Philips seria PFL 8008 - nowości 2013

Tubass2

New member
Ciekawe kiedy zapodadzą nowe oprogramowanie(żeby nie pisać an.....id ) oby się nie okazało że były to puste słowa.
KIKI mam pytanie,odpowiedź może być na p.w. mianowicie co się dzieje ze sprzętem ze zwrotów (serwis,wada itp.) bo nie sadzę ażeby sprzęt wracał do producenta,pytam z czystej ciekawości co dalej z wadliwy towarem?
 

jarokw

New member
Cześć,

czy według Was , 1 wypalony piksel i
taka matryca jak poniżej to wystarczający powód do odesłania filipka ?
zakup internetowy rtv-euro agd

gdyby nie te dwa szczegóły dla mnie byłby idealny

9i2z.jpg
 

Tubass2

New member
Zdaje się że,dopuszczalna ilość zdechłych pixeli przy naszym rozmiarze =9 szt.(tu rozmiar ma znaczenie :) ) coś gdzieś słyszałem ale nie potrafię ustalić skąd? Możesz popróbować powodzenia.
 

tomay74

New member
Cześć,

czy według Was , 1 wypalony piksel i
taka matryca jak poniżej to wystarczający powód do odesłania filipka ?
zakup internetowy rtv-euro agd

gdyby nie te dwa szczegóły dla mnie byłby idealny

9i2z.jpg
Niestety ja mam ( może już nie długo ) podobną świetlistą matrycę ;-) i po zgłoszeniu na BO Philipsa zostało przyjęte zgłoszenie , Pan przyjechał posprawdzał , pomierzył sprzętem i po 4 tygodniach dostałem odpowiedź na maila że po konsultacji z centralą w Holandii , stwierdzono że tego typu podświetlenie mieści się w granicach normy i nie jest wadą i TV nie podlega wymianie i naprawie. Jak kupiłeś w sklepie internetowym to masz 10 dni na zwrot , na Twoim miejscu zrobiłbym to jak najszybciej i zmieniłbym na ... inny bo model 8008 ma kiepskie matryce szczególnie w 40 i 46 cali podobno oraz kiepskie oprogramowanie które nie poprawia obrazu a go masakruje. obraz żyleta jest tylko w full HD oraz gdy nie ma szybkiej akcji ;-) bo wtedy wokół poruszających się obiektów powstają duchy .... no ale niestety tylko Philki mają Ambilight ;-)
 

samael

New member
No i długo się nie nacieszyłem moim 46PFL8008. Po aktualizacji sterowników TV co jakis czas (1-2 dziennie) zaczął się resetować. Po czym dziś chciałem włączyć i .... na tym się skończyło. Tylko co jakieś 3 -4 sekundy dioda mruga 2 razy.
 

accu

New member
Bez reklam
No i długo się nie nacieszyłem moim 46PFL8008. Po aktualizacji sterowników TV co jakis czas (1-2 dziennie) zaczął się resetować. Po czym dziś chciałem włączyć i .... na tym się skończyło. Tylko co jakieś 3 -4 sekundy dioda mruga 2 razy.

Witam uprzejmie,

Spróbuj może wyłączyć zupełnie z sieci zasilającej telewizor powiedzmy na pół godziny . Następnie włóż
z powrotem wtyk kabla zasilającego od telewizora do gniazdka zasilania sieciowego i załącz telewizor .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

adamo_

New member
Bez reklam
albo zrob jeszcze raz aktualizację z pendrive, po aktualizacji wyłącza na 3 minuty z sieci. Potem wyłącz lub włącz opcję szybkiego startu (potestuj bo już nie pamiętam)
 

rzęsor

New member
Niestety ja mam ( może już nie długo ) podobną świetlistą matrycę ;-) i po zgłoszeniu na BO Philipsa zostało przyjęte zgłoszenie , Pan przyjechał posprawdzał , pomierzył sprzętem i po 4 tygodniach dostałem odpowiedź na maila że po konsultacji z centralą w Holandii , stwierdzono że tego typu podświetlenie mieści się w granicach normy i nie jest wadą i TV nie podlega wymianie i naprawie. Jak kupiłeś w sklepie internetowym to masz 10 dni na zwrot , na Twoim miejscu zrobiłbym to jak najszybciej i zmieniłbym na ... inny bo model 8008 ma kiepskie matryce szczególnie w 40 i 46 cali podobno oraz kiepskie oprogramowanie które nie poprawia obrazu a go masakruje. obraz żyleta jest tylko w full HD oraz gdy nie ma szybkiej akcji ;-) bo wtedy wokół poruszających się obiektów powstają duchy .... no ale niestety tylko Philki mają Ambilight ;-)

Zamiast bawić się z serwisem Philipsa zareklamuj w sklepie z tytułu niezgodności towaru.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zdarza się to w każdej marce.
Mam nadzieję, że załatwią wszystko tak jak będziesz chciał.
 

tomay74

New member
Reklamowałem w Philipsie nierównomierność podświetlenie i.... po wymianie kilku maili z biurem obsługi Philipsa , wizycie serwisanta w domu i w końcu po 30 dniach oczekiwania otrzymałem oto taką informację :
"Dotyczy naprawy telewizora Philips 46PFL8008S/12 no. ZH1...............

W nawiązaniu do dzisiejszej rozmowy telefonicznej informuję, że nierównomierność podświetlenia nie stanowi podstawy do wymiany matrycy LCD w Pana telewizorze. Decyzja została podjęta po konsultacji z serwisem centralnym.


Pozdrawiam/Best Regards
Piotr Grochociński


Partner Centrum Serwisowego MiK, ul. Chrobrego 22, 26-600 Radom tel. (048) 363 31 66, (048) 362 27 20


Właśnie czekam na decyzję sklepu EURO RTV , zgłoszenie niezgodności z umową... co ciekawe oprócz nierównomierności podświetlenia matrycy ( po kalibracji i zabawie z ustawieniami można udało się zminimalizować ) pojawiły się pionowe smugi/cienie które wraz z przyciemnionymi górną i dolną krawędzią ekranu dają wrażenie pomazania i niewyrazistości wyświetlanego materiału - i z tego względu ten LCD jest u mnie zdyskwalifikowany !!!!... Coś mi się wydaje że 8008 jest na maksa niedopracowany ... a co do resetowania się to fakt ... po ostatniej aktualizacji telewizor kilka razy sam się wyłączał oznajmiając to napisem na ekranie że z 5 min zostanie wyłączony.... Jak tylko otrzymam odpowiedź od sklepu ( we wtorek 04.03 mija 14 dni ) dam znać co i jak
 

rzęsor

New member
Nie tyle niedopracowany, co chyba mają kiepską kontrolę jakości i na rynku trafiają się nieudane egzemplarze.
 

tomay74

New member
Masz rację ale firmy potrafią przyznać się do swoich błędów i sprawę załatwić na korzyść klienta ..... chyba że wiedzą i zdają sobie sprawę że model jest nieudany i z wadami ..... Ja też pracuję w dużej międzynarodowej firmie produkcyjnej ... ale jak jest jakiś kłopot to raczej idziemy na rękę klientowi .... bo zaufanie buduje się długo a traci się szybko ....
 

SDman

Banned
Rpojawiły się pionowe smugi/cienie które wraz z przyciemnionymi górną i dolną krawędzią ekranu dają wrażenie pomazania i niewyrazistości wyświetlanego materiału - i z tego względu ten LCD jest u mnie zdyskwalifikowany !!!!... Coś mi się wydaje że 8008 jest na maksa niedopracowany ... a co do resetowania się to fakt ... po ostatniej aktualizacji telewizor kilka razy sam się wyłączał oznajmiając to napisem na ekranie że z 5 min zostanie wyłączony.... Jak tylko otrzymam odpowiedź od sklepu ( we wtorek 04.03 mija 14 dni ) dam znać co i jak

Witam,
pisałem o tym wielokrotnie od maja zeszłego roku!
i dla tego u mnie się zmieniło:

:krol: PHILIPS 42PFL9664 ---> :krol: Panasonic 50ST60

Pozdr.
 

tomay74

New member
Witam,
pisałem o tym wielokrotnie od maja zeszłego roku!
i dla tego u mnie się zmieniło:

:krol: PHILIPS 42PFL9664 ---> :krol: Panasonic 50ST60

Pozdr.


U mnie w najbliższym czasie będzie :razz: Panasonic 55DT60 i to bez zająknięcia obecnie 55 DT60 w b.dobrej jakości można mięć za 500 - 800 zł więcej od Philipsa ale bez Ambilight ..... :-x i to chyba najgorsza reklama dla Philipsa .... chińczycy przegrywają z japończykami :D
 

tomay74

New member
Przecież DT60 ma kiepską matrycę LG.

Może i tak ale Panasonic ma IPS Clear Panel , a Philips 8008 w rozmiarach 46 cali ma matrycę Samsunga , ze wszystkimi "zaletami" i wadami .... Z resztą w ej chwili nie wiadomo którego LED by się nie wzięło z tej wyższej półki nie jest doskonały ... jedno co trzeba niestety zarzucić Philipsowi to to że po przejęciu przez chińczyków jakość spadła bardzo znacząco.
 
Do góry