambilight 3, Dolby Vision HDR/HDR10 + i Smart TV Android 9,0

martingg

Member
ktos ma problem z kodi i nc+ go? Jak ogladam mecze to czasem jest totalna pixeloza tzn widze same kwadraty a nie obraz na 1/3 ekranu, tak jakby coś nie nadążało za przekazem
 

_megapixel_

New member
Wysłałem właśnie odwołanie od nieuznanej reklamacji. Ponieważ teraz reklamowany był na podstawie rękojmi, to pismo skierowałem do sklepu (w uproszczeniu) chociaż opierali się na ekspertyzie serwisu z Radomia.
W piśmie napisałem, że sprawa jest przekazana obecnie do Rzecznika Konsumentów, a w przypadku nieuznania mojego odwołania w ciągu 30 dni, kieruję sprawę do rozstrzygnięcia przez sąd.
Trzymajcie kciuki za mnie, aby się udało wymienić na inny egzemplarz (bez tych wad) lub zwrot gotówki.
I choć miałem wcześniej tez Philipsa i będzie mi brakować bardzo Ambilight, to do Philipsa już raczej nie wrócę.

Daj znać jak tam sprawa się rozwija. U mnie też niestety jest problem z 70PUS7304. Nie wiem czy taki sam.
Jest bardzo zauważalny w grach przy 60 klatkach i ciemnych warunkach.
Przy ruszaniu kamerą ciemne elementy zostawiają jasny ghosting, przez co cały obraz się rozświetla. Nagrałem filmik telefonem:


https://vimeo.com/462743876


A tu dla porównania ten sam filmik, ale odtworzony na laptopie:

https://vimeo.com/462743097


https://vimeo.com/462743097


Wcześniej nie grałem, więc ten problem nie był aż tak zauważalny. Ale teraz zastanawiam się nad zgłoszeniem do serwisu, bo nie da się normalnie pograć. Efekt nie jest taki mocny jak się ograniczy FPSy poniżej 30, ale nie jest to optymalne rozwiązanie.
 

gutekxtpl

Member
I znów wiedza tajemna, która można uzyskac tylko przez PW.

@chester3663, Interfejs KODI obsługuje w 1080p, materiały będzie odtwarzacz w 4K, jeśli takie będziesz miał.
HDMI w telewizorze jest w wersji 2.0, eARC wprowadzono dopiero w wersji 2.1. Zatem jeśli producent nie wyda w przyszłości jakiejś aktualizacji (o ile zastosowany procesor na to pozwala) to nic nie zrobisz.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To nie jest wiedza tajemna.
Człowiek który ma wiedzę nie udziela się forum.
Ceni sobie prywatę.
Kto chce korzysta, kto nie chce nie musi.
 

5zymon

New member
Daj znać jak tam sprawa się rozwija. U mnie też niestety jest problem z 70PUS7304. Nie wiem czy taki sam.
Jest bardzo zauważalny w grach przy 60 klatkach i ciemnych warunkach.
Przy ruszaniu kamerą ciemne elementy zostawiają jasny ghosting, przez co cały obraz się rozświetla. Nagrałem filmik telefonem:

Wcześniej nie grałem, więc ten problem nie był aż tak zauważalny. Ale teraz zastanawiam się nad zgłoszeniem do serwisu, bo nie da się normalnie pograć. Efekt nie jest taki mocny jak się ograniczy FPSy poniżej 30, ale nie jest to optymalne rozwiązanie.


To jest dokładnie ten sam problem co u mnie. U mnie był serwisant i stwierdził że nie ma sensu brać TV, bo prawdopodobnie przeleży tam 3 tygodnie i nic nie stwierdzą, bo "ten typ tak ma".



@kiki jeżeli to tak słabo wygląda, to może coś pomożesz, TV kupowany u Ciebie ;-). Philips najwyraźniej mniej olał.
 

simel

New member
Ambilight

Cytat z instrukcji:
"Palety kolorów (style) dostępne w ramach opcji
Śledzenie audio:
• Lumina — miksuje dynamikę dźwięku z użyciem
kolorów filmu
• Colora — oparty na dynamice dźwięku
• Retro — oparty na dynamice dźwięku
• Spektrum — oparty na dynamice dźwięku
• Skaner — oparty na dynamice dźwięku
• Rytm — oparty na dynamice dźwięku
• Impreza — miksuje wszystkie style opcji Śledzenie
audio, jeden po drugim"


Zastanawiam się dlaczego teraz pozostały tylko trzy style: lumina, retro i rytm. Czyżby to wina aktualizacji czy też istnieje sposób do przywrócenia poprzednich stylów?
 

martingg

Member
w Kodi oglądając mecze jest jakby gubienie artefaktów straszna pixeloza jakby obraz zastygał w połowie i zaraz ruszał gdzie te kwadraciki się zmieniają jest to tak irytujące że z chęcią bym go sprzedał. Co ciekawe na tanszym tcl ep680 nie ma tego efektu. Po prostu dramat. Drugi raz bym nie kupił.
 

fiskomp

New member
Witam.

Nie wiem, czy to po ostatniej aktualizacji TV, czy Windows 10 Pro, mam problemy z domyślnym odtwarzaczem multimediów i z Kodi.
Za nic nie chce widzieć udostępnionych katalogów SMB w otoczeniu sieciowym.
Żeby było śmieszniej, to VLC działa bez zająknięcia, można dodawać udostępnione zasoby, widzi katalogi.
Powiem, że skończyły mi się pomysły. Subiektywnie lepszy obraz i katalogowanie zasobów podobał mi się w Kodi, a teraz doopa.
Ktoś też ma takie przeboje, czy to osobniczy przypadek. Wersja W10 202H.
 
Do góry