Philips (test otwarty) 55PUS8601 to model z HDR, nowym niespotykanym dźwiękiem DTS Premium, pełną stabilnością systemu Android. Obsługa głosowa, Hex C

appaloosa

New member
Telewizor 55" dotarł do mnie wczoraj wieczorem. Na razie za mało czasu, żeby coś konkretniejszego stwierdzić ale jestem zadowolony z pierwszego wrażenia, B cieńka ramka wokół ekranu, poczwórny ambilight. Dobre podświetlenie. Menu działa szybko i jest dobrze zorganizowane.

Na minus mogę zaliczyć touchpad w pilocie - trzeba się do niego przyzwyczaić.

Głośnik telewizyjny dudni jak z pudła, po doczepieniu bocznych wszystko wraca do normy. Rozumiem, że taki był zamysł projektantów, ale jak ktoś nie chce wizualnie poszerzać telewizora to bez przełączania na kino domowe się nie obejdzie.

Na razie nie udało mi się ustawić, żeby po wyłączeniu amplitunera dźwięk leciał z TV, w Toshibie jak i 55PUS8809 to działało bez zastrzeżeń.

Nie umiem też ustawić kanału zwrotnego, żeby na kinie domowym muzyka leciała z tv i aplikacji. Może ktoś z forumowiczów się wypowie. Ampli - Denon 1912.

Coś więcej będę mógł napisać po kilkudniowym użytkowaniu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W sprawie złącza napisz na PW dostaniesz kontakt.

PUS8601 ma matrycą błyszczącą ale z bardzo dobrą powłoką antyrefleksową więc nie ma żadnych odbić.
 

appaloosa

New member
Chodzi ci o ARC? Najprawdopodobniej mam coś z kablem bo po podłączeniu 1m przewodem wszystko działało jak trzeba. W korytku mam 4m i prawdopodobnie coś w nim nie trybi :)

Jak dorwe się do kompa to napisze coś więcej.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
 

omnia

New member
Podejrzewam, że cenki w tym roku znowu pójdą do góry. Ale telewizor zapowiada się naprawdę świetnie, byłem przekonany, że w tym roku nic specjalnego nie wymyślą, a tu proszę - HDR, świetne głośniczki, szczególnie tego ostatniego mocno brakowało w ofercie płaskich telewizorów.
 

appaloosa

New member
Podsumowując moje wrażenia z TV:
Duże możliwości konfiguracji wyświetlanego obrazu.
Podświetlenie matrycy w zasadzie bez zarzutu ale muszę się więcej pobawić :)
Wiele parametrów konfiguracji Ambilight.
Dobrze i płynnie działające aplikacje, gry, Youtube.

Dobrze działa KODI, choć nie wiem jeszcze jak je skonfigurować, aby dawało dźwięk 5.1 na amplituner - może ktoś podpowie? Ustawiłem dekodowanie na zewnętrznym źródle, ale mam tylko szum.

Działa aplikacja od NBA.com, jest chyba dedykowany interfejs pod smart tv.

Netflixa i Youtube w 4K jeszcze nie przetestowałem. Czekam na nowe łącze internetowe.

Pilot - radiowy z dość nietypowym padem kierunkowym i dość płaskimi guzikami. Brak mu podświetlenia. Z drugiej strony pilota bardzo poręczna klawiatura qwerty. Niestety backspace nie działa jako klawisz WSTECZ. Telewizor odbiera też sygnały z pilota IR - bez problemu skonfigurowałem uniwersalnego pilota Harmony 600 i zasadniczo chyba na tym zostanie.

Na minus. BARDZO słaby dźwięk z głośnika podstawowego (bez dołączonych głośników bocznych) - może ktoś, kto ma ten tv się wypowie?
Płaskie przyciski w pilocie, ledwo wyczuwalne pod palcem. Do touchpada trzeba się przyzwyczaić.

Jeśli macie jakieś pytania - zapraszam.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Czy korzystasz może z modułu CAM +karta chipowa od operatora ?
Czy próbowałeś może jakiś program cyfrowy nagrywać na zewnętrzny dysk HDD , podłączony do wejścia USB telewizora ?

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Dziękuję za szybką odpowiedź .:)

Przepraszam za nietakt , gdyż powinienem wpierw przed zapytaniem , życzyć długiego , bezawaryjnego użytkowania telewizora Philips 55PUS8601/12 , co niniejszym teraz czynię .:neutral:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

flappyduck

New member
Podsumowując moje wrażenia z TV:
Duże możliwości konfiguracji wyświetlanego obrazu.
Podświetlenie matrycy w zasadzie bez zarzutu ale muszę się więcej pobawić :)
Wiele parametrów konfiguracji Ambilight.
Dobrze i płynnie działające aplikacje, gry, Youtube.

Dobrze działa KODI, choć nie wiem jeszcze jak je skonfigurować, aby dawało dźwięk 5.1 na amplituner - może ktoś podpowie? Ustawiłem dekodowanie na zewnętrznym źródle, ale mam tylko szum.

Działa aplikacja od NBA.com, jest chyba dedykowany interfejs pod smart tv.

Netflixa i Youtube w 4K jeszcze nie przetestowałem. Czekam na nowe łącze internetowe.

Pilot - radiowy z dość nietypowym padem kierunkowym i dość płaskimi guzikami. Brak mu podświetlenia. Z drugiej strony pilota bardzo poręczna klawiatura qwerty. Niestety backspace nie działa jako klawisz WSTECZ. Telewizor odbiera też sygnały z pilota IR - bez problemu skonfigurowałem uniwersalnego pilota Harmony 600 i zasadniczo chyba na tym zostanie.

Na minus. BARDZO słaby dźwięk z głośnika podstawowego (bez dołączonych głośników bocznych) - może ktoś, kto ma ten tv się wypowie?
Płaskie przyciski w pilocie, ledwo wyczuwalne pod palcem. Do touchpada trzeba się przyzwyczaić.

Jeśli macie jakieś pytania - zapraszam.

I takie testy mi osobowe mi się podobają :) Pilot jak pilot, zawsze kwestia przyzwyczajenia. Lider tego roku ? :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na pewno jeden z liderów pod względem jakości obraz !
A pod względem rozwiązań możliwości dźwięku - to lider.
Pod względem wrażenia - lider.
 

appaloosa

New member
Mam nadzieję, że to nie sarkazm :) z tymi życzeniami bezproblemowego użytkowania.

Co do nagrywania to dziala normalnie, timeshift tez. Nie potestuję naziemnej za dużo bo po prostu jej nie używam :)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
 

accu

New member
Bez reklam
Mam nadzieję, że to nie sarkazm :) z tymi życzeniami bezproblemowego użytkowania.

Co do nagrywania to dziala normalnie, timeshift tez. Nie potestuję naziemnej za dużo bo po prostu jej nie używam :)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Witam uprzejmie,

Moje życzenia są bezinteresowne . :-|
Teraz nawet najlepsze telewizory bywają nieraz zawodne . Kupowanie telewizora stało się teraz
rodzajem loterii moim , skromnym zdaniem , ot co i trzeba mieć tzw. "łut szczęścia" , aby dobrze trafić .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Czyli jednak...
Bo użytkownicy serii 8601 są jak widać zadowoleni.

Witam uprzejmie,

Opinie 8 użytkowników telewizora Philips 55PUS8601/12 , proszę popatrz na :

https://www.cyberport.de/philips-4k...ndroid-ambilight-fernseher-7995-01N_1134.html

Proszę kliknąć poniżej pierwszej opinii link : czytaj więcej . Rozwiną się pozostałe 7 opinii.

Są więc różne , bez dwóch zdań .:neutral:

BTW , ale ciekawe są wpisy użytkowników na niemieckim forum : hifi-forum.de

[Philips 2015] Der Philips PUS8601 Thread, Philips - HIFI-FORUM (Seite 33)

Czytając wpisy użytkowników serii telewizorów Philips serii 8601/12 , okazuje się jednak , że mają problemy wynikające z codziennego użytkowania telewizorów Philips serii 8601/12 .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie wiem kto i gdzie korzysta i jak jest nauczony do korzystania.
Pokaż wpisy w Polsce ?

A "fachofców" którzy na różnych portalach piszą nie widząc nawet na oczy sprzętów poznałem już wielu. Wypisują głupoty i powielają głupoty które jedynie zasłyszeli.
Wypowiadają się w podobnym tonie jakby mieli telewizory, na temat modeli które dopiero testujemy i jeszcze nie zostały wyprodukowane - o oni wszechwiedzący już wszystko wiedzą.

Wiele ludzi ma problem jak z samochodem, nie każdy jest mechanikiem. To są jedynie użytkownicy. Ma prawo nie wiedzieć jak i co obsłużyć.

A sprzęt jest tylko sprzętem i nawet na jachty luksusowe z 100.000.000 $ jest serwis. I właśnie do tego służy.

Polscy użytkownicy PUS8601 są na razie zadowoleni.
I dostałem osobiście kilka podziękowań, co nie często się obecnie zdarza.
 

appaloosa

New member
Odnoszę wrażenie ze nie czytałeś tych narzekań użytkownikow. Jeden gość zajrzy się ze nie ma 3d a drugi na pilota
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

accu

New member
Bez reklam
Nie wiem kto i gdzie korzysta i jak jest nauczony do korzystania.
Pokaż wpisy w Polsce ?

A "fachofców" którzy na różnych portalach piszą nie widząc nawet na oczy sprzętów poznałem już wielu. Wypisują głupoty i powielają głupoty które jedynie zasłyszeli.
Wypowiadają się w podobnym tonie jakby mieli telewizory, na temat modeli które dopiero testujemy i jeszcze nie zostały wyprodukowane - o oni wszechwiedzący już wszystko wiedzą.

Wiele ludzi ma problem jak z samochodem, nie każdy jest mechanikiem. To są jedynie użytkownicy. Ma prawo nie wiedzieć jak i co obsłużyć.

A sprzęt jest tylko sprzętem i nawet na jachty luksusowe z 100.000.000 $ jest serwis. I właśnie do tego służy.

Polscy użytkownicy PUS8601 są na razie zadowoleni.
I dostałem osobiście kilka podziękowań, co nie często się obecnie zdarza.

Witam uprzejmie,

Po co ten cały wywód , w dodatku nie na temat . Rzeczywistości i tak nie zmienisz .:neutral:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Po co wpisywać rzeczy, które nie sprawdzają się w Polsce.
Już dobrze napisał te co ma ten telewizor i jest zadowolony.
A Ty teraz mu piszesz, że ma być nie zadowolony...
No proszę Cię...
 
Do góry