Philips seria PFL 8008 - nowości 2013

Tubass2

New member
Ambi o.k tylko muszę się przyzwyczaić może kilka godz.oglądania i będzie fajnie ,cloudingu -0 zero,przebarwienia koloru ? -0 zero,oczywiście zależy od ustawienia, 3D sprawdziłem tylko na hd jest jak dla mnie o.k na materiale w 3D nie miałem jeszcze okazji ,ten lcd jak dla mnie dokładnie obnaża jakość przesyłanego materiału,dźwięk na dobrym poziomie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy wysokiej klasy sprzęt obnaża słabą jakość sygnału. Ale jak bitrate jest super - to jakość powala na kolana.
 

SDman

Banned
Każdy wysokiej klasy sprzęt obnaża słabą jakość sygnału. Ale jak bitrate jest super - to jakość powala na kolana.

Witam,
nie można się z tym zgodzić.
TV klasy premium powinien się dwoić i troić aby swojemu nabywcy dać jak najlepszą jakość.
Tak było ze starymi Philipsami.
Model serii 9 z 2005 z prawdziwym Pixel Plusem na analogu z "białego druta" zachwycał
jakością obrazu i wyznaczał trend spychając CRT.
Model serii 9 z 2009 skalowanie, obraz i dźwięk miał na najwyższym poziomie.
W obu przypadkach słono za to płaciliśmy ale odbiorniki zachwycały i cieszyły.

Przy dobrym bitrate to i TV za 1500 zagra rewelacyjnie na ile pozwoli mu na to
rodzaj zastosowanej matrycy.

Pozdr.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,
Telewizory Philips z serii 8008 mają moim skromnym zdaniem b.dobry obraz oraz dobry dźwięk.
Trzeba tylko ustawić odpowiednio parametry obrazu . W trybach ISF( dzień i noc) fabrycznie dobrze jest ustawiona kolorystyka. Posiłkując się testami na portalu HDfever , można łatwo ustawić poszczególne parametry obrazu i
zobaczyć , czy nam odpowiadają i ewentualnie je delikatnie skorygować .:-|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Boylers

Member
Witam. Dzisiaj w końcu dotarł do mnie Philips 55PFL8008 z promocji w media expercie (z xboxem). Jak na razie telewizor robi piorunujące wrażenie, mam jednak kilka pytań. Mianowicie jak podłączyć ten tv poprzez miracast / widi z laptopem Acer v3 772g z win 8.1? Kompletnie nie wiem jak się za to zabrać.
Dodatkowo czy ten tv radzi sobie z mkv? Bo udostępnionych plików nie widzi (1080p 3d)...
 

rzęsor

New member
Problemy:
1. Clouding ale nie taki żeby nie dało się go wyeliminować ustawieniami. Teraz praktycznie niewidoczny.
2. Ostatnio zauważyłem problem z pojawiającymi się artefaktami (zakłóceniami, coś jak zakłócenia kompresji mpg) tj. rozmazane „kwadratowe” krawędzie przy poruszających się obiektach i to raczej większych jak na przykład widok z wnętrza jadącego samochodu wtedy zakłócenia powstają przy krawędzi okien i tła, krajobrazu.
3. Problem z wyświetlaniem długich, gęsto przecinających się linii jak kratka, często wzór na ubraniach. Linie wtedy drżą, jakby migoczą.
Jakieś sugestie? Może to kwestia ustawień tzw. polepszaczy? A może obrazu (sygnału) z dekodera?

4. Mam też wrażenie, że nie ma znaczenia ustawienie polepszacza płynności ruchu. Jakbym nie ustawił, nie zauważam różnicy.

5. Wykonanie kiepskie, plastikowe. Najgorsze, że w moim egzemplarzu jeżeli patrzy się z boku na ekran (wystarczy pod niewielkim kątem) uwidacznia się przebijające podświetlenie matrycy. To znaczy na styku matrycy i krawędzi TV (obramowania) w górnym i dolnym rogu widoczne są dwa niewielkie punkty, jednak bardzo jasne, świecące jaskrawym i intensywnym białym światłem (jak lampa błyskowa w aparacie). Pierwszy raz z czymś takim się spotkałem, to mój 3 LCD ale i w TV w sklepach czegoś takiego nie widziałem.
Czy u kogoś występuje podobny problem?

Te artefakty to jest problem z Perfect Natural Motion, widziałem to samo na 7008.
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam a mi się trafił wyjątkowo udany model,dobrze spasowany z równomiernie podświetloną matrycą.��

Witam uprzejmie,

Jesteś pionierem , więc cieszę się bardzo , że Opatrzność nad Tobą tym razem czuwała:wink:.
Oby tak dalej .
Jak trafi się dobry egzemplarz , to gra latami bezawaryjnie .
Jak to w życiu , trzeba mieć łut szczęścia , a wtedy wszystko jest OK :|.


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Do góry