Philips (test otwarty) 55PUS8601 to model z HDR, nowym niespotykanym dźwiękiem DTS Premium, pełną stabilnością systemu Android. Obsługa głosowa, Hex C

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ile lat pracujesz w branży ?
Ja nie napisałem, że w sklepach są napisałem, że są przygotowane w magazynie głównym do dystrybucji. Mamy możliwość zabrać wszystkie sztuki , tylko na razie nikt nie zgłosił żadnego zapotrzebowania.
Na razie są i czekają na hasło do dystrybucji. Jak długo nie wiem. Bo może ktoś z innego kraju też je zamówić. Na razie mamy jedynie pytających i nikt nie potwierdził zamówień.
Magazyn główny, to magazyn główny. Chcesz te sztuki to złóż zamówienie i za kilka dni dostaniesz.
Ceny już mam podane.
Podstawka kosztuje 299 zł, a standy z głośnikami kosztują 1699 zł .
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Ja nie pracuję w branży . Niemniej złożyłbym zamówienie na jedną taką podstawę centralną .
Tylko na razie nie wiem , gdzie można złożyć takie zamówienie , bowiem oficjalni partnerzy handlowi Philipsa z którymi się kontaktowałem ,
mnie tej możliwości nie zaproponowali . :-|


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Takie zapytanie o produkt 01 sierpnia 2016 r. wysłałem również na adres <sklep@audiovideo.com.pl> . Jak dotąd otrzymałem potwierdzenie , że "Twoja wiadomość została
prawidłowo wysłana" .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Od czasu do czasu "zaglądam" na niemieckie forum , gdyż niemieccy użytkownicy telewizorów Philips serii 8601 wymieniają swoje poglądy i uwagi , jak te telewizory działają . Są to ciekawe spostrzeżenia .

[Philips 2015] Der Philips PUS8601 Thread, Philips - HIFI-FORUM (Seite 49)

Zwróciłem uwagę , że problemy nieraz pojawiają się po aktualizacji oprogramowania . Wcześniej telewizor działa prawidłowo . :neutral: Nie zawsze te telewizory prawidłowo uwierzytelniają moduł CAM .
Również niestety trafiają się egzemplarze wadliwe . :-|

BTW , są takie "kwiatki" , że aktualizacja oprogramowania jest wydana , ale zaraz jest wycofywana .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Zigi

New member
Przymierzam się właśnie do Philipsa 55PUS8601.
TV ma posłużyć kilka latek (o ile sprzęt przeżyje...) więc rozpatruje kandydata pod kontem zapasu możliwości na przyszłość. Obecnie cena tego TV to maks moich możliwości a zależy mi szczególnie na jakości obrazu. I tu pojawiają się pytanka.
Zastanawiam się jak wygląda na dzień dzisiejszy sprawa z HDR. Działa po aktualizacjach tak jak obiecywano i jaki ma to wpływ na kontrast?
Kolejna kwestia to pokrycie 81% DCI-P3. Jakoś wrażenia ten parametr nie robi. Konkurencja oscyluje raczej powyżej 90-96%. Warto się przejmować czy nie ma sensu?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zapraszam na pokaz to się przekonasz na własne oczy jak gra.
Rewelacja pod każdym względem.

HDR jest już odpalony w seriach 6 i 7. Seria 8 - czeka , ma być we wrześniu.
 

Angael

New member
Nowa aktualizacja:

QM151E_0.5.255.58 – Date: 2016/08/04
- Replacer for the QM151E_0. 5.235.14 (8601 series)
- Replacer for the QM151E_0. 5.235.14 (8901 series)
- Improvements for the reliability of the Bluetooth Remote connection
- Improvements for Wi-Fi detection and connection
- Improvements for CAM authentication issues
- Improvements for audio/video sync on Tuner
- Improvements for stability
- Channel Logo update
- Updates for Arabic and Hebrew fonts
- Solution for picture distortion issue
- Ambilight TV app now compatible with 8901 series

65PUS8601/12 Philips 8600 series Supersmukły telewizor 4K UHD z syst. Android
 

07105415

New member
Witam,
Zaciekawiła mnie odpowiedź powyżej, że HDR dla serii ma być we wrześniu...?
Czy mógłbym prosić o wyjaśnienie? Wydawało mi się że ten układ jest już w TV? Czyżby był nieaktywny?
O co tu chodzi?

Pozdrawiam
Tomek
 

djyankee

New member
taki oto dylemat:
sony 65xd93
philips 65pus8601

do tej pory na ścianie wisi philips 55pfs8109

w sumie jestem zadowolony z tego "ekranu"
ale po niespełna 2 latach przyzwyczajenia poluję na coś większego

wymienić na coś z listy powyżej? tylko na co?
zaczekać? tylko na co?

Kiki jak z dostępnością philipsów u Ciebie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Są dostępne.
Model ma poczwórny ambilight i świetny dźwięk.Jest też na innej platformie , więc nie ma żadnych kłopotów ze stabilnością systemu.
Będzie znacznie lepszym rozwiązaniem jakości i kontynuacją podświetlenia ambilightu. Masz specjalną ofertę z kalibracją.
Sony są również dostępne od ręki.
 

Zigi

New member
Działa Wam w Kodi 16.1 bezpośrednie przerzucanie na wyjście optyczne dźwięku do dekowania przez amplituner?
Player wbudowany w TV radzi sobie bez problemu a Kodi produkuje przy włączeniu opcji same trzaski i na ampli i w swoich głośnikach.
 

Zigi

New member
Jest nowy soft FUS_QM151E_5.255.114

Zmiany:
  • ponownie się opcje Brightness PRO (związane z HDR-em)
  • włączono odtwarzanie Amazon video
  • ulepszono synchronizację dźwięku i video
  • ulepszono stabilność.

Jak na razie u mnie sama aktualizacja przebiegła pomyślnie.
 

Zigi

New member
Płynność ruchu - jest. Jakość obrazu jak dla mnie też jest.
Jak chcesz tv z androidem i ambilighem to nie specjalnie ma on konkurencje w swojej cenie. Jak się przesadnie dużo nie kombinuje to i stabilnie działa, choć jakoś ciężko mi to oceniać bo go używam od dwóch tygodni :).
Generalnie to android z dostępnymi aplikacjami pisanymi przez rożnych ludzi i trzeba mu czasem więcej wybaczyć niż zamkniętemu systemowi.
Kwestia czy jesteśmy się w stanie z tym pogodzić jeśli nie to nie wybierajmy sprzętu z androidem.

Dla mnie minusem jest też problem z obsługą przez aplikacje zewnętrzne wyjścia dla dzwieku 5.1 w AC3 i DTS-ie. Opcje niby ma większość playerów ale ich włączenie nie daje rezultatu.
 

jaro0508

Member
Zigi dzieki Ci serdeczne za opinie i tym telewizorze -ja nie mam wymagan odnosnie bajerow w tv dla mnie priorytet to obraz -jego jakosc plynnosc kolory kontrast -poprostu przyjemnosc z ogladania i przede wszystkim zeby nie bylo zwiechów zamraznia obrazu ..samoistnego wylaczania sie itp.Philips zapracowal sobie godnie na zla opinie w starszych niektorych modelach a to naprawde znana firma swiatowa od lat w wielu dzidzinach tym bardziej mnie to dziwi ze inzynierowie tej firmy potrafia nieraz tak uwalic dobry sprzet.Kiki tutaj slusznie pernamentnie pisze ze ten model jest juz na innej platformie lepszej stabliniejszej<oby tak bylo> Ja waham sie miedzy sony 55cali xd93 a philipsem 55 cali 8601.To jest troche kasy i chyba nikomu nie zyczy sie rozczarowan potem i zwyklego zalu ze sie wydalo kase na wadliwy model a mozna bylo wybrac inaczej dlatego lepiej pytac ..pytac ..pytac..glownie uzytkownikow tego modelu ..dlatego czekam na opinie Kolegow ktorzy maja ten model telewizorka przed oczyma :):)
 

Zigi

New member
Przy tych dwóch to na korzyść philipsa na pierwszy rzut oka na testy w necie przemawiają: lepsze audio, podświetlenie ambilight, mniejszy lag i zdecydowanie ładniejszy pilot.
W sony lepiej wypada ilość wyświetlanych kolorków i ogólnie może powalczyć jakością obrazu ale jak oba wypadają w tej walce pewnie bez zobaczenia na żywo będzie ciężko to ocenić.
 
Do góry