Philips seria PFL 8008 - nowości 2013

strzala

Member
Ja napiszę jak to wyglądało w przypadku modelu 46pfl8007k z 2012r., ale nie mam pojęcia czy można to przyjąć jako regułę. Najtaniej ten model można było kupić na przełomie kwietnia i maja 2013r. Ja kupiłem w połowie kwietnia za ok. 4800zł, bo bałem się, że cena którą wtedy osiągnął jest już tą minimalną. Po zakupie obserwowałem jednak nadal te ceny i okazało się, że minimum 4600zł było pod koniec kwietnia. Taka cena utrzymywała się przez ok. tydzień w kilku sklepach internetowych. Później ilość sklepów posiadających ten model nagle się zmniejszyła, a cena wzrosła do ok. 5200zł i już nigdy nie spadła poniżej tego poziomu, a w pewnym momencie było jeszcze nawet 5500zł. Widzę, że teraz jeszcze kilka sklepów oferuje ten model - najtaniej jest za 5200zł.
 

Tubass2

New member
To prawda,na rynku jest taka ilość modeli że nie liczył bym na wielkie obniżki,dla przykładu w grudniu w med. ex. na całą Polskę było 8 szt.55'' 8008 (w dniu zamówienia)co do innych modeli to nie wiem, bo jeden z tych ośmiu jest u mnie.Mieli jeden dzień słabości na cenie to skorzystałem 6400zł +xbox360 za 1 zł.Na dzień dzisiejszy ceny są od 6500 do 7.... w różnych punktach.
 

Boylers

Member
Jaki byście polecili uchwyt do modelu 55pfl8008 (tak aby jak najlepiej wykorzystać efekt ambilightu)? Na pewno nie potrzeba możliwości przekręcania tv na boki. Oraz na jakiej wysokości najlepiej jest zawiesić telewizor?
 

rzęsor

New member
Ostatnia edycja:

szybal

Banned
Witam to musiał by być cud żeby sklep wymienił telewizor na nowy po miesiącu użytkowania,na pewno wyślą go do serwisu .
 

rzęsor

New member
Witam to musiał by być cud żeby sklep wymienił telewizor na nowy po miesiącu użytkowania,na pewno wyślą go do serwisu .

Jest półroczne domniemanie, że wada istniała w momencie wydania, więc śmiało pisz reklamację z tytułu ustawy o sprzedaży konsumenckiej i zażądaj wymiany telewizora na sprawny. A jak odmówią z byle powodu to najwyzej napiszesz następne pismo z odstąpieniem od umowy z winy sprzedawcy.

http://www.federacja-konsumentow.org.pl/story.php?story=417
http://www.federacja-konsumentow.org.pl/story.php?story=140
http://www.federacja-konsumentow.org.pl/story.php?story=139
 
Ostatnia edycja:

csraven

New member
Czy też macie problem z buczeniem elektroniki w tym telewizorze?

Mój egzemplarz słychać z odległości 0.5-1m, niezależnie od siły podświetlenia LED (kontrast backlight), ustawień ambilightu, ani wyświetlanego koloru na ekranie. Hałasuje z lewej strony koło złączy HDMI i w okolicach prawego górnego rogu matrycy. Buczenie jest jednostajne, nie zmienia natężenia. Czytałem, że jest to znany problem w serii 8008 i wymiana niewiele pomoże. Nie chcę oddawać mojego egzemplarza, bo prawie nie ma cloudingu i pewnie dostałbym nowy z mniejszym buczeniem, ale dużym cloudingiem.

Zamierzam rozebrać obudowę i spróbować wyciszyć hałasujący element, zwykle transformator lub tranzystor zalewając go żywicą epoksydową żeby pozbyć się wibracji. Jak ktoś przeprowadzał już taką operację z pozytywnym skutkiem lub ma doświadczenie w wyciszaniu LCD to sugestie mile widziane :)
 

csraven

New member
Dzięki za odpowiedź. Otworzę obudowę i zobaczę czy uda mi się zlokalizować buczące elementy. Jeżeli nie dam rady to pozostaje RMA, chciałbym tego uniknąć, bo to oznacza miesiąc bez telewizora i możliwą wymianę na nowy model. A ja nie chciałbym kolejny raz brać udziału w losowaniu modeli z cloudingiem i bez :) Trafił mi się pod tym względem niezły model i chmurek (prawie) nie ma.
Z tego co się orientuję to mogą buczeć inwertery (prawy i lewy), a konkretnie niektóre kondensatory w nich, je łatwo wyciszyć. Inna możliwość to transformator w zasilaczu buczy, to też da się zrobić. Gorzej jak buczenie pochodzi z samego panelu, np z lamp podświetlających. Wtedy to tylko serwis. Na niektórych forach polecają użyć filtra sieciowego lub listwy z filtrem i przez nią podłączać TV do prądu. Chociaż to chyba nie problem z szumem w sieci, czy uziemieniem. Buczenie mam jednostajne, wydaje się, że trochę się zwiększa jak TV się nagrzeje. Niestety bardziej to słychać od strony matrycy, z tyłu prawie w ogóle. Zapowiada się dalsza walka o wyciszenie tego swoją drogą świetnego telewizora :)


Mam prośbę innej natury. Czy mógłby ktoś udostępnić mi starszy firmware do PFL8008S, chodzi mi szczególnie o v000.173.042.000, czyli trochę starszy od obecnego v000.173.044.000 ??

EDIT: Już mam starsze firmware. Jakby ktoś potrzebował to proszę o kontakt na PW.
 
Ostatnia edycja:

Tubass2

New member
Co jest grane że,posiadacze 6007,6008,7007,7008 i niższych mają tyle problemów z działaniem lcd,po przeczytaniu wszystkich wątków i postów aż nie chce mi się wierzyć iż jest aż taka różnica w jakości wykonania i działania w stosunku do 8008,być może wynika to z tego że, 8008 jest relatywnie mniej w użytkowaniu stąd też % jest mało wpisów o nie doskonałości towaru.Ja osobiście nie mogę narzekać na swój egzemplarz .

Czy jest osoba która mogła by mnie oświecić w temacie zwrotu, bo coś tam......nie działa lub działa ale nie tak.
Zastanawiam się co robią sklepy ze zwrotami ,oddają do serwisu? czy może......... wystawiają i czekają na mniej wybrednego lub słabiej widzącego ?bo do fabryki to chyba nie wraca żaden egzemplarz,jak to naprawdę jest z towarem nie do końca sprawnym.
 

Tubass2

New member
Wszystko w najlepszym porządku po aktualizacji ,smart jak by .... może się mylę,szybszy...?
Ponawiam zapytanie,co się dzieje ze sprzętem ze zwrotów?
 

Tubass2

New member
Co tu taka cisza? zaczynam żałować że,nie kupiłem 6007 lub 6008 tam przynajmniej coś się dzieje;) i ludziska bardziej aktywne,ponawiam zapytanie co ze zwrotami?
 

szybal

Banned
A kto to wie co z zwrotami,seria 8 jest droga dlatego mniej popularna niż seria 6
A poza tym wszystko działa to co tu pisać
 

MacUr

New member
... poza tym, w tym telewizorze już nie ma co komentować. Na pytania zadawane do Philipsa zawsze jest taka sama odpowiedź - "aktualizacja oprogramowania powinna pomóc". Wspomniałem o moich zastrzeżeniach chyba 2 miesiące temu i echo...
Smart TV (zwłaszcza YouTube i Vimeo) - nie działa klawiatura na pilocie, zewnętrzna też nie. A w 7007 działała..
Perfect Natural Motion - pięknie poprawia obraz, ale tylko statyczny. Szybko poruszające się obiekty otoczone są artefaktami, blur'em. Beznadzieja.
Potrafi się zawiesić. Szczególnie w SmartTV. Pozostaje wtedy tylko odłączenie od prądu.
Obraz też nie był szałowy. Dopiero po kalibracji widać, co ten telewizor może. Niby fajnie, ale za kalibrację zapłaciłem. Nie jestem skrajnie wymagający co do obrazu, i żal mi było patrząc jak znajomi kupując "koreańczyki" mają akceptowalny obraz zaraz po włączeniu. Ale nie mają ambilight :) (jakoś trzeba się pocieszyć)
Mam ten TV z wymiany serwisowej, bo 7007 się zepsuł. To dobrze, bo jak bym za niego tyle zapłacił to byłoby mi bardzo przykro.
 
Do góry