Philips (test otwarty) 55PUS8601 to model z HDR, nowym niespotykanym dźwiękiem DTS Premium, pełną stabilnością systemu Android. Obsługa głosowa, Hex C

kmbox

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ustawienie dolnego podświetlenia można regulować w zakresie 0-10, ale przy ustawieniu 0 (zero) diody nie są wygaszone (lekko świecą).
 

JazR

New member
Ustawienie dolnego podświetlenia można regulować w zakresie 0-10, ale przy ustawieniu 0 (zero) diody nie są wygaszone (lekko świecą).

Bardzo dziękuję za info. Cały czas zastanawiam się czy kupić ten model...Miałby zamienić w salonie moją ulubioną plazmę Panasonic TX-P55VT30E. Kusi mnie podswietlenie, razem z 4K i wsparciem HDR.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Rozważ też DX750, jeżeli jesteś fanem plazmowego obrazu i możesz zrezygnować z ambilight. Wierność kolorów i plastyczność obrazu ma na bardzo wysokim poziomie.
 

Rowitt777

Member
Witam,
Też się zastanawiam nad tym modelem. Obecnie mam plazmę TX-P50VT20E od Panasonica.
Jak czytam tu wypowiedzi to obraz tego Philipsa dorówna plazmie Panasonica.
Nie mam żadnego doświadczenia z podświetlaniem ambiligt,
Dlatego mam pytanie ,czy jest sens kupować telewizor z tą funkcją jeśli będzie(stał/wisiał ) w narożniku ?
Głównie chodzi mi o obraz i stabilność obrazu z dekoderem DVBS z modułem dostępu(NC+).
Bo z serią Panasonic , którą posiadam były wielkie problemy.
Mój telewizor od zakupu spędził dwa tygodnie w centralnym serwisie Panasonica
w Warszawie i jakoś tam chodzi do dzisiaj. (ale pikselowanie na dekoderze wewnętrzny DVBS zdarza się do dzisiaj).
Chyba że inny model od innego producent polecacie cena do 10k
 

111kris

New member
Dzięki Kiki.
Czyli z czernią powinno być dużo lepiej niż w 7181?
Nie chciałbym skreślać do końca Philipsa (dla mnie zbyt mało czerni w 7181) a kusi mnie ten model, no ale to już niestety zupełnie inna półka cenowa.
W moim przypadku kąty nie są aż tak ważne jak czerń i podświetlenie.
 

dawideksl

New member
W zagranicznych testach często poruszany jest temat słabej czerni w tym modelu. Czy ktoś mógłby to skomentować? Ponoć jest szarawa i jakby wyprana na ciemnych scenach. Pomaga ponoć obniżenie jasności - ale przecież nie o to chodzi. Na zdjęciach z tego testu widać ponadto ze lewy dolny narożnik jest dużo jaśniejszy od reszty ekranu. To jak w końcu z ta równością podświetlenia?
 

dawideksl

New member
Chodzi mi o Twój test Kiki, na załączonych przez Ciebie zdjęciach lewy dolny narożnik jest ewidentnie mocniej podświetlony. Wada egzemplarza?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie , to ujęcie powodowane dłuższym czasem naświetlania. To wynikało z potrzeby doświetlenia ramy.
Zapraszam na pokaz, są dostępne od ręki.
 
Do góry