Philips seria PFL 8008 - nowości 2013

samael

New member
Witam uprzejmie,

Spróbuj może wyłączyć zupełnie z sieci zasilającej telewizor powiedzmy na pół godziny . Następnie włóż
z powrotem wtyk kabla zasilającego od telewizora do gniazdka zasilania sieciowego i załącz telewizor .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Raz zadzialalo. Pochodzil 2 dni i znowu to samo. Ale tym razem juz sie nie chce wlaczyc. Mruga tylko dioda. Nawet nie moge ponownie wgrac sterownikow z pendrive... :cry:
 

adamo_

New member
Bez reklam
Raz zadzialalo. Pochodzil 2 dni i znowu to samo. Ale tym razem juz sie nie chce wlaczyc. Mruga tylko dioda. Nawet nie moge ponownie wgrac sterownikow z pendrive... :cry:

ale jaja padaja po kolei wszystkie serie 6000 7000 i 8000 jak się tu czyta , ja miałem 6008 i było to samo z włączaniem , wymieniłem na drugi egzemplarz ale w drugim padla matryca i otrzymałem zwrot kasy i chyba dobrze ze tak się stało.czy to ze Philips wypuscil takie wadliwe softwarowo modele na rok 2013 nie kwalifikuje się do tvn uwaga ?

tu mój filmik z pierwszego egzemplarza

Philips 47pfl6008 problems with TV ( maybe software ) ! - YouTube
 
Ostatnia edycja:

phil7008

New member
Bez reklam
ale takie buble wychodza co roku wystarczy poczytac ,myslisz ze w tym bedzie lepiej ? szczegolnie jak wprowadzaja nowe platformy ,a co jest nowe to zawsze niedopracowane i z czasem poprawiane aktualizacjami ale niestety PHILIPS nigdy przez aktualizacje nic konkretnego nie wniosl ,prucz DTS od serii 7xxx
 

adamo_

New member
Bez reklam
ale takie buble wychodza co roku wystarczy poczytac ,myslisz ze w tym bedzie lepiej ? szczegolnie jak wprowadzaja nowe platformy ,a co jest nowe to zawsze niedopracowane i z czasem poprawiane aktualizacjami ale niestety PHILIPS nigdy przez aktualizacje nic konkretnego nie wniosl ,prucz DTS od serii 7xxx

Powiem szczerze że mam nadzieję że coś im się uda wreszcie zrobić poprawnie. Chodzi o to że chciałbym mieć komfort nie myślenia o tym czy softwarowo coś z tv będzie się działo, przy każdym naciśnięciu pilota myśleć.. włączy się czy nie? tak to się zdarza w seriach z 2013r bo cholera Ambilight był zajebisty :)
 
Ostatnia edycja:

tomay74

New member
Powiem szczerze że mam nadzieję że coś im się uda wreszcie zrobić poprawnie. Chodzi o to że chciałbym mieć komfort nie myślenia o tym czy softwarowo coś z tv będzie się działo, przy każdym naciśnięciu pilota myśleć.. włączy się czy nie? tak to się zdarza w seriach z 2013r bo cholera Ambilight był zajebisty :)
Panowie bardzo dziwna sytuacja , przed chwilką postanowiłem sprawdzić czy jest jakieś nowe oprogramowanie do naszych 8008 i ku mojemu zdziwieniu wersja oprogramowania obecnie dostępna to 000.173.046.000 a ja ściągałem wersję 173.051 i taką mam zainstalowaną ???? Czyżby się pomylili i usunęli wadliwą aktualizację ze strony ????
 

tomay74

New member
Panowie bardzo dziwna sytuacja , przed chwilką postanowiłem sprawdzić czy jest jakieś nowe oprogramowanie do naszych 8008 i ku mojemu zdziwieniu wersja oprogramowania obecnie dostępna to 000.173.046.000 a ja ściągałem wersję 173.051 i taką mam zainstalowaną ???? Czyżby się pomylili i usunęli wadliwą aktualizację ze strony ????

Przepraszam , pomyłka ... ;-) nic nie usunęli to mi się pokiełbasiło ;-) obecna jest najbardziej aktualna ja okazuje się mam 000.173.045.000 ;-)
 

tomay74

New member
Zgodnie z umową ... jestem po 3 tygodniach "walki " z EURO gdzie nabyłem Philka ... od momentu oddania w sklepie minęło dokładnie 14 dni i w ostatnim dniu odpisali że nie mogą wymienić ponieważ zgodnie z ustawą konsumencką koszty wymiany są znaczące i mogą odmówić a ponieważ nie zaznaczyłem opcji doprowadzenia stanu telewizora do zgodnego z umową poprzez naprawę mogę go sobie odebrać.... Po odpisaniu, że jednak zgadzam się na naprawę .... po kolejnych 7 dniach i moim ponaglaniu odpowiedzieli dzisiaj ,że generalnie serwis stwierdził, że TV jest sprawny i nie przysługuje mi ani wymiana ani naprawa ponieważ jest sprawny ... to jest po prostu jakieś nieporozumienie paranoja ... właśnie odpisałem. że domagam się w trybie natychmiastowym przesłania ekspertyzy ( na nią się powołują w piśmie ) ... Albo koledzy z EURO kombinują i sprzęt stał cały czas w sklepie a odpowiedź znali z góry --- nie wymieniać ---... albo serwis Philipsa ma narzucone w kontrakcie nagminne odmowy i zasłanianie się normami producenta co ciekawe ceny 46 i 55 spadają teraz za 55PFL8008 zapłacimy 6500 zł ( z 7000 zł ).... zobaczymy jak się potoczy ... jestem przygotowany na UOKiK oraz KC ;-) .... ponieważ ściana była pusta zmieniłem producenta i zainwestowałem w .... W9 SONY 55 cali ... co prawda nie ma Amblilight :sad: buuuuu ale za to czerń jet prawie jak w plaźmie a na niektórych kanałach HD jak obraz jak w 4K , bez cloudingu , vertical bandingu , ciemnych narożników oraz duszków i artefaktów ....
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Nie da się ukryć , że telewizor firmy Sony KDL-55W905A jest najlepszym wyborem , jeżeli chce się
mieć wyświetlany obraz o pięknej palecie barw .:neutral:


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

szybal

Banned
Straszne rzeczy z tym serwisem ja miałem trochę szczęścia albo coś się zmieniło u mnie reklamację szły szybko i sprawnie.
 

jarokw

New member
To moze ja napisze jak to jest u mnie.
Kupiłem 40 cali 8008.

Mam nadzieje ze moja opinia pomoże osobom niezdecydowanym jak ja, lubiącym poogladać telewizor, ale bez zboczenia.

telewizor wybierałem ok 4 miesiecy korzystając miedzy innymi z tego forum.
TV nie mogl byc wiekszy niz 40-42 cale , bo mam maly pokoj.
po przejsciu przez plazmy panasonica, sony w8, modele philips seii 7008, zdecydowalem sie na 8008 ....
i o dziwo jestem bardzo zadowolony.
Widzieliście zdjecie z claudingu jakie wrzuciłem w dzień zakupu. troche trzeba bylo popracowac nad ustawieniami, troche poczytać rad i porad ale udało się.

Obraz teraz jest jak brzytwa, czarny całkiem dobry, clauding niezauważalny, jakosc wykonania na prawde trzyma poziom, a ambilight ...
M I A Z D Z Y.
Uwazam ze jak ktos raz to zobaczy to sie zakochuje :) .
z usb odczytuje mi w zasadzie wszystko ( nie doszedłem jeszcze tylko jak zrobić polskie znaki , mozę też sie da) chociaz osobiście filmy ogladam bez polskiego tłumaczenia, jeszcze nei trafilem zeby UsB z czyms mial problem, laduje sie szybko.porównywalnie do panasonica (teść kupił miesiac temu 47et60.)
przegladarka chodzi w miare, ( jest to najslabsza strona tego smat tv) ale YT mozna zobaczyc a i kilka innych gadzetow jest, ale ja bralem ten tv do ogladania nie do siedzenia w necie.

jesli ktos lubi ogladac to bedzie bardzo zadowolony.
ps. dzwiek zaskakujaco ...bardzo dobry. Znacznie lepszy niz w panasonicu,
i jeszcze raz Ambilight (rozne ustawienie, rozna intensywnosc, dynamika..)
na kazdym kto u mnie byl robi wrażenie.
Xbox smiga bez zarzutów.
Miałem mozliwosc oddania go w ciagu 10 dni , nie zrobilem tego i jestesmy bardzo zadowoleni.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
po ostatniej aktualizacji telewizor kilka razy sam się wyłączał oznajmiając to napisem na ekranie że z 5 min zostanie wyłączony....
Po aktualizacji zapewne zapomniałeś o ustawieniu w menu by nie wyłączał się z powodu bezczynności. W domyśle ten czas to 120 min. Jeśli zatem przez ten czas nic nie klikałeś (np oglądając długi film) to tv uznaje, ze zasnąłeś i informuje o autowyłączeniu.
 
Do góry